Kuo susiję „auksiniai“ stalo įrankiai, A. Landsbergienė, A. Jazgevičius ir UAB „Nota bene“ organizavusi skandalingą pirkimą?

2016, 3 rugsėjo, 1:01 | kategorija LPT | atsiliepimų (21) | peržiūrų 2 275 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

auksiniai įrankiai

aukso karštligė | infa.lt koliažas

Kuo susiję „auksiniai“ stalo įrankiai, dėl kurių pirkimo KAM vadovo karjera pakibo ant plauko, Austėja Landsbergienė, Lina Jazgevičienė, Andrius Jazgevičius ir bendrovė „Nota bene“, organizavusi šių „auksinių“ įrankių pirkimą Lietuvos kariuomenei?

Ir dar svarbus klausimas – kodėl „Nota bene“ bendrovė buvo beveik vienintelė atitikusi visas konkurso sąlygas, kaip pagal specializacijos taip ir pagal prekių kainos kriterijus, nors kainos, kaip spėjome visi įsitikinti tikrai nebuvo mažiausios?

Viskas gan paprasta.

Lina Jazgevičienė yra Austėjos Landsbergienės įsteigtos Karalienės Mortos mokyklos direktorė, o jos vyras, Andrius Jazgevičius, yra UAB „Nota Bene“ bendrovės, registruotos adresu Vilkpėdės g. 22, Vilnius, direktorius. Pati Austėja Landsbergienė yra Gabrieliaus Landsbergio, konservatorių (TS-LKD) partijos pirmininko žmona, o pats Gabrielius Lansbergis yra Vytauto Landsbergio, konservatorių partijos garbės pirmininko anūkas. Žymiausias Lietuvos anūkas.

Priminsime, jog ši bendrovė tiekė Lietuvos kariuomenei „auksinius“ stalo įrankius – tai yra 8 kartus brangiau rinkos vertės, kas, vis tik, yra tik trupiniai, lyginant su tuo, kad ši bendrovė yra laimėjusi viešųjų pirkimų konkursų už beveik 42 milijonus eurų, iš kurių beveik 32 milijonai eurų (76%) yra Krašto apsaugos sistemos viešieji pirkimai.

Bet ir tai dar ne viskas…

Citata iš Andriaus Kubiliaus rašyto pranešimo Facebook socialiniame tinkle:

Bet VPT duomenys atskleidžia, kad tiems patiems akcininkams (kaip ir UAB „Nota bene“) prie socialdemokratų labiausiai yra pasisekę ne kariuomenės ar kalėjimų reikaluose, bet socialdemokratų kuruojamoje medicinos srityje ir čia sėkmė gerokai viršija tai, ką jiems pavyko pasiekti su „auksinėmis šakutėmis“ ir „auksiniais tualetais“. (Andrius Kubilius)

UAB Nota Bene

Pasirodo iš esmės tie patys akcininkai (V.Fatėnas, K.Lesevičius, P.Miežys, V.Šelnys) tuo pačiu adresu, kaip ir UAB „Nota Bene“ yra įsteigę ir kitą įmonę UAB „Labochema LT“. Šiai įmonei pagal VPT duomenis 2014 metų lapkričio mėnesį pavyko laimėti milžiniškos apimties Nacionalinio vėžio instituto vykdytų viešųjų pirkimų preliminariąją sutartį dėl laboratorinių reagentų ir priemonių pirkimo už fantastišką, didesnę nei 1.5 mlrd. litų sumą. (Andrius Kubilius)

Andrius Kubilius kažkodėl nerašo, kiek viešųjų pirkimų tie patys akcininkai yra perėmę valdant konservatoriams kitose ministerijose (neskaitant Krašto apsaugos), todėl šios informacijos mes neturime.

Bet, pamažu tikrasis vaizdas ir politikų bei verslo ryšiai dėliojasi į vietas. Neprimena aukso karštligės valdžios-verslo elito viršūnėse? Kur aukso kasyklos – tai Lietuvos biudžetas.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 21

 1. konkurencijos nėra says:

  Savo kišenės „ptriotai“…

 2. Vidas says:

  Ir kišenės ir kišeniniai “patriotai“ tiek suleido šaknis  į  šalies finansus per tuos 1/4 amziaus,,kad atplešti šias siurbėles nuo lovio  praktiškai nebeįmanoma, tiu-tiu, traukinys jau nuvaziavo, todėl belieka tik stebėti šią orgiją!!

 3. Rosalie says:

  Jo lieka tik stebeti sia orgija…….Zinant kad 75% mokyklu abiturientu save sieja ne su Lietuva. Pasikeitimu LT tikrai NEBUS

 4. Mindaugas says:

  Na gerbiemieji, ko gi jūs stebitės? Taigi tai kas vyksta buvo nulemta jau labai senai, prieš 26 metus, kuomet CŽV agentas Maiklas Dž. Sulikas atvežė demokratiją į Lietuvą…cituoju „„Mano tikslas buvo užmegzti kontaktą su dar visai jauna Lietuvos žvalgyba ir pradėti bendradarbiavimą. Mano kontaktas – pavadinsiu jį Vitu – turėjo artimus ryšius su Vytautu Landsbergiu, prieš atvykstant į Lietuvą jis man papasakojo apie situaciją Vilniuje, kai susitikome Varšuvoje. Apsistojau viešbutyje „Lietuva“. Vitas suorganizavo jame pietus su Gražina Landsbergiene, kuriai iš pradžių nesakiau, kur dirbu, o pasakojau, kad esu žemo rango Valstybės departamento darbuotojas, vėliau Vitas paaiškino G. Landsbergienei, kas toks esu iš tikrųjų, ir ji pažadėjo niekam apie tai nesakyti. Man buvo keista, kad CŽV, griežtai kritikuojama JAV, buvo sutiktai taip šiltai Lietuvoje, už Valdybą pakėlėme taures. Kitą dieną viešbutyje „Draugystė“ Vitas supažindino mane su Mečiu Laurinkumi („Maksu“) ir Audriumi Butkevičiumi, Lietuvos saugumo ir gynybos ministerijos vadais. Pasakiau, kad buvau atsiųstas CŽV, kad pakviesčiau Lietuvą į demokratijos šeimą.“
  Šaltinis https://www.cia.gov/library/center-for-the-study-of-intelligence/csi-publications/csi-studies/studies/vol50no2/html_files/CIA_Lithuania_1.htm

 5. Ec says:

  Rosalie, esi neteisi, pasikeitimai Lietuvoje bus, mokesčių daugės ir jie didės, kitaip šakučių valdžia neįpirks :)

 6. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Imkite vaikai pagaliuka ir uzmuskite ta zyduka. Kazi is kur tokios eilutes sugdavosi vaikystei.

 7. Rolandas says:

  Pasigedau ‘soul’ komentaro, ar jis nieko daugiau apart blogos roSSijos matyti nenori.

 8. Panzer says:

  Iš pensininkų po kelis eurus nusuka,o čia,sau į kišenę kiša ir net neraudonuoja. Reikia suprasti, pas politikų gėdos jausmo nebėra ir kol nepradesim sodinti į kalėjimus arba už dideles machinacijas,kaip Kinijoje mirties bausmę, arba nukirsti pirštus, tol nieko nebus. Praėjo laikai kai galėjome apeliuoti į sąžinę…

 9. pestininkas says:

  Pastudijuokite „durniu laiva“,čia jau mindaugo reklamuota,ten apiė jo draugus sovdepistus daug visko ira,ir daugelis šiu kgb-istu gi iki šiol LT valdžioje!Todėl apiė ju „gražius“darbus galima memuarus rašyt,pratesė sena linija naujoje santvarkoje!Tagi buvusiame beveik visame soc lagerije tas pats!O V.Petkevičiui reiškiu pagarba už tiėsos žodi!Kad visi komunistai butu tokiė kaip jis…..

 10. konkurencijos nėra says:

  Jaunikliai žymiai „krutesni“ už senus nomeklatūrininkus, nei komuniagos kalti nei kapitalistai,viskas priklauso nuo žmogaus, bet yra VELNIŠKA sistema, kuri naikina ŽMOGŲ.Prieš sistemą ŽMOGUS bejrgis.

 11. pestininkas says:

  Ne durniai gi ir sistemu valdimo kurėjai!Jiė viska taip ir surėdo kad žmogelis bijotu trigraši kur ikišti,ne veltui gi ir skaldomos vysuomenės kad apiė viėna tema butu 10 nuomoniu,kad žmogelis kuris neturi laiko kuom domėtis susipainiotu ir nelistu niėkur,nes tada ir valdžioms geriau kai žino kad niėks neateis ir nenuims nuo pjedestalu!

 12. pestininkas says:

  P.S.o dėl anuko tai dageliui ir taip aišku kad,vagiu „v zakone“tradiciju tesėjes!Specialiai „dėdulės“stumtas i plačius vandenis,šeip tai pagal pasisakymus jo galima suprast kad ne savo mintimis ir žodžiais kalba….

 13. Dalia says:

  Ačiū SARMATAMS už straipnį.

 14. Mindaugas says:

  Na< čia tik žiedeliai. O juk Lietuvos kariuomenė perdavė Ukrainai 150 tonų šovinių 5,45 kalibro Kalašnikovo automatams. Ukrainai, kuri tarp didžiausių ginklų eksportuotojų pasaulyje užima 9 vietą pasaulyje…Aferistai….

 15. Dainius says:

  Ir juokinga kartu ir graudu darosi,skaitant straipsnius ir YPAČ komentatorių pasisakymus po jais.Kažkas protingas bando paaiškinti kas iš tikrųjų darosi mūsų mylimoje valstybėje,tačiau paskaičius kai kuriuos komentarus man pasidaro koktu,kai suprantu kiek nedaug,mūsų>LIETUVIŲ< yra likę ir kiek daug iš mūsų vaikšto ir galvoja praplautomis smegenimis,visą savo egzistavimo esmę sutalpindami į tokius išsireiškimus,kaip …man dzin,nes man gerai….Tokiems protinguoliams reiktų priminti pasaką apie tris paršelius,iš kurių dviems taip buvo dzin po kokiu stogu gyvens…- visi žinome tos pasakos pabaigą.Ir pabaigai – keliu kepurę prieš tuos,kurie drįsta viešai rašyti apie negatyvius reiškinius mūsų visų valstybės valdyme ir nebijo valdančios klikos represijų,o visiems komentatoriams sakau,kad aiškintis nuomones laikas jau seniai praėjo -gal dar liko truputis laiko susivienyti ir gelbėti LIETUVIUS ir LIETUVĄ nuo visiško išnaikinimo.

 16. konkurencijos nėra says:

  Dainiau duok DORĄ vedlį ir aš einu!

 17. R says:

  Kažkaip nesueina galai: Gabrielius yra konservatorius, Olekas – socdemas. Taip išeina, kad visi veikia išvien, ar kaip?

 18. Ec says:

  Ne kitaip :)

 19. Mindaugas says:

  to R; Nei tarp socdemų, nei tarp konservų nėra jokio didelio skirtumo. Atmeskite partinius šūkius ir jų idealogijas į šalį ir suprasite, kad Lietuvą valdo viena partija, tarnaujanti Didžiojo biznio interesams…

 20. Andriui says:

  Tarp socdemų ir konservų nėra jokio skirtumo. Nėra jokios ideologijos. Yra vienas tikslas-plėšti tautą. Ne veltui sakoma-ta pati mergelė, tik kita suknelė. Jeigu panagrinėsime, tai tiek konservatoriai, tiek socdemai yra išauklėti Komunistų partijos nuo mažens-spaliukai,pionieriai, komjaunuoliai. Tik vieni prie Tarybų valdžios sėdėjo prielovio, kiti negalėjo prasimušti,nes buvo per durni. Ir dabar, kai negali pademonstruoti proto galios, tai mėtosi purvais. Kubilius fiziku-laborantu patapo tik tėvo dėka, šiaip protelis menkokas, nes ir patarėjais samdėsi idiotus.

 21. gojus says:

  R > o tu pameni kad kada nors seime būtų kam nors kitam patikėta plėšti apart socdemų i konstęrvų? Dėl akių padaroma valdantieji ir opozicija ir ten visada konstęrvos su socdemais… Kiti išspjaunami visada prikerpant bylas…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top