Forbes turtuolių sąrašas: Rusija prarado daugiausiai

2015, 3 kovo, 10:17 | kategorija Realybė | atsiliepimų (8) | peržiūrų 942 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„DW„, Vokietija)

paveikslėlisNaftos kainų kritimas neturėjo pastebimos įtakos turtingiausių planetos žmonių sąrašui, tradiciškai publikuojamam amerikiečių žurnale Forbes. Jų skaičius paskelbtas 2015-ųjų kovo 2 dieną naujame reitinge, išaugo beveik 300 žmonių ir sudarė 1826. bendras jų visų turtas vertinamas 7,05 trilijono dolerių (pereitais metais suminis Forbes sąrašo kapitalas siekė 6,4 trilijono dolerių).

Truputį mažiau, nei trečdalis iš 290-ies sąrašo naujokų sudaro Kinijos atstovai. O štai Rusija, kurios ekonomika nukentėjo nuo Vakarų sankcijų, prarado sąraše 33 pozicijas. Jei pernai Forbes reitinge buvo 111 Rusijos atstovų, tai dabar jų liko 88.

Ir sumine išraiška Rusijos turtuoliai prarado 30% savo kapitalų (apie 73 milijardus dolerių). Pagal milijardierių skaičių Rusija nusirito iš 3 į 5 Forbes sąrašo vietą, praleidusi į priekį ne tik JAV ir Kiniją, bet ir Vokietiją bei Indiją.

Pačiu turtingiausiu Rusijos atstovu yra laikomas 15,4 milijardo dolerių turto savininkas Vladimiras Potaninas, užimantis 60-ąją vietą bendrame sąraše.

Porošenko iškrito iš sąrašo

Dabartiniame Forbes reitinge – penki ukrainiečiai. Lyginant su pereitais metais jų skaičius sumažėjo keturiais žmonėmis, ir tarp iškritusių atsidūrė dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Pačiu turtingiausiu vokiečiu tapo Georg Schaeffler, kuriam priklauso žinomas padangų Continental gamintojas. Jo turtas vertinamas 26,9 milijardo dolerių (apie 24 mlrd €u), kas leido jam užimti 21-ą vietą sąraše.

Turtingiausiu planetos žmogumi, pagal Forbes versiją, šiais metais tapo „Microsoft“ įkūrėjas Bill Gates, kurio turtas vertinamas 79,2 milijardo dolerių.Lyginant su praėjusiais metais jo turtas išaugo 3 mlrd dolerių.

Po Gates’o seka meksikiečių milijardierius Carlos Slim, valdantis turtą vertinamą 77,1 mlrd dolerių. Į trejetuką grįžo ir žymus finansų investuotojas Warren Buffet. Su savo 72,7 milijardo dolerių vertinamu turtu (14,5 mlrd daugiau nei praėjusiais metais) jis stumtelėjo į ketvirtą vietą ispanų madingų drabužių parduotuvių tinklo Zara įkūrėją Amancio Ortega.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Mindaugas says:

  Šis straipsnis tik parodo absurdišką turtinę nelygybę bei svetimo darbo išnaudojimą. Kapitalizme, kaip žinome, egzistuoja ir veikia konkretūs vystymosi dėsningumai, per kuriuos kapitalas visada ir neišvengiamai kuo toliau, tuo labiau koncentruojasi atitinkamuose centruose, t. y. monopolijose, o šios monopolijos yra ne ko nors kito, o būtent kapitalistų, šiuo atveju – transnacionalinių globalinių korporacijų ir jas valdančių buržuazinių oligarchinių klikų (asmenys iš Forbes sąrašo tai tik jų statytiniai)– rankose. Ir, kadangi pagrindinis kapitalizmo, kaip sistemos ir, tuo pačiu, kaip ideologijos, principas yra ne kas kita, kaip kuo didesnio pelno siekimas, tai visiškai natūralu, kad bus siekiama plėtros į vis didesnes ir platesnes rinkas ir šių rinkų užvaldymas – kartais netgi bet kokia kaina…Trečiojo pasaulio materialinių bei žmogiškųjų išteklių išnaudojimas pusvelčiui ir suteikiašioms transnacionalinėms korporacijoms objektyvų materialinį pagrindą kapitalistinių „gerovės valstybių“ ir vartotojų visuomenių įtvirtinimui….

 2. Kestutis says:

  „Mindaugui“, kur cia beda?
  Nu jau, nu… Vienas turi 10miliojardu, kitas 1milijarda, trecias 100milijonu, ketvirtas 10milijonu ir t.t iki to kurio turtas vertinamas 100litu. Ir kuo mazesnis turto kiekis, tuo vis didesnis zmoniu procentas. Sakyciau toks visatos desnis, ir nieko cia blogo nera, Juk ir tas kas turi 1milijona litu gali ne ka prasciau isnaudoti turincius maziau lesu pragyvenimui…

 3. PP says:

  Nėra jokio visatos dėsnio. Geriau visi tegul turi po 100, nei kažkas daug, o kažkas mažai. To reikia siekti, ir tai iš dalies buvo įgyvendinta TSRS. Todėl ir ją sugriovė, nes tiems, kas turi milijardus, ji buvo kaip rakštis subinėje, nes kaip žiburys švietė tiems, kuriuos milijardus turintys išnaudoja.

 4. Ec says:

  Pinigai tik savęs įvertinimo matas,- gali uždirbti, tai ir turi, o lygiuotis į proletarus, kurie gali tik 100 į mėnesį uždirbti, tai jau atsiprašau, bet švelniai tariant – nesąmonė. Kitas reikalas – kaip tie pinigai uždirbti, kad tuo didžiuotis, jei darbu, protu ar tiesiog sėkme – vienas dalykas, o jei pavogti, atimti, gauti kyšį ar prastumti sau naudingą lobistinį įstatymą – tai jau visai kitas dalykas. Neturėtų uždirbti vienodai tas kuris mokėsi ir tobulėjo ir tas, kuris bėgiojo iš pamokų, gėrė pasislėpęs ir mokyklą vos vos baigė. Tokiam 100 į mėnesį yra tik jo paties pasirinkimas :)

 5. PP says:

  Ne 100 ar 1000 esmė. Tai tik mato vienetas. Bet esmė tame, kad dabar tie, kad realiai dirba, krauna kapitalą tiems, kas parazituoja. Parazituoja ir tie, kurie naudojasi svetimo darbo vaisiais kapitalui susikrauti, išnaudodami kitus, ir tie, kurie nieko nedaro ir laukia pašalpų.

 6. Ec says:

  Jei protingesnis prie kompo uždirba 200 ir samdo durnesnį, kad jam griovį kanalizacijai iškastų už 20, tai tas protingesnis parazitas?

 7. Mindaugas says:

  Kas yra socialinis teisingumas? Tai yra teisingumas santykyje tarp atskirų asmenų, šeimų ir grupių – tai teisingumas visuomenėje, teisingumas tautoje. Jį galima interpretuoti įvairiai (taip ir daro demagogai), tačiau pati ši sąvoka turi daugiau ar mažiau intuityviai kylančias asociacijas: išnaudojimo nebuvimą, pilną ir pelnytą atlygį už savą darbą, solidarumą, bendruomeniškumo jausmą. Ir šios asociacijos manęs neklaidina – jos daugiau ar mažiau man nurodo, kokia yra tikroji šios sąvokos reikšmė. Pilnas socialinis teisingumas nesuderinamas su žmogaus išnaudojimu, taigi, su kito asmens ar grupuočių pasipelnymu bet kokio svetimo (t. y. ne savo) darbo sąskaita, esamai buržuazinei visuomenei būdingomis antisocialinėmis gyvenimo sąlygomis ir valstybine politika, per kurią šimtams tūkstančių lietuvių tampa nebeįmanoma materialiai pragyventi savo pačių šalyje (taigi, emigracija) ir su parazitavimu apskritai. Taigi manau, kad pajamos tegali kilti iš asmens kūrybinio darbo (fizinio arba protinio). Bet koks asmens ar grupuotės pelnymasis iš svetimo darbo vaisių yra išnaudojimas – o išnaudojimas savaime prieštarauja socialiniam teisingumui.

 8. Bonifacas says:

  Pinigai priklauso tiems kas juos spausdina, t.y. Rotšildams(kaip ir JAV, ES), o beždžionės iš Forbs sąrašo, tai prastuomenės ir naivuomenės linksminimui sugalvotas iliuzionas, labai nutolęs nuo realybės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top