Kaip organizuoti sėkmingus rinkimus. 1992-ieji (video)

2014, 4 lapkričio, 18:15 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (9) | peržiūrų 660 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisSąjūdininkas ir aktyvus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo įvykių dalyvis, Pranas Valickas, pasakoja apie Lietuvos nepriklausomybės pradžią. 1992-aisiais jis tapo masinio rinkimų biuletenių klastojimo liudininku. Reportaže pasakoja apie tai, kaip rinkimų štabe rado didžiulį kiekį suklastotų rinkimų biuletenių, demonstruoja juos ir komentuoja.

Natūraliai kyla klausimas – ar tiek ilgai griaunantys ekonominius ir dvasinius Lietuvos pamatus mūsų dabartiniai valdininkai užsibuvo valdžioje ne tokių pat metodų pagalba? Pasinaudosime patriarcho jau folkloru tapusia fraze – „Kas galėtų paneigti?”.

Ir kas galėtų paneigti, kad tada neteisėtai papuolę į valdžią ir joje išsilaikę iki pat šiol veikėjai, yra ne taip vadinami teisėtai išrinkti, o paprasčiausi sukčiai uzurpavę valdžią Lietuvoje? O ką su tokio mąsto sukčiais numato daryti įstatymas?


papildomai jūsų dėmesiui, Rolando Paulausko, signataro, kandidatavusio tais pačiais 1992 metais, pasakojimas:

sauksmas.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Atsiliepimų 9

 1. Ką čia jis mala says:

  Pavogė biuletenius ir giriasi.pasakas pasakoja.Tipinis išdaviko stribo tipas ir dar su rusišku akcentu.Už vagystę ir rikimų klastojimą byla laukia?

 2. Pagėgiai says:

  tokius pat įrodymus gavome ir 2011 metų sav. Tarybų rinkimuose, deja bet nuotraukos iš tinklapio paslaptingai buvo pašalintos, liko tik aprašymas. beje kai pamatėme šį video supratome, kad biuletenius buvome tokius pašius nufotografavę, o užbraukti visi buvo už tvarka ir teisingumą http://meslaisvi.lt/?p=2610

 3. ernis says:

  O jūs žinote, kad partiečiai rinkimų komisijose yra etatiniai -mačiau šiemet tą virtuvę. Stebėtojai iš nepriklausomų labai nepageidaujami. Man siūlė arbatos, mačiau kaip sava stebėtoja padėjo skaičiuoti balsus sekretorei. Tai buvo Panevėžyje Staniūnų g. apylinkėje.

 4. trolis says:

  Nė vieno iš mūsų tada ten nebuvo, todėl teisti žmogų, kad jis nepadarė taip ar kitaip – nesąžininga. Dar neaišku, kaip būtų pasielgęs kiekvienas iš mūsų.

  Pabandžius paviešinti tokius dalykus Pranas galėjo pats dingti be žinios, bet papildomai turėkime omenyje, kad net paskelbti dabar reikėjo daug drąsos.

  Tie žmonės niekur nedingo, tad galime Pranui tik padėkoti už tai, kad įnešė aiškumo į rinkimų situaciją.

  Juk pažiūrėkime kas vyksta.. metai po metų mes keikiame sėdinčius valdžioje, ir jie metai po metų vis „išrenkami”. Kad tą kažkaip patvirtinti daromos alia „apklausos”, o tada per rinkimus visi būna išrinkti kaip ir buvo prognozuota..

  Karatsi matyt pasitaiko neapskaičiuotų dalykų, kai netyčia į rinkimus, o per tai ir į seimą prasibrauna kokia naujai iššokusi partija, bet ją staigiai apdergia kadencijos metu ir eliminuoja iš tolimesnės kovos, nepalikdami jai jokios galimybės kandidatuoti sekantį kartą.

  O tie prisidirbantys – tie ištisai valdžioje nežiūrint į nieką.

 5. Valdas says:

  Praną tada būtų tiesiog užvertę.

 6. Tomas says:

  Pranai, bet gi tapai suokalbininku.Kodėl prabilai tik po 20 metų..Turėjai įrodymus apie rinkimų klastojimą ir juo slėpei,Gėda.

  • PP says:

   O apie tai, kad jam galėjo būti po to grasinta nedašyla? Tie, kas tokiais mastais klastoja rezultatus, per daug nesirinks priemonių pašalinti nusikaltimo liudytojus, jei pradės kilti viskas viešumon.

   • Tomas says:

    Apgailėtina ,baili pozicija,būtent dėl tokio mąstymo ir maudomės šūde. Čia apie pp.

   • PP says:

    Tu pirmiau į save pažiūrėk. Nes malti liežuviu ir taukšėti klaviatūra drąsių daug yra. Bet realybė visai kitokia. Tegul durnai miršta tik durniai. Protingas žmogus, net ir būdamas teisus, nesiraus prieš nuspėjamą galingą, tačiau nematomą priešą.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top