Amnesty Internatonal amnestuoja prostituciją?

2015, 18 rugpjūčio, 1:02 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 345 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bvoltaire.fr

paveikslėlis

Po paėjusio nuo rugpjūčio 7 iki 11 dienos tarptautinio suvažiavimo Dubline ir dviejų metų įtemptų ginčų, Amnesty International antradienį nubalsavo palaikydama bausmės už prostituciją panaikinimą. Tai liečia ne tik pačias užsiimančias prostitucija moteris, tačiau ir jų klientus bei sutenerius. Tikras skandalas.

Bendrai paėmus, tas taip vadinamas „civilizuotas“ vakarų pasaulis plėšosi teisės klausimu: teisės laisvai disponuoti savo nuosavu kūnu. Tuo pačiu mes čia pastebime būdingą mūsų laikmečiui prieštaravimų komplektą, kurio pasekoje ginti galima visiškai tarpusavyje nesuderinamus dalykus. Pavyzdžiui, pasisakoma už kūno komercializavimą vardan teisės būti homoseksualistu, biseksualu ar transvestitu ir susijusia su tuo „teise į vaiką“ (kiaušialąsčių pardavimas, dirbtinis apvaisinimas, surogatinė motinystė ir t.t.), tačiau tuo pat metu palaikomos bausmės prostitutėms ir jų klientams.

Šį pavasarį mes visi matėme Arte eteryje, kaip Claude Askolovitch gynė 60-metę vokietę, kuri persodino sau embrionus ir rengėsi gimdyti ketveriukę. Visa tai vardan lygybės teisės laisvai disponuoti savo kūnu, jei jau ir pas senukus gali būti vaikai nuo jaunų merginų.

Todėl, sveikai mąstant, Amnesty International dauguma balsų nusprendė, jog „seks-paslaugų, tarp susitarusiu ir sutinkančių tarpusavyje suaugusių žmonių, kriminalizacija, gali patraukti paskui save sekso industrijos darbuotojų teisių pažeidimų skaičiaus didėjimą“.

Tad, Prancūzijos atstovybės organizacijos galva Catherine Godart pareiškė France Info, kad projekto tikslas padaryti sekso paslaugas „įprastu dalyku, kad galima būtų geriau ginti žmonių teises“. Jei konkrečiau, visa tai liečia tik pilnamečius žmones, kurie laisvai ir be prievartos renkasi užsiėmimą prostitucija“. Reikia išvesti prostitutes iš nelegalios situacijos, leisti joms ginti savo teises, suteikti joms juridinę apsaugą, prieigą paslaugoms ir būstui“, kaip ir visiems kitiems dirbantiesiems“.

Tuo pačiu metu, anot jos, apie bausmės atšaukimą jų klientams kalba neina (nuo birželio jiems gali grėsti bauda iki 1 500 €urų). Čia pats savaime prašosi sekantis klausimas: kas yra prostitutė be klientų? Bedarbe nuo sekso-industrijos?

Tačiau kitos asociacijos išsako ir visiškai priešingas pozicijas. Femen iniciatyva apie dvi dešimtis jų pasirašė peticiją Libération prieš „ultraliberalią ir patriarchališką Amnesty International juristų politiką“. Jų žodžiais tariant, čia net nekvepia „susitarimu apie seksualinių paslaugų suteikimą tarp dviejų su tuo sutinkančių suaugusių žmonių“. Iš tiesų, tikslas tame, kad „palaikyti seksualinės vergovės išsaugojimo politiką, apdorojimo, kankinimų, barbariško elgesio, nužudymo, išprievartavimo ir kitokio prostitucijos „gėrio““.

Asociacijoje nenorima pripažinti to fakto, jog pasaulyje atsiras moterų, kurioms kur kas labiau priimtina išskleisti kojas, nei arti nuo ankstaus ryto prekybos centre ar greito maisto restorane, ir tame kur kas daugiau yra nuslėptų motyvų, nei siekio apginti moterų teises. „Prostitucija iš savęs yra grynas vyriško dominavimo pasireiškimas, – rašo jos. – Klientas perka prekę, prostitutę, kuri tampa jam instrumentu skirtu gauti malonumą. Esant tokiems dominavimo santykiams, vyras savo rankose laiko viską: seksą ir pinigus“.

Tik štai koks reikalas, daugumoje bordelių visoje planetoje, visada vadovavo „madam“, o toje pačioje Afrikoje prostituciją 95 atvejais iš šimto organizuoja vietinės „mamytės“…

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Simas Simaitis says:

    Tikslas pasiektas: skaldyk ir valdyk. Rastas dar vienas svertas, kaip sukiršinti visuomenę. 

  2. pasiūlymas says:

    aš siūlau tam kas reklamuoja ir siekia prostitucijos legalizavimo, pačiam padirbti prostitute ar prostitutu. Ir „padirbti“ taip, kad galėtų išlaikyti save, susimokėti mokesčius, išlaikyti viešnamio savininką ir kitus žmones, kurie pelnosi iš prostitucijos…Jei nenori ar nemoka, nesvarbu, nes šioje srityje labai puikiai išvystyta prievarta ir sadizmas.. 
    Sąžiningai susimokėjus ligonių kasoms, bus prizas – nemokama operacija tarpvietės organų (lyt.organai, anal.anga) rekonstrukcijai… Nes po tokio „darbo“ tas neišvengiama… + kt. uždegimų ir priklausomybių gydymai… nes tokio „darbo“ ištverti be nuskausminamųjų (narkotikų ar alkoholio) neįmanoma…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top