Dėl pasirašyto susitarimo, kuris galimai prieštarauja Konstitucijai, Seimo bus prašoma kreiptis į Konstitucinį teismą

                         2017, vasario 10, 21:31 | Sarmatas.LT
-

Pasirašoma Konstitucija

1992 m. lapkričio 16 d.: Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis pasirašo Lietuvos Respublikos Konstituciją. Nuotr. lrs.lt

Sausio 17 d. Krašto apsaugos ministerijoje pasirašytas susitarimas dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvos teritorijoje, kurį pasirašė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Lietuvoje En Hol (Anne Hall), sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio.

Ekspertai.eu žiniomis, keli Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai jau yra paruošę kreipimosi projektą į Seimo pirmininką, kuris bus paskelbtas ateinantį pirmadienį, po signatarų susitikimo Nepriklausomybės akto signatarų klube su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku Vytautu Baku, kuris yra pakviestas pokalbiui.

Signatarai siekia atkreipti dėmesį į galimą prieštaravimą Lietuvos Respublikos Konstitucijai dėl sausio 17 d. pasirašyto Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir JAV Vyriausybės susitarimo bendradarbiauti gynybos srityje.

Po pokalbio su NSGK pirmininku Seimo bus prašoma sužinoti naujosios JAV Vyriausybės nuomonę dėl minėto susitarimo. Apie šį susitarimą skelbta publikacijoje „Prezidentė ant lėkštės padėjo ypatingos skubos testą Seimui ir visai valstybei“.

„Šis Lietuvos ir JAV Vyriausybių pasirašytas susitarimas galimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 137 straipsniui ir 2011 m. kovo 15 d. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo išaiškinimui“, – sakoma kreipimosi projekte.

Signatarai sieks, kad šį klausimą Seimo pavedimu išnagrinėtų Konstitucinis teismas.

Pasak kreipimosi autorių, „naujoji JAV Vyriausybė vykdo naują šios valstybės tarptautinę politiką, keičia buvusios Vyriausybės nutarimus, todėl būtina palaikyti korektiškus ir dalykiškus, bet ne konfliktinius santykius su strateginiu Lietuvos partneriu – Jungtinėmis Amerikos Valstijomis“.

Ekspertai.eu primena, kad šią sutartį Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė En Hol skubėjo pasirašyti iki naujai išrinkto JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) inauguracijos.

Valstybinio transliuotojo LRT teigimu buvo „baiminamasi, kad pradėjus dirbti naujajai administracijai Vašingtono dėmesys regionui sumažės, o jau priimtus sprendimus atšaukti bus sudėtingiau“.

Labai skuba ir prezidentė Dalia Grybauskaitė – vasario 6 d. šią sutartį ypatingos skubos tvarka pateikė Seimui ratifikuoti.

Prezidentės patarėja Živilė Šatūnienė atsakydama į klausimą, „kodėl tokia ypatinga skuba reikalinga“, paaiškino kad amerikiečiams „norime tiesiog siųsti labai aiškų politinį signalą, kad esam padarę viską, esam pasirengę teisiškai, kitom prasmėm priimti JAV karius, kada jie bus pasiruošę atvykti į Lietuvą, būti čia ilgą laiką“.

Tačiau, kaip byloja faktai, būtent teisiškai Lietuva tam visiškai nepasiruošusi ir tokios sutarties ratifikavimas Seime galimai šiurkščiai pažeistų mūsų šalies Konstituciją.

ekspertai.eu

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba pinigais

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 Atsiliepimas

  1. algirdas says:

    kartojasi 1940 m.kada grupele isrinktuju vaziavo i Kremliu Stalino saules parvesti Dabar Grybauskaite,nezinau kokios,saules iesko Amerikoje Labai,labai liudna.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

top