Zigmas Vaišvila. Pagarba tautos valiai Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje

                         2017, kovo 16, 23:35 | Sarmatas.LT
-

UK Karalienė Elžbieta II

REUTERS nuotrauka

2017 m. kovo 16 d. Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II-oji pritarė abiejų parlamento rūmų be pataisų priimtam įstatymui dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos (Brexit). Lordų Rūmai atmetė įstatymo pataisą dėl ES imigrantų teisių apsaugos. JK Vyriausybė mano, kad ši išankstinė sąlyga nenaudinga Jungtinei Karalystei, nes derybose su ES teks susitarti ir dėl JK piliečių teisių Europos Sąjungoje. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė žada ginti mūsų tautiečių Jungtinėje Karalystėje teises.

Jungtinės Karalystės Vyriausybė paskelbė, kad Ministrė Pirmininkė iki š.m. kovo 31 d. inicijuos JK išstojimo iš ES procedūrą, vadovaujantis Europos Sąjungos ir Europos Steigimo sutarties 50 straipsniu. Dažnai žiniasklaidoje šis ES teisės norma klaidingai vadinama Lisabonos sutarties 50 straipsniu. 2007 m. gruodžio 17 d. pasirašyta ir Lietuvos tautos iki šiol neratifikuota Lisabonos sutartis turi tik 7 straipsnius ir 9 protokolus. Lisabonos sutartimi pakeistas Europos Sąjungos ir Europos Steigimo sutarties 50 (buvo 49a) straipsnis, nustatantis ES valstybės – narės išstojimo iš ES procedūrą.

ES valstybės – narės išstojimo iš ES procedūra yra terminuota, mat šio straipsnio 3 dalis nustato, kad tuo atveju, jei Europos Vadovų Taryba, susitarusi su išstojančia valstybe nare, vieningai nenusprendžia pratęsti termino, Sutartys (dėl ES narystės – ZV) išstojančiai valstybei nustoja galioti nuo susitarimo dėl išstojimo įsigaliojimo dienos arba, jei tokio susitarimo nėra, praėjus dvejiems metams po to, kai gaunamas šio straipsnio 2 dalyje nurodytas pranešimas. Tad JK išstojimas iš ES vėliausiai turėtų įvykti 2017 m. kovo 31 d.

Jungtinės Karalystės referendumas dėl išstojimo įvyko 2016 m. birželio 23 d. Šis Anglijos tautos sprendimas, priimtas JK ir Gibraltare kelių procentų persvara, Jungtinės Karalystės valdžios yra gerbiamas. Aukščiausiasis Teismas, nagrinėjęs išstojimo iš ES priešininkų skundą, suteikė parlamentui teisę spręsti, ar Vyriausybė gali inicijuoti JK išstojimo iš ES procedūrą. Todėl šis procesas užtruko 9 mėnesius.

Palyginkime šią Jungtinės Karalystės valdžios pagarbą tautos valiai su Lietuvos Respublikos valdžios požiūriu į mūsų tautos valią. 2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos referendumo, kuriame mūsų tauta 62,68 % balsų prieš 34,09% balsų (dalyvavo 52,58% balso teisę teisę turėjusių Lietuvos piliečių) atmetė Seimo prašymą tautai leisti statyti Lietuvoje naują atominę elektrinę. Lietuvos Seime įstatymų pataisos dėl šio įvykusio referendumo sprendimo įgyvendinimo buvo įregistruotos nedelsiant. Tačiau praėjo jau 53 mėnesiai, ir mūsų tautos sprendimo, priimto šiame referendume, iki šiol neįgyvendina jau trečias Seimas.

Tačiau pradėti reikėtų išvis nuo Lisabonos sutarties ratifikavimo Lietuvoje tautos referendumu, nes Lisabonos sutartis yra didelė apgaulė bent jau Lietuvos piliečiams – Lietuvos piliečiai 2003 m. gegužės 10-11 d. referendume dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje buvo gundomi naryste lygių teisių sąjungoje. Po Lisabonos sutarties pasirašymo ir jos ratifikavimo Lietuvos Seime, šiam neturint konstitucinės teisės tai daryti, Lietuvos Respublika neteko lygių teisių Europos Sąjungoje ir beturi 0,58% balsų.

Kalbant apie demokratijos supratimą ir pamokas, atkreipsiu dėmesį, kad Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II-oji, vykstant Brexit referendumui, aktyviai pasisakė prieš JK išstojimą iš ES. Tačiau Karalienė yra Karalienė – ji gerbia savo atstovaujamos tautos ir tautos atstovybės – parlamento – sprendimus. Karalienė pasirašė Brexit įstatymą, kuris prieštarauja jos nuomonei. Nors Karalienė ir turi teisę nesutikti ir nepasirašyti Jungtinės Karalystės parlamento priimtus įstatymus.

LIetuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Zigmas Vaišvila

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 3

  1. būtšaknis says:

    Zigmai,nusibodai – EIK MIEGOTI, bent pats skaitei,ką čia tavo vardu išspausdino? Argi šių laikų Angliją karalienė valdo? Gal tikrai ,žmogeli pailsėk

  2. Tam būtšakniui says:

    Jūsų didžiam nustebimui ne tik Tu vienas žinai kas valdo visą Britaniją ne tik Angliją. bet kalba ne apie tai o apie aukštų pareigūnų, šiuo atveju karalienės, požiūrį į valstybės gyventojus. „Dašils“ gal ir Jums?

  3. xxxx says:

    „Karalienė pasirašė Brexit įstatymą, kuris prieštarauja jos nuomonei.“ Na ir palygino kažkokios ten JK Karalienę su ekselencija LIETUVOS prezidente. Ta sėdi savo saloje, o mūsų prezidentė spaudžia rankas ES lyderiams, visą laiką nesusipratėliams primena ir paaiškina grėsmes, kurias kelia Rusija, priėmė sprendimą, kad Lietuva „nori būti su priekyje esančiais, priekyje bėgančiais“, o Jungtinių Valstijų verslo žurnalas „Fortune“ Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę įtraukė į kasmetinį 50 pasaulio lyderių sąrašą. Nuodėmė lyginti mūsų pasididžiavimą – prezidentę su šalies, kuri nenori būti ES sąjungoje, karaliene.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Šį saitą nuo spamo saugo Akismet Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top