Neapgalvotai įgyvendinama miškų reforma, gali sunaikinti mūsų didžiausią turtą – MIŠKĄ.

                         2017, liepos 12, 14:58 | Sarmatas.LT
-

MiškasMes suprantame, kad miškas šiandien nevisai tinkamai prižiūrimas, bet tai jokiais būdais nereiškia, kad jį reikia atiduoti sunaikinimui. Miškas nėra tik mediena, tai visa ekosistema, kurios vertė yra neįkainojama. Reforma reikalinga, bet tokia, kuri vestų į bendrą gerovę, o ne susinaikinimą.

Žiniasklaida tyli ir apsiriboja paviršutiniškomis antraštėmis, o visuomenė – nežino nieko. Mes, miško gynėjai, skelbiame vieną didžiausių pavojų mūsų miškams ir mūsų valstybingumui per visą nepriklausomybės istoriją. Pagrindinis reformos tikslas – centralizuoti valdymą ir Lietuvos miškus valdyti iš vieno kabineto Vilniuje – taip esą didės efektyvumas ir korupcijos kontrolė. Stambioji medienos pramonė nori perimti medienos kontrolę ir įsteigti monopoliją medienos rinkoje.

Tam siekiama sunaikinti įmones (kaip juridinius asmenis) regionuose ir perkelti valdymą į vienas rankas. Kitaip tariant, norima MIŠKUS IR JŲ VALDYMĄ PERDUOTI VERSLUI. Verslo tikslas tik vienas – pelnas. Monopolio sąlygomis žlugs visa smulkioji medienos apdirbimo pramonė, darbo neteks 10-15 tūkstančių žmonių, o tai- emigracija, pašalpos. Monopolio sąlygomis mažėja kainos, smulkieji verslininkai turi trauktis iš rinkos, valstybė patiria dėl to nuostolį, o skirtumas, kuris specialistų nuomone gali sudaryti 30-50 mln. eurų – pereina į privatininkų kišenes. Taip po reformos jau atsitiko Latvijoje, kur dabar medieną išsidalina keletas stambių verslininkų, o miškus kerta “kaip šaškes”.

Korupcijos kontrolės garantu turėtų tapti naujai steigiamas didžiulis biurokratinis aparatas Vilniuje, kurį prižiūri Vyriausybė. Šios reformos esmė ta, kad nėra jokių skaidrumo garantų – tai tik didesnio kiekio kabinetinių biurokratų aparato sukūrimas, o pelnai (šiandien visos urėdijos dirba pelningai) ne tik nedidės, o sumažės, nes skirtumą perims privatus medienos verslas. Vieša paslaptis ir tai, kad 90 proc. stambios medienos oligarchų yra susiję su Skandinavijos kapitalo įmone IKEA, kuri tiesiogiai ir per dukterines įmones susipirkinėja žemes su miškais Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir visame pasaulyje. Baltijos šalyse ji jau įsigijo vienos urėdijos dydžio mišką. IKEA poreikiams patenkinti reikia iškirsti 1 procentą pasaulio miškų.

Rumunijoje per įvairias korupines schemas IKEA susipirko miškų masyvus ir yra didžiausia miškų savininkė šalyje. Urėdijos negali būti valdomos kaip verslo įmonės. Ši reforma „mišką“ traktuoja, kaip pinigų darymo mašiną. Miškai, urėdijos – nėra fabrikai, gamyklos, jų pagrindinė funkcija – nėra prekyba mediena. Miškininkystė nėra verslas ar produktas. Urėdija negali bankrutuoti, nes ne verslas jai esmė. Ji turto saugotoja, nes miškas tai nėra tik mediena, tai yra ORAS, APLINKA, KLIMATO KAITA, VISA BIOĮVAIROVĖ, apimanti ŽVĖRIS, PAUKŠČIUS, AUGALIJĄ ir ŽMONIJĄ. Urėdijos negali tapti AKCINE Bendrove, kurios pagrindinis tikslas – pelnas.

Kviečiame pabusti ir apginti mūsų visų mišką!
Miškas nėra verslas, miškas – mūsų namai!

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 7

 1. Anupras says:

  Liūdna konstatuoti,tačiau niekas neužves čia likusių tautiečių ir su miškais bus taip pat kaip ir su žemės pardavimo užsieniečiams referendumu.

 2. konkurencijos nėra says:

  LIŪDNA

 3. konkurencijos nėra says:

  O MES valstybė, kaip būtšaknis sakė, nieko negalim padaryt, kad apgint savo turtą!

 4. Vytas says:

  Miškų įstatymo ištakos – ten pat, kur ir susidorojimo su signatarais vajaus. Ir priedanga (t.y. „stogas“) – aukščiausio lygio. Kova su korupcija – tik akių dūmimas. Tiek SGD terminalas, tiek urėdijų pertvarka, tiek žemės (ne)pardavimo užsieniečiams problema – aukščiausios politinės korupcijos pavyzdžiai, su kuriais ypač „sėkmingai“ kovojama aukščiausiu lygiu. Tad Lietuvos laukia liūdna ateitis.

 5. Alvydas says:

  Norint sunaikint pagonis iškirs ir išdegink miškus, girias, juk taip elgiamasi buvo viduramžiais. Dabar daug laiko prasisukus, kaip pagoniškiausia tauta europoje išnaikinama emigracija, privatizacija, demoralizacija.

 6. Dovydas says:

  Nereiktų lietuviams prisiimti pačiausios ar pagoniškiausios tautos titulo….. Jau senai tokia nėra…..Bent jau paskutinius 26metus….. Palaužė juos skalbimo milteliai ir alkoholis….. Tas titulas dabar deramai skirtas broliams baltarusams, paskutiniams iš LDK, kurie tikrai dar likę „nepakrikštyti“ europos sąjungos, bando atsilaikyti prieš jos antimoralinį terorą….

 7. Gojus says:

  o iš kur antraštė ištraukė, kad „neapgalvotai“? Manau priešingai. Visa kita gal ir taip – nespecialistas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

top