Kinija prieš Ameriką ore

2014, 17 lapkričio, 5:00 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 749 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Nauji nematomi Kinijos naikintuvai vieną dieną gali sulyginti savo ir Amerikos šansus mūšyje, nuogąstauja Pentagono pareigūnai ir karinės pramonės atstovai

Pentagono vadovai ir karo pramonės atstovai nuogąstauja, kad neužilgo nauji kiniečių naikintuvai „stels“ mūšyje sudarys rimtą konkurenciją amerikietiškiesiems. Ir iš tiesų, Kinija Zhuhai aviacijos šou Guangdong provincijoje pristatė savo mažai pastebimą naikintuvą J-31. Kad garbingai atsakyti į mestą iššūkį ir atsilaikyti prieš augančią grėsmę, Pentagonui teks toliau pirkti F-35 ir pradėti kurti ateities naikintuvą.

„J-31 , o taip pat ir J-20 (dar vienas nematomas kiniečių naikintuvas) tai akivaizdi Kinijos pastangų, demonstracija tam, kad panaikinti tą žymų pranašumą, kurį turi JAV su savo F-22 ir F-35 lėktuvais (sukurtais kompanijos Lockheed Martin), — pasakė vienas aukštas amerikiečių karo vadovybės atstovas, specialistas, taip vadinamos, penktos kartos naikintuvų srityje. — Jie pripažįsta, kad ketvirtosios kartos naikintuvai (F-15, F-16, F/A-18, rusų Su-27 ir t.t.) labai greitai sensta. Stojamasis mokestis į penktosios kartos karą yra penktosios kartos naikintuvai, ir jie tai puikiai supranta.

Iš tiesų, kai kurie vadovai iš aviacijos srities daro prielaidą, kad F-31, pagrįstas, daugumos karo vadų ir aviacijos srities pramonės vadovų nuomone, vogtomis F-22 ir F-35 technologijomis, palaipsniui pasieks amerikietiškų naikintuvų lygmenį. „Aš manau, su laiku jie skraidys lygiosiomis su mūsų penktosios kartos naikintuvais. O kaip gi kitaip – juk pramoninis špionažas gyvuoja ir žydi“, – išsakė savo nuomonę USNI News vienas patyręs lakūnas, susipažinęs su F-35 lėktuvais.

Net jei J-31 ir neturės pilno pariteto su F-22 ir F-35, tai gali būti ne taip jau ir svarbu, kadangi kiniečių lėktuvai gali pasirodyti turintys tokias rimtas galimybes sudarant nuostolius amerikiečių kariuomenei, kad karo veiksmai kainuos pernelyg brangiai.

„Aš manau, kad mes sugebėsime pakankamai ilgai išsaugoti nedidelį pranašumą, tačiau tai reiškia juntamus nuostolius ir silpnas sulaikymo galimybes, – išsakė savo požiūrį aukštas KOP vadovybės pareigūnas. – Įsivaizduokime, kad F-22 susiduria su šiuolaikinėmis oro grėsmėmis nesant raketų žemė-oras pasiekiamumo zonoje, ir jo nuostolių santykis 30 prie vieno vertinant Su-30 ar J-11 atžvilgiu. Kai atsiras J-20 ir J-31, netgi nuostolių santykis lygus 3 prie vieno visą pranašumą pavers pernelyg brangiai kainuojančiu.“

Kinija kuria J-20 ir J-31, todėl, kad F-22 ir F-35 turi didelį pranašumo ore lyginant su kitais dabar egzistuojančiais naikintuvais. Kiniečiams jau nebe priimtina prarasti 30 lėktuvų tam, kad numušti vieną vienintelį F-22. „Mūsų konkurentai žino egzistuojančias realijas ir atkakliai dirba ties tuo, kad greičiau likviduoti tą didelį atotrūkį, kurį mes sukūrėme investavę į šiuos lėktuvus didelius pinigus, – pasakė karinis atstovas. — Jie tęsia savo pastangas ir kuria paritetą oro erdvėje“.

Šis karinės vadovybės atstovas pažymėjo, jog pats tokių aparatų, kaip J-20 ir J-31 sukūrimo faktas Kinijoje, sako apie F-35 būtinybę JAV karo pajėgose. „J-31 turi priversti peržiūrėti bet kieno, kas abejoja F-35 būtinybe, logines išvadas, – pareiškė jis. — Kad ir kokią kritiką mes girdėtume tokių aparatų, kaip Raptor ir Lightning atžvilgiu, – tai neįtikėtinos mašinos, ir jos pagal visus parametrus daug kartų pranoksta visa tai, kas skraido pasaulyje. Taip, jos sudėtingos, brangios, neprivestos iki tobulybės, tačiau jos – tai didžiulis šuolis pirmyn lyginant su bet kuriuo naikintuvu iš mūsų arsenalo“.

Prie viso to, šis karinės žinybos atstovas pasakė, jog nors J-31 išoriškai daro didelį įspūdį, Jungtinės Valstijos dar daug ko nežino apie jo galimybes.  „Pagaminti lėktuvą, kuris greitai skraido ir atrodo kaip nematomas, gali bet kas, – pareiškė jis. – J-31 atrodo prašmatniai. Jei nežiūrėsime, kad tai akivaizdi F-35 klastotė“.

J-31 - JAV karo specialistai sako, kad tai akivaizdi F-35 klastotė.

Lėktuvo turinčio nepastebimumo charakteristikas sukūrimui skiriama labai daug laiko, ir pagrindinai ne dėl paties lėktuvo, o dėl radaro, kitų aptikimo ir matavimo instrumentų bei kabinos sistemų. Šių technologijų kūrimas ir tobulinimas reikalauja nemažai laiko.

Toliau, reikalinga nemažai laiko tobulinant gamybos technologijas tokių išimtinai sudėtingų aparatų kaip F-22 ir F-35. „Įspūdingiausios ir svarbiausios mūsų penktosios kartos lėktuvų charakteristikos susijusios su tuo, kas randasi viduje – o tai prietaisų kompleksas ir informacinis pranašumas, – pareiškė karinis atstovas. – Mes sukūrėme visa tai ne per vieną dieną. Mums prireikė daug laiko, kad išeiti į šį lygmenį, kuriame mes esame šiandien, ir kuriame mes ir toliau išsaugome savo pranašumą“.

Tačiau Kinija su laiku irgi patobulins savo J-20 ir J-31. Tai tik laiko klausimas. „Kažkada jei taip pat pasieks tokį lygmenį, ir tą reikia suvokti aiškiai, – pasakė kariškis. – Tai įvyks ne rytoj ir ne poryt, bet pats faktas, kad Kinija debiutuoja su šiuo lėktuvu, daug pasako apie jos pasiryžimą ir nuoseklumą“.

Bet ir Pentagonas nesiruošia miegoti ant laurų. Ir KOP ir KJP jau kuriami planai sekančios kartos naikintuvų, kurie padės atstatyti Amerikos pranašumą ore, gamybai. KOP programa pavadinta F-X, ir jos tikslas – sukurti pamainą ultrašiuolaikiškam F-22, kaip naują naikintuvą iškovosiantį pranašumą ore. O KJP (karinės jūrų pajėgos) dirba programos rėmuose, kuriant smogiamąjį naikintuvą F/A-XX, kuriuo pakeis F/A-18E/F Super Hornet (Boeing kompanijos)

„F-X sugrąžins jiems nepasiekiamą pranašumą… Tikėsimės, jog jis taps pakankamai galingu bauginančiu faktoriumi, sulaikančiu galima priešininką nuo karo veiksmų“, – pareiškė KOP atstovas. Naujas KOP (karinių oro pajėgų) naikintuvas – tai labiau ambicingas projektas, nei pakankamai kukli F/A-XX koncepcija skirta KJP, ir taikoma ši mašina bus ne kovai su dabartinės kartos nematomais kiniečių naikintuvais, o būsimais.

„F-X daugiau pritaikytas kovai su naujų kartų modeliais, kurie atsiras po J-20 ir J-31, ir jis daugiau skirtas veiksmams labai nemaloniose zenitinių-raketinių kompleksų pasiekiamumo zonose“.

nationalinterest.org

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Kestutis says:

    Pernelyg nesureiksminciau pasakymo „tas lektuvas geresnis uz ana“, kai pasiremiama oficialiai skelbiamomis charakteristikomis ar demonstracijomis aviacijos sou. Tikrosios ypac karines technikos galimybes atsiskleidzia zutbutiniame musije o ne kur kitur….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top