Alternatyva – gyvenimas gamtoje

2013, 30 sausio, 8:32 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 2 498 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisVienas žmogus vieną kartą skundėsi, kad nemato saulės savo mažalangiame ofise per dieną, tada susimąsčiau ir taip gimė šis rašinėlis.
Ar gali studijos ir mokslai duoti tiek, kiek gali gyvenimas gamtoje? Kodėl žmonės inertiškai renkasi gyvenimą universitete ir didmiestyje užuot pasirinkę gydantį dvasios kurortą – gamtos prieglobstį? Ar labai daug drąsos reikia žengti į tą nežinią? Ko trūksta tam? Jei atsakote į šiuos klausimus, turbūt kažkada jau matėte linksmą liūdnai juokingą Youtube įrašą, „Ar verta tapti studentu Lietuvoje“. Jus tai pasiekė, jei mąstėt apie tai. „Atsakymas – neverta, bet jei jums to nepakanka“, pateiksiu savo netradicinę istoriją.

Bent patys gabiausi (drąsiausi) žmonės turėtų sugebėti išdrįsti mesti mokyklą laiku, ir pradėti kurti savo svajonių gyvenimą patys. Iliuziška, neįprasta, bet aš būtent taip ir pasielgčiau dabar, jei ji, mokymo įstaiga, atiminėtų laiką, vargintų, o ne teiktų džiaugsmą. Jei man būtų 16, jau nebevergaučiau mokyklai ir mokslo industrijos mechanizmams, jau tada imčiau gyvenimą į rankas ir pradėčiau įgyvendinti svajones, nuo tada, kada tik susivoki tai galįs.

Dėl ko taip mokslo įstaigoje kankintis, jei tai nesuteikia pilnatviško džiaugsmo? Tada, aišku, nepadariau to, buvau per silpnas ir visai nemotyvuotas tam (neturėjau alternatyvios vizijos, krypties), o padariau tai tik tada, kai susivokiau realiai ir labai giliai. Nuo tada pradėjau gyventi kitaip, viduje kažkas apsivertė. O dabar, po visko, laisvėje ir gamtoje, visa saulė mano, visas vėjas, visos pievos, visos žemės ir visi aplinkiniai miškai. Esu laisvas gyventi ant žemės, sąlytyje su ja, nors ir nelengvai, teko ir pakovoti, ir pasvajoti, ir už iliuzijų šydo pabūti, ir nusivilti, ir kristi, ir vėl pradėti kelis kartus gyvenimą iš naujo, kol nutūpiau šiai trumpai egzistencijos akimirkai Gamtoj – gyvame pasaulyje. O lemtingas momentas buvo toks: turėjau sutaupęs 8 tūkstančius litų, buvau pirmo kurso studentas, spalio mėnuo. Šviežias studentas, su perspektyviai sunkiu sostinės studento gyvenimu priešaky.

Su viena drauge (ačiū Jai) sėdėjome vieno vienuolyno svečių namo rūsyje ir gretinome dvi vizijas: vienoje vizijoje viską metu dabar iš karto, radikaliai išsikeliu į laukinę gamtą, gyvenu kaip laukinis-miškinis, laisvas žmogus gamtoje savo pastatytame mažame kukliame molio-šiaudų namelyje, niekur nedirbu, basomis kojomis bėgioju, groju gitara vakarėjančioje saulėje, auginu vaistažoles ir daržovėles, maitinuosi iš gamtos ir savo daržiuko bei sodo, tikras laisvas almantis vėjavaikis. O kitoje vizijoje studijuoju visą tą laiką… mokausi… Studijuoju arba lygiagrečiai gyvenu gamtiškai vienus metus, tada antrus, tada trečius, tada ketvirtus metus…

Studijuoju ir vargstu miesto lėkime, arba gyvenu laisvėje, saulės ritmo ramumoje. Tada, staiga baigiu univerą, pavargęs, prisistudijavęs, prisisotinęs, bet įveikęs ir apsigynęs bakalaurą, vis dar noriu pradėti gyventi gamtoje, bet kaži ar turiu jėgų tam, gyvybinio džiaugsmo, išleidęs per ketverius metus pinigų gyvenimui mieste dvigubai tiek, keik reikėjo kukliam namukui antroje vizijoje, pradedu ieškotis darbo ir būsto mieste, kad galėčiau užsidirbti gyvenimo galimybei gamtoje.

ARBA Lygiagrečiai: toliau gyvenu jau ketvirtus metus (!) gamtoje (jau ne pirmą dieną, jau su gana didele patirtimi!),paveikslėlis sodas jau pradeda derėti, viskas auga ir klesti, sklypas jau pradeda įgauti formas ir grožį. Gal atrodau kad ir laukinis, kad ir beturtis, bet labai sveikas ir labai laimingas… Buvau tada šokiruotas šių vizijų skirtumų ir pasiryžau bet kam: kas bus tas bus, blogiau nebus, tik įdomiau. Kuo toliau, tuo įdomiau – mąsčiau, – neturiu ką prarasti, galiu tik tai gauti.

Pradėjau veikti. Mečiau visas studijas giminių ir viso pasaulio netikėtumui, nepalaikomas mečiau visą miestizma:
perdaviau Kalbos dėžučių versliuką valdyti miestiečiams, pasitraukiau ne tik iš to meto draugų gyvenimo, visų studijų bei apskritai – didumos viso įmanomo informacinio srauto, bet ir tuo metu brangaus religinio gyvenimo – kapitaliai iš visko, kas mane laikė, pasitraukiau kiek įmanoma labiau, ir taip tapau šiek tiek laisvesniu – tiek laisvesniu, kad galėčiau susitelkti, susikoncentravus svajoti, įsivaizduoti ir pradėti užsiimti saviveikla bei tos laukinės vizijos įgyvendinimu. informacinio blaškymo nebuvo jau keli mėnesiai, o svajonės sukosi tokios ryškios ir aiškios, kad pritraukiau jomis didingus įvykius.

Aišku, tėkmėje pasikoregavo vizija, svajonės evoliucionavo pagal situacijas. Gamtoje apsigyvenau jau ne vienas, tapau ne visai laukinis, ne visai miškinis, ne visai radikalus basakojis žalia-žolia-valgis, ne visai be civilizacijos, ne visai beturtis, bet labai labai labai laimingas sukurtu gyvenimu. Pagrindinis dalykas, vizija, tarsi sapnas, įgrotas gitaros sąskambiuose kaip laiminga mantra, tai – susvajotas bėgimas nuo kalniuko į kylančią ryto saulę – išsipildė su kaupu. Linkiu ir tau, mielas skaitytojau, išdrįsti svajoti, kuriančiai svajoti, rimtai paketinti ir viską suklestėjus įgyvendinti.

Nebuvo lengva, tikrai kartais nelengva, bet buvo labai įdomu, ir yra – gyventi atkakliai beprotiškame tikėjime ir gyvojoje kūrybinėj svajonėje gera iki šiol, nes tai iš tiesų kuria tikrą gyvenimą, kupiną netikėtumų ir jausmų. Taip gera išdrįsti pasirinkti tai ką tu nori, nusimesti ribas, nusimesti viską ir pasirinkti geriau nesuprasto pamišėlio laimingą gyvenimą, negu mažalangės įstaigos darbuotojo likimą. Kas pavyko man, tas drąsiai įmanoma ir realu, ir mažiausiai tiek – kiekvienam pagal savo svajonių beribiškumą.

Patikėkite ir prisiminkite, jūs esate tai, kuo drįstate būti. Jei nedrįstate save pavadinti Dievu, vadinkitės Kūrėjais, augančiais kūrėjo dalimis. Atsipalaiduokite ir paklausykite dainos: Я забыл, что я Бог!

Sėkmės, kūrėjai!

Almantis Pasaulis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top