Kinija palaiko Rusijos veiksmus Ukrainoje

2015, 9 kovo, 5:07 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 446 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„La Jornada“, Meksika)
Alfredo Jalife-Rahme

paveikslėlisPereitų metų gruodį Kinija suteikė Rusijai pagalbą stabilizuojant rublio kursą, susilpnintą finansininkų iš Wall Streeto ir Sičio veiksmais, o dabar kiniečių diplomatija teikia juntamą palaikymą Putino veiksmams Ukrainoje.

Kaip teisingai pastebėjo Kinijos pasiuntinys Belgijoje Qu Xing, duodamas interviu agentūrai Xinhua, ukrainiečių krizės šaknų reikėtų ieškoti Rusijos santykiuose su Vakarais, ir pirmiausia, su JAV bei ES.

Diplomatas priminė apie didelį geopolitinį žaidimą, kurį vykdė Britanija prieš Rusiją Afganistane, kad nesuteikti jai galimybės turėti išėjimą į šiltąsias jūras.

Įvykiai Ukrainoje yra piktybiška, balkaniškojo scenarijaus koncepcijos Eurazijoje, iliustracija. Scenarijaus, kurį savo knygoje „Didžioji šachmatų lenta“ aprašė Zbignevas Bžezinskis, buvęs prezidento Džimio Karterio patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, o dabartiniu metu – vienas iš Obamos patikėtinių.

Vienpoliario pasaulio metas (kurio JAV nesugebėjo išnaudoti) jau praeityje, ir dabar mes esame daugiapoliarės, o tiksliau, tripoliarės geostrateginės pasaulio sandaros liudininkais. Taip vadinamos didžiosios trejukės (G3): JAV, Rusija ir Kinija, apie kurią kol kas niekas nedrįsta kalbėti.

Ar Ukraina yra tie spąstai, kuriuose pagal Obamos ir Bžezinskio sumanymą turėtų įklimpti Rusija, kaip Afganistane pereito amžiaus 80-aiais?

Qu Xin vėl akcentuoja plačiai žinomą faktą: vakarinės ir rytinės Ukraino sritys skiriasi savo kultūra, tautine sudėtimi, , istorijos ir socialinio-ekonominio vystymosi interpretavimu, ką savo tikslais išnaudoja užsienio valstybės, kurstydamos tarp jų priešiškumą ir sudarydamos maitinančią terpę korupcijai. Silpninančiai jų ir be to vos besilaikančią ekonomiką.

Qu Xin nurodo į Rusijos nuogąstavimus susijusius su Vakarų siekiais susiaurinti jos geografinę erdvę bei išplėsti savo įtaką Rytų Europoje, įskaitant ir Ukrainą.

Pakanka perskaityti bjaurius Strobe Talbott, valstybės sekretoriaus pavaduotojo prie prezidento Klintono, sunaikinusio Jugoslaviją kaip valstybę, ir amerikos-izraelio piliečio George Friedman, privačios analitinės kompanijos Startford (ji dažnai vadinama „šešėline CŽV“) direktoriaus pasisakymus, kurie pranašauja neišvengiamą įvykių Rusijoje vystymąsi pagal balkaniškąjį scenarijų ir režimo pasikeitimą šioje šalyje.

Bžezinskis, Obama ir Leo Panetta (buvęs nevykėlis CŽV direktorius), svarsto Putino pašalinimą ir jo pakeitimą Medvedevu, kad pagerėtų santykiai su Vakarais.

Pasiuntinio Qu Xin nuomone, JAV įsitraukimas į Ukrainos krizę gali neigiamai atsiliepti jų užsienio politikai. Juk Vašingtonas nenori susilpninti savo buvimo bet kuriame Žemės rutulio taške, tuo metu kai jo resursai riboti, ir atitinkamai, tam tikru momentu jam bus labai sudėtinga išsaugoti savo įtaką pasaulio įvykių eigai.

Kiniečių diplomatas su nuolaida ir Europos Sąjungą priskiria prie didžiųjų valstybių (neskaitant JAV, Rusijos ir Kinijos), kviesdamas jas peržiūrėti savo požiūrį į pasaulinius reikalus, remiantis krizės Ukrainoje pamokomis.

Kaip įrodymą jis nurodo aukštą Vakarų saugumo jautrumą, nežiūrint į jos kolosalią karinę galią, pabrėždamas, jog raketinių sistemų po visą Žemę plėtra, tikrai nesukurs absoliutaus saugumo.

Leisiu sau kvailą klausimą: kaip gaunasi, kad JAV, tiek besirūpindama savo nuosavu saugumo, rodo visišką abejingumą visų kitų saugumui?

Esant tokiam vienpusiam mąstymui, išspręsti krizę Ukrainoje bus neįmanoma, todėl, kad vienas reikalas – teisėtas JAV saugumas, su sąlyga, kad jos interesai nesikerta su kitų didžiųjų valstybių saugumo interesais, ir visiškai kitas reikalas – konkrečiai Europos saugumas, su visomis jos istorinėmis ypatybėmis, nekalbant jau apie Aziją.

Qu Xin kalba apie savaime suprantamus dalykus: Vakarai turi turėti omenyje realų Rusijos susirūpinimą savo saugumo klausimais. O jei ne?

Qu Xin gali labai nepergyventi. Po Krymo prisijungimo Putinas sugebės priversti skaitytis su Rusijos saugumo interesais vien tos karinės jėgos kalbos pagalba, kurią, deja, tik ir sugeba suprasti JAV.

Visos Prancūzijos, vienintelės kontinentinės Europos branduolinės valstybės, turinčios sulaikymo galias, politinės jėgos, netikėtai prisiminusios De Golio priesakus, puikiai suvokia karo tarp JAV ir Rusijos, dėl Ukrainos, galimas pasekmes. O taip pat ir Vokietija, mažesne dalimi, po kai kurių klaidų, padarytų Merkel jos kaltinančios kalbos Australijoje metu.

Kiniečiu pasiuntinys taikliai pastebi, jog JAV ir ES prisilaiko tokios pat strategijos Ukrainos atžvilgiu, tačiau jų nuomonės išsiskiria taktikoje, kadangi jų geopolitiniai siekiai – taip pat skirtingi, ko pasekoje ES parodė daugiau pragmatišką požiūrį.

Akivaizdžiu lieka tai, jog JAV, būdamos toli nuo Ukrainos, tuo metu, kai Rusija ir Ukraina, su visais savo privalumais ir trūkumais, randasi vienoje geografinėje Europos erdvėje.

Qu Xin pabrėžia, jog galų gale Ukrainos krizė prives prie nestabilumo Europoje, kuri be viso to priklauso nuo rusiškų energijos resursų tiekimo.

Nevertėtų pamiršti ir apie finansinio karo, kurį vykdo JAV, mastus. Galimai Vašingtonui naudingiau uždegti karo gaisrą Europoje, kad palaikyti dolerį, kurio kotiruotė išaugo, tuo metu, kai €uro ir rublio nukrito.

Kinijos diplomatas svarsto scenarijų, kuriam esant Prancūzija ir Vokietija gali atsisakyti savų įsipareigojimų Rusijos ir Ukrainos atžvilgiu, užtvirtintų paskutinio Minsko susitikimo metu, su tuo pretekstu, kad JAV nedalyvavo derybose.

Kinija pasisako už nesikišimo principus, už pagarbą Ukrainos nacionaliniam saugumui ir teritoriniam vientisumui, su kuria jis palaikė draugiškus santykius, ir ryšium su tuo kviečia ieškoti politinio problemos sprendimo, atsižvelgiant į Rusijos nacionalinio saugumo interesus.

Tai yra, kalba eina apie Ukrainos finliandizaciją, jos neutralų statusą: ji neturi įeiti nei į NATO, nei į ES, nei į ŠBO, nei į Eurazijos ekonominę sąjungą. O taip pat apie federalizaciją suteikiant plačią autonomiją rytinėms sritims su jose gyvenančiais, didžiąja dalimi, rusakalbiais gyventojais.

Britų agentūra Reuters Qu Xin pareiškimą įvertino kaip atvirą Maskvos veiksmų Ukrainos krizės metu palaikymą.

Atviras ar užmaskuotas Kinijos palaikymas teikiamas vienai iš pusių turi savas pasekmes. Dabar tampa akivaizdu, jog pagrindiniu laimėtoju tapo Kinijos pasiuntinys Belgijoje Qu Xin.

Tampa aišku, kodėl tą pačią dieną, kai įvyko Minsko-2 susitikimas, Obama pakvietė Kinijos prezidentą Xi Jinping aplankyti Vašingtoną.

Sankcijos įvestos JAV ir ES Rusijos atžvilgiu, gali būti paverstos niekinėmis ta finansine pagalba, kurią Pekinas teikia Rusijai.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Bonifacas says:

  Jau niekam mąstančiam nebekyla abejonių, kad pasaulyje taika įmanoma tada, kai Kartagina(JAV) bus
  sugriauta, o ją sugriauti reikia, griaunant dolerį.

 2. Ec says:

  Nereikia jo griauti, jis jau sugriuvęs. Pakanka nustoti tikėti pasakom, kad taip nėra ir visi doleriniai milijonieriai pavirs makulatūriniais milijonieriais. To jie nenori, todėl ir kursto karus, pirmiausia sugriaudami šalis, vėliau suteikdami paramą žaliąja makulatūra, paskiausiai gaudami atsiskaitymą už makulatūrą tos šalies resursais. Taktika daug kartų kartota ir niekam ne paslaptis

 3. Malonu says:

  Malonu, kad šiame tinklapyje yra mąstančių žmonių. Ko nepasakysi apie Delfį, kuris yra kaip žmonių sąmonės išplovimo, zombinimo ir moralinio supuvimo pavyzdys.

 4. Mindaugas says:

  Taip pat norėčiau paminėti, kad Kinijos prezidentas Xi Jingpingo išreiškė palaikymą Rusijos atžvilgiu dėl vis besitęsiančio Ukrainos konflikto. Šį konfliktą jis yra įvardijęs kaip aiškią Vakarų provokaciją, siekiant plėsti savo hegemoniją rytinės Europos regione. Manau, kad tolimesnis bendradarbiavimas tarp Rusijos ir Kinijos turėtų stipriai prisidėti prie JAV, kaip hegemoninės pasaulio jėgos, žlugimo, kas neišvengiamai sudarytų palankesnes sąlygas tautų kovoms dėl tikrų, esminių permainų, kurios daug kur vargiai įmanomos tol, kol viešpatauja Vašingtono kuruojama dolerio diktatūra.

 5. Simas Simaitis says:

  To Ec. Didelė problema, kad daugeliui žmonių jau taip stipriai praplautos smegenis, kad sunku ką pakeisti. Daugelis gal ir supranta, kad doleris griūva, bet kai ateina momentas, kai reikia išsaugoti savo paskutinius skatikus, lipa vėl ant tų pačių grėblių. Kaip pavyzdys Rusijos sankcijos, kai eilinis vidutiniokas puola supirkinėti dolerius, nepalaikant savos ekonomikos, vedant savo šalį į dar gilesnę recesiją. Negali taip iškarto 25 metų smegenų plovimą, kad doleris pati patikimiausia valiuta, imt ir išmesti iš galvos. Žmogus – įpročio gyvūlys ir tų įpročių atsikratyti ne taip jau paprasta. Kaip baisu būtų tai sakyti, bet tik karas galėtų vėl atstatyti smegenis į vietas, kad atsivertų akys, kad pasikeistų įpročiai, kad pagaliau žmonės atkeltų užpakalius nuo patogių fotelių, atsitrauktų nuo debildėžių.Kito kelio nėra.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top