Pavogti vaikai Didžiojoje Britanijoje: skandalas tęsiasi

2013, 25 balandžio, 19:19 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (5) | peržiūrų 4 421 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Belgijos RTBF Radijo reportažas
2013 vasario 3 d.

Kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje tūkstančiai vaikų, pagrindinai iš skurdžiai besiverčiančių ar vidurinės klasės šeimų, būna tiesiog atimami valdžios ir siūlomi įsivaikinimui be jų tėvų sutikimo. Tačiau kas įdomu – įstatymas apie tai draudžia kalbėti. Florence Bellone nutarė sulaužyti šį tylos įstatymą. Šeštadienį, 12 valandą laidoje Transversales, įvyks premjera – trečia Florence Bellone anketos-reportažo dalis, kurią mūsų dėmesiui siūlo Žanas Markas Verse . (Jean-Marc Vierset).

2010 ir 2011 metais Transversales jau pasakojo apie šiuos atvejus dviejose laidose, skirtose vaikystės apsaugos sistemai skirtai Britanijos vaikams. Šie atvejai dažniausiai pasibaigdavo prievartiniu įvaikinimu.

Už šiuos reportažus mūsų laidos korespondentė Florence Bellone buvo apdovanota prestižine europietiškąja, Natali Lorenc vardo, Žmogaus Teisių apsaugos premija. Po šių laidų buvo gauta daugybė laiškų ir daug žmonių atsiliepimų.

Tačiau nuo to laiko beveik niekas nepasikeitė. Visgi ištisos valstybės sunerimusios dėl tokios padėties. Pavyzdžiui Slovakija, kuri išsiaiškino 25 vaikų atėmimo pas jų tėvus (Britanijos rezidentus) atvejus, kreipėsi į Europos Tarybos žmogaus Teisių Komisarą.

Kasmet Anglijos socialinės tarnybos, dalyvaujant policijai planuotai atima keletą tūkstančių vaikų iš jų pačių šeimų, dažniausiai iš nepasiturinčių ar vidurinės klasės šeimų. Anketos ar įskundimo pagrindu, šios šeimos būna laikomos silpnomis socialiai ir įtariamos prievarta prieš savo vaikus. Pradžioje vaikai patalpinami į priimančią šeimą, o po to siūlomi įvaikinti be tėvų sutikimo.

Šis faktas, kad tokia šalis, kaip Didžioji Britanija planuotai atima vaikus iš jų pačių šeimų ir atiduoda juos įvaikinimui be jų tėvų sutikimo, lieka, nežiūrint į Florence Bellone reportažų seriją beveik nežinomas. Šeimos iš kurių buvo atimti vaikai neturi teisės apie tai kalbėti niekur, išskyrus šeimos justicijos teismą, o jau tuo labiau neturi teisės apie tai kalbėti su žurnalistais, už ką gresia KALĖJIMAS. Šis įsakymas („gagging order„) apie neplatinimą saugo valstybę nuo žiniasklaidos, nuo žodžio laisvės.

Tėvai kreipiasi į alternatyvias žiniasklaidos tarnybas, norėdami papasakoti ir pasidalinti sielvartu, o iš dalies ir dėl to, kad surasti savo vaikus. Tačiau kai kurie tėvai pasiryžo pasitikėti Florence Bellone, nes šis tylos įstatymas nereguliuoja ir nedraudžia informacijos sklaidos už valstybės ribų.

Po pirmųjų dviejų reportažo numerių pristatytų Florence Bellone, išėjo trečias, kuriame ji pasakoja apie pačią sistemos esmę. Pristatyta anketa gavosi pakankamai sudėtinga, taip, kaip sistemos tarnautojai atsisako apie tai kalbėti net anonimiškai. Jos anketa kalba apie nelegalią socialinių tarnybų praktiką, o taip pat apie finansinę naudą, kurią ši įvaikinimo sistema išgauna iš privataus sektoriaus: įvaikinimo agentai, priimančių šeimų tiekėjai, beje, iš kurių stambiausieji susiję su investicinėmis firmomis. Kai kurios agentūros dirba su anglosaksų šalių „piniginėmis“ ir Viduriniuose Rytuose. Mūsų korespondentė taip pat parodo abejotiną psichiatrų, bendradarbiaujančių su šia suderinta sistema vaidmenį.

PS: Jūs galite pasidomėję susirasti informaciją liečiančią tokią pačią praktiką, vykdomą Skandinavijos šalyse ir Rusijoje.

Nuo redakcijos:
Mūsų šalyje irgi jau stumiamas panašaus įstatymo projektas, kaip „vaikų apsaugos nuo smurto šeimoje“ įstatymas, paversiantis tėvus tik savo vaikų priedais. Apie šeimos, kaip svarbiausios visuomenės ląstelės kokybę galima būtų pamiršti. Jį priėmus situacija nedaug kuo skirsis, nuo aprašytos aukščiau. Projektą, kurio autorė „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė galima pasiskaityti čia (LR Seimo puslapyje): http://www3.lrs.lt/

šaltinis: RTBF.be/info

Papildoma video medžiaga anglų kalba:
Šis vaikas atimtas pas šeimą motyvuojant tuo, kad jis bus emociškai traumuojamas ateityje, dėl mamos turėtų mokymosi klaidų.
Kaip manote, kokio jis amžiaus?


vertė: Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Ana says:

  Siaubas, reikia pagaliau vienytis ir rengti protestus. Ir si karta rimtai. 

 2. Algirdas says:

  Beje, Vakaruose (bent jau angliškai kalbančiuose) jau vyksta pakankamai masinė tokios idėjos propaganda:

  „Vaikai nepriklauso tėvams. Jie yra visuomeninė nuosavybė“

 3. ergo says:

  Labai aktuali tema, bet Sarmatų redaktoriui derėtų bent užmesti akį į tekstą: vertimas labai prastas, redagavimo jokio. Artėjate prie delfio.

  Jūsų tiesa gerbiamasis(-oji), tačiau kokius vertėjus turime, tokiais ir verčiamės, juk viskas daroma nemokamai ir savo atliekamu nuo tiesioginio darbo, už kurį gaunamos lėšos išgyvenimui, metu. Gal būt jūs norėtumėte prisidėti prie mūsų vertėjų komandos ir padėti versti temas? Būtume jums labai dėkingi ir ne tik mes, bet suprantama ir skaitytojai, skaitysiantys kokybiškai ir tiksliai išverstą tekstą. Nes kritikuotojų juk nemažai yra, tačiau norinčių aukoti savo asmeninį laiką, atsiranda deja vos vienas-kitas. Tikimės, kad jūs būsite iš tų, kurie mažai kalba ir bent kažką daro. Laukiame jūsų pasiūlymų skyrelyje kontaktai:
  http://www.sarmatas.lt/kontaktai/
  administratorius

 4. rrrg says:

  Kokie dar protestai? Nebūkite naivūs, niekam iš valdžiažmogių tie protestai įspūdžio nesukels. O Sodomą ir Gomorą Vakaruose išnakins tik pilnas Vakarų žlugimas.

 5. oksana says:

  Vadinas viena iseitis yra,zmones negimdykit vaiku nes juos vistiek atims!!!tokia yra tiesa.ir kaip matau nieks nieko padet negali.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top