Šiaurės Korėja. Balistinių raketų gamybos užkulisiai

                         2017, rugpjūčio 15, 1:03 | Sarmatas.LT
-

paveikslėlisZigmas Vaišvila

Straipsnis „Šiaurės Korėja. Nepamirškime pasaulio pasidalinimo istorijos ir tikslų.‘ sukėlė emocijų. Nepatogu kai kam Lietuvoje negeru žodžiu atsiliepti ar net mintimis blogai pagalvoti apie JAV tikslus. Teisingiau būtų kalbėti apie tikslus tų, kurie šią šalį ir jos galimybes naudoja savo tikslams pasiekti.

Tema tuo jautresnė, kad kalbama apie Šiaurės Korėją, apie kurią vienpusiška pabaisos istoriją kūrė ir tebekuria gerai apmokama didžioji žiniasklaida.

Todėl siūlau susipažinti ne su savo, o su tos didžiosios žiniasklaidos nuomone, apie tai, kokiu būdu per paskutinius keletą mėnesių Šiaurės Korėja taip pažengė tarpkontinentinių balistinių raketų gamyboje (https://mobile.nytimes.com/2017/08/14/world/asia/north-korea-missiles-ukraine-factory.html?referer=https://t.co/0XrAend3f6?amp=1https://www.nytimes.com/2017/08/14/world/asia/north-korea-missiles-ukraine-factory.html).

Šis „The New Yorks Times“ straipsnis tikrai ne silpnų nervų ura-patriotams, visų pirma, ne tiems, kurie Ukrainoje mato Lietuvos ateitį. „The New Yorks Times“ pateikė Tarptautinio Strateginių Studijų Instituto raketų eksperto Michael Elleman nuomonę, kad paskutinių dviejų metų sėkmingi Šiaurės Korėjos tarpkontinentinių balistinių raketų bandymai yra dėl juodojoje rinkoje šios šalies įsigytų Ukrainos valstybinės įmonės „Južmaš“ Dnepropetrovske gaminamų didžiausių pasaulyje balistinių raketų variklių, gal ir pačių raketų.

Ši gamykla gamino garsiąsias Tarybų Sąjungos tarpkontinentines balistines raketas SS-18, kurios gali pakelti ir skraidinti net 10 termobranduolinio ginklo galvučių.

Tačiau ši gamykla, po 2014 m. priverstinio valdžios pakeitimo Ukrainoje nebegaminanti raketų variklių Rusijai, atsidūrė nepavydėtinoje finansinėje padėtyje. Todėl šiaurės korėjiečiai, kurių keletas dėl ketinimų įsigyti šią produkciją buvo suimti, tikėtina, sugebėjo rasti būdus Ukrainoje, kurioje korupcija kaskart pasiekia vis naujus rekordus, įsigyti šią produkciją.

Ekspertai ir „The New Yorks Times“ skelbia didelį susirūpinimą dėl šių Šiaurės Korėjos įsigytų variklių ir raketų kiekio.

„The New Yorks Times“ pateikė paklausimą dėl šio klausimo Baltiesiems Rūmams. Tačiau komentaro kol kas negavo.

Būtent Ukrainos „Južmaše“ buvo planuojama pagaminti tarpkontinentinę raketą „Voevoda“ (pagal NATO klasifikaciją, SS-„Satana“). Ši gamykla iki 2014 m. buvo pagrindinė, modernizuojant Rusijos Strategines raketines pajėgas.

Nors ši įmonė valstybinė, tačiau faktiškai ją iki konflikto su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko valdė oligarchas ir buvęs Dnepropetrovsko gubernatorius Ihoris Kolomojskis.

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 11

 1. Antanas says:

  Kažkaip nesuprantu, šitokios šalys ir negali nukenksminti kažkokios šiaurės korėjos.. Jei kažkas vyksta pasaulyje tai reiškia kažkam to reikia ir yra specialiai palaikoma neoficialiai. Yra sukuriama jėga ir neaišku kuria pusę jinai skirta palaikyti. Burnoti žiniasklaida gali beleką. Norint kažką susigaudyt reiktu pradėti domėtis geopolitika ir kitų šalių ar sąjungininkų interesais.

 2. Marazma says:

  Kiekviena valstybe,turi teise gintis,jeigu ja terorizuoja ,zemina, provokuoja kita „pasaulio bambos nusikalstama valstybe ??Vienas valstybes „atiduoda“ statytiniai be jos gyventoju zinios,kitos valstybes nenori tokiu „draugu2 Kas juos apgins?? ir kodel ,viena valstybe gali tureti visokiu naikinimo priemoniu ,su kuriais jau yra padariusi nusikltimus pries zmonija,o kita negali?? Kazkas turi sustabdyti nusikaltelius???

 3. Alvydas says:

  Patys muša patys rėkia ir kapitalą pelnosi iš mušimo ir iš rėkimo.

 4. EJ says:

  davidicke.com/headlines ……. David Icke yra dar vienas kovotojas pries zmonijos nuzmoginima.

 5. donis says:

  ta „kazkokia siaures koreja“ yra ketvirta pagal galinguma salis pasaulyje ,

 6. vo tep says:

  Šiaurės Korėja yra globalistų sukurtas eksperimentas. Kai tai suvoki, viskas tampa aišku kas čia vyksta.

 7. konkurencijos nėra says:

  Yra trys šalys nepavaldžios banksteriam,

 8. xxxx says:

  O kas būtų, jeigu Šiaurės Korėja neturėtų branduolinio ginklo? Manau, jau seniai ten kaip ir Libijoj, Afganistane, Irake ar Sirijoje būtų bujojusi JAV „demokratija“.

 9. konkurencijos nėra says:

  Be abejonių…

 10. Gojus says:

  EJ -> jo, bet Icką labai kosmoso ropliai puola… jį tik vieną ir jis va ir ginasi.

  O kas link Š. Korėjos, tai aišku, kad turi ruoštis atremti agresyvų agresorių – precedentą jau turi. Bet netikėjau, kad tokie protingi, kad ukropus nupirkt – čia irgi reikia išmonės gi – kiekvienam neparduos. 

  Tik klausimas ar nepardavė ukropai ir kokiam Hamasui – juk bapkės geros…

 11. pestininkas says:

  Antanai spaudžiu penkis! Tamstos komentaras teisingiausias!!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

top