Apsaugokim profesorių – vakciną be eilės !!!

2021, 17 sausio, 8:38 | kategorija LPT | atsiliepimų (8) | peržiūrų 706 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vytautas Landsbergis

Darius Trečiakauskas

Pastaruoju metu (gal jau net ir paskutinius porą dešimtmečių) viešojoje erdvėje vis pasigirsta raginimų pagerbti vieną labiausiai nusipelniusių mūsų tautai ir valstybei žmogų, suteikiant jam valstybės vadovo statusą.

Niekam ne paslaptis, kad kalbama apie Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką – profesorių Vytautą Landsbergį. Ir kaip visada tokiais atvejais prasideda įvairiausi debatai – už ir prieš, vieši ir nevieši, garsūs ir tylūs, argumentuoti ir emocingi, garbingi ir nelabai, prasmingi ir beprasmiai …

Man asmeniškai neteko girdėti paties profesoriaus išreikštos nuomonės ar pozicijos šiuo klausimu. Ko gero, kaip kiekvienas garbingas ir doras žmogus, profesorius bevelija nesikišti į šiuos beprasmius ir tuščius ginčus.

Jis, kaip žmogus pakilęs aukščiau paprastų kasdienių rūpesčių ir galvojantis ne apie save, o apie mus visus ir mūsų visų valstybę, žino ir tiki, kad valstybės bendrapiliečiai nuspręs geriausiai ir teisingiausiai.

Kokia tyli, gili ir prasminga išmintis pasireiškia visose jo mintyse, žodžiuose ir veiksmuose. Matyt, ne veltui žmonės jau senokai suteikė jam garbingą „Tatos“ titulą. Kai kas jį pagarbiai vadina Išminčiumi, Dėdule, Prezidentu, Neliečiamuoju, Senoliu, Šventuoju, tautos Patriarchu …

Deja, bet mūsuose vis dar pasitaiko ir tokių nesusipratėlių bei nepraustaburnių, kurie bando nepagarbiai ar net įžeidžiai atsiliepti apie šį nusipelniusį asmenį. Matyt, nėra Lietuvoje žmogaus, kuris nežinotų Landsbergio pavardės ir jo nuopelnų mūsų valstybei ir kiekvienam iš mūsų.

Bet ar nepamirštame mes šiandienos aktualijų ir ar nepraleidžiame ne mažiau svarbaus dalyko – Coronos viruso.

Taip taip, to paties viruso, kuris baigia apraizgyti ir paralyžiuoti ne tik mūsų valstybės ekonomiką, paprastų žmonių gyvenimus, vaikų žiemos džiaugsmus, artimųjų apsikabinimus, bet ir valdžios gebėjimus adekvačiai mąstyti ir priimti pamatuotus, atsakingus ir į visų valstybės piliečių gerovę orientuotus sprendimus.

Šiandien, kai mūsų sveikatos apsaugos sistema sprogsta nuo siaubingo ir nevaldomo viruso antplūdžio, kai ligoninės perkrautos ir nebegali priimti visų, kuriems reikia pagalbos, kai išganingiems skiepams saugiai pervežti nebeužtenka nei sauso, nei „šlapio“ ledo – mes pamirštame tuos, kuriais turėtume rūpintis labiausiai – mūsų senolius, mūsų nusipelniusius tautai ir valstybei garbaus amžiaus žmones.

Ir pirmiausia aš kalbu apie mūsų tautos Patriarchą, mūsų valstybės Gynėją, iškovojusį laisvę, Sąjūdžio ir nepriklausomybės Kūrėją, paaukojusį savo ir savo šeimos gyvenimą mūsų visų labui, garbingąjį ir nusipelniusį profesorių – Vytautą Landsbergį.

Jis yra tas, be kurio šiandien nebūtų mūsų, jis yra tas, kuris ant mūsų laisvės ir nepriklausomybės aukuro sudėjo didžiausią auką.

Jis yra tas, kurio protas, garbė ir sąžinė 30 metų vedė ir veda mus klaidžiais ir pavojingais laisvės keliais ir klystkeliais, jis yra tas kuris kiekvieną dieną nenuilsdamas galvoja ir rūpinasi mumis ir mūsų vaikų ateitimi.

Amžina garbė ir šlovė jam. Ir tokį žmogų mes tiesiog pamiršome šiame virusų, baimės ir chaoso pilname pasaulyje.

Tuo tarpu, kai įvairaus plauko verslininkai be eilės veržiasi prie gyvybės eliksyru vadinamos vakcinos, nustumdami į pašalę tuos, kurie be jos gali neišgyventi, kai net garbingas daktaras profesorius Kasiulevičius gavo išganingąjį dūrį.

Tuo tarpu mūsų visų tautos didžiavyris ir labiausiai nusipelnęs žmogus – profesorius Vytautas Landsbergis vis dar yra nesaugus ir apgaubtas koroninės grėsmės šešėlių.

Ką padarė kiekvienas iš mūsų, kad to nebūtų ? Ką padarei Tu, kad taip neatsitiktų ? Ką mes galime padaryti, kad apsaugotume ir išgelbėtume nuo didžiausios grėsmės pasaulyje mūsų tautos Patriarchą ?

Kodėl mūsų Seimo ir Vyriausybės nariai valstybės lygmeniu neiškelia šio klausimo ? Kodėl jie rūpinasi trikampiukais ant WC durų, o valstybinės svarbos ir mūsų visų išlikimo ir ateities klausimą palieka savieigai ? Kodėl niekam tai net neatėjo į galvą ? Negi mūsų valstybėje nebeliko mąstančių ir atsakingų žmonių ?

Naudodamasis FB man suteikta proga ir galimybe, kviečiu visus ir kiekvieną – nuo šios akimirkos pradėti sąmoningai ir atsakingai veikti, žadinti ir telkti visus bendraminčius ir oponentus, daryti viską, kad apsaugotume ir išlaikytume ateities kartoms mūsų visų gerbiamą ir mylimą, garbųjį profesorių Vytautą Landsbergį.

Šūkis – APSAUGOK PROFESORIŲ – VAKCINĄ BE EILĖS !!! turi tapti kiekvieno mūsų šiandienos gyvenimo prasmė ir tikslas. (ir FB lozungu)

šaltinis: Facebook

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Pro says:

  Pritariu autoriui,
  mūsų tautos amžinas turtas. Reikėtų saugoti jo sveikatą ir artėjančios vasario 16-sios proga, suleist jam be eilės net dvi vakcinos dozes. Vieną nuo AstraZeneca, o kitą nuo Pfizer. Pfizer, rašoma, sukelia problemų seniems žmonėms, bet čia žinoma rusų pramanai, todėl profesorius galėtų drąsiai dar ir Modernos dozę susileist, didesnės sveikatos dėlei. Aš tokia proga galėčiau ir savąją atiduot. Man būtų didelė garbė.

 2. Myndė says:

  Aš tai manau, kad didieji šviesuliai seniai jau Sputnik-V pasiskiepiję. Nesišvaistys juk Rusija neįkainojamais kadrais.
  Labiau rūpi kitas klausimas – kur Mauzoliejų statysim. Kad, neduok Dieve, be šviesulių likę, nepasiklystume…

 3. Op says:

  Kodėl gi ne¿

 4. Anonimas says:

  Dovanoju savaja

 5. Darius says:

  As, kaip tikras Lietuvis, atiduodu savo ir savo visos seimos vakcinas isdidziajam tautos patriarchui… Tegyvuoja dedule.

 6. Vanduo says:

  Aišku, galima Landsbergio nemėgti, galima mėgti, bet…
  Istorija sudėlios visus taškus.
  Tu, jūsų tokiu komentatorių niekas neprisimins, o štai apie Landsbergi kalbės, rasis, analizuos ir prisimins.
  Jo indėlis į nepriklausomybę yra neabejotinas, kaip ten bebūtų…
  Aš pats nesu Landsbergio fanatas, bet tiesa yra tokia.

 7. Vanduo says:

  Beje, kaip yra labai teisingai pasakyta – revoliucija suvalgo savo vaikus…

 8. :) says:

  puiki mintis. puiki nuostabi.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top