Marius Kundrotas. Ką pasakė Eurika Masytė?

2018, rugsėjo 26, 10:24 | kategorija LPT | atsiliepimų (20) | peržiūrų 1 454 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Alkas.lt, A. Vaišnoro nuotr.

Atgimimo laikų dainininkę Euriką Masytę sunku apkaltinti politinio korektiškumo stoka. Dainą apie Tėvynę ir laisvę lydėjo palankūs žodžiai apie homoseksualistų judėjimą. Vis dėlto kai ko pasirodė per daug net itin tolerantiškai dainininkei. Popiežiui Pranciškui lietuvių tautą pristatė italų ir lietuvių kilmės mergaitė, apsirėdžiusi lietuvių tautiniais drabužiais. Eurikos nuomone geriau būtų pristatęs koks ufonautas.

Kosmopolitai įsiuto. Pasipiktino ir kai kurie patriotai. Tamsesnio gymio vaiko aptarimas įvardytas atviru rasizmu. Praktiškai bet kuriame pasaulėžiūriniame diskurse yra žudančios sąvokos: pavartoji tam tikrą sąvoką ir tam tikras žmogus nurašomas, be jokių diskusijų. O kas yra rasizmas? Jei tai – kitų rasių ir jų žmonių žeminimas, engimas, pagaliau – naikinimas, tokiam rasizmui priešinsis bet kuris doras ir protingas žmogus. O jei tai tiktai blaivus pripažinimas, kad rasės egzistuoja, su savo tapatumais ir skirtumais? Fakto pripažinimas?

Įsivaizduokime filmą apie dėdės Tomo trobelę, kur afrikiečio personažą vaidintų lenkas, o jo šeimininką – europiečių kilmės amerikietį – japonas. Sakytume – idiotiška interpretacija. Bet liberaliose šalyse jau pasitaiko filmų, kur vienos rasės personažus vaidina kitų rasių aktoriai. Bandoma įteigti, kad rasės – tik įsivaizduojamos, kad jos – tiktai prietaras, kurio būtina atsikratyti, kuo greičiau, tuo geriau.

Žinoma, kai užkabinamas vaikas, daugeliui skaudu. Neatsitiktinai kosmopolitiniuose klipuose apie imigraciją vaizduojami kenčiantys ar žūstantys vaikai. Tokiais akcentais apeliuojama į jausmus. Ne į protą. Jausmais lengviau manipuliuoti. O daugybė žmonių yra pakankamai primityvūs, kad jausmais vadovautųsi pirmiau, nei protu.

 

Eurikos Masytės tekstas

Facebook užblokavo minėtą Eurikos Masytės pasisakymą, todėl ji paprašė visų pasidalinti jos įrašu,.

Ar mišrios šeimos atžala, turinti lietuviško kraujo, turi teisę save laikyti lietuviu ar lietuve? Turi, be abejo, turi. Ar toks žmogus turi teisę mylėti Lietuvą? Turi. Bet ar jis tinka reprezentuoti istorinę lietuvių tautos tapatybę? Vargu. Nebent norėta reprezentuoti ką nors kita, nei istorinė lietuvių tauta. Naują etninę kategoriją, kylančią iš skirtingų tautų mišrainės. Istorijoje vienos tautos miršta, jų vietoje gimsta kitos. Kai kada net perimdamos senųjų tautų vardus. XIX a. prūsais vadinosi vokiečių etninė grupė, nors XIII a. tai buvo baltų tauta.

Neatmestina tikimybė, kad kada nors egzistuos rusva, galbūt – siauraakė, o gal ir islamą išpažįstanti lietuvių tauta. Kiekvienas pats gali pasirinkti poziciją – ar jis norėtų, kad istorinę lietuvių tautą pakeistų kitos kilmės tauta. Ar jis pasirengęs saugoti istorinę tapatybę, ar ją griauti, o gal tiktai abejingai stebėti. Istorinių lietuvių ateitis priklausys nuo tautos daugumos. Bet net ir didžiausias kosmopolitas turėtų pripažinti elementarų faktą, jog afrikiečių, mongoloidų ar Levanto kilmės tauta būtų visai kita tauta, nei Mindaugo ar mūsų laikų lietuviai.

Net ir didžiausias kosmopolitas, ateityje kursiantis filmą apie Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, XIX a. sukilimus, Vasario 16-osios Lietuvą ar pokario partizanus, jei tik sieks pateikti autentišką vaizdą, vengs kviestis aktorius, kilusius iš Laoso ar Gvinėjos. O jei norima pateikti Lietuvą kaip multikultūrinę, daugiatautę ar daugiarasę šalį, kam lietuviški apdarai? Kosmopolitinę tapatybę kur kas geriau išreikštų džinsai, o gal netgi treningai. Nelietuviškų bruožų mergaitė lietuviškais drabužiais, reprezentuojanti lietuvių tautą, yra tiesiog klastotė.

Štai, ką iš esmės pasakė Eurika. Žinoma, vaiko gaila. Jeigu ši mergaitė skaito diskusijas apie save, jai turėtų būti skaudu. Bet tiesa yra tokia, kokia ji yra. Istorinis ir statistinis lietuvis yra šviesiaodis, dažnu atveju – šviesiaplaukis arba rudaplaukis, mėlynakis, nors esama ir kitokių antropologinių tipų. Jis skiriasi nuo pietų europiečio. Ką pasirinkti Lietuvos katalikų atstovu pasitinkant atvirai kosmopolitinių pažiūrų Bažnyčios vadovą, yra Lietuvos katalikų bendrijos reikalas. Bet kuo čia dėta lietuvybė? Kam reikalinga jos imitacija?

Ne Eurika pažemino mergaitę. Ją pažemino tie, kas be deramos atsakomybės sukūrė šį kognityvinį disonansą. Gerais ar blogais motyvais, bet be atsakomybės. Negražu velti vaikus į suaugusių dėdžių ir tetų žaidimus. Tai – lyg vestis juos į homoseksualistų paradą ar mokyti juos dainuoti odes diktatoriams. Rusijos imperialistai ir Vakarų globalistai šiuo atžvilgiu – panašūs. Vaikai – puiki jausminės manipuliacijos priemonė propagandoje. Deja, kol kas – taip.

šaltinis: alkas.lt

dalinkis!

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner

__________________________________________________________________

Atsiliepimų 20

 1. konkurencijos nėra says:

  Но там, где все горды развратом,
  Понятия перемешав,
  Там правый будет виноватым,
  А виноватый будет прав.
  ( Гете Иоганн)

  В одно окно смотрели двое.
  Один увидел дождь и грязь.
  Другой — листвы зелёной вязь,
  Весну и небо голубое.
  В одно окно смотрели двое… (с)
   

 2. Laima says:

  ..ir tai tikrai jautri situacija, labiausiai gaila tokios žavios mielos mergaitės, vaikai iš viso nekalti dėl to, kokioj šeimoj gimė…Labai graudu, kad būtent tokia garbinga proga tenka aiškintis rasizmo, tolerancijos aplinkybes…Visi mes į Žemę ateinam būti Žmonėmis.

 3. saul says:

  Jo,situacija nekokia.Jei jau cia buvo lietuvos atstove,tai ……Aisku,graudu ir juokinga,,kad lietuviskame tinkapyje ,po tokiu straipsniu ir tema,atsiranda patrijotu,komentuojanciu hieroglifais.DDD

 4. konkurencijos nėra says:

  Dėja angelskai nevelku… dovanok

  Tarp kitko greit pusė „šariko“ komentuos tikrais hieroglifais…

 5. Vytas says:

  Na ir ką begalima pasakyti apie šiandieninę demokratiją Lietuvoje? Ogi tik vieną: nėra jos, tos demokratijos, Lietuvoje. Demokratija yra tik tiems, kurie eina pagal globalistų nustatytą kryptį, tik tiems, kurie užmiršo, kas yra tautos identitetas. E.Masytės straipsnis labai korektiškas. Tik paskutiniam idiotui (atsiprašau, bet kito, švelnesnio termino nesuradau) jis gali pasirodyti nekorektišku rasinio požiūrio aspektu. Ir pirmiausiai šiai kategorijai priklauso tie , kurie visą tai sugalvojo. Gaila, kad jie lieka už „kadro“: būtų įdomu sužinoti nors vardus ir užimamas pareigas. O juk a.a rusų humoristas Raikinas yra pasakęs: “ Jei idiotas, tai tas ilgal“ Aš pridėčiau – visam laikui.

 6. Myndė says:

  vienas personažas čia kaskart stengiasi parodyti savo neišprusimą, kuriuo didžioji dauguma ir taip seniai neabejoja. Būna tokių beviltiškų, kurie net savo beviltiškumo nesupranta.
  Kas bendra tarp kirilicos ir patriotiškumo? Įtariu, Leningrade „studijavusi“ „prezidentė“ irgi šitas raideles matė. Reiškia, ne patriotė.
  Ar, kaip Kinijoj per kultūrinę revoliuciją, kai kiekvienas chunveibinas profesorius mušė? Yra panašių tendencijų ir“Europos centre“…

 7. saul says:

  Beviltiska ir yra pateisinti „hieroglifu chunveibinus“O dar beviltiskiau, rodyti savo neisprusima ,menkinant kita asmeni.Taciau dabar,pasidare labai populiarus veiksmas-„pats musa ir pats rekia“.Citatu apie chunveibinu analogas yra „homo sovietiku“ persivertimas i „tradiciniu vertybiu saugotoju“gretas,kai pries gera 25meti dar tyciojosi is tikejimo ir kitu zmogaus laisviu,arba….“isskirtiniu genu nesiotojai homo sovietikai“ labai pamilo kitus ivardinti komunistais ir kgb’istais.Vagie -kepure dega!!!

 8. socialistas says:

  Saul neišpruses reakcingas trolis, lansbergistu pasamdytas interneto kaubojus uoliai užsiima provokacijomis. Dar neteko iš jo sulaukt argumentuotos nuomonės ar šiaip protingo sakinio.

 9. konkurencijos nėra says:

  Vienas, Rusų istorikas analitikas yra išsireiškęs, kad demokratijos nebuvo, nėra ir artimiausiu metu nenusimato jos apsireiškimas.

 10. Myndė says:

  saul, o tu imk ir aiškiai tiesiai parašyk: jeigu žmogus moka bet kokią, išskyrus lietuvių, kalbą – jis jau ne patriotas. Tavo pirmo posto mintis juk tokia?
  Jei dar parašytum lietuviškai, išvis nustebintum daugelį. Bet, jeigu per sunku, nesisielok.

 11. saul says:

  第五栏 废话

 12. Myndė says:

  Šaunuolis, saul. Kai vėl kokią nesąmonę sugalvosi – rašyk panašiai. Daugelis padėkos.

 13. saul says:

  Myyyndaugėliui vertėtų labjau susikoncentruoti į straipsnio turinį ir esmę.Atsiprašau,bet aš esu tradicinės orientacijos ir Myyyndaugėliio dėmesys manęs,tikrai,kad nesudomino.Žodžiu…visų tautų patrijotai vienykitės ( čia aš apie tai,kad bet kurios kalbos hieroglifais rašantysis turi savo teises)

 14. Marius says:

  Rasizmo lietuviai nezinojo iki vakaru atejimo. As pirmakart gyvenime susiduriau su rasizmu apie 2000 metus atvykes i Vokietija ir pamaciau vokieciu rasistini nusistatyma, kuris paplites placiai, ne tik juodiesiems, bet ir musu atzvilgiu. Ju juk nacija pagal juos pati geriausia… taip tai isliko. Dabar apie Lietuva. Kas jeigu mergaite butu pusiau lenkaite, juk jos spalva nesikeistu. O jug Lietuvoj mes visi maisyti tiiek su prusais, tiek su lenkais su nekenciamais rusais, musu pavardes tarybiniais laikais buvo lietuvinamos, daugelio pavardes buvo sulietuvintos is lenku kalbos, rusu kalbos ir panasiai. Tai negi dabar eisim ir keiksim ta, pas kuri pavarde kitokia ??? Tas pats ir su italais. Jeigu mes atmesime mergaite kaip lietuve, kuri save laiko lietuvaite, jos neatmes italai, kuri tiek pat itale, ar ne logiska ? Kas Lietuvai kelia tikrai didelia gresme, tai zinom, kad mums ES bruks per prievarta papegelius. Pabegusius del krizes, kurios kaltininkai mums tuos pabegelius ir stengiasi ibrukti. Pagrindiniai afrikos saliu krizes kaltininkai JAV, Prancuzija, Anglija, Vokietija. Mes puikiai matem politika ir matem kaip buvo „demokratizuojamos“ Afrikos, Azijos salys. Ko pasekoje zmones papludo i issvajotaja „Europa“. Dauglis pabegusiu Vokietijoje, yra rumunai , jugoslavai, albanai ir visokio plauko cigonai. Kodel ? Nagi pasiziurekim ir i musu saliu emigracija. Pasirodo, kad su vakaru pasaulio etejimu i kitas salis isivyravo kapitalizmas, klestincios imones dirbtinai suzlugdomos per ES reglamentu idiegima kitoms salims. Baltijos valstybese TRS laiku buvo gaminama elektronika, medvilne saldmo iranga (kuri dar siandien vokieciu giriama kaip pati geriausia) ir daug kitu produktu kurie kaip TSRS „GOSTas“ budavo eksportuojamas. Kai zlugo sajunga ir tapome laisvi, musu produkcijos ES nepirko, nes neatitiko ES „Gostu“ „ISO“, tai konkurencinis suzlugdymas buvo,, del ko zmones del nepritekliaus kelesi i salis uzdarbiui sudarydami migacine banga. ES imones atsigavo nes tapo monopolinemis ir konkurentas nuzudytas. Stai kokia emigracijos politika, tai paprasta kaip 2×2. Vokieciai ir kito plauko ES parazitai is tikruju nera musu „draugai“, tai krauja siurbiantys ponai kuriems musu ettnines problemos rupi maziusiai.

 15. Socialistas says:

  Papildau Marių, aš pirmą kartą su rasizmu susidūriau JAV apie 2001 metus. Bet Mariau, mūsų tauta pasisakė už stojimą į ES (nekalbėkim apie tautos apmulkinimą perkant balsus mainais už alų ir miltelius), bet faktas išlieka, ir mes lygiai taip pat tampam tarptautinių nusikaltimų bendrininkai, nes mūsų valdžia palaiko tokią politiką, o mes ją tokią renkam. Taigi, išvada – pabėgėliai yra paskemė mūsų priimtų sprendimų ir pasirinkimų.
  O kad senosios ES valstybės mus išnaudoja tai tokei mulkiai kaip interneto kaubojus Saul nesupras, nors kuolą tašyk jam ant galvos, smegenys neneša. Ir tokių kaip Saul yra dauguma – 80%, todėl ir esminių pokyčių neverta tikėtis. Avys paklusniai eina į skerdyklą.

 16. konkurencijos nėra says:

  Bet Mariau, mūsų tauta pasisakė už stojimą į ES (nekalbėkim apie tautos apmulkinimą perkant balsus mainais už alų ir miltelius),

  Tokio apmulkinimo pamiršt nev alia!

 17. Litvakas be plauku ir barzdos says:

  Nesupratau nei vieno komentatorio nei straipsnio. Kokia ji Itale? Gal kas Italu nemate,… Man kaip netikinciam ir visu tikinčių pasaulio nuomone apie lt ar dar ka kukliai sakant išsitustant ant šudo esantis užpakalio plaukas. Tikintieji yra stiprus ligoniai,kaip alhoholigai ar šizofrenikai ir tt. Tas su baltu halatu juk vertas tik kilpos ant kaklo. Ir dar mėšle gintaru ieškoti siulo autorius. Pravokatoriai pravokuoja šaugdami demokratija o ka reiškia demokratija pats žodis? Pasidomekite,tad ir klausimu nekils. Su rasizmu ne susidures o ne lt prabuves daugiau nei puse savo gyvenimo,tik kvailiu sutikes kuriu sugebejimai priliksta alaus skardinei atidaryti ,cia ne razismas o manipuliacija savo relizavimo trukumo ,bet kuriuo aspektu,zmogaus,tautos,šalies,miesto,kulturos ir tt. Valdzios mes nerenkame o renkame iš jau atrinktu ,visi puikiausiai žinote. Ir nera mūsų valdžios ir nebus ,bent jau artimiausius 7metus o paskui bus matyti. Gal žemei paviks apsivalyti nuo dievo pasiustu, nes dievo išrinktus laikas siusti pas dieva.

 18. Pobrangis tėvo Kirilo laikrodukas says:

  Taip apie dievą ir jo tarnus negalima.Nūnai visi sovietai ir ju pakalikai pasidarė labai gilai tikintys.Vovanas ir Kirilas „smertni korešai“

 19. Ec says:

  Litvakas teisus, mano nuomone. Palyginimas:
  Veikėjų grupė, turinti filialus visame pasaulyje, gaunanti pinigus juodais grynais (ir beveik niekas nežino kaip tie pinigai cirkuliuoja tarp šalių), nemoka mokesčių, aiškina visiems, kad jie yra kalti nuo gimimo ir turi būti paklusnūs bei nuolankūs (tolerantiški ckant 🙂 ) Visi jau beveik pamiršo, kad ta veikėjų grupė savo plėtrą vykdė per kraują kardu ir ugnimi, o ko neįveikė kardu ir ugnimi, turiu galvoje Lietuvą, tą paėmė apgaule. Tai tik mano nuomonė

 20. konkurencijos nėra says:

  galinga sekta…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

top