Algis Džiugys. Mokslinis Požiūris į vaikų atiminėjimą

2018, 25 spalio, 16:46 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 726 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vyras

Visi jau skaitė apie atvejį Kaune, kai iš šile pasivaikščiojančios mamos buvo atimtas vaikas. Tikėkimės, kad toje istorijoje tiesa išaiškės ir kaltieji bus nubausti. Bet yra įdomi kita pusė to, kas vyksta. Ar nepastebėjote, kad užsimota prieš patį svarbiausią gyvos būtybės instinktą – daugintis ir išsaugoti palikuonis?

„Jei įvykio tikimybė nelygi nuliui, tai jis būtinai kada nors įvyks“

Pagrindinis fizikos dėsnis

Pasaulis būtų tobulas, jei visi būtų tokie kaip aš“

Kaimynas Ernestas

Pabandykim įsivaizduoti tokį atvejį. Tarkime, esate jaunas ir stiprus tėvas gerai įgudęs kokioje  nors kovų meno srityje ir su maža dukrele ramiai ir taikiai vaikštinėjate vakare po tuščią parką. Kažkoks piktavalis juoko dėlei paskambino 112 ir pranešė, kad jūs mušate vaiką, bet jūs to net nežinote. Staiga prie jūsų prisiartina grupelė agresyviai nusiteikusių žmonių ir grasina atimti vaiką. Tegul jie prisistato kuo tik nori, tegu su jais būna net ir kvailai besijaučiantis policininkas, tegu jie nors su tanku atvažiuoja, jūsų galvoje suksis tik viena mintis – „jie nori mano vaiko“.

Jums bus visiškai nesvarbūs jų argumentai, nes po jų žodžių „mes paimam šią mergytę“ daugiau nieko negirdėsit, kadangi jumyse savaime užsives tas pats pagrindinis instinktas – bet kokia kaina išsaugoti savo vaiką. Toliau viskas vyks nepriklausomai nuo jūsų valios. Jūsų smegenys kūnui duos neatšaukiamą įsakymą veikti staigiai, nuožmiai ir iki visiško pavojaus pašalinimo.

Migdolinė liauka pereis į agresijos skatinimo būseną, adrenalinas plūstels į kraują, širdis persijungs į turbo režimą, susiaurėjusios akys nuskanuos aplinką, raumenys įsitemps smūgiui. Sąmonė, per mirksnį sudarius „priešo“ sunaikinimo planą ir perdavus jį mažosioms smegenėlėms, išsijungs, užleisdama vietą vidurinėse smegenyse glūdintiems refleksams, kuriuos nuo vaikystės lavinote būtent tokiam atvejui – bet kokia kaina apginti savo artimuosius… Kas atsakys, kiek akimirkų bus telikę iki nelaimės?

Tik nereikia lia-lia-lia, kad toji grupė uniformuoti ir iš tolo mosuoja pažymėjimais. Ką aš žinau? Gal tai persirengę prekiautojai žmonių organais ar pedofilai. Galų gale nėra laiko tai įvertinti, nes vakaras tamsus, vieta nuošali, o jie jau per daug pavojingai priartėjo prie vaiko.

Ir nereikia pasakoti, kad tikras vyras turi išlaikyti blaivų protą ir ramiai viską išsiaiškinti. Visų pirma, nebūtinai privalote būti tas „tikras vyras“, nes jei visi tokiais idealiais būtų, tai gyventume visiškai kitokiame pasaulyje. Tokioje padėtyje blaivų protą gali išlaikyti tik tokiems atvejams paruošti žmonės. Tikiu, kad kai penktą kartą iš jūsų mėgins atimti vaiką, jūs tikrai net nevirptelėję šaltu veidu išsitrauksite (po ketvirto mėginimo) legaliai įsigytą pistoletą ir po šūvio į viršų teisingai pastatytu balsu perspėsite, kad peršausite kiekvieną, žengusį bent žingsnelį jūsų pusėn. Paskui, suguldę jus pralinksminusią šutvę veidais į balą, išsikviesite žmoną, kad išsivežtų vaiką, ir tik po to, kai žmona su vaiku grįš namo, neskubėdami paskambinsite policijai.

Antra, gamta vyrus apdovanojo tuo nuožmiu įsiūčiu, nuo kurio vyrams išsijungia protas. Taip, tai labai „necivilizuota“, bet būtent todėl vyrai sugeba kautis iki paskutinio kraujo lašo, nejausdami nei žaizdų, nei plyštančių sausgyslių, nei lūžtančių kaulų. Tai būsena, kai vyrai nejaučia skausmo, ir tokia savybė jiems išsivystė per milijonus metų žmogaus evoliucijos ir tebėra kietai įkalta į genus. Ginti savo šeimą iki paskutinio priešo – vyro prigimtinis tikslas, o įsiūtis yra prigimtinis įrankis tam tikslui.

O dabar saujelė kvailių, mokyklose išmokę tik nusirašinėti namų darbus, mano, kad sugebės iš žmogaus prigimties tai ištrinti per keletą metų? Praleidinėjusiems istorijos priminsiu, kad pradžioje pabandę ir dantis išsilaužę tokių tikslų dar anam tūkstantmetyje atsisakė ir nacistai, ir komunistai. Kad ir kokie civilizuoti būtume, kad ir kokius socialinius instinktus mums įdiegtų šeima ir visuomenė, evoliucijos teorijos požiūriu, vyras, nesugebantis apginti šeimos, yra evoliucijos klaida.

Sakote, kad tai mažai tikėtinas atvejis? Baikit juokus – žmonės išsišaudo, išsibado peiliais ar išsidaužo keptuvėmis dėl daug menkesnių priežasčių. Užtenka vieno vienintelio tokio atvejo, kad iš pažiūros nuostabi idėja ginti vaiko teises būtų visiškai palaidota. Pati savaime vaiko teisių gynimo idėja yra labai gera ir pasiteisina bent 99 atvejais iš šimto. Žmonės, traukiantys ujamus vaikus iš landynių, yra verti pagarbos. Tačiau, kad ir kaip aiškiai surašytum įstatymus ir nurodymus, visados atsiras kvailių, kurie supras neteisingai.

O grupelė veiklių kvailių apdergs ir pačią šviesiausią idėją. Todėl tą darbą turėtų dirbti žmonės, ypač jautriai jaučiantys ribas. O kad tokie žmonės dirbtų tokį nedėkingą darbą ir nekiltų pagundų papildomai iš to pelnytis, reikėtų juos skatinti ne tik gerais žodžiais, bet ir reikalauti atsakomybės. Bet tai jau ne šio straipsnelio tikslas.

Apibendrindamas dar sykį atkreipiu dėmesį, kad kvailas kišimasis į svarbiausius žmogaus instinktus prie gero nepriveda. Vaikų atėmimas yra tiesioginis tėvystės ir motinystės instinkto slopinimas ir tai prie gimstamumo skatinimo tikrai neprisideda, greičiau atvirkščiai. O istorija pasakoja mums kas atsitinka su tautomis (Roma, Sparta, Hetitija, …) praradusiomis akstiną gimdyti. O šiuolaikinis pasaulis ne ką švelnesnis ir saugesnis nei anksčiau.

Genio rūbas margas, bet pasaulis dar margesnis ir žmonių visokių yra ir visokių reikia. O tiems, gyvenantiems išgalvotame pasaulyje ir manantiems, kad žmogus privalo blaiviai vertinti bet kurią ir bet kokią padėtį, tai siūlau pažiūrėti kažkokių idiotų „žaidimus“ ir įsitikinti kaip refleksai nušluoja blaivų protą nespėjus net apie nieką pagalvoti netikėtų įvykių metu:

šaltinis: algis-dziugys.blogspot.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Vilnietis says:

  frazė: „Pati savaime vaiko teisių gynimo idėja yra labai gera ir pasiteisina bent 99 atvejais iš šimto“ – parašytas otalus absurdas- jei pasiteisina tai 1 atveju iš šimto o ne atvirkščiai. Uždrausti bet kokiu atveju imti vaikus iš šeimos.- jokiu atveju negali paimti. jei 1 iš 1000 ir žus – tai bus mažesnė bėda nei 500 šeimų bus sugriautas gyvenimas.

 2. Pranas Valickas says:

  Vaikų teisės yra antikonstitucinis dalykas. Lietuvos konstitucijoje yra tik vaikų pareigos
  tėvams ir tėvų teisė auklėti savo vaikus, o valstybė garantuoja savo nesikišimą į tėvų teisę
  auklėti vaikus taip kaip jiems atrodo reikalinga. Todėl visi įstatymai apie vaikų teises, vaikų teisių
  apsaugą ir vaikų atiminėjimą yra nusikalstami.

  Antra, irgi ne mažiau svarbu, vaikų teisės su jų apsaugos įstaigomis ir vaikų atiminėjimu yra viso labo tik VAIKŲ PREKYBOS PRIEDANGA. Vakaruose vaikų įvaikinimas yra vienas pelningiausių biznių, nusileidžia tik vaistų, ginklų, narkotikų prekybai. Tačiau atvirai vaiko iš tėvų nepaimsi ir neparduosi,
  todėl šiam reikalui išgalvojo vaikų teises, vaikų teisių apsaugos organizacijas ir įstaigas neva besirūpinančias vaiko gerove ir teikiančias pagalbą šeimai.

  Tokius (vaiko teisių) įstatymus priimantys politikai yra arba nieko neišmanantys idiotai arba
  sąmoningai taip veikiantys banditai. Ir vienu ir kitu atveju jie yra išdavikai ir todėl su jais turi būti elgiamasi taip kaip su valstybės išdavikais. Kol jie negaus į dantis, tol ir toliau darys taip kaip dabar daro.

  Daug žmonių suvarė į landynes, savartynus arba nugirdė irgi politikai-seimūnai-ministrai – jie sugriovė gamybą ir išvogė valstybę. Jie irgi yra nusikaltėliai ir nesvarbu kokios partijos etiketę nešioja. Todėl reikia šalinti visų blogybių priežastį (politinę sistemą ir jos vykdytojus), o ne dar labiau skriausti ir taip stipriai nuskriaustus ir nuskurdintus žmonės.

 3. ata says:

  taigi kazkuri tu vaiku teisiu atstove aiskiai pasake: zmones klaidingai isivaizduoja,kad vaikas priklauso jiems. O cia jus apie savo vaiko gynima :)

 4. Algirdas says:

  Labai teisingas ir savalaikis straipsnis. Tikrai kazkas baisaus, kada parke ar gatveje is taves kazkas gali atimti vaika.Suprantama, kad nei vienas vyras neatiduos, o stos i kova su uzpuolikais.Butina psipriesinti savivaliautojams,nes kitaip bus presedentas savivalei isbujoti.Aciu straipsnio autoriui !!!

 5. Algirdas says:

  Teisingas ir savalaiks strapsnis.Jei leisime savivaliautojams grobti savo vaikus, atsidursime ne teisineje visuomeneje, bet policineje,Aciu autosiui !!!

 6. socialistas says:

  Protingos mintys, Algi. Geras straipsnis. Visada sakiau kad žmogus ne robotas, gyvenimas ne šiltnamis ir prigimties slopinimas bei bandymas pakeisti yra kvailiu uzsiėmimas. Pikčiausia, kad kvailiai turi sprendžiamąją galią.

 7. SVETIMAS says:

  Gerkle isplesciau tam kuris bandytu paimti ar paliesti mano vaika,ir viskas….

 8. Pestininkas says:

  O juk viskas kadaise prasidėjo nuo „moterų teisių gynimo“, to pasekoje prasidėjo įvairių „mažumų“ gynimai! Dabar turim ką turim! O jei nuo pat pradžių būtume savo smegenis pajungę į kovos „režimus“, tada neturėtume to ką turim šiandien! Bet manau dar nevėlu pasipriešinimui! Tik reikia tam valios,o formų rasim! P.S. mano draugas Norvegijoje dirba viešajame baseine, nedideliame miestelyje, tai atkreipė dėmesį kad vaikai kurie buvo atimti iš tėvų, ir atiduoti kitiems labai liūdni, o ateinantis su savo biologiniais tėvais žymiai linksmesni, to pasekoje jis jau žino kurie vaikai kurie….

 9. konkurencijos nėra says:

  Mus apdurnino pseudoeuerokultūra

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top