Kaip paprastai ir teisėtai apiplėšti žmogų?

                         2017, liepos 11, 15:47 | Sarmatas.LT
-

Eurai

Svarbiausia teisėto apiplėšimo sąlyga – kad apiplėštasis nesuprastų, kad yra apiplėštas, o labiau pasiduodantys apkvailinimui dar ir su džiaugsmu leidžiasi apiplėšiami bei visokeriopai liaupsina plėšikus bei patį plėšimą.

Apiplėšti vieną žmogų teisėtai sunku, jis labai nesunkiai tai supras palyginęs save su neapiplėštu kaimynu.

Apiplėšti daug žmonių, tarkime kurią nors socialinę grupę yra žemiai paprasčiau. Šioje srityje dirba vietiniai plėšikai, kuriuos mes visi ar ne visi lyg ir išrinkome. Tai daroma mokesčių pagalba, vėliau tuos mokesčius įsisavinant per finansavimus kokių nors projektų ir per pažintinius, otkatinius, kyšinius ir kitokius kanalus pinigus susigrąžinant. Tarkim reikia apiplėšti visus turinčius automobilius, nekilnojamąjį turtą ar nesvarbu ką. Pirmiausiai įvedamas „socialiai teisingas“ mokestis patiems turtingiausiems. Tie turtingiausi nepatenkinti, vidurinei klasei nusispjaut, – jų tai neliečia, biedniausi net ir džiaugiasi – taip ir reikia tiems „kurkuliams“. Kiek vėliau mokesčio riba pažeminama apimdama jau ir vidutinę klasę, turtingieji jau pritaria – „teisingai, kodėl tik męs turime mokėti“, vidutinieji pyksta, biedniausi vėl – taip ir reikia tiems „kurkuliams“, kiek vėliau tas mokestis pasidaro visuotinis, aprėpdamas ir biedniausius, o į jų pasipiktinimus jau niekas dėmesio nebekreipia. Šiuo atveju laimi turtingiausi, jie turi galimybių teisiškai šiuos mokesčius susimažinti ar visai jų išvengti naudojantis specialiai jiems paliktomis įstatymų spragomis.

Apiplėšti visą šalį dar paprasčiau, anksčiau nesusimastydavau, nes nesupratau šio visiškai akivaizdaus plėšimo. Paskutinis pavyzdys – €uro įvedimas. Visi žinome ir atsimename, kad lito į €urą keitimo kursas buvo 3,45 : 1. Dabar gi šis kursas artėja link 1 :1, ir ką gi tai reiškia? ogi tai, kad €uro kursas lito atžvilgiu buvo dirbtinai užkeltas (kažkokia yra ir infliacijos įtaka, bet ji nėra didelė). Litrui pieno, kepalui duonos ar bet kokiai kitai prekei sąnaudų reikia tiek pat, o kaina išaugo trigubai. Reiškia ir mes, turiu galvoje mūsų šalį, parsidavėme trigubai pigiau ir visas europines paramas derėtų dalinti iš tiek pat. Čia turiu galvoje, – ne €uro kursas buvo užkeltas, ne, – tai lito kursas buvo sumažintas.

Šiais atvejais lyg ir viskas aišku, bet į vieną klausimą iki šiol atsakymo neturiu, gal kas iš skaitytojų padės. 2008 metais, statybų ir kito vartojimo bumo viršūnėje naftos kaina buvo pasiekusi 149 USD/barelį. Aš, kadangi vedu buhalteriją, benzino pirkimo kvituose matau kainą 2,7 Lt./litrą. Dabar gi naftos kaina žemesnė daugiau nei tris kartus, o benzino kaina gerokai aukštesnė. Aš maniau, kad tai dėl mano aprašyto paskutiniojo apiplėšimo būdo, bet taip yra ir vakarų valstybėse, kuriose valiutų nekeitė. Užbėgdamas į priekį pasakysiu, kad mokesčiai keitėsi proporcingai kuro kainai. Taigi – naftos perdirbėjas perka naftą trigubai pigiau, kuro pardavimo kolonėlių pelno procentas liko tas pats, reiškia kuro pardavėjai perka kurą gerokai brangiau, nei tuomet, kai nafta buvo trigubai brangesnė. Mano galva viršpelniai lieka pas perdirbėjus, bet ir jie skundžiasi, kad nieko virš neuždirba. Taigi, kur pinigai?

mūsų skaitytojas: Ec

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba pinigais

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atsiliepimų 13

 1. konkurencijos nėra says:

  Piniga, galutiniam rezultate, VISADA atsidurs banksterių kišenėj!

 2. edvardas says:

  Jei šnekant apie kuro kainą,tai čia nėra ką spręsti-koks kuro akcizo dydis buvo 2008metais ir koks 2017?Jis pas mus jau viršina ES vidurkį.Kita vertus,nėra taip,kad dabar euro vertė patapo vienas prie vieno su buvusiu litu.Galiu priminti kainas tų pačių 2008metu,net ne prieš įvedant eura.Šviežia mėsa kainavo nuo 13iki 18litų(už sprandinio kg)Šviezi agurkai ar pomidorai apie 10lt.Grikių kg-8-10lt !!! Ryžių kg pakeliuose apie 6lt.Aš suprantu,kad kitos smulkmenos artėja 1 prie vieno.Ypač pabrango paslaugos.Kelionių,viešbučių kainos išliko panašios.Statybinės medžiagos ,dabar jau,gal ir viršina 2008metus ,bet neženkliai.Šiaip jau,tai EC teisus,kad pabrangimas žiaurus.Mano protu,reikia skačiuoti,kad pabrango tregždaliu.Čia,dar aišku,įtakoja kiekvieno skirtingos išlaidos,poreikiai,pomėgiai,darbo profilis ir daug kitų įtakingų veiksnių.Įvedus eurą pabrango viskas visoje ES.Mes jau buvome įspėti apie tai,o kad valdžia pūtė muilo burbulą ,tai čia visiems aišku.Vokietijoje viskas pabrango dvigubai,Belgijoje,Prancuzijoje dar daugiau.Tik naivuolis gali tikėtis ,kad keičiantis valiutai,jos vertė išliks ta pati.Kiek lengviau įvyko Latvijoje,kadangi jos nacionalinė valiuta Latas buvo vertesnė už eurą.Ten,perrašant kainas,prekybininkai išraišką turėjo stambinti.Kadangi ,perrašyti į daug didesnę už buvusiąją ,atrodė,labai jau, neetiška ir grobuoniška,tai teko kainas kelti jau vėliau.

 3. būtšaknis says:

  Keliame kepures prieš Ec: malonu,kad sąmoningų tautiečių gretos didėja ir reiškiame pagarbą Sarmatams,kad spausdina tokių žmonių nuomonę išreiškiančius straipsnius.

 4. Dalia says:

  Pritariu būtšakniui. Čia vienas iš mūsų mylimų komentatorių teisingą straipsnį parašė.

 5. Algirdas Minkauskas says:

  Ti jau jo. Teisinė sistema-genialus išradimas, tik ją išradus atsirado galimybė plėšimams be rizikos gauti galvon. Kurių galų dauguma dvikojų laikosi įsikibę teisinės sistemos, valdžios, dermokratijos ar kitokios kišenkratijos, čia man mįslė. Mazochizmas vis neišeina iš mados ar kaip yr, neišmanau. Vis tik paskutiniam karnavale (rinkimuose) balsavo mažiau nei 50% visų subrendėlių. Geras ženklas. Tikiuosi kitam karnavale nebus nei 40%. Ta pačia proporcija galėtų tuštėti ir nebūtų dalykų išpažinėjų namai (bažnyčios). Niekad nesimeldžiu, bet sugalvojau tokią maldelę kurią mielu noru kartočiau jei tik pažanga matytųsi: „Dieve gerasis, apsaugok mus nuo visokiausių religijų“. Šitą maldelę kartočiau ir kartočiau, by tik mačytų. Beje, o juk tai Dievas yra ištaręs genialią frazę: „Visos religijos yra šlamštas“. Pamaldieji, jums taikoma. Vertėtų įsiklausyti. Tie patys dvikojai kurie lenkiasi nebūtų dalykų išpažinėjams, lenkiasi ir valdžiai ir valdžiukei ir mokesčių inspektoriams ir bet kokiai įsivaizduojamai prievartai. Nemąstydami. Tie kas bent kažkiek mąstot, būkit geri, uždavinėkite teisingus klausimus nemąstantiems bei skatinkite juos mąstyti, nes tik nuo jūsų pastangų priklausys ar jūs būsite toliau apiplėšinėjami tų kuriems nemąstantieji paklūsta. Ir nesakykite prašau, jog tai beviltiškas reikalas, net nedrįskite pagalvoti, kad tai beviltiška. Niekada nebūna beviltiška ir niekada nebūna per vėlu.

 6. Klaustukas says:

  Tas skirtumas benzino kainos nuo 2008 metų iki 2017 yra akcize, kurie buvo keliami kelis kartus po truputi. Tad pinigai kaip sakoma – valdiškuose namuose.

 7. Dalia says:

  Algirdai Minkauskai,„Dieve gerasis, apsaugok mus nuo visokiausių religijų“- yra labai gera, teisinga maldelė. Deja, nemačys. Nes žmonės dažniausiai neskiria religijos nuo atsivertimo (tikėjimo). Nepamačys. Ne kiekvienam duota. Net ir protestantams. Jeigu jei melsitės, tai tik už save. Ir jokiu būdu to nedarykit religingai. Nes tai tuščia.

 8. Simas Simaitis says:

  Dar noriu pridurti, kad pabrangimas, įvedant eurą, buvo ne 3,45:1, o 7:1. Nepamirškite, kad mums algas sumažino kursu 3,45:1. Išmeskite iš gslvos sąvikas „litas“, „euras“, o o pavadinkite tuos popierėlius „pinigėliu“. Kai anksčiau kišenėje turėjote 1000 pinigėlių ir mokėjote 2,7 pinigėlio už litrą kuro. Dabar gaunate 345 pinigėlio ir mokate 1,1 pinigėlio už litrą. Primeskite santykius ir taps dar liūdniau.

 9. Algirdas Minkauskas says:

  >Dalia Nemačys jeigu Jūs taip galvosite, o jeigu galvosite kitaip labai galimas dalykas, jog mačys. Rašote: „dauguma žmonių…“. Minia visada bus tik minia pajėgi tik smurtui arba paklusnumui kai pirmasis dalykas skatina antrąjį ir atvirkščiai. Tik asmenybės turi galios ir valios tobulėti, todėl ir rašau Jums asmeniškai, kaip beje ir bet kam kitam: “ Nemačys jeigu Jūs taip galvosite, o jeigu galvosite kitaip labai galimas dalykas, jog mačys“. Tik nuo Jūsų priklauso kaip bus.

 10. pestininkas says:

  Ec, taip ir toliau! Pagaliau matau kolegų komentaruose daug supratingumo viėnas kito atžvilgiu. Palaikau jusų klausimus ir mintis!

 11. Gojus says:

  Meluoja autorius – kai 145$ buvo, tai kaina buvo 5 litai. Gal nenorėjo, bet kai viešai rašai, tai geriau pasitikryt – kitaip apsimeluosi.
  Beje, kad kainos kilo tai nesiginčiju.
  Algirdai Minkauskai -> dar 1917 spalio 24-ąją kai kas paskelbė, kad bažnyčią naikint, nes nuolankumas neatleistinas…. Žinom kaip baigėsi. 
  Tad jūsų trumpalaikėje perspektyvoje vargu ar galima tinkamai įvertinti kiek gera savybė yra nuolankumas ir kur turi baigtis jo riba.

 12. Ec says:

  Rekvizitai.lt galima surasti pakankamai tikslų naftos kainos grafiką, Perverčiau kvitus tos datos, kai naftos kaina buvo didžiausia ~ 149 usd/barelis, didžiausia kainą kurią radau 3,55 lt/ltr A95. Iki mano aprašyto ~2,7 lt/ltr skaičiaus kaina nukrito po poros mėnesių, kai kaina buvo ~100 usd/barelis, Pasittaisau-pasitikslinu, bet tai esmės nekeičia

 13. Algirdas Minkauskas says:

  >Gojus Aš, skirtingai nuo kitų, naikinti nieko nesiūlau. Tai viena. Kita yra tai, kad visa ką aš vertinu pats ir niekam kitam savo nuomonės neperšu. O kai dėl daugumos nuolankumo bei atsisakymo mąstyti esu verčiamas daryti tą ko nenoriu, tada neinu kažkam snukių daužyt ir nekoneveikiu nemąstančiųjų tik uždavinėju klausimus kurie, labai tikiuosi, bent ką nors paskatins susimąstyti apie tai apie ką anksčiau nesusimąstydavo. Dėl tos pačios priežasties kartais ir kokį pasisakymą po vienu ar kitu straipsniu palieku bei ir pats esu šį bei tą parašęs.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

top