Sirija: Galia prieš Teisingumą?

2013, 30 rugpjūčio, 9:00 | kategorija LPT | atsiliepimų (8) | peržiūrų 988 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisTomas Skorupskis

Įvykiai pasaulio arenoje kaista. JAV grasina smogti Sirijai, pažeidžiant Jungtinių tautų chartiją ir apeinant JT saugumo susirinkimą Sirijos klausimu. Rusija griežtai smerkia tokią JAV imperializmo apraišką. Ji Rusijos-Gruzijos konflikto valandomis aiškiai parodė, jog vis dar išlieka imperine valstybe. Matant šiuos pasaulio įvykius, aš pasigendu Lietuvos pozicijos, o ypač – lietuvių nacionalistų  požiūrio į įvykius pasaulyje.

Turbūt būtų naivu sakyti, jog esame laisvi, demokratiški ir patys spręsime savo likimą. Tikrai ne. Lietuva greičiausiai nusilenks JAV imperializmui, o gal net ir prisidės prie jo vykdymo. Visos Lietuvos parlamentinės jėgos yra pasiryžusios nusilenkti šiam pinigų ir galios kultui. Kelios kitos pavienės jėgos visiškai pateisins Rusijos veiksmus. Šiame, jau Lietuvos kontekste, išlieka svarbus tautininkų, visų pirma Tautininkų sąjungos, vaidmuo. Būtent ši politinė jėga yra bene vienintelė Lietuvoje, kuri įvykius vertintų objektyviai, paisant ne galios, o teisingumo principo.

Šio konflikto pretekstas – JAV informacija, jog Sirija naudoja cheminius ginklus. Be jokios abejonės, cheminių ginklų naudojimas negali būti toleruotinas(nepaisant to, jog JAV remiami teroristai, o ir pati JAV naudojo cheminius ginklus), tačiau ar mes galime pasitikėti JAV informacijos šaltiniais? Juk būtent tą patį JAV teigė prieš 10 metų užpuolant Iraką, o vėliau paaiškėjo, jog ši informacija melaginga.

Negana to, jeigu ir buvo naudotas cheminis ginklas, kas galėtų paneigti, jog tai padarė tie patys JAV remiami teroristai, glaudžiai susiję su radikaliausiomis islamistų grupėmis, įskaitant ir Al-Qaeda. Atsižvelgiant į aukščiau paminėtas aplinkybes, vengrų nacionalistai Jobbik pareiškė, jog jie palaiko Siriją ir tikisi, jog Assad’as kuo greičiau stabilizuos šią situaciją ir toliau vadovaus Sirijos žmonių labui.

paveikslėlisJaunalietuvis Stasys Buškevičius savo tinklaraštyje teigia, jog be JT Saugumo tarybos „palaiminimo“ suduotas karinis smūgis sukurs precedentą, kurį kada nors galės pakartoti ir pati Rusija. Taip jau buvo po NATO smūgių Belgradui ir Kosovo atskyrimo nuo Serbijos: po dešimtmečio Rusija atkartojo beveik identišką scenarijų Gruzijoje. Tą patvirtina ir ProPatria išspausdinta Rusijos politologo nuomonė, jog jeigu NATO puls Siriją, Rusijai reikėtų užimti Baltijos šalis. Žinoma, tai yra tik vieno Rusijos fanatiko nuomonė, o štai JAV apie Sirijos puolimą skelbia per visus oficialius šalies lygius. Šiame konflikte sektinas yra Lenkijos pavyzdys. Lenkijos premjeras D.Tuskas pareiškė, jog Lenkija nedalyvaus intervencijoje į Siriją.

Stebint šiuos, mus liečiančius dviejų pasaulio imperialistų įtakos žaidimus, Tautininkų sąjunga turėtų pasmerkti tokį šiurkštų JT chartijos pažeidimą, išreikšti palaikymą Sirijai ir priminti tiek Lietuvai, tiek pasauliui, jog Sirija – nepriklausoma valstybė ir įsiveržimas į jos teritoriją bei kišimasis į šalies vidaus reikalus yra netoleruotinas. Tautininkai turėtų reikalauti mūsų šalies aukščiausias institucijas nedalyvauti Sirijos griovime. Galbūt tai kai kurioms partijoms sukels paranojos priepuolius, tačiau tą primityvų mąstymą palikime joms pačioms.

Nemažai kas sako, jog padėtis Sirijoje yra JAV ir Rusijos konfliktas, todėl Lietuva čia neturėtų kištis. Gal jie ir teisūs, tačiau šis konfliktas liečia ne vien šias dvi imperines šalis, o taip pat ir Siriją, bei taikius piliečius. Kiekviename mūsų amžiaus konflikte egzistuoja dvi ar daugiau pusių, tačiau jų buvimas nereiškia, jog nėra nei vienos pusės, atstovaujančios teisingumui. Juk tuomet, kada sovietų tankai traiškė lietuvius, mūsų pusėje buvo JAV ir vakarų valstybės, mūsų pusėje buvo teisingumas, o Sovietų – agresija, imperializmas. Mums reikia stoti į teisingumo, o ne kumščio pusę. Taip kaip stovėjome už serbus, kuomet iš jų atplėšiamas Kosovas, už Gruziją, kada į jų šalį įsiveržė Rusiją, taip dabar mes turime palaikyti Siriją. Nenusilenkime jėgos kultui!

Faktai:

*Karas prieš Siriją gali sukelti naftos kainas ir sukelti pasaulinę krizę.

*Ekspertai išreiškė abejones, jog cheminis ginklas iš viso buvo naudotas.

*Amerikos vyriausybė, kaip ir Irako karo metu, bando sutrukdyti JT ginklų ekspertams ištirti, ar cheminis ginklas buvo naudotas.

*Jeigu cheminiai ginklai buvo naudoti, nėra aišku, kas juos naudojo.

*JAV ne pirmą kartą bando melagingai apkaltinti kitus cheminio ginklo naudojimu.

*Sirijos sukilėliai jau yra naudoję cheminį ginklą.

*JAV išpuolis prieš Siriją padarytų Ameriką Al-Qaedos oro pajėgomis.

*JAV, Jungtinė karalystė ir Izraelis per paskutinius 10 metų jau yra naudoję cheminį ginklą.

*JAV ginkluoja Sirijos opoziciją nuo 2006 metų.

*Sirijos ataka atitrauktų amerikiečių dėmesį nuo šalį kamuojančio sekimo skandalo.

gyvai.tautosjaunimas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. galis says:

  Liūdna tai, kad Lietuva šiai dienai nelabai turi iš ko rinktis su kuo jai būti, o viena išgyventi tiesiog negali. Todėl Lenkija gali sau leisti atsisakyti dalyvauti Sirijos kariniame konflikte, o Lietuva, turint omenyje ir jos politikų dvasinį lygmenį jau nelabai.

  Gėda dėl to, tačiau kol nepakis tas dvasinis lygmuo, leidžiantis suvokti kas mes esame ir ką atstovaujame pasaulyje bei savo šalyje – niekas nesikeis. Mes ir toliau rinksime tuos bedvasius vargetas į valdžią, o jie ir toliau savo sprendimais darys mums gėdą.

 2. Joris says:

  Na, vieną kartą jau buvo bandyta Sirijai primesti sheminio ginklo panaudojimą, bet nepavyko. Dabar jau visai nisišvilpt amerikonams ant tarptautinės teisės – ji betkokiu atveju nori įvesti savo armiją į Siriją. Kas dėl paminėto Rusijos ir Gruzijos konflikto, tai, manau, daugelis pamena, kai Lietuva, Lenkija su Amerika priešaky visa gerkle rėkė, Kad Rusija užpuolė Gruziją, o štai kitos ES valstybės protingai tylėjo, nes tuo metu dar viešai niekas nežinojo, kas ką iš tikro užpuolė. O vėliau tiesa paaiškėjo ir pasirodė, kad pirmoji puolė Gruzija. Deja, dėl savo pareiškimų nė viena šalis neatsiprašė (juk pasitaiko suklysti, ar ne?). O gal kaip tik, viskas buvo gerai žinoma (kam reikia) ir čia buvo tik propagandinis triukas pasauliniu mastu. Es dar galima suprasti dėl jų tylėjimo – juk sėdi ant rusiškų dujų, bet kur pradingo teisingumo, sąžiningumo principai? Šiuo atveju labai gerai matėsi, kas tikrasis šeimininkas ir kas pavaldinys. Ir konflikto aptarinėjimas, kaip ir Rusijos smerkimas, greitai išblėso – nebeliko prasmės naglai meluoti, kai pasaulinėje arenoje tiesa išlindo į paviršių. Na, kartais dar pasigirsta tokių teiginių, bet tik pas mus (atseit mes visi tokie tūpi, kad tikime viskuo, kas žiniasklaidoje propaguojama). Manau suprantama, kodėl Lietuvos kaip valstybės negerbia kitos šalys. Pirmiausia reikia gerbti pačiai save, būti vertai pagarbos, kad būtų galima tikėtis to mainais iš kitų. O gal kaip tik, kitos šalys gerai žino, kieno kolonija tapo Lietuva? Galų gale, Lietuvos pozicija – tai blogos valdžios pozicija. O paprastų žmonių pozicija visai kitokia. Jei grįžti prie Sirijos klausimo, tai spauda nutyli, kad sirijos „sukilėlių“ kontroliuojamose teritorijose vyksta žmonių grobimai, klesti prekyba organais. Va tai, kas patogu „stipriam kumščiui“, šitai reikia triūbinti visur, o kas ne – nutylėti, tarsi ir nebūtų. MAno manymu, Siriečiai gerai žino, kas nutiko Afganistane, Irake, kas vyksta Egipte, Libijoje, ir šitai žinodami iš paskutiniųjų stengiasi atstovėti savo valstybę. Sutikite, jei tauta prie to neprisijungtų, neprisidėtų, tai šalis jau seniai būtų nukariauta! Kaip gi kitaip, ji įstengtų eilę metų atsilaikyti? Reiškia, reali situacija yra kitokia, negu nušviečia žiniasklaida. Ir galų gale, kiek mes sužinome iš žiniasklaidos?! Nieko vertingo iš jos nesužinome! O kodėl žinių laidos per lietuviškus kanalus, pasidarė tokios skurdžios? Už tat atsirado vienas bendras žinių kanaklas! Kuris kontroliuoja žinių srautą ir nuo mūsų slepia, ko neturime žinoti ir pakišinėja, kas jokios rimtesnės informacinės vertės neturi. Ne manau, kad tai atsitiktinumas. Va teko rasti tokios info, kad visa informacija apie įvykius Sirijoje atkeliauja iš vieno (bendro) informacinio šaltinio. Nesunku atspėti, kas jį kontroliuoja.

 3. smgs says:

  Zemiau nuorodoje video kaip sirijos interventu gaujos vadas ispjauna sirdi sirijos kareiviui ir ja valgo,musu valdziazmogiai stovi eileje uz kadro palaikydami inter-banditus.
  Lietuva turi kuo greiciau vienytis ir izoliuoti esama valdzia nuo Lietuvos ispardavimo ir totalaus sunaikinimo!

  http://www.aze.az/news_shok_siriyskiy_povstaneck_91845.html

 4. Algirdas says:

  Labai įdomu stebėti CNN pranešimus, kuriuose rodomi, esą, nukentėję žmogeliai. Nekomentuosiu, bet jei atidžiai žiūrėsit, pastebėsit nepaprastai įdomių detalių. Kai teatro grimo kambary

 5. Nieko naujo says:

  Kai Lietuva buvo Rusijos imperijos vasale, jos muomone buvo = Maskvos nuomonei. Dabar Lietuva kitos imperijos vasale, ir jos nuomone = Vasingtono nuomonei

 6. Paulius says:

  Labai prajuokino „kai Rusija isiverze i Gruzija“,gerbiamasis autorius,jeigu jus palaikot Gruzija,tai ne reiskia kad visa Lietuva taip pat palaiko,o Amerika ir Europos salys kaip jus rasete palaike Lietuva ne todel kad jie uz teisinguma,o kad tik buti pries Rusija,nesvarbu kur ir ka palaikit :)

 7. Valdas says:

  Reikalingas buvo pretekstas karui.

 8. Algirdas says:

  Autorius labai jaunas, nereikia ant jo pykti dėl Gruzijos – Rusijos karo vertinimo. Visa info, kuri prieinama šiai kartai – delfi tipo ir dar šiek tiek iš soc. tinklų. Siūlyčiau verčiau pasidžiaugti, kad nežiūrint riboto informuotumo, autoriui pavyko priartėti prie esmės. :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top