Signataro Zigmo Vaišvilos laiškas LR Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui dėl atviro sekimo Seimo rūmuose

                         2017, rugsėjo 10, 8:27 | Sarmatas.LT
-

Zigmas Vaišvila

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila

Lizdeikos g. 29, Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimо Pirmininkui p. Viktorui Pranckiečiui

PRAŠYMAS DĖL SKUBAUS PATIKRINIMO, INFORMACIJOS PATEIKIMO IR PRIĖMIMO

2017-09-10 Vilnius

Š.m. rugsėjo 7 d. po 11 val. mano spaudos konferencijos Seime koridoriuje tęsėsi pranešėjų ir dalyvių diskusijos. Kad netrukdyti praeinančiųjų, 8-10 žmonių grupė nuėjome į Seimo antrųjų rūmų trečiojo aukšto vestibiulį, prisėdome minkštame kampe. Netrukus pastebėjau, kad vestibiulio kitoje pusėje mus stebi du Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai.

Spaudos konferencijos dalyvių paprašiau skirstytis. Dalis jų pasuko link išėjimo iš Seimo, juos nusekė vienas šių dviejų VAD pareigūnų. Aš su keliais dalyviais ir pranešėjais nuėjome į Seimo antrųjų rūmų kavinę išgerti kavos. Mus sekė kitas šių dviejų VAD pareigūnų ir kavinėje atsisėdęs prie kito staliuko stebėjo mus. Netrukus jam talkinti atėjo ir antrasis VAD pareigūnas. Pastebėję, kad mes suprantame, jog esame sekami, ir tai aptarinėjame, šie pareigūnai išsiskyrė. Vieną jų beeinantį prie kito staliuko aš atvirai paklausiau, kas vyksta, ar reikia, kad Seimo lankytojai išeitų iš Seimo? Pareigūnas man paaiškino, kad dėl to nėra jokių problemų, kad šie lankytojai, atėję į mano spaudos konferenciją, turi teisę būti Seime iki 19 val.

Netrukus gavau Seimo ryšių su visuomene skyriaus elektroninį laišką, kuriuo mane perspėjo, kad ne visi spaudos konferencijos dalyviai dar išėjo iš Seimo. Teko atsakyti, kad matau dvi spaudos konferencijos dalyves, kurios koridoriuje dalykiškai kalbasi su Seimo nariu Juliumi Sabatausku, ir kad, mano nuomone, labai nekorektiška būtų šį pokalbį nutraukti. Netrukus su abiem šiomis Seimo lankytojomis drauge išėjome iš Seimo.

Gerb. Pirmininke, prašau Jus skubiai išsiaiškinti ir pateikti man informaciją, kodėl ir kokiu pagrindu aš ir kiti Seimo lankytojai buvome atvirai sekami Seimo rūmuose, kas VAD pareigūnams nurodė mus sekti, kodėl Seimo ryšių su visuomene skyrius mane ragina išvaryti šiuos asmenis iš Seimo? Anot VAD pareigūno, šie lankytojai turėjo teisę būti Seime iki 19 val. Manau, kad tokie VAD pareigūnų veiksmai yra neteisėti, vykdyti ne jų iniciatyva. Jų veiksmai koreliuoja su Seimo darbuotojų mandagiu bandymu padaryti mane atsakingu už Seimo lankytojų elgesį. Jei leidimai į eiti į Seimą buvo išduoti asmenims, kurie neturi teisės patekti į Seimą, tai jiems leidimai neturėjo būti išduoti.

Prašau išsiaiškinti ir tai, kieno nurodymu VAD pareigūnai atvirai sekė Seime mane – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, koks buvo šio sekimo tikslas?

Prašau dėl šio klausimo skubiai mane priimti, į pokalbį iškviesti VAD vadovą.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena, mintimis ar video siužetu!

Sarmatai

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atsiliepimų 4

 1. Klaustukas says:

  Zigmai, kaip galvoji, ar tamstos prašymu dabar Pranskietis puls atsakynėti į jūsų paklausimus ir organizuoti susitikimus? 🙂

 2. Saviakas says:

  Liūdna. Kada gi bus geros naujienos? Man kantrybė baigiasi.
  SARMATAI!!!!!!

 3. EJ says:

  Na, jeigu i seima susirenka nezinomi zmones- jie turetu buti stebimi. Kaip supratau, taip ir buvo. Galbut yra tokia tvarka saugumo sumetimais….

 4. Zigmas Vaišvila says:

  Tiems tariamai nežinomiems žmonėms po jų patikrinimo išdavė leidimus įeiti į Seimą ir juos įleido.
  Tiems, kurie, kaip sakote, nepatikimi, leidimų neišdavė ir neįleido. Štai ir visa logika.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

top