Pirmoji pasaulyje vyskupė-lesbietė paragino pašalinti kryžius nuo bažnyčios kupolų Stokholme

2016, 10 spalio, 1:01 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (14) | peržiūrų 1 082 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Eva Brunne

Vyskupė Eva Brunne yra „vedusi“ savo bičiulę kunigę ir yra pirmoji pasaulyje atvira lesbietė krikščionių denominacijos vyskupė.

Pirmoji pasaulyje lesbietė – dominuojančios krikščioniškosios denominacijos vyskupė kreipėsi į „jūreivių bažnyčios“ – šventyklos, esančios Stokholmo miesto Freeporto rajone dvasininkiją, kviesdama pašalinti nuo bažnyčios kupolų kryžius, kad nebūtų įžeidžiami musulmonų jausmai, praneša Wmd.com su nuoroda į švedų leidinį SVT.se

Tai, Evos Brunne nuomone, turi bažnyčias paversti labiau patraukliomis jūreivių, išpažįstančių kitas religijas lankymui.

Jos planas numato bažnyčios viduje įrengti specialią maldos patalpą musulmonams, iš kur turės būti pašalinti kryžiai ir kiti krikščioniški simboliai. Taipogi ji siūlo vietinėse bažnyčiose įrengti minėtas patalpas kitų religijų atstovams.

Visos šios priemonės, mano Eva Brunne, leis sumažinti agresijos lygį krikščionybės atžvilgiu iš dešimčių tūkstančių musulmonų pusės, atvykusių į Švediją iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių kaip pabėgėliai.

„Kambario įrengimas, pritaikytas kitų tikėjimų žmonėms, nereiškia, jog mes nesame savo pačių tikėjimo gynėjais. Šventikai pašaukti skelbti Kristų. Mes darome tai kiekvieną dieną, kiekvieno susitikimo su žmonėmis metu, – cituoja leidinys E. Brunne žodžius. – Tačiau tai nereiškia, jog mes abejingi kitų tikėjimų žmonėms“.

Evos Brunne iniciatyvos kritika: „ Švedija prarado krikščionybę“

Švedija „pasidavė be šūvio“, – pareiškė leidiniui Pamela Geller, knygos „Sustabdyti Amerikos islamizaciją“ autorė.

„Švedija prarado krikščionybę, – cituoja leidinys jos išsakytus žodžius. – Ji aukoja savo pačios gyventojus, kad galėtų apgyvendinti imigrantus, kurie tikrai nebus tokie malonūs vietinių švedų – ne musulmonų atžvilgiu. Vyskupė tiesia kelią Švedijos islamizacijai“.

Robert Spencer, islamo tyrėjas ir tinklaraščio Jihad Watch portale autorius, pastebėjo savo komentare apie šį įvykį, jog būtent taip atrodo visuomenės ir kultūros savižudybė.

„Kaip tai nuostabu ir dosnu, ir ekumeniška, ir multikultūringa“, – parašė Robert Spencer savo tinklaraštyje.

Spenceris savo ruožtu padarė prielaidą, jog imamai (islamo dvasininkai) Stokholme ir Europoje, tikėtina, yra nustebinti to, kaip lengvai krikščionys pasirengę pasiduoti islamo spaudimui.

Patrik Petterson, dvasininkas iš Stokholmo, savo tinklaraštyje rašo: „Koplyčios bažnyčioje jokiu atveju negalima sulyginti su maldos kambariais aerouostuose ir ligoninių koplyčiomis. Krikščioniškosios bažnyčios ir koplyčios nėra viešosios erdvės, kurios yra atviros bet kuriuo metu“.

Krikščioniškosios misijos parapijos Freeporte vadovė Kiki Wetterberg laišku kreipėsi į vietos laikraštį „Dagen“ .

„Aš neturiu problemų, jeigu jūreiviai-musulmonai ar induistai ateina čia ir meldžiasi, – papasakojo ji. – Tačiau aš tikiu, jog mes krikščioniška bažnyčia, todėl mes saugojame savo simbolius. Jeigu aš lankau mečetę, aš neprašau musulmonų, kad jie pašalintų savo simbolius. Tai mano pasirinkimas – eiti tenai“.

„Jeigu jūs manote, kad ši istorija skamba pernelyg keistai, kad būtų tiesa, tai jūs vis dar esate nesusipažinę su progresyvia švediška „utopija“, – cituoja leidinys Paul Jozef Watson, britų rašytojo, gyvenančio Švedijoje žodžius. Tai šalis, kurioje kai kurie politikai ragina suteikti nemokamą būstą, darbo vietas ir socialines garantijas sugrįžtantiems „Islamo valstybės“ smogikams – ir visa tai mokesčių mokėtojų sąskaita“.

Švedija, pabrėžia P. Watson, yra šalis samdanti specialistus, prijaučiančius „Islamo valstybei“, darbui imigracinėse tarnybose. Jis priminė, jog ekspertas islamofobijos klausimais, Michael Nikolai Skråmo, dirbęs valstybės tarnyboje ir gavęs atlyginimą mokesčių mokėtojų sąskaita, vėliau prisijungė prie ISIL smogikų.

Eva Brunne kaip multikultūralizmo politikos simbolis

Eva Brunne buvo išrinkta Švedijos Bažnyčios Stokholmo diecezijos vyskupe 2009 metų gegužę, už balsavus 413 balsų prieš 365. Brunne tapo penktąja moterimi vyskupe Švedijoje ir pirmąja atvira lesbiete, užėmusia vyskupo pareigas Liuteronų bažnyčioje.

Priimdama vyskupo dvasinį titulą Eva Brunne pasirinko devizą „Nežiūrint į veidą“ – citatą iš apaštalo Jokūbo laiško; šis išsireiškimas yra populiari švediška patarlė. Eva Brunne ir Gunilla Linden

E. Brunne gyvena vienalytėje santuokoje su Gunilla Lindėn, kuri taip pat yra dvasininkė Liuteronų bažnyčioje. Jų santykiai buvo palaiminti bažnyčios. Pora auklėja sūnų.

Švedijos bažnyčia – stambiausia krikščionių bažnyčia Švedijoje ir stambiausia liuteronų denominacija pasaulyje. Švedijos Bažnyčios primatė, arkivyskupė Antje Jackele, yra pirmoji Švedijoje moeris-arkivyskupas.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 14

 1. Ec says:

  Į tai gali išaugti kirminas, kurio nesutraiškai pačioje pradžioje

 2. Gintaras says:

  „Bažnyčios primatė“…

 3. aukleja sunu says:

  Breivika taip pat tokia pora auklejo. Gedziu Svedu tautos, tikiuosi prasvis protai pries pasiekiant kritini taska

 4. ghj says:

  Kazkokia sizofrenija, kaip vyskupe ji is vis neturetu pripazinti kitu religiju..

 5. dovydas says:

  o Sodoma, O Gomora…

 6. Stasys says:

  Kada „Durnių laivo“ mokytojai išprašys bažnyčią iš mokyklų ir pradės ugdyti kovotojus už savo ir mokytojų orų gyvenimą???

 7. jonas says:

  DURNIU NESTINGA TAI KO JI EINA I TA BAZNYCIA JEIGU NIEKINA SAVO TIKEJIMA?

 8. kabalistas says:

  Kur kas baisesnis velnias yra tas, kuris bobą ir dar ištvirkusią įšventino…

 9. Simas Simaitis says:

  Ir kogi tamstos taip piktinatės? Jūs manote, kad jūsų tai neliečia? Čia tik laiko klausimas. Jeigu ir toliau apsiribosite tik virtualiu gyvenimu, tai ne už kalnų ir tamstas realybė pasivys. Lesbės jau laukia tik leidimo „auklėti“. Kaip sakė vienas išmintingas vyras:“Neklauskite kam skamba varpai. Jie skamba jums“.

 10. Dalia says:

  Kaino palikuonys, ko norėti….Viskas pagal žmogišką supratimą, moterys lenda į sakyklą, Dievo Žodis paskutinėj vietoj…

 11. Joris says:

  Multikultūralizmo erdvėje derėtų paprašyti kad ir mečetės nusiimtų pusmėnulius – būtų labai demokratiška, multikulti ir t.t.

 12. pestininkas says:

  Baikit bajerius, vakariėčiu mastymas jau pilnai „perkurtas“! Mums taip pat nebe daug jau liko, nes pas mumi irgi „dundukėjimo“ procesas eigoje, gal su stabdymais bet vyksta. Ir todėl kad liaudiės balsas tyli!

 13. E951 says:

  šitiems visiems išgamoms tolerastams švedišką gerovę sukūrė jų seneliai sunkiu darbu, dar kurį laiką turės ką švaistyt, bet šita puota amžinai nesitęs.

 14. TOMAS says:

  s pas mumi irgi „dundukėjimo“ procesas eigoje, gal su stabdymais bet vyksta. Ir todėl kad liaudiės balsas tyli!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top