Dažni pastarojo meto Google ir Facebook „lūžimai“

2015, 10 balandžio, 8:33 | kategorija Realybė | 12 komentarų | peržiūrų 474 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPer pastarąjį pusmetį tai jau trečias kartas, kai netikėtai nulūžta Facebook, o štai su Google paslaugomis tai įvyko antrą kartą per porą metų. Dabar rašant 8:10 Faceboook beveik nebeveikia, o Google paslaugos veikia tik iš dalies (visai neveikia YouTube, Google Analytisc). Jokių paaiškinimų iš šių Interneto gigantų negaunama, viskas vyksta tylomis, iš ko galima spręst, jog jų serveriai yra atakuojami ir gana sėkmingai, nes tuojau bus 40 min kai prasidėjo šie sutrikimai. To, kas vyksta niekaip negalima pavadinti planuotais serverių tvarkymais, nes šios dvi Interneto gigantės, Facebook ir Google bendrovės nesusijusios tarpusavyje. Tačiau nežiūrint į tai abi yra vos gyvos esamu metu. Pasirodo dydis nėra absoliutaus saugumo internete garantija.

Panašu, kad apie Internetą, jo naudotojus ir visas naudotojų galimybes jame, žinome dar toli gražu ne viską. Įdomiausi atradimai dar ateityje. Ir tik kai kurie žmonės šiais klausimais yra toli priekyje lyginant su kitais. Tai tie, kuriuos mes įprastai vadiname hakeriais ar kalbant lietuviškai – programišiais (kas šlykščiai skamba).

Su šiais lūžimais yra susiję ir visų kitų interneto portalų veikla, mat daugumoje yra naudojamai įvairūs Google moduliai, ir šiuo metu tos svetainės patiria daugybę nesklandumų. Tarp jų ir Sarmatai.

8:25 – Youtube jau veikia, tačiau neveikia Analytics, Google paieška ir didelė dalis Facebook servisų.

8:35 – Neveikia dalis Facebook servisų, atsistatė google paieška, neveikia smulkūs ir eiliniams naudotojams nematomi servisai. Problemos tik interneto portaluose pasikraunant.

8:45 – Atsistatė viskas. Sutrikimai tęsėsi valandą laiko.

Įdomu ar sulauksime kokio paaiškinimo iš šių paslaugų teikėjų?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. Mindaugas says:

  Niekaip negaliu suprasti, ko jūs prisirišote prie to facebook ir google… Juk tas Facebook tikras spec. tarnybų lobis….o vietoje dar vieno šnipų įrankio-google, siūlau naudotis kitu paieškos varikliuku-DuckDuckGo, kuris neseka ir nerenka informacijos apie savo vartotojus. Štai linkas https://duckduckgo.com/

 2. Mykolas says:

  O kur dar būtų galima paskaityti apie tos dienos google ir facebook sutrikimus?
  Kas juos dar pastebėjo?

 3. Klau says:

  Buvo sutrikimai. Maciau FB zmones komentavo, kad „dingsta“ komentarai, video, nuotraukos.

 4. Mykolas says:

  „dingsta“ komentarai ar kitas turinys yra vienas dalykas, o paslaugų nepasiekiamumas yra visai kas kita. Kaip rašo straipsnyje „visai neveikia YouTube, Google Analytisc“ – labai įdomu būtų paskaityti kitų šaltinių pastebėjimus apie sutrikimus (aš tokių šaltinių nerandu).

 5. algimantas says:

  >>Mykolui
  tai norite pasakyt jums sarmatas.lt jau nebe šaltinis? Juk čia aprašyta tai, kas buvo stebėta konkrečiu realiu laiku – apie valandą laiko. Pilnai gali būti, jog kitos žiniasklaidos priemonės to nepastebėjo ar nesureikšmino.

  Beje, dar dėl šaltinių – autoriniai straipsniai irgi rašomi esant tik vienam šaltiniui. Kaip juos vertinsite?

 6. Mykolas says:

  sarmatas.lt be abejo šaltinis, bet mintį turiu kitą – gal tiesiog sarmatas.lt turėjo sutrikimų su internetu ko pasekoje jiems neveikė youtube, facebook ir kt. (iš mano praktikos tokių dalykų yra pasitaikę kad neveikė kai kurios e-paslaugos dėl sutrikusio router, switch darbo ir panašiai).

 7. Mykolas says:

  be abejo, sarmatas.lt šaltinis, mano mintis kiek kita – gal tiesiog sarmatas.lt turėjo sutrikimų su internetu, o ne google, youtube ir facebook. Todėl įdomu būtų ir kiti šaltiniai. Man yra tekę susidurti su problemomis kai ne visos internete paslaugos pasiekiamos dėl vidinių tinklo/kompiuterių problemų (pvz. switch, router problemos ir pan). 
  Nors šiuo konkrečiu atveju turbūt bus kalta Teo ryšio problema. Laikai sutampa. http://vz.lt/article/2015/4/10/penktadieni-ryte-sutriko-teo-lt-interneto-rysys

  Apskritai nemanau, kad rimti google, facebook ir kitų „gigantų“ sutrikimai neliktų nepastebėti ir kitų šaltinių neaprašyti. 
  Dar vienas dalykas, kas nepatiko straipsnyje. Konstatuojama, kad jei paslauga neveikia reiškia iškart “ jų serveriai yra atakuojami ir gana sėkmingai “ Yra begalė priežasčių neveikti interneto paslaugoms ir be atakų. 

 8. Mykolas says:

  blokuojat mano komentarus?

 9. Mykolas says:

  be abejo, sarmatas.lt šaltinis, mano mintis kiek kita – gal tiesiog sarmatas.lt turėjo sutrikimų su internetu, o ne google, youtube ir facebook. Todėl įdomu būtų ir kiti šaltiniai. Man yra tekę susidurti su problemomis kai ne visos internete paslaugos pasiekiamos dėl vidinių tinklo/kompiuterių problemų (pvz. switch, router problemos ir pan). 
  Nors šiuo konkrečiu atveju turbūt bus kalta Teo ryšio problema. Laikai sutampa. http://vz.lt/article/2015/4/10/penktadieni-ryte-sutriko-teo-lt-interneto-rysys

  Apskritai nemanau, kad rimti google, facebook ir kitų „gigantų“ sutrikimai neliktų nepastebėti ir kitų šaltinių neaprašyti. 
  Dar vienas dalykas, kas nepatiko straipsnyje. Konstatuojama, kad jei paslauga neveikia reiškia iškart “ … jų serveriai yra atakuojami ir gana sėkmingai …“ Yra begalė priežasčių neveikti interneto paslaugoms ir be atakų. 
  Ar tūkstančių vartotojų (tiesiog mamų ir tėvų) bandymą vienu metu prisijungti į Vilniaus savivaldybės puslapį irgi galima laikyti ataka? :)

 10. Vincius says:

  Mykolai, bandykit vaisteliu isgerti, gal pades, paskui prigulkite. Sekmes ir ramaus miegelio.

 11. Mykolas says:

  Vinciau, ačiū už patarimus, bet miegu gerai. Atsiprašau, kad tiek komentarų prisidubliavo – sistema vis mesdavo pranešimą apie klaidą ir tik po beveik paros parodė visus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top