Zigmas Vaišvila apklaustas specialiuoju liudytoju ikiteisminiame tyrime

2017, rugpjūčio 9, 14:21 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 490 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila2017 m. rugpjūčio 8 d. Zigmas Vaišvila apklaustas specialiuoju liudytoju ikiteisminiame tyrime dėl to, kad jis tariamai neperdavė UAB „FF Lizingas“ bankroto administratoriui UAB „Admivita“ įmonės trumpalaikio (nenaudoto veikloje) turto, kurio vertė 2,4 mln. EUR.

Apklausa įvyko Zigmo Vaišvilos iniciatyva, nors tęsiamas jo gydymas po 2016 m. birželio 29 d. patirtų sunkių politraumų ir keturių sudėtingų chirurginių operacijų. Medikų nuomone, Z. Vaišvila negali dalyvauti teismuose ir ikiteisminio tyrimo apklausose.

Z. Vaišvila buvo supažindintas su prokurorės nutarimu, kuriame be konkrečių argumentų nurodyta, kad jo statusas byloje yra liudytojas dėl jo paties galimai padarytos nusikalstamos veikos – bankroto administratoriui neperduoto įmonės turto.

Nutarime nenurodyta, kokio turtą Z. Vaišvila neperdavė. Ikiteisminį tyrimą inicijavusi bankroto administratoriaus atstovė Inga Dūdienė nepateikė duomenų, koks turtas neperduotas.

Z. Vaišvila patvirtino, kad atsakys į visus klausimus, jei bus nurodyta, kokio turto jis neperdavė.

Apklausoje paaiškėjo, kad prokurorei įpareigojus UAB „Admivita“ pateikti neperduoto turto sąrašą, bankroto administratorius pripažino, kad dalis šio turto yra ir nekilnojamasis turtas, kurio tarpe yra ir bankroto administratoriaus ne tik perimti, bet jau ir parduoti viešai pagarsėję trys gyvenamosios paskirties sklypai Palangoje už 1333 EUR. Tai yra apie 40 kartų mažiau nei rinkos kaina.

Apklausos metu Z. Vaišvila pateikė paaiškinimus ir įrodymus, patvirtinančius, kad bankroto administratorius vengė priimti turtą, o visą nekilnojamąjį turtą ne tik perėmė, bet ir esant kritinei Z. Vaišvilos sveikatos būklei, pernai iššvaistė ar pasisavino už nepadoriai mažas kainas. Z. Vaišvila tyrimui pateikė ir įrodymus, kad kitas UAB „Admivita“ reikalaujamas perduoti kilnojamasis turtas buvo pavogtas dar 2014 m., o vagystėje, kuri tiriama kitame ikiteisminiame tyrime pagal Z. Vaišvilos pareiškimą, pagal nurodytų liudininkų paaiškinimus, dalyvavo ir UAB „Admivita“.

Z. Vaišvila pateikė ir kreditorių komiteto nutarimą, kuriuo nurašytos su duomenimis UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos programos. Už įmonės apskaitos duomenų sunaikinimą įstatymas numato baudžiamąją atsakomybę.

Dėl Z. Vaišvilos bankroto administratoriui tariamai neperduoto 2,4 mln. EUR vertės UAB „FF Lizingas“ trumpalaikio turto UAB „Admivita“ š.m. birželyje kreipėsi ieškiniu į Vilniaus apygardos teismą ir civilinio proceso tvarka. Vėlgi, be jokių įrodymų, teismui pateiktu ieškiniu dar kartą reikalaujama tų pačių 2,4 mln. EUR. Civilinėje byloje teismas š.m. birželio 26 d. nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – 2,4 mln. EUR Z. Vaišvilos turto ir lėšų areštą.

Šią teismo nutartį vykdantis antstolis Donatas Kisielius dar kartą areštavo 2,4 mln. suma EUR Z. Vaišvilos turtą ir lėšas, nors to daryti įstatymas jam neleidžia. Antstolis D. Kisielius netesėjo Z. Vaišvilai duoto žodžio, kad pakeis savo patvarkymą, kuriuo Z. Vaišvilai uždraudė vykdyti visus įsipareigojimus, nors teismas tokio apribojimo nutartyje nenustatė. Iki šiol antstolis D. Kisielius neatsakė į Z. Vaišvilos prašymus leisti pirkti vaistus, mokėti už komunalines paslaugas.

Z. Vaišvila paskutinę galimą dieną apskundė teismui antstolio D. Kisieliaus veiksmus, teismas iki ginčo išnagrinėjimo sustabdė šios vykdomosios bylos vykdymą.

Š.m. rugpjūčio 1 d. Vilniaus apygardos prokuratūra tenkino Z. Vaišvilos skundą ir panaikino Vilniaus ekonominės policijos atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „FF Lizingas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ ir kreditorių komiteto narių veiksmais pasisavinto ar iššvaistyto UAB „FF Lizingas“ nekilnojamojo turto. Z. Vaišvilos pateiktais duomenimis, įmonei tokiu būdu padaryta apie 3,5 mln. EUR žala.

 

pasidalink!

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner

Sarmatai

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 3

 1. Dovydas says:

  Sklypą Palangoje už 1333 eurų… Sodoma ir Gomora! Pagal turinį straipnis galėtų būti feljetonas…. Tačiau deja deja, feljetonu jau tampa gyvenimas Lietuvoje…. Nejaugi dar ne dugnas? Kada bus tas paskutinis lašas?

 2. konkurencijos nėra says:

  Kaip, jum…
  vz.ru/news/2017/7/28/880496.html

 3. Vytas says:

  Galima tik pakartoti šv. Augustino žodžius: „Valstybė be teisingumo, tai plėšikų gauja“. Ir tai plėšikų gaujai vadovauja valstybės prezidentė. Juk tokių antstolių, Kaip D. Kisielius vieta „cypėje“. Jau nekalbant apie vadinamojo „bankroto “ administratorių. Be teisės kada nors užsiimti tokia veikla.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

top