Faktai, kurių Monsanto nenorėtų atskleisti Tau

2011, 15 balandžio, 12:59 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (13) | peržiūrų 5 719 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

foto1. Monsanto atsisako mokėti kompensacijas Vietnamo karo veteranams ir nukentėjusiems

Nuo 1962 iki 1970 metų Vietname JAV kariuomenė išmetė apie 72 milijonų litrų herbicidų, nuo kurių nukentėjo daugiau kaip 1 milijonas vietnamiečių ir daugiau nei 100 000 JAV kareivių. Vieni iš labiausiai toksiškų herbicidų pasaulyje buvo panaudoti Vietnamo kare, kai JAV nesėkmingai bandė kovoti su vietnamiečiais miškuose. Toksiški herbicidai taip stipriai užteršė dirvožemius ir vandenis, kad ir dabar vietnamiečiai kenčia nuo išsigimimų, sunkių ir mirtinų ligų. Dokumentai rodo, kad Monsanto žinojo apie šių herbicidų poveikį dar prieš juos panaudojant.

Monsanto dar vis bylinėjasi ir atsisako išmokėti kompensacijas ne tik nukentėjusiems JAV kariams, bet ir atsisakė suteikti pagalbą Vietnamui ir kompensuoti medicinines išlaidas 10 000 naujagimių su išsigimimais dėl herbicidų panaudojimo , kai tuo tarpu šios pasaulinės korporacijos pelnas kiekvienais metais sudaro milijardus dolerių.
Daugiau informacijos:
http://www.corpwatch.org/article.php?id=11638
http://www.organicconsumers.org/monsanto/agentorange032102.cfm
http://www.traders.lt/page.php?id=11565

2. Monsanto pralaimėjo bylą Prancūzijoje dėl melagingos Raundapo reklamos
2009 metais Aukščiausiasis Prancūzijos teismas pripažino, kad Monsanto melavo teigdamas, kad Raundapas yra saugi priemonė naikinant piktžoles. Teismas pripažino, kad Monsanto klaidino vartotojus, reklamuodami Raundapą kaip „mikro organizmų suskaidomą“ herbicidą.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8308903.stm

3. Mokesčių mokėtojai moka mokesčius Monsanto kompanijai už trečiojo pasaulio nuodijimą
Kolumbijos vyriausybė gavo 1,3 milijardus JAV dolerių paramos iš JAV vyriausybės kovai su narkotikais. Šios lėšos surinktos iš JAV mokesčių mokėtojų. Monsanto gavo 25 milijonų dolerių dalį už Raundapą Ultra, kuriuo buvo išpurkšta apie 200 000 hektarų žemės Kolumbijoje. Raundapas Ultra yra ypatingai toksiškas herbicidas su papildomais preparatais, kurie padidina jo pavojingumą. Šiuo herbicidu Kolumbijoje sunaikintas ne tik kokaino derlius, bet ir organinių pasėlių derlius, užterštas vanduo ir saugomos teritorijos Anduose.
Kaip nebūtų paradoksalu, Raundapo Ultra panaudojimas tik padidino kokaino plantacijas Anduose. Užteršus dirvožemius, vietiniai ūkininkai, kad išgyventų, pradėjo auginti kokainą.
http://www.corpwatch.org/article.php?id=669

4. Monsanto supirkinėja vandens tiekimo sistemas
Per paskutinį šimtmetį, visuomeninės vandens sistemos buvo užterštos visokiausiais Monsanto chemikalais, tame tarpe lakiaisiais organiniais junginiais, dioksinu, raundapu. Taigi, dabar ši kompanija rado dar vieną pelningą verslui nišą – perima savo nuosavybėn vandens telkinius, kuriuos patys užteršė, išvalo ir parduoda vandenį žmonėms. Tokiu būdu Monsanto uždirba dvigubus pelnus – parduodami chemikalus, teršia vandenį, tada perima savo nuosavybėn vandens telkinius, išvalo vandenį ir parduoda tiems žmonėms, kurie išgali už tai susimokėti. Tiesa, šis verslas pradėtas Indijoje, kur ypatingai trūksta vandens ir švarus vanduo labai brangus. Dabar ši korporacija nori valdyti ir geriamą vandenį, be kurio joks žmogus neišgyventų.
http://www.purefood.org/Monsanto/waterfish.cfm
http://abundanthope.net/pages/Health_and_Nutrition_37/Monsanto_s_Expanding_Monopolies_From_Seed_to_Water_508_printer.shtml

5. Monsanto kelia bylas ūkininkams, kurie naudoja organinius pasėlius

Monsanto iškėlė bylą ūkininkui iš Kanados Persiui Šmaiseriui (Percy Schmeiser), kaltindami jį nesumokėjus Monsanto korporacijai mokestį už auginimą GM rapsą ir bandė prisiteisti šimtus tūkstančių JAV dolerių.
Persis Šmaiseris visada augino tik organinį rapsą, bet jo pasėliai užsiteršė nuo kaimyninės fermos genetiškai modifikuotu rapsu. Modifikuotos kultūros susikryžmina su nemodifikuotomis ir užsiteršia aplinkiniai pasėliai. Monsanto teigia, kad nesvarbu kokiu būdu pasėliai užsikrėtė, bet Persis Šmaiseris turi sumokėti „Technologijos mokestį“ (mokestis, kurį ūkininkai turi mokėti Monsanto korporacijai už genetiškai modifikuotus produktų naudojimą).
Panašiai nutiko ir Rodnio Nelsono šeimos ūkiui (Rodney Nelson), kuriems Monsanto taip pat iškėlė bylą teisme. Šimtai ūkių buvo verčiami mokėti mokesčius už tai, kad jų organinių pasėlių laukai buvo užteršti genetiškai modifikuotais pasėliais.

1996 metais JAV užaugino tik 2% genetiškai modifikuotos sojos. 2008 metais daugiau nei 90% užaugintos sojos buvo genetiškai modifikuota. Dabar Monsanto jau pilnai kontroliuoja JAV sojos rinką.
http://www.percyschmeiser.com/
http://foodfreedom.wordpress.com/2010/09/18/percy-schmeiser-vs-monsanto-the-story-of-a-canadian-farmer%E2%80%99s-fight-to-defend-the-rights-of-farmers-and-the-future-of-seeds/

6. Monsanto žlugdo ūkininkus, kurie nenaudoja Monsanto cheminių preparatų
Aukustas Daeris (Oakhust Dairy) turėjo šeimos verslą, kuris buvo pradėtas dar 1921 metais. Kaip ir daugelis kitų JAV verslininkų, nusprendė atsižvelgti į vartotojų paklausą ir išleido į rinką pieno produktus be rBGG sintetinio hormoninio preparato (sintetinis steroidas), skirtingai nei dauguma JAV verslininkų. Monsanto iškėlė jam bylą, nes jų manymu Aukustas neturi teisės informuoti savo pirkėjų, kad jo pieno produktai sudėtyje neturi Monsanto cheminių preparatų. Dėl patiriamo didelio spaudimo, Aukustas buvo priverstas susitarti be teismo, palikdamas daugybę kitų pieno produktų gamintojų Monsanto atakoms.
Tačiau atsiradus masiniam vartotojų spaudimui, pagrindiniai mažmenininkai tokie kaip Safeway, Publix, Wal-Mart, Kroger uždraudė pieno produktų, kurių sudėtyje yra rBGH hormoniniai preparatai, prekybą.
http://healthfreedoms.org/2010/06/18/monsanto-sues-oakhurst-dairy-over-advertising/
http://www.oakhurstdairy.com/

7. Monsanto blokuoja šalių valdžios sprendimus ir daro neteisėtą įtaką
„WikiLeaks“ paviešinti dokumentai rodo, kad JAV ambasada Paryžiuje patarė Vašingtonui pradėti prekybos karą prieš bet kurią Europos Sąjungos (ES) valstybę, kuri priešintųsi genetiškai modifikuotiems pasėliams, praneša britų dienraštis „The Guardian“. Paviešinti dokumentai byloja, kad, atsakydamas į Prancūzijos žingsnius 2007-aisiais uždrausti „Monsanto“ genetiškai modifikuotus pasėlius, JAV ambasadorius Craigas Stapletonas, buvusio JAV prezidento George’o Busho draugas ir verslo partneris, paragino nubausti ES ir ypač tas šalis, kurios nepalaiko genetiškai modifikuotų pasėlių naudojimo jų teritorijoje. http://www.balsas.lt/naujiena/518965/wikileaks-jav-sieke-atkersyti-es-uz-genetiskai-modifikuotu-javu-nepripazinima
Teisėjas Klarencas Tomas (Clarence Thomas) anksčiau dirbo Monsanto juristu ir teisėjavo pagrindiniuose Monsanto teisminiuose procesuose.
http://www.organicconsumers.org/articles/article_20437.cfm
Maiklas Teiloras (Michael Taylor) yra dirbęs FTB, vėliau dirbo Monsanto juristu, ir paskui grįžo į FTB iš karto po to, kai Monsanto gavo leidimą rBGH hormonus išleisti į rinką. http://www.organicconsumers.org/articles/article_18866.cfm
Netgi spauda turi savo atstovus iš Monsanto. Džonatanas Džonsas, BBC reporteris, išspausdinęs straipsnius apie GMO, vėliau prisipažino, kad dirbo Monsanto korporacijai.
http://techrights.org/2010/07/21/conflict-of-interests-jonathan-jones/
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/8789279.stm

8. GMO pasėliai nėra atsparūs ligoms
Monsanto visada skatino pirkti GMO pasėlius, teikdama, kad jie yra atsparūs ligoms ir nereikalingas pesticidų naudojimas. Monsanto jau pati patvirtino tai, ką skeptikai teigė seniai, kad tai gali nutikti – kenkėjai tapo atsparūs Bt medvilnei.
http://gmolt.wordpress.com/2010/03/06/monsanto-pripazino-kad-issivyste-kenkeju-atsparumas-bt-medvilnei/
O Kinijoje pesticidų naudojimas didėja ūkininkams kovojant su vabzdžiais, klestinčiais genetiškai modifikuotų augalų laukuose.
http://gmolt.wordpress.com/2010/11/07/auginant-gm-augalus-smulkus-kenkejai-tampa-didziule-problema/

9. GMO produktai išleidžiami į rinką nepatikrinti.
Genetiškai modifikuoti produktai išleidžiami į rinką neatlikus visų bandymų ir tyrimų. Monsanto neatlieka tyrimus GMO produktams, kurie įrodytų šių produktų saugų vartojimą. Dar 1999 kovo mėnesį Britų mokslininkai paskelbė, kad GMO maistas sukelia alergijas maistui. Paskutiniais metais nepriklausomi mokslininkai jau ne vieną kartą skelbė, kad atlikus bandymus su gyvūnais, GMO produktai daro žalingą poveikį sveikatai, vystymuisi ir vaisingumui.

10. Monsanto produktai teršia gamtą ir žaloja žmonių sveikatą
Monsanto dar vis gamina herbicidus, kuriais buvo užterštas Vietnamas. Dabar visame pasaulyje labai plačiai naudojamas cheminis herbicidas – Raundapas, kuris labai toksiškas ir pavojingas gyvūnų ir žmonių sveikatai.
Vieni iš svarbiausių ir naujausių tyrimų pademonstravo, kad Monsanto ir GMO agroverslo pramonės įmonės sistemingai melavo apie raundapo(Round Up) saugumą. Raundapas daro poveikį apsigimimams net kur kas mažesne koncentracija, nei rekomenduojama naudoti žemės ūkyje. Glifosatas – pagrindinis Raundapo komponentas lemia nenormalų varlių ir vištų embrionų vystymąsi, naudojant daug mažesnes dozes nei rekomenduojama naudoti purškiant žemės ūkyje ir daug mažesnes nei Europos Sąjungos patvirtintos leidžiamos viršutinės ribos.
Be to atskleista, kad, kaip plataus ir dažno Raundapo naudojimo rezultatas atsirado nauja atspari šiam herbicidui “super piktžolė“.
http://www.organicconsumers.org/monsanto/glyphocancer.cfm

11. GMO pasėlių naudojimas – tai žmonijos kalėjimas
Iš modifikuotų augalų sėklų nebeišauga naujas derlius. Todėl kiekvienais metais ūkininkai, auginantys tokias kultūras, turi pirkti iš korporacijų jų platinimas sėklas. Tačiau augdamos atviruose laukuose, modifikuotos kultūros susikryžmina su nemodifikuotomis, kaip pasekmė, atsiradusi kultūra nebeduoda naujo derliaus. Todėl ateityje yra didelė grėsmė, kad pasaulis taps priklausomas nuo kelių korporacijų, kurios valdys visus maisto išteklius.

12. GMO produktų ženklinimas.
Lietuvos rinkoje prekiaujama daugiau kaip 40 pavadinimų genetiškai modifikuotais maisto produktais, kurių ženklinimo etiketėse nurodoma, kad sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų. Tačiau maisto produktuose, kuriuose yra mažiau nei 0,9% GMO, ženklinimo etiketėse nėra. JAV atlikti tyrimai parodė, kad 70% produktų savo sudėtyje turi GMO.

Valgiaraščiuose GMO produktai vis dar nėra žymimi.
Pieno ir mėsos produktai, gauti iš genetiškai modifikuotais pašarais šertų gyvūnų, neženklinami.
JAV produktai, turintys sudėtyje GMO dar vis nėra ženklinami. Šiuo metu vyksta akcija, kurios tikslas iki spalio mėnesio surinkti milijonus žmonių parašų, kad JAV vyriausybė pagaliau priimtų sprendimą ženklinti maisto produktus, kurie sudėtyje yra GMO.
http://organicconsumers.org/monsanto/index.cfm

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. zoot says:

  Galima tiktai numanyti kaip parsiduos mūsų valdžia. GMO vergijai.

 2. Jotvingis says:

  musu valdzia jau parsidave GMO vergijai,o Raundupas visoj lietuvoj pilstomas ir purskiamas i kaire ir desine,tarsi geriamas vanduo.Tai gali patvirtinti kiekvienas kaimo gyventojas,ka nors auginantis. Deja,esame pasmerkti…

 3. Algirdas says:

  nesuprantu, kas darosi šiam tinklapiui. Pradžioje dar buvo galima įžvelgti kokią tai sistemą, kokią tai kryptį… Dabar gi….

 4. Antanas says:

  Baisu,nejaugi pasaulio visuomene nepajegi kovoti su Monsanto.Si klausima butina iskelti ,placiau apsviesti ir pameginti rasti buda,kad pazaboti siuos piktavalius,neturincius sazines monstrus.Musu ,juk daugia,negu ju.Musu zodis turetu,tai nulemti.Aciu.

 5. Visoris says:

  Kokios, Sistemos, kokios krypties tu, Algirdai, norėtum? Manau šios svetainės kryptis aiški. Galbūt ji neišreiškiama akivaizdžiai.

 6. ernesta says:

  Man yra patogu viename puslapyje surasti įvairesnės tematikos informacijos. Manau, jog tai susiję su pradine sarmatas.lt užsiduota kryptimi.

 7. bronius says:

  Siame puslapyje randu rinktinius kliedesius. Galeciau tvirtinti, kad ideologinis fonas derinamas kur nors Latviu gatveje. Kaip yla is maiso styro neapykanta viskam, kas vakarietiska. Prie ko cia Sarmatai?

 8. artas says:

  broniui>
  O kodėl tamsta manai, kad Monsanto atstovauja Vakarus? -Monsanto nuodija visus iš eilės ir pirmiausia nuodija pačius vakariečius.
  Ši informacija iš Vakarų tinklapių, jie patys ją skelbia, o Sarmatai perspausdina medžiagą apie žmonijos nuodytojus ir apskritai apie visą genocido technologiją.
  Juk tos GMO technologijos keliauja ir į Lietuvą, tai ar turėtume dėl to, kad tai yra Vakarų technologijos jas tylomis nuryti?
  Ar visgi turime teisę pasakyti NE, mums to nereikia!?

 9. Edvardas says:

  NE – Mums GMO ir kitų sveikų žmonių naikinimo ginklų nereikia. Bet su prisitaikėliškais vadovais, būsime priverstinai žalojami. Manau, turime išmokti skirti Pelus ir Grūdus. Vedlius ir Samdinius. Turime burtis aplink žmones, kurie turi sumanumo, ryžto, sarmatos įveikti neteisybę, kurie turi jėgos išslaidyti apgaulės dūmus.

  11. GMO pasėlių naudojimas – tai žmonijos kalėjimas
  Iš modifikuotų augalų sėklų nebeišauga naujas derlius. Todėl kiekvienais metais ūkininkai, auginantys tokias kultūras, turi pirkti iš korporacijų jų platinimas sėklas. Tačiau augdamos atviruose laukuose, modifikuotos kultūros susikryžmina su nemodifikuotomis, kaip pasekmė, atsiradusi kultūra nebeduoda naujo derliaus. Todėl ateityje yra didelė grėsmė, kad pasaulis taps priklausomas nuo kelių korporacijų, kurios valdys visus maisto išteklius.

 10. sorry says:

  GMO produktus valgome visi Lietuvoje ir jau seniai. Į Lietuvą keliauja genetiškai modifikuota soja, kuri įeina į visų pašarų sudėtį. Šiais pašarais šeriamos kiaulės kompleksuose ir ūkiuose, šeriami raguočiai ir melžiamos karvės, lesinamos dedeklės vištos ir auginami mėsai paukščiai. Tai pasakykit ar yra parduotuvėje sveiko gyvulinės kilmės maisto? Stebimės, kad tiek daug nevaisingų šeimų, daug apsigimimų ir visa eilė nesibaigiančių alergijų ir kitų ligų. Ar įmanoma tai sustabdyti ir kas tai padarys?

 11. Danielius says:

  Klausimas. 

  Tai ką valgyt?

 12. Zvaigzdute says:

  Jeigu pasaulyje yra velnias, tai jis tikrai  vardas Monsanto. O kiek gi ivairiausiu zaliuju judejimu ir pasaulinio masto akciju prikurta su situo blogiu kovoti. Deja, nieko. Kai sumos milijonines mazai, ka su zaliom veliavelem pakovosim.

top