Zigmas Vaišvila. Sausio 13-oji – mūsų valstybės ir už ją žuvusiųjų diena.

2018, sausio 12, 12:34 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 390 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas VaišvilaPrisiminkime ir įsiklausykime į Arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus žodžius, pasakytus Seime: Lietuvai reikia meilės tiesoje. Šiuos žodžius pasakė Žmogus, savo gyvenimu ir patirtimi liudijantis mūsų Lietuvos Laisvės bylą. Laivės bylą, išdėstytą Lietuvos katalikų bažnyčios kronikoje ir Arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičius, jo bendražygio a.a. monsinjoro Alfonso Svarinsko iškentėtą nelaisvėje. Šiemet Laisvės premija Sausio 13-ąją bus įteikta šio kančių kelio eilinei – sesei Nijolei Sadūnaitei.

Tą Sausio 13-osios naktį skubėjome į Aukščiausiąją Tarybą, prie TV bokšto ir į Konarskio gatvę Vilniuje, prie savivaldybių kituose miestuose, prie Lietuvos televizijos Kauno redakcijos, Sitkūnų ir Juragių TV bokštų. Nes visi žinojome, kodėl tai darome. Dėl mūsų valstybės, dėl mūsų pačių. Dėl mūsų Laisvės ir teisės spręsti, kaip mums gyventi.

Ne dėl Vytauto Landsbergio, buvusio Aukščiausioje Taryboje, ne dėl Algirdo Kaušpėdo, užsibarikadavusio Lietuvos radijo ir televizijos vadovo kabinete, netgi ne dėl Eglės Bučelytės, iš televizijos ekrano skelbusios mums paskutiniųjų laisvo televizijos ir radijo eterio minučių naujienas. Ir net ne dėl būsimos Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Tarybų Sąjungos 1991 metais išsiųstos tobulintis į Jungtines Amerikos Valstijas.

Tai darėme dėl mūsų valstybės.

Arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius vėl kreipėsi į mus. Šį kartą dėl a.a. Kardinolo Vincento Sladkevičiaus, matyt, paskutinę minutę įrašyto į Lietuvos priešų gretas, pasinaudojus Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui mūsų valstybės suteiktomis galiomis.

Mūsų valstybės valdžią turintieji pamiršo svarbiausią – atsakomybę dėl jų veiksmų ir jiems mūsų valstybės patikėtų pareigų.

Sausio 13-osios išvakarėse mes neišgirdome Vytauto Landsbergio žodžio, visų pirma, dėl a.a. kardinolo Vincento apšmeižimo. Kaip ir 1991 – 1992 metais, besidraikant KGB voratinkliams.

Mes neišgirdome ir Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžio dėl a.a. kardinolo Vincento apšmeižimo, dėl jį apšmeižusiųjų atsakomybės.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasipiktinimą dėl tokių pačių Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veiksmų mes išgirdome 2012 metais. Tada Prezidentė viešai pasipiktino, kad paviešinta, jog tuometinis Lietuvos kriminalinės policijos vadovas Algirdas Matonis buvo etatiniu TSRS KGB darbuotoju.

Š.m. sausio 5-osios KGB „dovana“ Lietuvai ir ponios Teresės Birutės Burauskaitės paaiškinimas, kad tai yra mūsų atgrasymas nuo nostalgijos „sovietinei“ praeičiai – tai mūsų visų ir mūsų valstybės, už ją žuvusiųjų įžeidimas. Įžeidimas, dėl kurio net neatsiprašyta.

Š.m. sausio 3-ios dienos spaudos konferenciją Seime, kurioje paliudijome Vytauto Landsbergio ir jo įkurtos konservatorių partijos istorines patirtis, užsakant, organizuojant ir dangstant teroristines akcijas, valstybės išpardavimą ir išdavimą, baigiau prašymu Vytautui Landsbergiui aprimti ir nebekiršinti Tautos. Labai nuoširdžiai tikėjomės ramesnių metų.

Tačiau sausio 5-osios atsakas taip vadinama KGB korta peržengė visas įmanomas padorumo ribas. Jokiomis „neužmirštuolėmis“ ar savanorių, gynusių Lietuvą, atranka pagal jų lojalumą vienam asmeniui ir vienai partijai, ne tik nieko nebeįtikins, bet ir neišgelbės jūsų, besivadinančių vieninteliais Lietuvos patriotais ir manančių esant vieninteliais, turinčiais teisę teisti, teisę spręsti, kas myli Lietuvą ir kas jos nemyli.

Kas jums suteikė teisę vieninteliams spręsti, kas yra KGB-istas Lietuvoje, ir kas juo nėra?

Kas jums, Lietuvos Prezidente, suteikė teisę apsimesti, kad nesuprantate, kas įvyko, ir vaidinti tik Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ečio paminėjimo šventę? Buvimas Rusijos Federacijos valstybės paslaptimi jums tokios teisės nesuteikė. Lietuvos Respublikos piliečiams 2013 m. sausio 13-ąją pasižadėjote: Laisvę turime ginti kiekvienas ir kasdien.

Laukiame Jūsų veiksmų, ponia Prezidente, arba Jūsų atsistatydinimo.

dalinkis!

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner

Sarmatai

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 3

  1. Gerbiamas Vilties Prezidente says:

    Turėjome Vilties Prezidentą S.Lozoraitį, kurį bufetava pavaišino amžiams ir jo netekome. Tačiau dabar vėl turime naują Vilties Prezdentą – gerbiamą signatarą Zigmą Vaišvilą ir tikimės, kad jis bus tarp kandidatų į Prezidentus. Pagarba Didžiam ir Drąsiam valstybės Patriotui.

  2. Dainius V. says:

    Sausio 13-osios įvykiai prie TV bokšto yra didžiulė gėda ,nes tų aukų galėjo ir nebūti,jei ne specialiai lanszbselotų suplanuotos nekaltų žmonių aukos,kurių reikėjo visų pirmiausia jankiams iš Pentagono.Daugelyje ‘nepriklausomybės“ metų šios dienos įvykiai buvo pateikiami visuomenei taip,kaip tuo metu reikia valdantiesiems,tačiau šis dramatiškas ir skaudus Lietuvos tautai istorinis momentas pasitarnavo sutelkiant Lietuvos piliečius,kuo sėkmingai naudojosi visų laikų valstybės vairo sukiotojai.Matomai dabar tas paminėjimas jau duoda atvirkštinį rezultatą,todėl ir pasidarė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ečio paminėjimo šventė svarbesnė už sausio 13-osios įvykius.

  3. socialistas says:

    Zigmai, gal uzteks mulkinti liaudi ala laisves kovu retorika. Metai is metu kartojates todel darosi nuobodu.Jei toks yra jusu budas pelnyti politini populiaruma tai jusu viesuju rysiu strategija visai nevykusi.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

top