Kas, ką ir kodėl vadina apgavikais?

2014, 20 vasario, 18:57 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (12) | peržiūrų 3 167 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisTautai pralaužus referendumo ledus prasidėjo propaganda prieš referendumą. Beje, kiekviena antireklama yra reklama.

Įsibėgėjus propagandai gerai būtų išvysti Čekuolio „protingus“ patarimus. Tai tikrai paskatintų teisingai apsispręsti.

Propagandistams neturint argumentų yra imamasi purvinų technologijų. Vienas iš tokių būdų yra tautos atstovus parodyti nesusivokiančiais tikrovėje kvailiais, apgavikais ir sukčiais, o jų oponentus kitoje pusėje esant – „ekspertais“, „specialistais“ ir „profesionalais“. Tai jau buvo daroma ir agituojant už Europos sąjungą 2003 metais. Pateiksiu vieną tokį pavyzdį.

Išklausiau vienos agitacinės laidos garso įrašą, pateiktą VRK puslapyje ( http://www3.lrs.lt/rinkimai/2003/referendumas/referendumas.htm ). Tai 2003-05-02 dienos Lietuvos radijo agitacinė laida „Būkime europiečiai!“.

Vedėjas Česlovas Burba.
Tema: Ką Lietuva praras neįstojusi į ES?

Dalyviai agituojantys „“: Finansų ministrė Dalia Grybauskaitė ir Seimo vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis.

Dalyviai agituojantys „prieš“: Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis ir ūkininkas žurnalistas Pranciškus Šliužas.

Daugelis dalyvių ir šiomis dienomis yra išreiškiantys nuomonę ir poziciją šiais klausimais. Siūlau šį įrašą atidžiai perklausyti
(2003-05-02 Būkime Europiečiai!).
Keletas pokalbio vietų labai aiškiai parodo kas suvokia tikrovę ir kas užsiima minėtomis purvinomis technologijomis bei propaganda.

Štai dvi trumpos atkarpos apie „Sodrą“ (nuo 29m 05s iki 32m 11s ir nuo 34m 06s iki 35m 37s):
Sodra-1 ir Sodra-2.

Sodra 1

Sodra 2

Komentuoti neverta, nes visi puikiai suvokiame dabartinę „Sodros“ situaciją.

Pokalbio išklotinė:

Pranciškus Šliužas. Naktį nemiegojau ir vis galvojau, o gal aš ką nors praleidau, gal kur
nors suklydau. Ir žinot, aš manau, šią laidą daugiausiai klauso žmonės kurie dabar namuose, ypač
vyresnio amžiaus. Ir štai kai aš pamatau tuos agitacinius lapelius, kuriuose sakoma, jog jūsų vaikai
ir anūkai galės laisvai judėti, išvažiuoti.

Aš pagalvojau, palaukit, jie išvažiuos, dirbs kitur. Kas mokės „Sodros“ mokesčius Lietuvoje? Jeigu pagrindiniai dirbantys žmonės išvažiuos. Iš ko jūs seneliai, tėveliai gausite pensijas, man įdomu? Čia aišku ponia Grybauskaitė pažers kokių nors skaičių. Bet jūs tik patys pagalvokit. Dirbantys žmonės dirbs kitur. Jie kaups sau pensijom privačiuose fonduose. Jie ne čia mokės mokesčius.

Todėl mokesčių sistema taip pabyrės. Jūs atsiminkite, jau šiame etape šitie žmonės dažniausiai jus apgavo jau kelis kartus. Pirmą kartą rublius velniop nunešė. Antrą kartą dolerius. Tas pats Šarkinas gražiai lūputes raitodamas sakė: „kaupkite kokia norite valiuta“. Aš 5 tūkstančius dolerių laikiau banke. Anksčiau skaičiavau 20 tūkstančių turiu litų, dabar skaičiuoju 15 turiu tūkstančių. Tai va, du kartus jau nukelnėjo (paliko be kelnių), čia pat, žmones paprastus. Aš manau, dar einantį eurą, dar kartą nukelnės, čia labai gražiai. Todėl galvokite kiekvienas apie savo kišenę, prieš tai.

Česlovas Burba. Gerai suformuluotas klausimas. Beje, būčiau pateikęs ir aš jį. Sakoma, kad iš tiesų jauniems, gabiems žmonėms bus atvira Europos sąjungos ir mokslo, ir darbo erdvė. Tačiau seni žmonės klausia ministre. Taip, jeigu žmonės išvažiuos, pensijas kaupsis kaupiamuosiuose
fonduose, nepriklausomai kurioje šalyje jisai būtų. Tai kas iš tiesų mokės pensijas tiems žmonėms, kurie liks gyventi čia?

Dalia Grybauskaitė. Na pirmiausia, tai nebus taip lengva išvažiuoti (!). Iš tiesų tik šešios šalys atveria sienas. Ir tas išvažiavimas, parodė praktika kitų šalių, buvo labai santykinai nedidelis. Ir paskui po septynių, maždaug, aštuonių metų prasideda grįžimo procesas. Todėl čia aš nemanyčiau, kad labai bus sudėtinga. Mokėjimai ir mokesčių sistema yra pritaikyta bet kokiam stresui. Lietuvos valstybė taip pat turi rezervą ir stabilizavimo fondą, kuris yra ir skirtas esant sudėtingai situacijai pagelbėti valstybei. Taigi valstybė yra pasiruošusi išoriniams nedideliems stresams.

Na o visada mane domina, kai privatūs asmenys, ne specialistai mėgina aiškinti, kad kažkas nežino, arba nemoka, arba meluoja dėl mokesčių sistemos, patys nebūdami specialistais. Tai tokios konstatacijos, be abejo, visada kelia daug nuostabos. Kada diskusijoje dalyvaujantys žmonės
menkai nusimanydami apie finansų ir mokesčių sistemas, tame tarpe Europos sistemos, mėgina aiškinti, kad ministrė, pavyzdžiui, gali pažerti skaičius. Aš ir dėl to nenoriu žerti, nėra su kuo ginčytis paprasčiausiai. Aš esu profesionalas, specialistas ir galiu garantuoti, kad visi dalykai bus
numatyti laiku ir rezervų valstybė turi tam.

Vytenis Andriukaitis. Kai ponas Šliužas gąsdina, kad išvažiavę žmonės nemokės socialinio draudimo mokesčio, jis tiesiog meluoja. Galiu pasakyti tamstai, kad socialinės sistemos kiekvienoj valstybėj yra tų valstybių nuosavybė. Ir žmogus dirbantis Portugalijoj, privalės mokėti „Sodros“ mokestį, jeigu jis visiškai neiškeliaus.

Česlovas Burba. Lietuvai?

Vytenis Andriukaitis. Taip Lietuvai. O savo dalį, tuos privačios dalies kaupiamuosius,galės dėti į fondą. Ir antras dalykas. Portugalijoj jis turės dar vieną šansą. Jis ten, jau kaip legalus žmogus. Galės dirbti pagal Portugalijos įstatymus ir pretenduoti į dalį pensijos dydžio, kai jis dirbs
toj šaly. Tai štai jis turi du pliusus. Jisai sau gali pasididinti dalį pensijos. Jo niekas neatleidžia nuo Lietuvos socialinio draudimo, nebent jis atsisakytų Lietuvos pilietybės ir išvažiuotų. Ir taip yra ne tik Lietuvoje, taip yra visur aplinkui. Taigi mes, negąsdinkime žmonių tuo, ko nėra. Iš tikrųjų pritarčiau ministrės pozicijai, kad ir profesionalams tikrai tiesiog būtų sunku dirbti.

Pranciškus Šliužas. Čia yra toks reikalas. Tu man į ranką kalbėk ką čia mes pasigilinsime kokiais nors tai. Aš kai jaučiu viską aplinkui geriau. Taip sakant, aš sakiau, šitie ponai yra astronautai, jie vaikšto ne žeme. Šiaip, miela tamsta, ten kur klausėte kur pablogėjo. Visų iki šiol įstojusių šalių sąlygos stojimo, buvo kelis kartus geresnės, negu dabar stojančių.

Ištrauka apie išmokas (nuo 44m56s iki 45m49s): Išmokos. Tai taip pat jau ilgai besitęsiančių, deja, tik kalbų, o ne darbų ir pasiektų realių rezultatų objektas.

Pokalbio išklotinė:

Pranciškus Šliužas. Aš noriu kirsti lažybų, nežinau su kuo. Lažintis iš to, kad jeigu mes, kuris nors Lietuvos kaimas, gaus bent pusę pažadėtos paramos. Aš, pavyzdžiui, atiduodu visų trijų metų paramą, kurią aš gausiu iš Europos sąjungos. Bet jeigu mes jos negausime, aš norėčiau gauti trijų metų Vytenio Andriukaičio atlyginimą. Jeigu jie garantuoti tokia parama, tai aš lažinuosi.
Lažinuosi nedvejodamas.

Česlovas Burba. Bandykime išvengti lažybų tiesioginio eterio metu.

Dalia Grybauskaitė. Aš labai trumpai. Be lažybų. Norėčiau pasakyti, kad tas lėšas yra numačiusi ir mums finansuos ir perves būtent Europos sąjunga. Taigi, jų nei pavogti, nei nusavinti kam nors kitam, negu tikslingai žemės ūkiui, nebus įmanoma.

Paskutinis gabaliukas apie skolą (nuo 51m38s iki 52m07s): Skola.mp3. Pakankamai tiksliai

Skola

Pranciškaus Šliužo numatytas skolos dydis, nors jis tik „paprastas“, o ne „ekspertas“. Dar kartą atkreipsiu dėmesį, kad pokalbis vyko 2003-05-02, o kalbama buvo apie 2004, 2005 metus.
Duomenys apie skolą paimti iš http://www.2g.lt/

paveikslėlis

Pokalbio išklotinė:

Pranciškus Šliužas. Rezultate, jau 2004 metų pabaigoje Lietuva turės, na gal 2005 metų pradžioje, maždaug 3 milijardus litų nuostolių bendrame šalies balanse. Prarandant, būtent, pirmiausiai dėl maisto ūkio praradimų ir kitų dalykų. Va tokie bus bendri balansai. Patikėkit
manimi.

Dalia Grybauskaitė. Gal reikėtų kviesti poną Šliužą finansų patarėju. Va tiek skaičių žino ir tiek nusimano mokesčių politikoj, kad stebėtina klausyt.

Suprantama, kad kai kurie tuometinio pokalbio dalyviai dabar taip pat labai daug ką turėtų pasakyti, surastų kaltų, įvairių aplinkos neigiamų poveikių. Jie jokiu būdu nepripažintų kas buvo teisus ir kalbėjo suprasdamas tikrovę. Neabejoju, kad dabar suvokiantys ir išlaikantys vertybes yra tie patys. Linkiu, kad suvokiančių tikrovę ir saugojančių vertybes vis daugėtų.

Medžiagą parengė:

Linas Zemonis

Vienas mūsų skaitytojų atsiuntė savo komentarą, kurį cituojame žemiau:
„Česlovas Burba (Lietuvos radijo vedėjas). Gerai suformuluotas klausimas (Donatas – suformulavo Pranciškus Šliužas). Beje, būčiau pateikęs ir aš jį.
Sakoma, kad iš tiesų jauniems, gabiems žmonėms bus atvira Europos sąjungos ir mokslo, ir darbo erdvė.
(Donatas – Praktika parodė, kad ji tapo ne tik atvira visiems, kas tik nori, bet daugeliui, kurie jokiu gyvu nenorėjo palikti savo šalies, šeimos narių, draugų bei žemės, tikrąja to žodžio prasme tapo evakuacine priemone siekiant išgyventi.)
Tačiau seni žmonės klausia ministrės. Taip, jeigu žmonės išvažiuos, pensijas kaupsis kaupiamuosiuose fonduose, nepriklausomai kurioje šalyje jisai būtų. Tai kas iš tiesų mokės pensijas tiems žmonėms, kurie liks gyventi čia?

Dalia Grybauskaitė (D.G.) (Lietuvos finansų ministrė). Na pirmiausia, tai nebus taip lengva išvažiuoti (!).
(Donatas – Niekingas melas! Istorija parodė, kad Lietuvoje išgyventi tapo ant tiek neįmanoma (skaitantiems vilniečiams reikėtų nepamiršti, kad Vilnius nėra Lietuva !!!), kad išvažiuoti gyventi ir dirbti į svetimą, nepažįstamą šalį neturint nei pinigų, nei giminių, nei draugų tenai ir net kalbos tos šalies nemokant, tapo paprasčiau nei garbingai dirbti savo Tėvynėje Lietuvoje už paprastą minimalų atlyginimą.)
D.G. – Iš tiesų tik šešios šalys atveria sienas.
(Donatas – Lietuviai dirba Arijoje, Graikijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvergijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse. Kaip žmogus nemokantis skaičiuoti gali eiti tokias atsakingas finansų ministro pareigas? Jeigu ji moka skaičiuoti, tai bjauriai meluoja Lietuvos žmonėms.)
D.G. – Ir tas išvažiavimas, parodė praktika kitų šalių, buvo labai santykinai nedidelis.
(Donatas – Lietuvos praktika parodė, kad šalis neteko daugiau nei 1 milijono gyventojų (daugiausia darbingo amžiaus) ir jų išsivežto prieaugio potencialo – ir tai yra „santykinai nedidelis išvažiavimas“?. Lietuva neteko pusės už Lietuvos pinigus išugdytų, užaugintų ir išmokslintų žmonių – tai brutalus tautos ir valstybės naikinimas.)
D.G. – Ir paskui po septynių, maždaug, aštuonių metų prasideda grįžimo procesas.
(Donatas. – Mano Londono klientai Lietuviai gyvena Anglijoje jau 10-11 metų ir nesiryžta grįžti į strategiškai naikinamą Lietuvos valstybę baimindamiesi dėl galimybių išlaikyti savo šeimas dirbant Lietuvoje.)
D.G. – Todėl čia aš nemanyčiau, kad labai bus sudėtinga.
(Donatas – Žinoma, kad paprasta! Jeigu nėra valstybės biudžete pinigų, tai pasiskolinti iš žydiško kapitalo tarptautinių bankų ar žydų kontroliuojamo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) su smaugiančiomis palūkanomis. Skolos sugrąžinti nepavyks, tai atiduosim savo žmones į vergiją ir žemes. Vien V.Kubiliaus vyriausybė Lietuvos skolą per 2.5 metų išaugino trigubai nuo 18 mlrd. Lt iki 51 mlrd. Lt)
D.G. – Mokėjimai ir mokesčių sistema yra pritaikyta bet kokiam stresui.
(Donatas – Na žinoma, kai naujų pinigų emisija išleidžiama suvedant skaičiukus į kompiuterį ir jų nereikia padengti aukso rezervu, tai skolintis ir skolinti tapo taip paprasta. Žinoma, tik maža smulkmenelė – skolintojai reikalauja pagal jų pageidavimus pakeisti įstatyminę bazę (taip nuolat daro TVF‘as -!) – tokiu būdu ir kitų šalių įstatymai/ideologija/požiūriai/direktyvos tampa viršesni už Lietuvos įstatymus ir žemę gali visokie svetimšaliai supirkti nė karto į Lietuvą neatvažiavę.)
D.G. – Lietuvos valstybė taip pat turi rezervą ir stabilizavimo fondą, kuris yra ir skirtas esant sudėtingai situacijai pagelbėti valstybei.
(Donatas – 2009 metais valstybė buvo visiškai nepasiruošusi atremti nei didelio nei mažo streso. Visas griūnantis biudžetas buvo užkimštas paskolintais 33 mlrd. Lt iš užsienio su palūkanomis ir net tokia kosminė paskola nesugebėjo užkirsti kelio masinei žmonių evakuacijai iš šalies. Žinoma, iš Lietuvos pusės pasirašę paskolų sutartis neformaliai pasižadėjo būti lojaliais užsienio komercinių bankų/tarpkontinentinių korporacijų liokajais ir karštai vykdyti jų europeizacijos, pederastizacijos, nutautinimo, nuvarymo nuo žemių, nuodijimo per maistą, nužmoginimo bei tautinės valstybės sunaikinimo politiką)
D.G. – Taigi valstybė yra pasiruošusi išoriniams nedideliems stresams
(Donatas – Tai aišku, valstybė yra pasiruošusi – didinami ir taip per dideli atlyginimai teisėjams, seimo nariams, tačiau paprasti žmonės juk nėra valstybė – tai bereikalingas balastas, kurį reikia pamažėle numarinti arba nuvaryti nuo žemės į užsienio fabrikus. Pensija 600 Lt, už butą susimoki 400 Lt, už transportą, telekomunikacijas, vaistus dar 200 Lt, ir gali kažkaip bandyti prasimaitinti už 200 Lt. Be abejo, yra pensininkų, kurie gauna 1000 Lt ir daugiau, bet tokių ženkli mažuma.)
Komentavo Donatas Golubevas 2014.02.22 išklausęs visą radijo laidos įrašą.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. Mindas says:

  super

 2. Mindas says:

  grybė profesionalė, anekdotas geras čia :)

 3. skdonatas says:

  Labai taikli ir vaizdi medžiaga, Linai. Puikus pavyzdys, kai pasipūtusių specialistų nuomonė pasirodo daug klaidingesnė nei paprastas sveikas protas. Žinosim, kur nukreipti oponentus ir abejojančius mumis, kai kaišios mums savo „specialistų“ nuomones

 4. Artūras says:

  Gal todel taip nemegsta visos valstybines istaigos visko kas susije su Pranciskum?:) tiek referendumo klausimu, tiek bendrai jo nuomones. Ir keisciausia, kad pastoviai rodo jog uz Pranciskaus nugaros stovi kokie nors Rusai:) Idomu ar prasimus sitas pokalbis iki siu dienu prezydentes-cirkininkes Grybauskaites :)

 5. Irgi Sarmatas says:

  Šiuos įrašus, suprantama, turite išsisaugoję. Nes NEPALANKŪS įrašai linkę dingti iš oficialių šaltinių…

 6. Vladas says:

  suprantamas ALE lietuvos „gelbetojos“ siekis issilaikyti SOSTE IR APVALYTI LIETUVA nuo lietuviskojo JAUNIMO, kuris yra verciamas visos ju sutves emigruoti is lietuvos,,,ir tai sietina su jos noru ( ne uzsidirbant,O PAPRASTESNIU BŪDU LOBTI IR PUSTIS( pagal apinti), kadangi nuo zymiai TURTINGESNIO GYVENIMO riebalinis sluoksnis nebeleidzia isitekti tuose apdaruose, kuriuos vilkedavo pacios karjeros pradzioje…,noredama isvengti atsakomybes ir apsaugoti savo statytiniu GERBUVI, kuris yra grystas lietuvoje vargstanciu zmoniu krauju UZ KURI BEJE YRA MOKAMAS ELGETOS ATLYGINIMAS ir tai daroma, kad zmogus negaletu ramiai gyventi ir ilsetis…..SI vargse drysta dar karta SESTIS I SOSTA, kuris TAUTIECIAMS KAINUOJA LABAI BRANGIAI be jokios gedos oficialiai tiesdama ir VARGSES ELGETOS RANKA, tikedamasi naiviu lietuvaiciu kilniasirdiskumu…TAI DIDZIULE LIETUVOS NELAIME ir GEDA, kad mus taip lengva vis dar MULKINTI…BUTU PATS LAIKAS REFERENDUMO BUDU UZDETI JIEMS YPAC DIDELE ATSAKOMYBE, kurios nebuvimas suteikia galimybe meluoti ir mulkinti…

 7. julija says:

  gerai butu dabar Drybauskaitei duoti paklausyti si irasa ir kad ji ji pakomentuotu…kaip si „profe“dabar vertintu savosugebejimus mastyti ir laviruoti smegenimis.

 8. Mindas says:

  Julija, ji tikrai nepripažins kad suklydo, demagogijos meną yra įvaldžius i išvartys kaip jai parankiau :)

 9. Dovydas says:

  Profesionalė, mažai kas galėtų taip valstybę apnaikinti, tiek žulikų bylų nugesinti/…………….
  .

 10. rita says:

  Aciu straipsnio autoriui .kad primine kas yra kas

 11. Jurgis Bielinis says:

  Koks velnias mus nešė į tas galeras. Turėjome patirti, kaip atkūrėme Lietuvą po Pirmojo Pasaulinio Karos su Mykolo Krupavičiaiaus žemės reforma. Iš pelenų tada pakilo Lietuva. Veizėkite kas.už tos ES stovi. Kam dėl ko ES…kišo pinigus, kieno pinigus, kad žmogus kabinantis už žemės,,davė išmokas – jos nedirbtų, užleistu mišku. Čia toli numatomi ėjimai. kaip išnaikytimus . .

 12. Leonas says:

  Kam p rezidentas Lt reikalingas?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top