Parazitai gamtoje ir visuomenėje

2011, 7 vasario, 8:44 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (35) | peržiūrų 1 363 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Parazitavimas laikomas absoliučiu blogiu visur, tačiau niekas, niekada ir niekur net nepagalvoja, kad tik esant parazitavimui mes galime įvardinti jo priešingybę ir įvardinti būtent iš teigiamos pusės.
Tik esant blogiui galime įvardinti tai, kas yra gėris – kitu atveju jis tampa įprastu neapibrėžiamu dalyku, kasdienybe į kurią niekas nebekreipia dėmesio. Kuri vėliau gali tapti tiesiog nuobodybe. Ir maža to, kad nuobodybe – kasdienybė turi savybę išsigimti, kai virsta rutina. Ji tampa nemaloni ir nepriimtina. Todėl gėris neturi tapti kasdienybe, kitu atveju mes jo nevertinsime. Gėris tik tol vertybė, kol siekiamas.

Parazitizmas gamtoje yra natūralus reiškinys, parodantis dvasinio vystymosi kelią, t.y. savo būtimi parazitizmas nurodo būtent tai, kaip nereikia elgtis. Mes visi savo viduje bjaurimės parazitais, kas jie bebūtų, ar gyviai, ar žmonės. Ir būtent tai yra parazitų buvimo esmė. Mūsų bjaurėjimasis jais ir galimybė per juos matyti teisingą gyvenimo kelią.

Parazitai tai prizmė, perskelianti gyvenimo vaizdą į dvi – gėrio ir blogio puses. Tada mes galime rinktis kuriuo keliu mums eiti. Tiesa, mes dažnai savęs negalime sutapatinti su parazitais, nors būna pakankamai rodmenų į tai. Puikus to pavyzdys daugelis Seimo narių, kurie turėtų būti Tautos tarnais, o, bet, tačiau kažkodėl galvoja, kad jie aukštesnė rasė, elitas ir jiems jų pačių priimami įstatymai ir net Konstitucija negalioja. Negalioja net Konstitucinio teismo sprendimai. Tampant parazitu dingsta įžvalgumas, savęs identifikavimo galimybė – atsiranda savotiškas apakimas.

Parazitai tiesiog būtinybė mūsų gyvenime, nes jie yra vienas iš mūsų gyvenimo kelrodžių, nurodančių klystkelius. Mes jų nemėgstame, mes juos naikiname (gyvius,augalus), žmones įvardijame, kariaujame su jais, bandome juos bent įžeisti taip vadindami, bet be jų mūsų gyvenimas būtų tiesiog nepilnavertis. Mes stengiamės juos išspirti iš jų užimamų postų, bet nesuprantame, kad iš kitos pusės juos palaiko tie, kam tie patys parazitai naudingi. Kas gi vyksta?

Parazitų gyvavimo esmė yra kito organizmo gyvybinių syvų(jėgų) naudojimas savo išgyvenimui užtikrinti. Žmonių atveju tai yra naudojimasis kitų žmonių darbo, kūrybos vaisiais, pasinaudojimas neįgalumu ar silpnumu, gyvenimas visuomenės sąskaita ir ginantis nuo tos visuomenės savo susikurtais įstatymais. Vieni parazitai iščiulpia savo auką ir tuo ją nužudę keliauja ieškoti kitos aukos, kiti gi žūva kartu su savo šeimininko organizmu. Parazitizmas labai paplitęs gamtoje, kaip tarprūšinių santykių forma, todėl nėra ko stebėtis, kad žmonėse plinta taip pat.

Kai kas mėgsta argumentu paimti vėžinę ląstelę – atseit ji nužudo organizmą ir per tai žūsta pati. Tai yra neteisingas požiūris – iš tikro yra visiškai atvirkščiai – mes, savo organizmo atžvilgiu elgdamiesi, kaip tas parazitas iščiulpiantis visas organizmo gyvybines jėgas, pagimdome tą vėžinę ląstelę ir jos pagalba pribaigiame savo organizmą, o su juo suprantama ir save. Vėžinė ląstelė yra mūsų elgesio organizmo atžvilgiu pasekmė ir veidrodis. Ji parodo mūsų vietą savo organizmo atžvilgiu. Parazitai čia mes, o ne vėžinė ląstelė. Ir kuo greičiau tą suvoksime, tuo geriau bus mums patiems.

Žmogus nėra užprogramuotas parazitavimui, jo misija visai kita, todėl parazituodamas tiesiog žudo save patį. Jam neduota parazituoti gamtos sąskaita, nes viskas atsisuka prieš jį patį – tai yra, gamta yra mūsų visų bendras organizmas, kuriame gyvename, ir parazituodami jos sąskaita mes žudome save pačius. Žmogui net neduota parazituoti kitų žmonių sąskaita, nes tokiam reiškiniui išplitus visuomenėje tokia visuomenė paprasčiausiai žlunga kaip santvarka. Puikus to pavyzdys senovės Roma, kuri kaip erkė čiulpė aplinkinių šalių gyvybines jėgas silpdama nuo savo pačios nuodų, nuodijančių ją iš vidaus ir atimančių gyvybinę jėgą, reikalingą pasipriešinti germanų antpuoliui.

Mes žudome savo palikuonis (per išsigimimus ir gimstamumo mažėjimą), savo rūšį (žmoniją) per savo nepasotinamą grobuoniškumą, žudome save tiesiogiai per sau sukeliamas ligas, žudome netiesiogiai per vartojimo didinimą, žudome badu (naikindami maisto atsargas).

Žudome kitus, leisdami įstatymus, kurie, kaip maisto produktą įvardija nuodus (alkoholį, tabaką). Tabakas apskritai neįvardintas, kaip prekės rūšis, nors juo gąsdinama užrašais ant paties pakelio.

Mes žudome savo vaikus rodydami per TV šaunuolius rūkančius Marlboro cigaretes ir geriančius alų ar šampaną. Ko pasekoje mūsų vaikai pradeda įsivaizduoti savo gyvenimą su cigarete dantyse ir alaus skardine rankoje žiūrint krepšinio rungtynes. Tai jiems aukščiausias lygis. Bet mes iš to turime materialią naudą. Mes iš visko, ką darome blogo, turime tą naudą matuojamą pinigais.

Mes žudome sugebėjimą mąstyti sava galva, priimdami visa tai, kaip normą, kaip priimtiną savo ir savo būsimų vaikų būsimo gyvenimo normą. Mes žudome viską, kam galime daryti įtaką. Mes net įsigudrinome žudyti savo negimusius vaikus ir tą pateisinti! – Aukščiausia parazitizmo pakopa gamtoje. Savo palikuonių žudymas – gamtoje neregėtas dalykas…

Bet.. bet mes galime tai pamatyti, nes žinome, kad yra gėris, yra blogis. Mes žinome kas yra egoizmas ir kas yra altruizmas. Mes žinome kas yra parazitizmas. Tai civilizacijos visumoje ir Lietuvos kaip dalies mirtis. Mes visa tai kol kas dar žinome.

Ir žinome, kad žmonių atveju parazitizmas nukreiptas pirmiausia prieš pačius save, jau matome, kad tai neapsimoka, kaip besvertume, iš kurios pusės bežiūrėtume, ar iš altruistinės, ar iš egoistinės – tai pasitelkime savo racionalų, egoistinį protą ir paskaičiuokime, kad šiandien, sugriovę savo žemės ūkį ir uždirbę iš nuosavos žemės pardavimo, rytoj mokėsime pasiutusius pinigus gydydamiesi nuo vėžio, kuris bus sukeltas pigių GMO produktų. Ir blogiausia tai, kad vargu ar išsigydysime, nes vien mąstydami apie pelną parduodant Lietuvos žemes užsieniečiams, mes žudome save dvasiškai, paruošiame kelią ir dirvą toms vėžinėms ląstelėms, išpurename ją, kad joms būtų lengviau augti ir nustatome sau mirties laiką. Mirus dvasingumui, neilgai trukus miršta ir kūnas.

Kaip sako liaudis – ką pasėsi, tą ir pjausi. Analogija akivaizdi.
Todėl negalabykime parazitų (žmonių) – jų nauda akivaizdi, tai mūsų šunkeliai, kuriais neturime eiti ir parazitai aiškiai nurodo STOP ženklą. Tegu jie sau gyvena savo nusususį parazitinį gyvenimą, tegu materialiai ir geriau nei daugelis iš mūsų, bet jie yra tai, į ką mes galime parodyti savo vaikams mokydami teisingo požiūrio – žiūrėk vaike, tai visuomenės parazitas, jis kūrė įstatymus, kurie blogino ir tavo ir mano gyvenimą, o šitas gelbėjo vagis nuo teisingo atpildo, o dar šitas saugojo ir tuos ir tuos – nedaryk taip, kaip jie, nes ir į tave taip rodys kiti, kaip dabar tau į juos rodau aš.

Ir čia jau turime pradėti nuo savęs, šiandien pat, dabar. Į viską žiūrėti per sarmatos prizmę ir mokyti taip matyti savo vaikus. Juk niekas neduos mūsų vaikams tokio gero pavyzdžio, kaip jo paties tėvų elgesys. Ir tada gal neteks mums sulaukti tokio laiko, kurio dabar sulaukė tėvai JAV. Oficialiuose dokumentuose JAV uždrausta naudoti žodžius TĖVAS ir MOTINA. http://www.forumas.sarmatas.eu/viewtopic.php?f=9&t=130

Pasistenkime, kad mūsų parazitams net minčių tokių nekiltų, o tam turime patys elgtis, kaip normalūs žmonės ir TĖVAI. Kuriems rūpi tai, ką apie juos galės sakyti ir rašyti jų vaikai. Visur. Visada.

Arvydas Daunys

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 35

 1. arvydas says:

  Sarmatai vadovaukis savo galva nes matosi kad nezinai kam ji tau duota be patarimo kelio namo net nerasi matosi.

 2. Sarmatas says:

  Niekas netrukdo vadovautis ir savo galva. Tą ir daro dabar dauguma. Rezultatus tokio vadovavimosi matome. Gal tai ir gerai. Gal ir gerai, kad Titnagas čia taip „varo“. Jis taip supranta, vadovaujasi savo galva. Tačiau adminui ir kai kuriems komentatoriams tai nepatinka. Kodėl? Todėl kad vadovaujasi savo galva. Gerai, jei jau patirties yra. Bet kai nežinai, ką daryti, siūloma pasiklausti išmanančio tuo klausimu ir pasižiūrėti, kokia tuo klausimu protėvių patirtis.
  Tačiau, bet kuriuo atveju kiekvienas elgiasi taip, kaip jis mano esant reikalinga. Kiekvieno žmogaus tikslai skirtingi būna. Vieno tikslas – savo ego patenkinti, kito tikslas – bendrų sąlyčio taškų ieškoti.
  Malonu, kad Arvydas žino, kam man galva duota. Aš nežinojau.

 3. Titnagas says:

  Negalejua net atsistebet, kaip visgi inete galima sudirbt zmogu: i viena zinute neleido atsakyt visa ADMINASi, paskui kita zinute istaise ADMINAS, sekancia sutrumpino ADMINAS, paskui ant kitos prirase savo teksta ADMINAS, o galiausiai paeme ir sukeite zinutes vieto ADMINAS ir gavosi :) kas skaito tai turbut supranta, kad ADINAS- baigia iseit is pusiausviros ir galiausiai nugalejo-:) senelis-saltys :) SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS Cia tikrai niekas nekoreguos:) :
  http://darislav.com
  http://radosvet.net/
  http://www.slavianin.ru
  http://www.perunica.ru

 4. jnanis says:

  Gėda Sarmatijai. Jei tokie dalykai vyksta mano kojos sieme saite nabus. O ir kitiems papasakosiu, kad sveikai mastantiems cia nera vietos. 

 5. untony says:

  Titnaigi bet tu pjauni saka ant kurios sedi niekas ce ant taves nevara kiek matau varai net ant admino ka nori ir deda jis ant tavo rasliavos. buk bent kiek galvojantis ar jau smegenys suakmenejo? :D

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top