Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto, kur atsakovas ilgametis V. Landsbergio padėjėjas Andrius Tučkus

2018, 23 birželio, 17:45 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 735 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Andrius Tučkus

Andrius Tučkus | LRT.lt nuotr

Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Vytauto Landsbergio pavedimų vykdytojo Andriaus Tučkaus nusikalstamos veikos. Š.m. kovo 15 d. LRT radijo laidoje “Studija 50” (http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013687131/studija-50-2018-03-15-21-05 – nuo 14:20 min) A. Tučkus apšmeižė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės narius Vitą Tomkų, Arvydą Juozaitį ir Zigmą Vaišvilą, kad KGB pulkininkas Česnavičius esą juos surinko į Sąjūdžio steigimo komandą.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjui Valdui Bugelevičiui tenkinus Z. Vaišvilos skundą ir panaikinus Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro Ryčio Ivanausko nutarimą atsisakyti pradėti šį ikiteisminį tyrimą, o Vilniaus apygardos teismo teisėjui Arūnui Budriui atmetus prokuroro R. Ivanausko skundą. Teisėjas A. Budrys nurodė, kad sąmoningas apšmeižimo faktas akivaizdus, o „viešas kaltinimas bendradarbiavus su užsienio valstybių specialiosiomis tanybomis (šiuo atveju KGB), gali itin pažeisti asmens garbę ir orumą ir kartu peržengti civilinės atsakomybės ribas. … A. Tučkaus pasisakymas sukuria vaizdą, kad to meto įvykiai klostėsi taip, kai jis juos atpasakojo, ir jokių kitų vertinimų ar interpretacijų nėra ir negali būti.“

A. Juozaičio, V. Tomkaus ir Z. Vaišvilos nuomone, ši pykčio kupina A. Tučkaus reakcija buvo atsakas į š.m. sausio 3 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime paskelbtus Vytauto Šustausko ir Žilvino Razmino prisipažinimus, kad bent dalį V. Landsbergio užsakymų teroristiniams aktams ir antivalstybinei veiklai bei atlygį už tai jiems perduodavo ir A. Tučkus; taip pat į 2018-03-15 d. “Vakaro žinių“ (šio numerio redaktorius – Vitas Tomkus) paskelbtus įrodymus apie buvusio Lietuvos TSR (vėliau – Lietuvos Respublikos) Aukščiausiosios Tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio bendradarbiavimą su TSRS KGB.

Z. Vaišvila prokuratūrai yra pateikęs 2017-10-02 LGGRTC raštą, pasirašytą T.B. Burauskaitės, patvirtinantį, kad Zigmas Vaišvila nebendradarbiavo su TSRS specialiosiomis tarnybomis.

A. Butkevičiaus ir Z. Vaišvilos nuomone, kad baudžiamojoje byloje aiškinantis A. Tučkaus šmeižto motyvus, gali prasiverti durys ir į Vytauto Landsbergio užsakymus antivalstybinei veiklai bei teroristiniams aktams, Andriaus Tučkaus sūnaus Dominyko Tučkaus paskyrimą „Independence“ projekto dujomis prekiaujančios UAB LITGAS generaliniu direktoriumi nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio. Liūdnai pagarsėjęs „independence“ skystų dujų terminalas – laivas į Klaipėdą atvko 2014-10-27 d.

Andrius Tučkus baudžiamojoje byloje privalės paaiškinti, kodėl taip beatodairiškai ir kupinas pykčio apšmeižė tris Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narius. Prokuroras R. Ivanauskas padėkojo Z. Vaišvilai už pasitikėjimą, kad kreipėsi į prokuratūrą dėl įvykdytos nusikalstamos veikos, išreiškė apgailestavimą, kad Z. Vaišvila nukentėjo nuo nusikalstamos veikos, ir patikino, kad teisėsaugos pareigūnai atliks visus reikiamus baudžiamojo proceso veiksmus, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, išnaudos visas galimybes, kad Z. Vaišvilai padaryta žala būtų atlyginta.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. konkurencijos nėra says:

  Ne į temą, bet kažin ar delfis ir ko parašys apie Tai!

  politikus.ru/articles/109085-litovskie-promyshlenniki-vzbuntovalis-protiv-spg-terminala.html

 2. Zigmas Vaišvila says:

  Teisingas klausimas. Ir Delfiui, ir BNS-ui, ir kitiems grandams pranešimą spaudai apie šią žinią išsiunčiau, Tačiau net tiesos.lt, net alkas.lt, net propatria.lt apie tai – nė žodžio, nors ir jiems šis pranešimas išsiųstas..

 3. egis says:

  Gal kada prisikas ir prie viso ko užsakovo? Juk niekas manau negalvoja, kad pats Tučkus yra ko nors vertas be savo globėjo…

 4. Dainius V. says:

  Ko norėti iš lietuviškos spaudos: ji yra nepriklausoma nuo teisingų įžvalgų,kitokių nei priimta nuomonių paskelbimo ar nepatogių faktų iškėlimo- už tai didelių pinigų niekas nemoka ,be to ir pavojinga.Blogai,kad visi kažką nebijantys pasakyti kalba po vieną,Zigmas rašo,Paksas rašo,R.Paulauskas savo varpinėje varpus daužo ir dar visa eilė smulkių teisybės ieškotojų,kurių straipsniai spausdinami kokio Varnalėšų kaimo metiniame biuletenyje apie galvijų prieauglį…Liūdna,kodėl Zigmai Jūs neįkalbate svorį ir vertę socialiniame gyvenime turinčių asmenų susivienyti? Valdžios teroras? Betgi pasirinkusiems tautos laisvės šauklio kelią kitaip kaip rožių spygliai ir stiklo duženos karštoje lavoje daugiau nieko nenusimato iki galutinio tikslo pasiekimo.Būtų įdomu sužinoti atsakymą į mano nuomonę,kad dabartiniu metu vykdoma visai kitokia kova tarp grupuočių ir pavargusiems rinkėjams ir šiaip gal net kažkuriai pasaulio daliai rengiamas vaidinimas,kokio dar nebuvo per 28 metus,jau dabar graudu ir liūdna žiūrėti kaip visokie vyšniukai su slyvomis bando įsigyventi į duotas roles.Dar reikia palaukti kaip baigsis su dviguba pilietybe,čia sakyčiau bene svarbiausias koziris valdančiųjų rankovėje,nors neabejoju ,kad jie ir taip susirinkę visus kaladės tūzus.

 5. Panzer says:

  Keista, kad kažkas dar stebisi kai naikinamas Lietuvos konkurencingumas. Per 30 metų bus sunaikinta viskas, kas galėjo Lietuvai leisti egzistuoti kaip normaliai valstybei. Žmonės pamiršta, kad valstybė, nuo teritorijos skiriasi tuo, kad gali išlaikyti save ir visas valstybines institucijas. Kuo toliau, tuo labiau valstybė virsta į išlaikoma teritoriją, o kas kaltas? Kaltas mužikas? Ne, kalti visi politiniai „patriotai“, kurie arba buvo trumparegiai arba tiesiog nusikaltėliai! Kaip bebūtų gaila, visko taip lengvai neištaisys, gražiomis kalbomis sotus nebūsi, tam reikia ūkiškai valdyti šalį ir po truputį, žingsnelis po žingsnelio nešti pajamas į valstybės iždą. Nesame didelė šalis, todėl tik sąžiningas ir sunkus darbas gali atnešti šaliai šviesią ateitį, bet deja, būdami maži valstybė valdome visai neatsakingai. Puikus pavyzdys Ukraina…

 6. Anupras says:

  Man irgi keista,kai skaitau ir girdžiu: “ mes valdome“,kažkam labai norisi bendriniu „mes „žodelyčiu nuleisti atsakomybę tautai,tačiau taip kalbantys ir nesusimąstantys individai regis,patys nesupranta ,kad šioje valstybėje liaudis nieko nevaldo,nieko nesprendžia,na nebent kai kada nereikšmingose smulkmenose ir apskritai yra NEĮGALI nors per aguonos grūdą įtakoti tai,kas dabar ,o ir visus 28 metus daroma būtent su MŪSŲ valstybe ir šalimi

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top