Prašymas nustoti pažeidinėti Konstituciją bei nepagarbiai elgtis piliečių atžvilgiu

2014, 1 kovo, 7:51 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 423 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

foto

Ryšard Maceikianec | asmeninė fotografija

Vilnius, 2014 02 28 d.

Lietuvos Respublikos premjerui Algirdui Butkevičiui

Prašymas nustoti pažeidinėti Konstituciją bei nepagarbiai elgtis piliečių atžvilgiu

Premjere, laikui bėgant Jūsų veiksmuose ir sprendimuose vis labiau ryškėja nepagarba  šalies Konstitucijai bei Lietuvos piliečiams.
Negana to, kad dalis Jūsų vadovaujamos koalicijos narių, pažeisdami Konstitucijos 25 straipsnį, Jums tyliai palaikant ir finansiškai remiant, skleidžia dezinformaciją, kursto tautinę neapykantą ir skaldo visuomenę tautiniu pagrindu  – tai  Jūs taip pat bandote kurstyti socialinę neapykantą, priešpastatydamas pensinio amžiaus piliečius kitai Lietuvos visuomenės daliai.

Jūs gi nerengėte diskusijos su visuomene kada nutarėt padidinti sau atlyginimus bei išlaikyti antikonstitucines privilegijas sovietmečio ir naujajai nomenklatūrai – tiesiog pasitelkę į pagalbą Konstitucinį teismą, papildomai praskolinote šalį.

Organizuojant „neskanias“ diskusijas apie tai, kad esą tai  dėl pensininkų reikalavimų visiems reikia įvesti papildomus mokesčius,  žeminant mūsų žmogiškąjį orumą, buvo pažeidinėjamas Konstitucijos 21 straipsnis. Pensininkai vis dar jaučia atsakomybę už valstybės likimą – jie neprašo didinti pensijų. Jiems tik reikia gražinti tą, ką anoje kadencijoje prezidente D. Grybauskaitė bei premjeras A. Kubilius nesitariant su visuomene ir pensininkais tiesiog pagrobė iš silpniausiųjų tam, kad išlaikyti atitinkamą gyvenimo lygį valdantiesiems bei privilegijuotiesiems, puikiai suvokiant, kad ta visuomenės dalis neturi galimybės veiksmingai pasipriešinti.

Jeigu Jūs manote, kad valstybėje veikia valdžios tęstinumo principas – tai ir grąžinkit pensininkams skolą tokių pačiu būdu – be diskusijų ir neatidėliojant. Pinigų gi pakanka, jeigu pažabosite valdančiųjų bei privilegijuotųjų apetitus.

Be to, priimant sprendimą dėl atlyginimų sau didinimo, sutinkamai su Konstitucijos preambulėje išdėstytu teisingumo principu, Jūs privalėjote iškart numatyti pensijų gražinimą ir neprivilegijuotiems pensininkams, kad valstybė nors kažkiek atrodytų visiems vienodai teisinga. Tuo labiau, kad Jūsų partijos programoje pabrėžta, jog lygtai esate socialiai atsakinga politinė jėga, o Jūsų pamatinės vertybės esą yra socialinis teisingumas ir solidarumas.

Jūsų elgesys šalies valdymą pradedat nuo atlyginimų sau didinimo už skolintas lėšas, kurias turės grąžinti visi piliečiai, o kitiems šalies gyventojams net negrąžinamos abejotino teisingumo būdu paimtos pensijos, mano manymu, labiau primena okupantų mentaliteto požymius nei pilietinės visuomenės dvasią.

Premjere, liaukitės pažeidinėti Konstituciją bei piliečių teises – tai kelias į niekur. Tokioje atmosferoje , kurią Jūs skatinate, Lietuvos gyventojų gretos vis labiau retės.

Premjere, pažymėtina ir tai, kad lenkakalbiai lietuviai taip pat turi teisę į žodžio laisvę, laisvę vienytis. Jūsų pagalba Vilniaus regione, politinės partijos informacinio monopolio už biudžetines lėšas kūrimas, kuris grubiai pažaidžia Konstitucijos 44 straipsnį – neskatina jų pilietėjimo proceso, o atvirkščiai: ta ydinga informacijos sistema, kurią pradėjo remti Jūsų pirmtakai – Kirkilas, o ypač Kubilius (1,5 mln Lt) – tik dezinformuoja lenkakalbius piliečius bei kitų šalių visuomenes. Be to, Jūs klaidinate Lietuvos visuomenę bei žeminate lenkakalbius lietuvius, teigdamas, kad „Rinkimų akcija“ neva atstovauja visiems Lietuvos lenkalbiams piliečiams.

Tai, kad pasirašyti su Jumis koalicinę sutartį atėjo tik taip vadinamas lyderis su pusbroliu ir svainiu, o į Vilniaus miesto tarybą išrinktas pagal tomaševskio rinkimų sąrašą KGB majoras Balakinas, tariamai atstovaujantis Lietuvos lenkams – iškalbingai liudija, kad tik valdančiųjų partijų palaikymas, mūsų įstatymų netobulumas bei demokratijos nebrandumas leidžia šeimyninių bei sovietmečio struktūrų pagrindu sukurtiems dariniams, formaliai prisidengus politinių partijų pavidalu, okupuoti atskiras visuomenes grupes ir iškreiptai vaidinti jų interesų atstovavimą.

Per tokias koalicijas, kaip Jūsų, neigiamai įtakojamas visos valstybės gyvenimas. Ir situacija nepagerės dėl to, kiek Jūs iš tokio kontingento padarysite naujų ministrų, ministrų pavaduotojų ar savo padėjėjų. Tai tik beprasmis ir žalingas visuomeninių pinigų švaistymas.

Nors Jūs, premjere, viešai pareiškėte, kad Jums, kaip tik tokia koalicija yra svarbiausia, bet, kaip mums atrodo, dauguma Lietuvos piliečių žymiai svarbesniais pripažįsta kitus dalykus.

Ir galų gale pats laikas Jums suprast, kad dabartiniai taip vadinami Lietuvos lenkai yra vietiniai gyventojai. Jie Lenkijos piliečiais nėra ir nebuvo. Niekas niekam užsienyje nesuteikė įgaliojimų spręsti, ko mums reikia ir kaip turime gyventi, o tuo labiau, su Jūsų koalicijos bičiulių pagalba, kurti tariamų Lietuvos lenkų, kaip penktosios kolonos Lietuvoje įvaizdį.

Tikiu, kad aš, kaip laiško autorius bei Lietuvos visuomenė sulauks iš Jūsų kažkokios žinios –  kodėl Jūs ir Jūsų koalicija taip neatsakingai traktuoja Konstitucijos reikalavimus bei nepagarbiai elgiasi piliečių atžvilgiu. Kada Jūsų nuostata tokiuose pamatiniuose reikaluose pasikeis?

Ryšard Maceikianec, Lietuvos Respublikos pilietis.

Prašymas 2014 02 28 d. įregistruotas Vyriausybės kanceliarijoje.

Pogon.lt

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Kęstutis says:

    … Ryšardui pagarba… Iš Butkevičiaus jau nebesitikiu nieko… na nebent, gal jis iš gėdos pradės nešioti tamsius akinius…

  2. Pilietė SS says:

    Pagarba Ryšardui M. O Butkevičius – eilinis klano tarnas. Į valdžią eidamas žadėjo teisingumą, žadėjo ištirti Kubiliaus gaujos nusikaltimus, o dabar pats tęsia tuos nusikaltimus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top