Anglies dioksido surinkimas – „prabudusiųjų” fantazija

2023, 13 sausio, 6:20 | kategorija Genocidas, Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 153 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Liepsnojanti kaistanti Žemė

infa.lt montažas

Šiuo metu pasaulyje, kovos su klimato kaita fone, svarstoma daugybė projektų – kaip sustabdyti CO2 išmetimą, kaip organizuoti jo surinkimą, išvalant atmosferą ir taip sumažinant šiltnamio efektą, kovoje su klimato atšilimu. Apie būdus ir priemones, ir tai, kur jie galiausiai veda, rašo „The American Thinker” portalas. Ši medžiaga tikrai naudinga tiems, kas dar nepasirinko pozicijos „Klimato kaitos” atžvilgiu, o jau pasirinkusiems suteiks daugiau supratimo apie tai, kas gi čia iš tiesų vyksta.

Sakykime, kad su draugais svarstote, kaip pasipelnyti iš „žaliosios bangos”. Mažiau drąsiems fantazuotojams tikriausiai neateitų į galvą siūlyti:

  1. surinkti anglies dioksidą (CO2) iš žemės ūkio paskirties plotų penkiose Vidurio Vakarų valstijose (žr. žemėlapį iš įmonių interneto svetainės čia);
  2. dehidratuoti ir suslėgti jį į skystą pavidalą įvairiose surinkimo vietose;
  3. transportuoti jį visiškai naujais vamzdynais;
  4. kaupti jį nuolatiniame uolienų kape mylios gylyje po žemės paviršiumi, saugiame nuo klimato kaitos, branduolinio karo ir visų kitų, išskyrus pačias didžiausias kosmines katastrofas.

Be to, palaidotas skystasis CO2 gali būti naudojamas pramonėje, pavyzdžiui, sausas ledas maistui konservuoti arba debesų ar rūko efektams Holivudo filmuose kurti. Jis taip pat naudojamas gesintuvuose ir gaiviesiems gėrimams karbonizuoti, ir netgi yra svarbi šaldymo medžiaga kriogeniniam šaldymui, kaip, pavyzdžiui, buvo padaryta Tedui Viljamsui ir jo sūnui Džonui Henriui.

Jei jums įdomu, iš kur šios įmonės gauna pinigų, – Energetikos departamentas paskelbė apie daugybę dešimčių milijonų dolerių finansavimą anglies dioksido surinkimo, panaudojimo ir saugojimo (angl. CCUS) projektų tyrimams ir įgyvendinimui. Be to, anglies dioksido kreditai pramonei tampa galinga paskata pritraukti privatų ir valstybinį investuotojų kapitalą.

Šiuo metu privati pramonė kuria naujus procesus ir technologijas, skirtas etanolio fermentacijos gamyklų CO2 surinkimui ir sekvestravimui. Planuojama, kad Kolorado ir Nebraskos valstijos taps šio proceso pradininkėmis ir 2024 m. pradės laidoti etanolio CO2.

Etanolio gamyba yra didelis verslas, kuriam sunaudojama daugiau kaip 40% (!) JAV kukurūzų derliaus. Praėjusią vasarą, siekdamas sumažinti dujų kainas, J. Bidenas padidino etanolio kiekį, kuris turi būti dedamas į benziną, nuo 10% iki 15%.

Etanolio cheminė sudėtis yra C₂H₅OH – beveik angliavandenilis, išskyrus tą nutolusią deguonies molekulę. Etanolis ardo automobilių variklius, o jį gaminant prarandama grynoji energija: „Susumavus energijos sąnaudas, susijusias su kukurūzų auginimu ir jų perdirbimu į etanolį, 1 galonui etanolio pagaminti reikia 131 000 BTU … [kurio] energetinė vertė yra tik 77 000 BTU.”

Didžiausi CCUS verslo dalyviai yra klimato kaitos „Darth Vaders” – naftos bendrovės. Dešimtmečius naftos ir dujų gamintojai iš gręžinių atgal į gręžinius įpurškia išmetamąsias dujas, pavyzdžiui, CO2, ir vandenį, kad padidintų slėgį uolienose ir paskatintų gavybą. Tačiau šiandien naftos bendrovės masiškai imasi anglies dioksido surinkimo. Tai iš „Investor’s Business Daily”:

Iš šio šaltinio: „Ilgas energetikos pramonės lyderių sąrašas išsirikiavo į eilę, kad naudotųsi anglies dioksido surinkimo paslaugomis ir jas teiktų. Tarp jų – „Occidental Petroleum” (OXY), „Exxon Mobil” (XOM), „Air Products” (APD) ir „Archer Daniels Midland” (ADM). Taip pat „Talos Energy” (TALO) ir „Denbury” (DEN).

Jos skiria milijardus dolerių anglies dioksido surinkimo rinkai, kurios vertė 2021 m. vertinama kukliais 2 mlrd. dolerių, plėtoti. … „Occidental” apskaičiavo, kad 2030 m. anglies dioksido surinkimo rinka pasieks 50 mlrd. dolerių per metus. JAV dolerių. „Exxon” mano, kad iki 2050 m. ji pasieks 4 trilijonus JAV dolerių. …

Dabartinės pajamos iš anglies dioksido surinkimo labai priklauso nuo federalinių paskatų. Vienas iš svarbių ilgalaikių klausimų yra tai, ar anglies dioksido surinkimas gali būti savarankiška gyvybinga pramonės šaka.

Kitas klausimas – ar ši technologija tikrai padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Ar naftos gamintojai paprasčiausiai naudojasi grynojo nulio tikslu, kad pritrauktų klimatui jautrių investuotojų dolerių? O gal naudojasi juo, kad galėtų toliau išgauti naftą didėjant apribojimams?

Geri klausimai. Naftos kompanijos buvo priverstos imtis CCUS dėl nuolatinio pasaulinio politinio ir finansinio spaudimo. Nepriklausomai nuo anglies dioksido surinkimo privalumų (ar ne), naftos bendrovės neketina žiūrėti dovanotam arkliui į dantis.

Vykdant šiuos plataus užmojo planus reikės nutiesti vamzdynus, kuriais skystasis CO2 bus transportuojamas į požemines kapavietes. Nenumatoma, kad dėl leidimų šiems vamzdynams gauti kils kokių nors problemų.

Pavyzdžiui, Kolorado valstija entuziastingai remia naują CCUS vamzdynų infrastruktūrą etanolio gamyklose, tačiau valstija aktyviai siekia apriboti bet kokią gamtinių dujų vamzdynų plėtrą:

Pasak Kolorado energetikos biuro pareigūnų, naujos taisyklės, turinčios įtakos dujų tiekimo įmonėms, gali apriboti sistemos plėtrą ir padidinti gamtinių dujų įrengimo naujose statybose sąnaudas. … „Xcel Energy” pareigūnai įspėjo, kad naujosios taisyklės gali uždrausti plėsti dujotiekius.

Yra tūkstančiai mylių vamzdynų, kuriais kasdien saugiai ir efektyviai transportuojama nafta ir dujos į JAV rinkas ir iš jų. Niujorkas neleis tiesti naftotiekio iš Pensilvanijos į Masačusetsą, o Masačusetsas neleis tiesti naftotiekio iš Pensilvanijos į Naująjį Hampšyrą.

Todėl Naujojoje Anglijoje daugelis namų ūkių vis dar šildo namus brangiu ir gana nešvariu mazutu. Be to, „Keystone” naftotiekiu galėtų tekėti 800 000 barelių naftos per dieną.

Vienas mano draugas mokslininkas vandenilį apibūdina kaip visatos centus dėl milžiniško šio elemento gausumo. O anglį jis vadina elementų šveicarišku armijos peiliu, nes molekuliniu lygmeniu ji gali susijungti su savimi ir kitais atomais į tiek daug konfigūracijų, – anglies yra daugiau kaip 90% iš milijonų žmogui žinomų junginių.

Palyginkite pieštukinio grafito minkštumą su grafeno plonumu ir atsparumu tempimui iki deimantų kietumo. Sujungus šiuos du elementus gaunami angliavandeniliai, iš kurių gaminama daugybė pramonės, vartojimo ir medicinos produktų.

Visus angliavandenilius vadinti iškastiniu kuru yra klaidinga. Angliavandeniliai, ypač gamtinės dujos, kurių yra nepaprastai daug, yra viena iš Saulės sistemos sudedamųjų dalių.

Organinės chemijos srityje nagrinėjami tik anglies turintys junginiai. Ne atsitiktinai, o pagal Dievo sumanymą esame gyvybė, kurios pagrindas yra anglis.

Daugelyje trečiojo pasaulio šalių daugelyje purvinomis grindimis grįstų namelių šildymui ir maisto gaminimui vis dar įprasta deginti medieną arba medžio anglis.

Švariai degančios gamtinės dujos yra geriausia alternatyva elektros energijai, kuri labai pagerintų neapsakomai daugybės milijonų žmonių gyvenimą. Tačiau naujieji pinigai, matyt, skirti anglies dvideginio laidojimui, o ne elektros energijos gamybai iš dujų, neatsižvelgiant į kainą ir net nežinant, kiek tai gali padėti ar nepadėti aplinkai.

Mūsų pasaulio, kuriame viršus yra apačia, o vidus – išorė, apverktinumas COVID metu suaktyvėjo, kai buvo įsakyta skiepyti ir išduoti pasus, kai buvo uždarytos mažos įmonės, o  jauniems ir seniems žmonėms buvo padaryta didžiulė psichologinė žala.

Anksčiau beveik niekas, išskyrus Davoso berniukus ir įvairius Vakarų pasaulio lyderius, nebuvo girdėjęs apie Pasaulio ekonomikos forumą. Staiga visas šurmulys kilo dėl „Great reset”, ESG, suinteresuotųjų šalių, tvarumo ir t. t.

Klausas Švabas (Klaus Schwab) su savo teutonišku akcentu ir „Battlestar Galactica” kostiumais visur dalyvavo naujienose, pliaukštelėjo per nugarą „BlackRock” atstovui Lariui Finkui (Larry Fink) ir Kinijos prezidentui Jinpingui (nesvarbu, kad Kinija kasmet pastato daugiau naujų anglimi kūrenamų elektrinių nei visas likęs pasaulis kartu sudėjus).

Žodžiu, mums sakoma, kad mūsų laukia distopinė ateitis, tad išmokite ją pamėgti.

Mus gali įjungti ir išjungti tik tada, jei mes patys tą leisime.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    2×2 =…o kiek reikia? Taip ir su gamtos reikalais: kenkia gamtai, bet kažkam galingam naudinga – bus įrodyta, kad tai labai pažangu ir naudinga. Pinigai, DIDELI pinigai, daro viską (ar beveik viską). Co2 kenksmingumo mito negali niekas nei patvirtinti, nei paneigti, nes tai tik teoretiniai išvedžiojimai. Co2 – tai augalų maistas, daugiau co2 – daugiau žalumos, daugiau žalumos – daugiau deguonies. Gamta tvarko pati savo pusiausvyrą.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top