Išvaikyta taiki akcija prie Seimo [video]

2014, 12 kovo, 11:03 | kategorija Realybė | atsiliepimų (14) | peržiūrų 1 213 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Papildyta

Vakar, po Kovo 11 eitynių, prie signatarų laužo nakčiai buvo likę budėti keletas žmonių, pavadinę  savo akciją „Už laisvą sąmoningą Lietuvą“, norėdami padėti Seimui greičiau apsispręsti skelbiant referendumo datą.

Prie laužo buvo prisimenamas „Valstybės pagrindas“, skaitoma Konstitucija.

Pirmieji atvykę policininkai buvo visiškai mandagūs ir tik pasidomėjo ar nebūtų laikas jau keliauti miegoti, tačiau dalyviams mandagiai pacitavus konstitucijos straipsnius apie tai, kad taikioms akcijoms negali būti taikomi jokie apribojimai, išskyrus įstatymą, o jei taikomi – tai tik tada, kai reikia apsaugoti visuomenės rimtį ir saugumą, viešąją tvarką, dorovę, taip pat mandagiai atsisveikino ir nuėjo.

Tačiau atvykęs kitas policijos ekipažas nebuvo tiek mandagus ir tik pareikalavo vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

Į tai, kad piliečiai irgi turi kažkokias savo teises – nenorėjo nė girdėti, tik pasiūlė – „Jeigu jūs manote, kad mūsų reikalavimai jums yra neteisėti, tai prašom rytoj ryte kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Birželio 23 adresu.“.

Keletas akcijos dalyvių buvo sulaikyti ir išveži į trečiąjį policijos komisariatą.

Visą situaciją galite pamatyti žemiau esančiame nufilmuotame vaizdo įraše:


paveikslėlis paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis paveiksėllis paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

Nuotraukos Gedimino Paplausko

———————————————————–

16 valandą darytos (sarmatas.lt) nuotraukos ir vaizdo įrašas:

paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

Interviu su Gintaru Jonu Aleknavičiumi, vienu iš policijos sulaikytųjų naktinės akcijos dalyvių, ir Seimo nariu Petru Gražuliu.


Sarmatai

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 14

 1. Akivaizdu says:

  kad, policininkų atsakymai buvo be jokio paaiškinimo, kaip kokių robotų.

 2. Juozapas says:

  Lietuva jau tapo policine diktatura.Tik zodziais skelbiama demokratija ir laisve.

 3. Ramūnas says:

  Ačiū policininkams, kad verčia laikytis įstatymų. Jei jau cituojate Konstituciją, tai būkite tikslūs. Ji skelbia „Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus.
  Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.
  Taigi pačioje Konstitucijoje numatyta, kad ši teisė nėra ABSOLIUTI ir ji gali būti ribojama įstatymais.
  O Susirinkimų įstatymas numato tvarką, kaip ir kada galima išreikšti savo įsitikinimus.
  Akcija gal ir nebloga, tad susitvarkykite visdus leidimus ir stovėkite, o ne taip, kaip dabar – sugalvojau užkurti laužą ir man negalioja jokie įstatymai.

  • trolis says:

   >>Ramūnui

   Matote koks reikalas, konstitucija aiškiai apibrėžia, kad niekas negali trukdyti ar drausti piliečiams rinktis į taikus susirinkimus, „Jei tai nekelia grėsmės visuomenei (apibendrintai)“ ir tas grėsmes būtent ir apibrėžia įstatymas.

   Galo pasakytumėte kokią grėsmę visuomenės saugumui kelia laužas padėtas ant skardinio padėklo ir dar papildomai ant smėlio?

   O jokio leidimo savivaldybėje prašyti nereikia – tereikia tik pranešti, kad bus renginys. Tad jokio leidimo net neturi būti.

 4. GIEDRIUS says:

  Hmmm… Na,policininkai tik vykdė įsąkymą ir viskas.Apgailėtina aišku,kad taip tiesmukai veikia ir vadovaujasi išskirtinai jėgos pozicija,antra vertus negąlima iš mąžo sistemos sraigtelio tikėtis intelektualinių išvedžiojimų.Jie teisūs tik tuo,jog vykdo vyresnybės įsakymą.Tokiais atvejais geriau nesipriešinti nei aktyviai,nei pasyviai.Pats policininkas pasiūlė kreiptis i atitinkamas instancijas-tą reikia ir padaryti.Aš aplamai siųlyčiau įkurti tokį padalinį kuris tik tuo ir užsiimtų,t.y.po kiekvienos tokios akcijos(kuri be abejo turi būti filmuojama)kilus panašioms problemoms būtų iškart imamsi (taip vadinamų)teisinių priemonių.T.Y visos instancijos kurioms įmanoma turi gauti skundus,kreipimusis į teismą,peticijas ir t.t. ir pan.Einant iki Europos Žmogaus Teisių Teismo.Tas turėtų būt daroma koordinuotai ir greitai,nes ištikro vyksta karas…Jei jau negali žmogus tyliai sėdėti nerumsdamas viešosios tvarkos-valstybėje yra didelė problema.Reikia gintis ir pulti tais pačiais ginklais kokiais ginasi ir puola tie kas siuntė policininkus.Jei tą darytų dauguma,Europarlamente gąlima būtų kelti klausimą dėl žmogaus teisių Lietuvoje.Nesmagu man matyti,kad taip elgiamasi su žmonėmis-labai nesmagu.

 5. :))) says:

  Policininkai ITIN GRUBIAI pažeidė įstatymus, nes jie:

  1. Privalėjo išaiškinti tai, ką žmonės pažeidė – ne :“abstrakčiai“, o konkrečiai – kokį įstatymą, jo punktą ir t.t.
  2. Tam, kad žmogus būtų sulaikytas, turi būti tam labai rimtas pagrindas. Vien tas pasakymas, kad „važiuojam, komisariate išsiaiškinsim“ ir jėgos panaudojimas – LABAI GRUBUS žmogaus teisių pažeidimas, nes sulaikyti galima nebent tada, kai žmogus kelia kam nors realų pavojų…Be to, privaloma labai aiškiai nurodyti sulaikymo priežastis. Galiausiai – policijos pareigūnų sulaikomas žmogus turėjo teisę į advokato pagalbą
  3. Žmonės turėjo PILNĄ TEISĘ priešintis NETEISĖTIEMS policijos pareigūnų veiksmams ir panaudotam psichologiniam bei fiziniam smurtui.

  Tuo pagrindu žmonės turėtų kreiptis į:

  1. Lygių galimybių komisiją dėl diskriminavimo politinių įsitikinimų pagrindu;
  2. Į teismą dėl neteisėto sulaikymo, neteisėto psichologinio ir fizinio smurto panaudojimo;
  3. Iš konkrečių policijos pareigūnų reikalauti materialinės ir moralinės žalos atlyginimo;
  4. Reikalauti tų pareigūnų neeilinės atestacijos, nes pareigūnai akivaizdžiai nekompetentingi.

  Va reikia NETYLĖTI. Susimeskit geram advokatui ir nepalikit šio reikalo „likimo valiai“…Vieną, antrą, trečią kartą tie bukapročiai gaus į ragus, ketvirtą kartą gal nebebus tokie drąsūs tyčiotis iš žmonių…

  P.S. Ir šiaip patarčiau į tokius susibūrimus eiti bent su vienu geru teisininku, viską filmuoti ir net paprovokuoti policininkų smurtą, fiksuoti jų nekompetencią…Sakantiems, kad policininkai tik vykdė kažkieno įsakymą, pastebėsiu, kad policininkas NEPRIVALO vykdyti NETEISĖTO įsakymo ar nurodymo. Tai jei valdžia lieps tuos žmones iššaudyti, polinininkas eis ir tai vykdys???

  • rrrg says:

   Taip, eis ir šaudys. Nes policinė valstybė ir tai visai natūralu. Beje JAV, demokratijos „citadelėje“ mentas gali nušauti be jokio įspėjimo ir iš esmės be priežasties. O priežastį visuomet sugalvos. Paprasčiausia – nepakluso jo reikalavimams.

   • Stebetojas says:

    JAV jau uz policijos filmavima kisa i kalejimus. Ne visada, bat jau atveju yra. Ir be teismo zmogu gali sulaikyti ten, neribotam laikui, pagal NDAA 2013.

  • Laima says:

   Ačiū už gerą komentarą ir naudingus teisinius patarimus :) Vertinkime naudingus patarimus, o ne tuščiažodžiaukime. Teisinius dalykus svarbu žinoti, kad galėtume tinkamai ginti savo įsitikinimus ir TĖVYNĖS LAISVĘ šiandieninės „demokratijos“ sąlygomis.

 6. Renata says:

  Pasirodo, kad mes visi nebuvome informuoti (o nežinojimas, eilinį lietuvį, tikrai neatleidžia nuo atsakomybės), kad LIETUVOJE YRA KOMENDANTO VALANDA! O tai kaip dabar vadinti santarką mūsų šalyje?

 7. anonimas says:

  Netyčia radau porą puikių straipsnių apie tolerastijos esmę:

  http://www.harmonio.lt/tag/tolerastai

 8. zzz says:

  taip,tos atmatos buciuoja ir finansuoja maidano teroristus, o patys sika i kelnes deltaikiu susirinkimu…slyksttu

 9. tom says:

  Gerbiamieji,palaikau,pritariu,taciau daugiau kaip du trecdaliai visuomenes linke parsiduoti,isduoti savo principus del masonisko GMO srebalo,beje,Lietuvoje tokiu apie 85%,ar tikrai yra prasmes,jei to niekam nereikia,daugumai tik paest,pas…, paziureti debiliska tv, uzpylus akis myzalu,oi,atsiprasau,alkoholiu,ir gyvenimas tesiasi. Ar ta kova tirai turi prasme? isduos,parduos,praknis,atsibus pragare (baisioj realybej,kuria kuria patys) ir visi jie bus „laimingi“,kartu su masonu atstovais lt. Juk to siekiama,i tai einama. Tiesiog neviltis apima,matant pasyvuma,ir uz ka balsuojama. Kovotoju mazuma,dauguma jau atbukinti,tokius pacius ir renka. Ar imanoma dar pakilti!?

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top