Rusija žaidžia raumenimis Centrinėje Amerikoje

2015, kovo 30, 4:48 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (12) | peržiūrų 465 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Busines Insider“, JAV)
Jeremy Bender

paveikslėlisRusija eilinį kartą ėmė žaisti raumenimis bandydama atkurti savo įtaką Centrinės Amerikos šalyje Nikaragvoje, praneša McClatchy DC.

Pilnai tikėtina, jog Maskva sudarys su Nikaragva susitarimą dėl ginklų tiekimo, kurio rėmuose tieks į šią šalį reaktyvinius naikintuvus.

Ir, nors galimo sandėrio detalės kol kas nėra viešinamos, vietinėje spaudoje sklinda gandai iš abiejų šalių šaltinių, anot kurių Rusija pardavinės naikintuvus MiG-29.

Nikaragvos valdžia pareiškė, jog jai reikalingi naikintuvai kovai su narkotikų prekeiviais. Tačiau JAV ir kaimyninės šalys sunerimusios dėl to, kad susitarimu dėl ginklų tiekimo Rusija nori pademonstruoti savo buvimą regione, esančiame tiesiogiai arti prie JAV, kaip atsakas tam, jog Maskvos nuomone, Vakarai kišasi į Ukrainos ir Baltijos šalių reikalus.

„Su tokios sunkiosios ginkluotės, pritaikytos karo veiksmams pagalba, nevykdoma kova su narkotikų prekeiviais“, – pareiškė vasario pabaigoje Kosta-Rikos užsienio reikalų ministras Manuelis Gonsales (Manuel González).

Cituodamas buvusį Hondūro karinių pajėgų vadą, MsClatchy pažymi, jog galimas Nikaragvos pirkinys „pažeis pusiausvyrą regione“.

Vasario mėnesį šalyje su dviejų dienų vizitu pabuvojo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, kuris pristatė naują topografinį centrą, atidarytą rusų specialistų.

„Manome, jog centras įneš didelį indėlį į karinių galimybių padidėjimą Nikaragvos kariuomenės daliniuose“, pasakė Sergejus Šoigu, centro atidarymo ceremonijoje.

JAV ir Rusija yra didžiausios pasaulyje ginklų eksportuotojos, kurių dalis atitinkamai yra 31% ir 21% pasaulio pardavimų. Šios dvi šalys įprastai parduoda ginklus įvairioms šalims, stengdamosi sustiprinti savo įtaką pasaulinėje arenoje.

Kaip taisyklė JAV parduoda ginklus Šiaurės (Centrinės) ir Pietų Amerikos šalims, o taip pat Europai, neįskaitant Rusijos. Maskva gi, tiekia ginklus Afrikos ir Centrinės Azijos šalims. Šio balanso pažeidimas, o taip pat galimas susitarimo dėl ginklų tiekimo pasirašymas su Nikaragva primena Tarybų Sąjungos bandymus pasinaudoti Centrinės Amerikos šalimis kaip žaidėjais kovoje su JAV įtaka.

„Dėl JAV buvimo šalyse turinčiose bendrą sieną su Rusija, gali būti, jog Rusija siekia padaryti tą patį mūsų įtakos regione“, – pasakė savo interviu leidiniui McClatchy Kosta-Rikos taikos ir demokratijos palaikymo fondo direktorius Karlos Rivera Biančini (Carlos Rivera Bianchini).

Šaltojo karo metais Nikaragva, kurioje valdė socialistinė sandinistų partija, palaikė glaudžius ryšius su Tarybų Sąjunga, nors po TSRS griūties dvi šalys atitolo viena nuo kitos. Atšilimas tarp šalių prasidėjo nuo 2007-ųjų, kai rinkimuose vėl nugalėjo buvęs sandinistų lyderis Danielis Ortega.

Be viso to, Rusija vykdo derybas su Nikaragva, stengdamasi ten pastatyti karines-oro bazes, reikalingas tolimųjų skrydžių bombonešių kuro papildymui ir bazes karo laivams.

2015-ųjų kovo 12, posėdžių Kongrese metu, generolas Džonas Kelli (John Kelly), vadovaujantis JAV pietinėms ginkluotosioms pajėgoms, pareiškė, jog „Rusija naudoja jėgos projekciją siekdama pažeisti lyderiaujančias JAV pozicijas ir užginčyti JAV įtaką vakariniame pusrutulyje. … Rusija pasiekė Kubos, Venesuelos ir Nikaragvos palankumo, kad gauti prieigą prie karinių-oro bazių ir uostų tam, kad vykdyti kuro papildymo operacijas rusų karo laivams ir strateginiams bombonešiams, vykdantiems užduotis vakariniame pusrutulyje.“

Nikaragva kartu su Kuba ir Venesuela tapo viena iš 11 šalių, kurios balsavo prieš JT rezoliuciją, paskelbusią Krymo referendumą, įvykusį 2014-ųjų kovą, kaip neturintį įstatymo galios.

dalinkis!

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 12

 1. Vidmantas says:

  Labai gerai! Sekmes Rusijai isitvirtinti siame svarbiame strateginiame taske!

 2. Irgi Sarmatas says:

  Į Lietuvą sugrįžo Gandrai. Jei kas nori pamatyti, kaip gyvai atrodo Lietuvos nacionalinis paukštis, ustream(taškas)tv galite paieškoti stork nest lithuania arba tiesiog – naisiai. Gero žiūrėjimo 🙂

 3. Mindaugas says:

  Džiugu, kad Rusija stiprina savo pozicijas Centrinėje Amerikoje. Rusija sudaro tam tikrus su JAV konkuruojančius galios polius, siekiančius daugiapolio pasaulio pertvarkymo, kuris reikštų jau nebe vieno, bet daugybės skirtingų kapitalo centrų pagrindu sudėliotą pasaulinę geopolitiką. Ir tai negali džiuginti.

 4. Ec says:

  Man patinka Sarmatai, kad perspausdina kitų leidinių straipsnius be iškraipymų, bet pastebėjau, kad daugėja komentatorių tiesiog garbinančių Rusiją. Jie arba provokatoriai arba išdavikai, kurie , jei ateitų rusų valdžia, džiaugsmingai mojuotų raudonomis vėliavėlėmis taip pat kaip dabar kiti išdavikai mojuoja ES ir NATO vėliavėlėmis. Vieni nuo kitų nieko nesiskiria

 5. PP says:

  Rusija ateis, nori tu to ar nenori, nes dabartiniai valdžios veiksmai veda prie to.
  Tik nereikia manyti, kad Rusija pirma pradės. Ji lauks iki paskutiniųjų, bet paskui maža nepasirodys…

 6. to Ec says:

  Jie žaidžia vienoje komandoje. Žemiau esantis komentaras tai tik patvirtina. Bet patys jie nesuvokia į kopkius spastus yra viliojami. Pasirodo rusai ne puls, o ateis, aišku su ginklu, aišku guldydami savo ir mūsų galvas. O, kad turi pakankamai provokatorių visuose sluoksniuose tai ir plika akimi matosi.

  Norėčiau įspėti dėl savo naudotojų vardų(slapyvardžių) kaitaliojimo. Kiekvienas naujas vardas (slapyvardis) reikalauja naujo patvirtinimo. Ir jei tuo tarpu nebus nė vieno prisijungusio moderatoriaus, jūsų komentaras lauks tol, kol jis pasirodys. Kitu atveju, kai jūs naudojate kartą jau patvirtintą slapyvardį – jam nebereikia jokio patvirtinimo – jis praleidžiamas automatiškai. Kreiptis į kitus galite jau pačiame komentare, turėdami savo pastovų slapyvardį – tam nebūtina iš slapyvardžio daryt kreipinį.
  moderatorius

 7. Ec says:

  Taip, vieni nori, kad rusai pultų, kiti nori, kad ne tik pultų bet ir užkariautų. O man kažkodėl atrodo, kad ir vieniems ir kitiems teks nusivilti 🙂

 8. Mindaugas says:

  To Ec. Čia tik jums atrodo, kad rusai puls. Nei rusai puls, nei Rusijai Lietuva reikalinga. Gal jau reiktų liautis kurstyti karo isteriją, nes koktu darosi. ir beje, baikite ieškoti priešų ten, kur jų nėra…..nes taip galima nusileisti iki paranojikų lygio….

  to to Ec:nebūkite paranojikas, niekas čia jokioje komandoje nežaidžia. Su provokatorių paieškomis atrodote daugiau, negu juokingas, deja…

 9. Ec says:

  Mindaugai, darote išvadas iki galo neperskaitęs 🙂

 10. viga says:

  Jei amerikonai ateis i ukraina,tai normalu,rusai ateis i nikaragva nenormalu.rusai uzgrobe kryma blogai,amerika uzgrobe iraka gerai. Dabar Kinai prdejo kasti kanala per nikaragva,nuo atlanto iki ramiojo vandenyno.Panamos kanala amerikonai laiko savo nuosavybe iki siol.Okupavo Panama,gali okupuoti ir Nikaragva.

 11. gojus says:

  Mindaugai -> nu kodė nepuls – Lietuva tiesiog ati šaukiasi karo. Bazių plėtimas, steigimas, retorika, technikos pritraukimas – daroma viskas, kad konfrontacijos atveju rusams tiesiog būtina būtų sunaikinti agresyvų ir ginkluotą kaimyną. Ir net jei jie nenorėtų, jie privalėtų. O kad karas bus matome iš JAV retorikos, nes įstatymai priimami tam atvejui, technika ir kariuomenė tam rengiami, siunčiami. Rusija blokuojama iš visų pusių – visaip aktyvinama konfrontacija.

 12. PP says:

  Rusija nepuls Lietuvos. NATO puls Rusiją ar kaip kitaip jai suduos pirmą smūgį (karinį). Viskas. Rusija turės pilną teisę duoti atgal ir tuo pasinaudos. Jei Rusija laimės karą, tada ir ateis į Lietuvą TEISĖTAI kaip nugalėtoja, nes Lietuva buvo priešo stovykloje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

top