Svastika – Mūsų protėvių – lietuvių simbolis

2010, 7 vasario, 1:32 | kategorija Istorija | atsiliepimų (29) | peržiūrų 15 591 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Svastika – nusikaltėlių, nacių simbolis?

Nieko panašaus, bet visi, kas jaučia šio simbolio jėgą, nori jį savotiškai pasisavinti, suburti po juo savus pasekėjus. Ir Hitleris savo laiku nebuvo išimtis, po ko šis simbolis ilgam prarado populiarumą ir vienu metu net buvo norima jį apskritai uždrausti, grąsinant kriminalizacija.

Vilnius 15 a.

Vilnius 15 a.

foto

Rokiskio statula 1928 m.

foto

Palemonas I a.

Šiuo metu Rokiškyje stovi statula, kurią matote fotografijoje aukščiau, ji rankose laiko apskritimą su svastika viduryje. Ji pastatyta 1928 metais, tada, kai joks Hitleris net planuose neturėjo jokios svastikos. Lietuvių kapavietės, kuriose rastos svastikos, datuojamos 13 amžiumi, todėl galime drąsiai pasakyti visam pasauliui, kad tai mūsų protėvių, lietuvių, naudotas simbolis, tai mūsų istorija, mūsų atmintis. Ir tai, kad jis buvo panaudotas siekiant nusikalstamų tikslų, nieko nekeičia, juk pavogti galima bet ką ir pasinaudojus pavogtu dalyku įvykdyti bet kokį nusikaltimą. Tik kaltas visada bus, jį įvykdęs asmuo ir niekas kitas.

Ietigaliai 4-5 a. prieš Kristų

Iečių antgaliai 4-5 a. prieš Kristų

Statula fotografijoje prastovėjo visą karą ir visą SSSR laikotarpį, tiesa tuo metu svastika buvo užtepta skiediniu, bet jau tada žmonės suprato jos reikšmę ir net tais laikais išsaugojo ją. Todėl manome ji gali teisėtai užimti savo vietą mūsų istorijoje, kaip mūsų protėvių palikimas. Nors daug kas su mielu noru norėtų ją išbraukti iš mūsų atminties, kad tik nereikėtų aiškintis prieš kaimynines šalis dėl vėl atgijusio šio simbolio populiarumo.

foto

Kernavės žiedas 13 a.

Daugiau informacijos apie svastiką galite rasti Youtube.com, O čia galite susipažinti su filmų serija pasakojančia svastiką ir mūsų istoriją (filmai ištrinti iš YouTube)

Norėtume pasakyti štai ką, nuo mūsų slepia mūsų pačių, mūsų protėvių istoriją. Šie radiniai yra Nacionalinis paveldas, deja oficialios informacijos apie juos nerasite. Ir suprantama kodėl. Todėl, kad tautą nežinančią savo šaknų daug lengviau valdyti. Juk tik žinodamas kas buvo vakar, gali planuoti rytdieną, gali pasisemti jėgų iš savo protėvių išminties, gali atstovėti savo idėjas, jei laikai jas teisingomis ir teisėtomis.

Bet visam tam, būtina žinoti tai, kas buvo vakar, kitaip šiandien jausies, kaip ką tik gimęs ir tokiam žmogui galima įbrukti bet kokias pseudo vertybes, kuriomis pavyzdžiui dabar operuoja visokio plauko propagandistai. Prisiminkime jų teiginius, apie vakarų demokratiją, vakarų rinką ir koks tai gėris.

Visa tai tik skambūs žodžiai, kurie neturi nieko bendra, nei su demokratija, nei apskritai yra kokios nors vertybės. Nebent jei vertybe vadinsime, kai saujelė turčių valdo visą pasaulį, išnaudodama visus dirbančius ir įrodinėja, kad tai yra didelė vertybė, kad tą gali padaryti kiekvienas. Mes dabar matome Lietuvoje tą patį ir jau be jokių rožinių akinių. Ir puikiai suprantame, kad visa tai yra melas, kurį mums bandoma primesti, kaip demokratijos laimėjimus.

Matome ko verta ši pseudo demokratija ir politikų išreklamuota RINKA. Visa tai TIK išrinktiesiems, vadinantiems save ELITU. Tiesa, galime pasiguosti, kad ne mes juos taip pavadinome. Jie taip pasivadino patys. Kaip sakoma – kas šuniui uodega pakels…

Bet pabaigai norėčiau pasakyti, kad ši tema nėra skirta klasių kovos nagrinėjimui. Tai tiesiog trumpas Lietuvos Istorijos gabalėlio pateikimas ir bandymas paaiškinti, kodėl mes viso to nežinojome iki šiol.

Norintiems pamatyti daugiau istorinių Svastikos naudojimo Lietuvoje fotografijų, galime pasiūlyti Galeriją , muziejuose jų tikrai daug, tą rodo fotografijos.

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 29

 1. megejas says:

  Atrodo, kad tuojau galesime drasiai nesioti svastikas nebijodami buti apkaltinti fasizmu ar kitais nebutais dalykais. Nors kai kam gali tas labai nepatikti.

 2. Valentinas says:

  Jeigu rasime savyje drąsos dažniau jį panaudoti atitinkamomis progomis, reabilituosime Hitlerio sumenkintą svastikos kaip vieno mūsų istorinės praeities simbolių autoritetą.

 3. To: Valentinas says:

  Na tai čia naudojama ir nebijoma gi. Negi turime būti bailesni už savo protėvius ir dėl savo kailio saugumo juos pamiršt?
  Duokit man svastiką ir aš nešiosiu tik pradžioj atsispausdinsiu šią informaciją dėl visa ko kad būtų kuo pasiteisinti.

 4. To: Valentinas says:

  Ne taip parašiau
  ne ,,pasiteisinti“ o pasiremti turėjo būti.

 5. Urtika says:

  manau simboliai,kaip ir bet kas gali būti apjuodinti ir išniekinti.Nieko neišmanau apie svastiką,bet du žalčiai man yra gražu.Kiek žinau žaltys tai išminties simbolis.

 6. artas says:

  Na tai yra ir su žalčiais svastikos, t.y. iš žalčių. Galerijoje galima pamatyti visą kolekciją svastikų.

 7. Svastikos mūsų bus amžinai says:

  Universitetų neva „istorikai“ – Pirmojo Reicho – Švantosios Romos Imperijos Germanų Nacijos (962-1806) steigėjų Merolingijų – Karolingijų propagandos platintojai :)) Jie patys gal nesuvokia, gal nebeišgali pripažinti, kad buvo primokinti išsigalvojimų propagandos ir ją tebedėsto studentams ir visuomenei :)

  foto.delfi.lt/user/Atpildas – 900 nuotraukų su svastikomis, Sarmatijos žemėlapiai ir kt. tinklai su duomenimis.

  youtube.com/Sarmatijai – filmai apie Lietuvos tikrąją istoriją :)
  Visų tautų svastikos yra mūsų dabar vadinamųjų BALTAIS svastikos, nes anksčiau mūsų protėvius vadino ARIJAIS. Jie svastikas naudojo Egipte, Trojoje, etruskų apie Romą vietose, prieš 3,5-2,5 tūkst. metų nunešė į Indiją, iš mūsų tėvynės svastikos paplito po Europos, pietus, vakarus ir rytus :))

 8. arvydas says:

  Ačiū už duomenis, panaudosime sekančiuose straipsniuose.
  O gal norite pats parašyti išsamiai, su foto ir nuorodomis?
  su pagarba.

 9. Titnagas says:

  Pilnai tiesai apie svastika reikia papildyti, tuo kad hitleris( tikra pavarde sudengruber ar kazkaip panasiai) buvo zydas (geriausiu atveju puszydis) ir stalinas buvo zydas (geriausiu atveju puszydis) ir ruzveltas buvo zydas (geriausiu atveju puszydis) ir eizenhaueris…. jie kara pradejo ir laimejo – zodziu zuvus virs 60 milijonu zmoniu istustejusioje planetoje buvo ikurta nauja valstybele iSRAELIS isvertus is hebraju (zydu) kalbos reiskia KOVOJANTIS PRIES DIEVA …., cia ir yra stanizmas – kuris bijo kryziaus (svastika viso tik kryzius) faktai, faktai, faktai…

 10. arvydas says:

  Titnagui
  Svastika nėra tik kryžius, tai darnos simbolis ir nieko bendro su kryžiumi neturi, nes tuo metu, kai svastikos simbolis buvo pradėtas naudoti, jokio kryžiaus kaip simbolio net planuose nebuvo. Kryžius atsirado prieš 2000 metų įsigalėjus krikščionybei.
  Hitlerio vardas ir pavardė buvo Aloizas Šiklgruberis
  Israel niekada nereiškė jokios Kovos prieš dievą, tai dviejų žodžių (Isra-EL) junginys, kuris reiškia Šviesa iš viršaus, arba Aukščiausioji šviesa.
  Stalinas buvo gruzinas, o ne žydas. Žydų, kaip tautos tiesiog nėra, nes nėra žydų kalbos yra tik hebrajų kalba, kuria kalba tie, kuriuos tamsta vadini žydais. Todėl žydais vadiname tuos, kurie skaito-pripažįsta talmudą ir kalba hebrajų kalba (gimtoji kalba).

 11. Titnagas says:

  Nezinau ar siknagruberis ar isiknagruberis, bet aisku kad „hitleris“- tai jo asmeninis ismislas, pasiskaityk jo „main kampf“ ir suprasi kad apie tevus jis beveik neraso… nes nerasys gi kad kiles is zydaujos. Matau pats tikite rastais (o zodzius matyt gerai prisimenat jei to degenerato pavarde pamenat) o as faktais paziurekit i jo nuotraukas ir suprsit kad jis visiskai nepanasus i europieti- norit nesutikit bet tai naturalus zydas is veido, tikrai net i vokieti nepanasus. Kas liecia kryziu tai si archaiska zenkla naudoja visi homosapiens individai: sukryziuotos jietis, kalavijai,.. reiskia kova veiksma, hedraju kalba viso tik slengas tuometiniu tos dykumos plesiku grobusiu tuose geigrafinese platybese. Atleiskit nerasysiu jablonskio „susistemintais“ „“lietuviskais““ rasmenimis. Sveiks Tamsta

 12. Titnagas says:

  Pamirsau, GELASVILI stalino pavarde gruzinu ir kai kuriu kalnieciu kalbomis reiskia ZYDO VAIKAS, dar pridesiu kad tikri

 13. arvydas says:

  Titnagui,
  Na aš jau matau, kad savo subjektyvų požiūrį norite pateikti, kaip tikrą faktą, todėl paprasčiausiai nesiginčysiu.

 14. arvydas says:

  Cha cha cha, Stalinas žinoma pasirinko pats sau pavardę žydo vaikas :)))))
  Ok, tuo šią temą ir užbaigsime.

 15. Titnagas says:

  Zinai skaityk bent knygas (lietuviu ir anglu kalbose nerasi tiesos nei laso) , zinoma zinok fakta kad 19 amziaus pradzioje i Kaukaza atsibaste apie 50 000 zydu (kaip manai kiek dabar ju?), man teko sovietu aemijoj bendrauti su tikrais gruzinais patikek jau jie tai zinojo savo kalba, o praejau as su jais.,,,.- dar praplesiu pacio akirati dabartinis sakasvilis- yra zydas (arba puszydis)- netiki paziurek kodel sumazejo gruzija?- pagal tave landsbergis lietuvis,i. Zydu tautine savybe kalbeti ta kalba kur gyvena, basanovic lietuvis ar bulgaras ? ir kodel negrizo i nepriklausoma lietuva o mire skurde vilniuje? mastyk pragmatiskai, tarp kitko tau mano atsakymasi vjsus tau iskilusius ir kilsencius klausimus semia penkmttyje-: mus arijus zydai (satanistai, pederastai, tvariai ir tt vadink kaip nori) jau 5 000 met skaldo pavadindami lietuviais, lenkais. rusais…As DURNELIS atleisk man

 16. arvydas says:

  Tai matosi, atleidžiu.

 17. Angelija says:

  visiškai su tinku su Tavim. Dar ir Marksas buvo žydas, ir Leninas. Tai mes sakome „pužydis“, O jų (žydų) tradicijoje tautybė eina pagal motinos liniją, o tikėjimas pagal tėvo liniją. Štai tiek Hitlerio, tiek Stalino, tiek Markso, netgi Gorbačiovo, Putino bei dabar Medvedevo šaknys yra žygiškos, todėl jie save priskiria „išrinktiesiems“, o visgi dėl pastarųjų gyvųjų Izraelio atsakymo dar nebuvo. Jie pasakė patikrinsim kilmę (po to turės sekti ir apipjaustymas). Pati Tora aiškina Izraelio vardą taip, kaip ir parašėte. O Arvydas tur būt aiškina pagal kabalistą Laitmaną.
  Arvydas neteisus ir dėl kryžiaus. Kryžius buvo žinomas dar senovės Egipte ir vadinamas gyvybės simboliu, Erikas fon Denikenas pateikė įrodymų savo knygose. Romėnai perėmė kryžių kaip bausmės įrankį, panašiai kaip Hitleris „sukonstravo savo svastiką“. Kryžius buvo žinomas kaip svastikos prototipas (apie tai rašo Blavatskaja „Slaptojoje doktrinoje“).
  Dėl žydų Gruzijoje irgi teko skaityti, tai rašo patys žydai, žinoma ne skaičiais, bet apie savo išgyvenimus. Mes daug ko nežinome, nes nežinančius istorijos (his-Tory, išvertus reiškia iš Toros, Penkiaknygės) daug lengviau mulkinti.

 18. arvydas says:

  Angelijai:
  Citata:
  „Arvydas neteisus ir dėl kryžiaus. Kryžius buvo žinomas dar senovės Egipte ir vadinamas gyvybės simboliu, Erikas fon Denikenas pateikė įrodymų savo knygose. Romėnai perėmė kryžių kaip bausmės įrankį, panašiai kaip Hitleris “sukonstravo savo svastiką”. Kryžius buvo žinomas kaip svastikos prototipas (apie tai rašo Blavatskaja “Slaptojoje doktrinoje”).“

  Dėl kryžiaus yra taip: pirmiau buvo svastika, o ne kryžius, t.y. pirmiau buvo svastika, o tik po to Egiptas. Jei jūs Angelija daugiau pasidomėtumėte apie Egiptą, tai nustebtumėte sužinojusi, kad egiptiečiai, tai išeiviai iš senovės Sarmatijos, kuri jau nuo senų senovės naudojo svastiką, kaip darnos ir visatos judėjimo simbolį.

  Jūs ir dėl hiltlerio svastikos klystate, nebuvo jokios Hitlerio svastikos, užeikite į Galeriją viršuje, ten yra foto dabar stovinčios statulos Rokiškyje, kuri laiko rankose svastiką. Beje ji pastatyta dar gerokai prieš Hitlerį :)
  Todėl man atrodo jums prieš ginčijantis reikėtų gerokai apsišviest šiais klausimais.
  Beje norėjau pasidomėti, ar jūs pati skaitėte Marijos Blavatskajos slaptąją doktriną, ar irgi prisirankiojote skambių frazių ir čia jomis operuojate?:)

 19. Antanas says:

  Kažkada, preiš 30 ar net daugiau metų žurnale „Mokslas ir gyvenimas“ buvo straipsnelis: „Žydo vardas“ Pabandysiu jį trumpai perpasakoti:
  <>.

  Abraomo ainiai (Abraomaičiai) egiptietiškai vadinami „hebraj“. Taigi, išrinktąja save vadinanti tauta tikrumoje yra HEBRAJAI.
  Atkreipkit, kaip jie kalbėdami apie savo bendragenčius, būtinai pridurią „labai geras vaikinas“

 20. Antanas says:

  „Žydo“ vardas kilęs iš aramėjiško žodžio „judaeš“, kas reiškia „Išgirtasis“. Taip jį kažkada užrašė romėnai.
  Prancūzai raidę „j“ užrašo garsą „dž“.
  Slavai raide „u“ užrašo garsą „i“.
  Taip iš „judaeš“ ir pasidarė „ži(Y)das“

 21. Egidijus says:

  Kiek daug prišašyta (o iš tiesų tai pripaistyta) apie svastiką, kad stebiesi žmonių gdrąsa viešinti savo sapaliones.
  Tai ką gi daryti, ponai žinovai, su Herodotu, kuris perpasakoja ką girdėjęs pas egiptiečių žynius. „Šitiek papasakojo egiptiečiai ir jų šventikai. Jie nurodė, kad nuo pirmo karaliaus ….. .Per tuos 11340 metų …. . Tame ilgame laiko tarpe saulė keturis kartus petekėjusi neįprastoje vietoje: du kartus patekėjo ten, kur paprastai leidžiasi, ir du kartus nusileidusi ten, kur pateka.“
  Teko net matyti internete gudruolių, kurie vienos krypties svastiką atiduoda Saulei, o kitos krypties – Mėnuliui. Tik XXI amž. vis dar niekaip mokslininkai nesugeba išsiaiškinti, kad Žemė ne tik sukasi apie savo ašį, bet dar vyksta polių inversija. Nors jau prisikapstė iki to, jog žino kad ledinmečiai kartojasi kas 5-6 tūkstančiai metų, bet surišti į darnią visumą nesugeba. Manau, kad viso to kaltininkė žydkrikščionybė, kuri sunaikino viską ką žinojo mūsų protėviai ARIJAI. Žydkrikščionybė ne civilizacija, o anticivilizacija. Tai ką dabar turime yra vaisiai žydkrikščioniško gobšumo, veidmainystės, vagysčių, nepraustaburniškumo, amoralumo kas baigia atvesti jų „civilizaciją“ iki visiško degradavimo. Žydkrikščionių bažnyčia nė kiek ne menkesnis parazitas už žydus – krikščionybės ir komunizmo autorius.

 22. Kazys says:

  kernavės žiedas-tai nuo II pasaulinio karo vokiečių karininko žiedas.

 23. Kazys says:

  pasiremti galima lazda, o ne popieriniu raštu…

 24. mode says:

  buvo lietuviškas simbolis, bet istoriniame kontekste jis kelia vienprasmiškas asociacijas su fašizmu, Taškas. Kažin kodėl niekas nenori sovietikos simbolika apsidėti, juk kadais jie taip pat turėję kitų prasmių.

 25. edgaras says:

  sveiki.perdaug visu klausom.reikia savo galva gyventi,ir nieko nebijoti.zydai turi perdaug valdzios,kad gali net musu valdziai ysakineti.o sitie net nemegina gintis,ar valstybes interesus ginti.nereikia bijoti svastikos,ar meginti ja slepti.tai yra istorija,ir reikia tuo didziuotis.

 26. Mindaugas says:

  Nesioju ta svastikos zenkla tatuiruotes pavidale ir jau seniai-swarbu zinau ka ji man reiskia.

 27. Remi says:

  Kur galerija svastika?

 28. sarmatas.lt says:

  Galerija panaikinta dėl nuotraukų autoriaus, Milvydo Ju6kausko, pretenzijų. Jis nesutiko su tuo, kad dalį nuotraukų Sarmatai patalpintų šioje galerijoje ir vietoje to siūlė įdėti į galeriją nuorodą į delfi kolekciją. Primename, kad nuotraukos buvo fotografuotos muziejuje ir Milvydas Juškauskas pretendavo tik į nuotraukų, bet ne eksponatų autorystę. Vienu žodžiu, jo valia čia nėra svastikų galerijos.

 29. says:

  Šiaip jau Hitleris pradėjo svastiką naudoti nuo 1920 m. Tai yra aštuoni metai prieš pastatant paminklą Rokiškyje. Klounai jūs klounai :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top