Kaip mane įveikė smirdalas, arba priekaištas – pasiūlymas tinklapių prižiūrėtojams (administratoriams – moderatoriams)

                         2017, rugsėjo 11, 1:15 | Sarmatas.LT
-

smarve

Pirmiausia – tai, ką aš vadinu smirdalu, tai dar vadina internetinias troliais, tik aš sugalvojau šį lietuvišką apibūdinimą dėl to, kad myliu lietuvių kalbą ir nenoriu jos teršti visokiais angliškais, rusiškais ar dar kokiais nors žodžiais visokiausiais būdais besiskverbiančiais į ją. Kad būtų aiškiau, toliau rašysiu su skliausteliais šalia jau įprastų šiukšlinių žodžių, skliausteliuose įrašant lietuvišką atitikmenį, o jei tokio nesugalvojau, klaustukus. Skaitytojus mielai kviečiu prisidėti ir man padėti tuos klaustukus pakeičiant lietuviškais žodžiais ar keičiant bei tobulinant mano pritaikytus ar sugalvotus lietuviškus atitikmenis. Labai noriu, kad klaustukų mano vėlesniuose rašiniuose nebeliktų.

Šį apibūdinimą pirmą kartą naudoju čia ir dabar, Sarmatuose. Kodėl smirdalas? – todėl, kad labiausiai tinka. Pilnai skambėtų – informacinis (???) smirdalas, todėl, kad komentaruose (???) be informacinės (???) smarvės iš tokio veikėjo daugiau nieko nėra. Kodėl informacinė (???) smarvė? – todėl, kad tuose skleidiniuose informacijos (žinių) nėra, tik smarvė.

Teisingai patarlėje sakoma, nejudink š…o, nesmirdės, tai, kad mažiau toks smirdėtų geriau jo nejudinti. Juos labai paprasta pažinti, jie nuomonės neturi, kabina etiketes (ženklus), įžeidinėja bendrai ar asmeniškai. Mėgsta be asmeniškų įžeidinėjimų naudoti bendrinius : vatnikas, fufaikinis, pindosas, muslimas, ukropas ir pan.

Labiausiai mane erzina visgi ne patys smirdalai, jie yra visiškai prognozuojami (nuspėjami) ir jų tikslas yra aiškus, labiausiai erzina komentatoriai (???) nepastebintys ar neatpažįstantys smirdalų ir pradedantys kalbą su jais, tokiu būdu prisidedantys prie tos informacinės smarvės skleidimo. Dažną klaidą daro ir tinklapių prižiūrėtojai, palikdami tuos tuščius, dvokiančius komentarus (???) kaip kitokią nuomonę. Bet juk ten nėra kitokios nuomonės, ta kitokia nuomonė turi būti pateikiama taktiškai (mandagiai) ir argumentuotai (pagrįstai), o smirdalams mandagumas ir savo žodžių pagrindimas yra ne tik svetimi, bet ir, manau, nežinomi.

Aš, kad bent pats tos smarvės neskleisčiau, iš pradžių tik nebendraudavau su smirdalais, juos pažinęs, nors kartais oi kaip norėjosi juos pamokyti 🙂 , bet tarp komentatorių (???) visuomet atsirasdavo kas kitas, kuris tai padarydavo, o smirdalams tik to ir tereikia – tema (esmė) nukreipta į šoną ir prasideda tuščias vienas kito dergimas, visa komentarų juosta prasmirsta, nors neskaityk. Vėliau pamatęs tokį iš vis nustojau liesti klaviatūrą (???) ir ilgainiui pastebėjau, kad beveik nieko neberašau komentaruose (???), gal, kartais, jei straipsnio esmė mane labai užkabina.

Taip pat pastebėjau, kad mažėja tinklapių komentatorių (???) pagrįstai ir aiškiai reiškiančių savo nuomonę, manau dėl tos pačios priežasties. Vieną dieną pamaniau, kas kaltas, kad tai vyksta? Aišku kas, – ne smirdalai, ne, – kalti tinklapių prižiūrėtojai (administratoriai, moderatoriai, redaktoriai), jie leidžia dergti savo prižiūrimą informacinę (žinių) erdvę, tos smarvės neužuosdami ar ją toleruodami (pakęsdami).

Mes visi žinome iki ko priveda visokios tolerancijos – geresnis atvejis – mirtis, o blogesnis atvejis – išsigimimas. Visiems reiškiantiems savo nuomonę linkiu ir labai to noriu, nenaudoti savo kalboje šiukšlinių kitataučių žodžių, nenaudoti įžeidinėjančių pravardžių ne tik asmeniškai, bet ir kitų tautų, šalių ar prezidentų atžvilgiu, tai darant mes tik skatiname priešiškumą vieni kitiems. Linkiu nesikeikti, nes jei kitatautis žodis kalboje yra šiukšlė, tai keiksmažodis yra nuodas. Mylėkime, gerbkime ir saugokime savo kalbą.

Ec

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atsiliepimų 10

 1. Gena says:

  Jeigu kam reikėtų rimtų smirdalių pvz., atsiverskite delfino komentarus – tikri liaudies išminties lobynai 🙂

 2. Klaustukas says:

  Mylėkime, gerbkime ir saugokime savo kalbą! Labai gražiai autorius pabaigė savo rašinį. Ir aš tam pritariu. Nesmagu man sakyti, bet turiu autoriaus paprašyti, kad išsitaisytų klaidas iš savo rašinio.Jei jau taip mylim savo kalbą.

 3. Ec says:

  Greičio klaidos, man pačiam nesmagu, bet dabar jau klaidų ištaisyti nebegaliu

 4. ligonis says:

  Tai,kad, šiame tinklapyje,mažai,kas stengiasi rašyti be klaidų.Pvz.komentatorius „pšstininkas’ arba piktybiškai apsimeta analfabetu ,arba yra baigęs 5klases.Norėčiau tikėti,kad taip ir yra,nes perrašinėti kitų mintis ir visur matyti ‘žydų ranką“ daug proto nereikia.Be pykčio ir su pagarba stengiantiems palaikyti lietuvišką kalbą-ligonis.

 5. Ec says:

  Kaip bebūtų linksma, bet paskutinis lašas, paskatinęs parašyti šitą rašinėlį buvo tavo, ligoni, komentaras po nesenu straipsniu apie Sorošo fondus :). Komentarai labai panašūs į smirdadlo saul 🙂 . Bet matau po truputį keitiesi į gerąją pusę, ir noriu tikėti kad bus ir tolesnė pažanga

 6. ligonis says:

  Jaučiuosi nepaprastai pamalonintas Jūsų dėmesiu.Na o man Jūsų komentarai patapo panašūs į Algimanto.Kol dar nepasiekė ,anot Jūsu SMIRDADLO Mindaugo,siūlyčiau nugalėti savo beribes fantazijas.Beje,Jūsų straipsniuose sveikimo požymių,deja,nematyti.

 7. EJ says:

  3 patarimai Ec. 1.Pirma paciam komentara parasyti, o po to skaityti kitu komentarus. 2.Neaiskiu komentaru neskaityti.3.Besikartojanciu to paties komentatoriaus (copy- paste) neskaityti.

 8. pestininkas says:

  Ligoniui- patikslink mintį, ir savo rašybą!

 9. urrwinis says:

  Po situ straipsniu neturejo buti ne vieno pasisakymo, neskaitant smirdaliu…

 10. Dainius V. says:

  Žmonės …,žmonės! ar tikrai neturite ką veikti,tik dergti vieni kitus !!!!??

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

top