Atviras laiškas gerb. Seimo narei dr. A. M. Pavilionienei

2014, 13 sausio, 19:56 | kategorija LPT | atsiliepimų (14) | peržiūrų 1 159 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisLinkiu Jums daugiau tolerancijos 2014 metais

– Štai ir pasibaigė 2013-tieji. Apžvelgus jūsų veiklą praėjusiais metais susidaro labai graudus paveikslas. Apie jį ir norėtųsi pasikalbėti su jumis, gerbiama mūsų šalies politike. Kadangi jokio kito būdo su jumis susisiekti ir pasikalbėti daugiau neturiu, pasirinkau žiniasklaidą. Išklausykite ir apmąstykite, kaip tai darėme mes visus tuos metus.

– Jūs daug kalbate apie toleranciją, tačiau pastebiu, kad pati nepasižymite pakantumu kitokiai nuomonei. Praėjusiais 2013-iais metais, spaudoje bei televizijoje jūs ne kartą liejote savo neapykantą žmonėms, turintiems kitokį nei jūsų pačios požiūrį į tikėjimą, moralę, filosofiją bei gyvenimą.

Mus vadinote „apsimetėliais moralistais“, „ribotos pasaulėžiūros ir mąstymo“ žmonėmis, „apsišaukėliais pranašais“ skleidžiančiais „pseudo teorijas“, sarkastiškai –„teisuoliais“ ir „patriotais“, „lietuviškais puritonais“,  žmonėmis „negalinčiais pakęsti demokratinės pažangos“, „dievo mylėtojais ir vaikų „gelbėtojais“.

Jūsų veikla ir pasisakymai savo pobūdžiu labai panašūs į Friedricho Engelso ir Karlo Markso, kurie, kaip ir jūs  negalėjo pakęsti žmonių pasisakančių prieš jų skelbiamą ideologiją. Tuos žmones savo laiškuose jie vadina „asilais“ (1852, Marksas Adolfui Klass), „šunimis“ (1859 Marksas Engelsui ir Engelsas Marksui), „kvailiais“ (1845 Engelsas „Deutsche Zustände“), “šiukšlėmis” (1859 Marksas Engelsui).

Jus su aukščiau paminėtomis asmenybėmis vienija ne tik neapykanta žmonėms ir jų nuomonių įvairovei, jūs ne vien tik žeminate kitus ir iškeliate save ant savo pačios susikurto pjedestalo, tačiau, kaip ir Engelsas savo veikale „Der Ursprung der Familie, des Privateigenthums und des Staats“ – niekinate šeimos vertybes (sarkastiškai priskirdama jų gynėjus prie „tradicijų ir prietarų puoselėtojų„), tikėjimą, religiją ir moralę.

Kaip ir Engelsas esate puiki teoretikė – vardan savo ideologijos puikiai manipuliuojate statistika, o savo nuomonę laikote faktu. Savo straipsniuose nuolatos kaltinate kitus nebūtais dalykais, taip norėdama paversti mus, „apsimetėlius moralistus“- tautos priešais. Jūsų pasisakymai dažnai buvo neatitinkantys tikrovės ar ją iškraipantys, kai jūs kaltinote mus „žmonių lygybės“, „moterų ir vyrų lygybės“ baime, noru grįžti prie „moterų ir vyrų diskriminavimo lyties tapatumo požiūriu“.

Mūsų bažnyčias ir visus kitus „religinius fanatikus“ jūs kaltinate nesamu „lygių moterų ir vyrų teisių“ nepripažinimu. Mūsų „teisuolius“ neteisingai kaltinate nenoru „gelbėti visuomenę nuo smurto prieš moteris ir vaikus“ ir siekimu, „kad smurtas liktų šeimoje“. Galvojote, kad tai liko nepastebėta? Jūs klystate.

Nesutinku su šiuo jūsų tvirtinimu, esą „Lietuva velkasi ES uodegoje“ vien tik todėl, kad „reprodukcinės sveikatos srityje pažeidžia tarptautinius įsipareigojimus“. Sakote, jog „nedidelės tautos žmones lengva kvailinti dirbtinai sukurtais mitais ir grėsmėmis“. Šioje vietoje esate visiškai teisi, ir mes matome, kaip dabar naudojatės ta metodika..

Jūsų suvokimas apie Europą yra neapsakomai ribotas. Toks įspūdis, kad apie Europą ir jos žmones žinote tik tiek, kiek jums tą parodo statistiniai duomenys bei tiek, kiek pamatėte besilankydama kurortuose ir turistams skirtose vietose.

Ar jūs žinote, kaip iš tiesų gyvena Europa? Ar nors kartą matėte Vokietijos „Meilės paradus“? Ar tai tikras europietiškas progresas? Ar matėte kada nors Londoną, Paryžių, Berlyną ar bent kokį kitą šių šalių miestą penktadienio naktį ir šeštadienio ryte?

Aš nekalbu apie turistams skirtas vietas, apsilankykite atokiau – ten kur gyvena žmonės. O jei neturite lėšų Europos šalių pažinimui – pasinaudokite internetu – paveikslėlių rasite pakankamai: girtas ar nuo narkotikų apsvaigęs jaunimas, ant žemės drybsančios būsimos mamos, iki sąmonės netekimo besimušantys būsimi tėveliai, apsirengusios lyg prostitutės ir ieškančios nuotykių vienai nakčiai šešiolikmetės. Narkotikai ir seksualinės paslaugos prieinami tiesiog gatvėje.

O gal jūs galvojote, kad tai irgi tik nuodėmės lašas „progresyvios“ Europos gyvenime?

Tai kodėl tada ignoruojate milijonus žmonių, išeinančių į Paryžiaus gatves apginti natūralią šeimą? Kodėl ignoruojate žmones protestuojančius prieš ankstyvą vaikų seksualizaciją, Vokietijos tėvus, kurių peticijos surenka iki 100.000 parašų ir lieka beveik nepastebėtos? Kodėl ignoruojate ES organizacijos „One of Us“ didžiausio mąsto peticiją prieš abortus, kuri jau vien šiai dienai surinko 1.800.000 Europos piliečių parašų?

Ar ir jie jūsų požiūriu tėra „ribotos pasaulėžiūros ir mąstymo“ žmonės? Drįstu paprieštarauti ir nekaip negaliu sutikti su jūsų išsakomomis ir Lietuvą žeminančiomis frazėmis. Nes jūs nepažįstate Europos ir kažin ar pažįstate Lietuvą. Jei turėtumėte nors šiek tiek pagarbos savo šalies piliečiams, – atrastumėte laiko atvirai diskusijai, išklausydama mūsų poziciją, kuri tik kai kuriais klausimais skiriasi nuo jūsiškės.

O gal net kartu siektume tų pačių tikslų? Jūs gi, kaip ir jūsų bendramintė Edita Estrela, kovojate su vis labiau tarp jaunų merginų plintančiomis neplanuoto nėštumo tendencijomis? Tai šaunu – mes irgi. Tik jūs, nors ir labai išsilavinusi moteris (čia norėtųsi atsiminti jūsų pačios straipsnio pavadinimą „Vargas dėl proto“), nekovojate su priežastimis, o nuolatos bandote atrasti būdus, kurie ne išspręstų, o tik paslėptų problemą. Ką gi, gal vertėtų tada pradėti nuo šaknų?

O kaip jums toks planas: uždrausti bet kokią pornografiją ir jaunimo seksualizavimo įrankius Lietuvos spaudoje, televizijoje ir internete? Drastiška, bet gal verta pabandyti? Jūs kaltinate mus tuo, kad nenorime šviesti vaikų seksualinės reprodukcijos klausimu. Tai netiesa. Mes taip pat ne akli, suvokiame problemos svarbą ir tai, jog reikia kažką daryti, jei nenorime, kad mūsų statistika taptų panaši į  liūdnai pagarsėjusią Britanijos statistiką abortų klausimu.

Taip niekada ir neišgirdote to atviruose debatuose, tačiau mes norime apsaugoti savo jaunimą, todėl mokslininkai taip pat stengiasi dirbdami ir ieškodami geriausio sprendimo šiuo klausimu  (patariu paskaityti prof. dr. Birutės Obelenienės bei prof. habil. dr. Kęstučio Pukelio darbus).

Tas sprendimas jau atrastas: „Esminė lytinio ugdymo paskirtis – valios ugdymas siekiant parengti jauną žmogų lytinių instinktų prabudimo fazei bei apvaldyti chaotišką jų veikimą žmogaus kūne ir sieloje, esant dvasingumo paradigmai (skaistumui).

Lytiškumo ugdymas – jaunos, dar nesubrendusios asmenybės lytinio tapatumo ir darnių santykių tarp skirtingų lyčių asmenų ugdymas. Lytiškumas gali būti sėkmingai ugdomas tik esant išplėtotam lytiniam ugdymui.”

Tačiau abejoju, kad jūs mus suprasite, nors labai linkėčiau jums to naujaisiais, 2014-iais metais. Labai norėčiau, kad šiais metais jūs nustotumėte įžeidinėti kitus, manipuliuoti ideologiniais, jokio mokslinio pagrindo neturinčiais teiginiais ir išklausytumėte mus – Lietuvos piliečius.

Nebevadinkite mūsų “ribotos pasaulėžiūros ir mąstymo” žmonėmis, nes tai netiesa. Mes – istorikai, politologai, daktarai, žurnalistai, socialiniai darbuotojai, radijo ir televizijos atstovai, kunigai, dėstytojai, mokytojai, mokslininkai, studentai, būsimos mamytės ir tėveliai.

Nenurašykite mūsų, nes mes – tai dauguma. Nors jūs ir nepripažįstate demokratiškos minties įvairovės ir laisvės, –  linkiu jums šiais metais jausti šiek tiek daugiau “tolerancijos” savo oponentams ir šiek tiek daugiau objektyvumo. Kurkime kartu demokratišką Lietuvą ir atsikratykime bet kokių totalitarizmo požymių, ateinančių iš rytų ar vakarų.

Dirbkime Lietuvos, o ne atskirų organizacijų plėtros labui. Gerbiama prof. habil. dr. A. M. Pavilioniene – mylėkime šiais metais Lietuvą kartu.

Pagarbiai

Andrej Špilevoj

Tarptautinių žmogaus teisių magistras

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 14

 1. rrrg says:

  Straipsnis geras. Tik nereikėjo į ją kreiptis „gerbiama“. Nėra už ką jos gerbti. Be to ne prašyti jos reikia (straipsnio pabaigoje), o reikalauti.

 2. rokas says:

  Žmogus gerbiantis save pagarbiai kreipsis ir į kitą, net jei jo ir nėra už ką gerbti.
  Juk visai nesvarbu, kaip elgiasi tas kitas – svarbu, kaip elgiamės mes patys to kito ir visų likusių „kitų“ atžvilgiu, ir tai mus vertins už mūsų pačių elgesį, o ne tą kitą (- A.M. Pavilionienę), kurios čia net nėra.

  Kreipimasis tikrai vertas dėmesio.
  Autorius labai gerai parašė – neįžeisdamas, nežemindamas, pagarbiai ir iš esmės įvardindamas problemą, kas tikrai daro jam garbę ir šiuo atveju visai nesvarbu kas yra jo oponentė, į kurią kreipiamasi šiuo atviru laišku.

 3. Dainius says:

  Tokius laiskus reiktu kiekvienam seimo nariui rasyti ivertinant ju veikla.

 4. Robertas says:

  Labai gerbtinas ir skatintinas nuomonės išreiškiamo būdas. Kiekvieną politiką reiktų įvertinti ir pakritikuoti atėjusių metų pradžioje, apžvelgiant praėjusius darbo metus… Turėtų peno apmastymams… :)

 5. Irena says:

  Pritariu Rokui šimtu procentų ir dėl pagarbos kitiems ir dėl straipsnio!!!

 6. Patriotas!!! says:

  Aciu, Autoriui, puikiai isdeste mintis!!! 
  O kas liecia Pavilioniene, savo laiku, netgi buvau jos salininke.
  keistai jos politika parlamente igavo vaivorykstes spalvas, bet kai pamaciau kas Jos patarejas (beje anksciau Adamku konsultavo!!!) tai is kart tapo aiku, kas pakoregavo jos ideologija :)))  

 7. 44 says:

  Na, taip, „gerbiamaisiais“ pradėkime kreiptis į vagis, aferistus, žudikus ir pan. Sakote, MA tokia nėra. Ji dar blogesnė už juos. Nes ji nuodija žmonių smegenis.

 8. Tiesus ir nuoširdus straipsnis says:

  Ir tikrai tiktų daugeliui. Aušrinei turėtų būti labai sunku po tokios lavinos tiesos. Bet geriau toks luitas ant galvos, nei ir toliau likti melo pačiai sau ir kitiems birzgalėlyje. Nuoširdžiai užjaučiu savo idėjinę priešę, turėtų būti jai nelengva, bet į gera. Ačiū autoriui už tiesumą ir pagarbų toną.

 9. Joris says:

  Nenuostabu, juk ir Marksas ir Engelsas buvo žydai ( kaip beje ir Hitleris, bei Stalinas). Va ir pavilionienė iš pažiūros taip pat labai panaši į žydę. Įdomu kodėl kaikurie politikai nerašo savo biografijose, kokios tautybės esa? Ar gėda būti lietuviu? Reiktų šioje vietoje pasiaiškinti, kas tvarką (sen. rodą,t.y. tai, ką daro, o jei tarp skiemenų susikeistų balsiai gautume DORA – taigi, jau mūsų kalbos žodžiuose užšifruota, kad TVARKA – tai DORA), t.y. Dorą mūsuose drumsčia… Matomai, tik tokiu būdu parazitizmas gali tarpti mūsų tarpe. O kai nėra DOROS, tai nėra ir TVARKOS! Esant netvarkai labai lengva viską į savo rankas perimti ir … sugriauti, sunaikinti. Vadinasi, pavilionienes veikla nukreipta tik į griovimą ir naikinimą.
  Žvilgtelėjau į biografijas – taip ir neradau priklausymo kokiai nors tautybei. Va ir keičiant pasa ar asmens pažymėjimą, tautinę priklausomybę įrašyti nebūtina. LAbai įdomu gaunasi… Net neina išsiaiškinti, kas mus lietuvius srutose murkdo ir smegenis knisa. Bet kaip sakoma, veido nepaslėpsi, o apie žmogaus ketinimus jo darbai kalba… Gal aš kur neteisus, bet klausimas atviras lieka.

 10. Ra Light says:

  Žydai (kaip ir arabai) tai ne tautybė, o RASĖ. Pavartykite senesnę (maždaug 20 a. pradžios) literatūrą ir joje semitai išskiriami kaip rasė. O tautybė tai tik priedanga ir šios rasės atstovai gali vadinti save kaip tik nori: lietuviais, rusais, amerikonais, nors ir taburetėmis – svarbu galima būtų vykdyti savo darbelius.

  Apie laišką: labai jau jis panašus į laišką-atsiprašymą/pasiteisinimą, kuriame autorius teisinasi dėl Pavilionienės išsakytų teiginių. Kiek gi galima atsakinėti į asmenines nuomones, kurios gali gerokai skirtis nuo tikrovės? Jai nepatinka, kad tauta puoselėją tradicijas Ir kas iš to? REIKIA IR PUOSELĖJAME, viskas, daugiau nėra apie ką kalbėti. Apskritai, laikas atmesti visokiausius „patinka/nepatinka“ ir vadovautis poreikiais – tradicijų puoselėjimas yra tautos gyvenimo dalis, reiškiasi to reikia ir bus daroma. Viskas.
  Tiesa, šį laišką Pavilionienė gavo ar tai tik numanomo laiško pavyzdys?

  Apie pačia Pavilionienę. Asmeniškai nepažįstu, todėl nieko negaliu pasakyti kaip apie asmenybę. Kalbant apie jos nuomonę dėl tautos, trumpai išsireikšiu: „kiekvienas sprendžia pagal save“. Žvilgtelėkite į ją per jos pačios išdėstytas savybes :). Moterys ir vaikai jai nerūpi, antraip ji įsigilintų į smurto ir nesantaikos šeimose priežastis ir šalintų jas, tačiau ji kovoja su pasėkmėmis. Savo rūpestį moterimis ji gali įrodyti ES mastu iškovojusi (mėgsta kovoti – tegu kovoja) prostitucijos draudimą ir griežtas bausmes (įskaitant ir mirties bausmę) už tokią veiklą. Kalbos apie moters laisvę yra tuščiažodžiavimas ir skirtas apriboti moterų laisvę būti pilnavertėmis moterimis, motinomis ir žmonomis (kaip ir vyrams trukdo būti pilnaverčiais vyrais, tėvais, gynėjais dėl smurto pasklidimo).
  Šiandieninė jos kova už moterų ir vaikų (bet ne šeimos) teises primena sovietmečio moterų nacionalizaciją (paieškokite rusų kalba internete: „декрет о национализации женщин“), kurios esmė – tarybinė moteris yra bendro seksualinio naudojimo objektas ir ja gali naudotis visi kas panorės su apribojimais. Tokio naudojimo atveju gimę vaikai atiduodami į prieglaudas, kur auklėjami ir šviečiami iki 17 m. Žvilgtelėkime į šiandieninį pasaulį ir pamatysime praktiškai tą patį vaizdą su moterimis tik realizuotą kita forma: skatinama paleistuvystė, intensyviai kalbama apie „moters teises“ (teisės susiaurintos iki reikiamų sistemai) ir griaunamos šeimos, atskiriant motinas su vaikais nuo tėvų (kalba apie normalius tėvus, o ne smurtautojus-degeneratus). Juvenalinė justicija atiminės vaikus ir iš vienišų motinų, tokiu būdu gausime savotišką moterų nacionalizaciją valstybių mastu..

 11. Vykintas says:

  Pernai gruodžio 9 d. Seimo kontrolierių įstaigoje vyko konferencija „Politinė investicija į žmogaus teises, – ES piliečių teisių politika“. Joje dalyvavo A.Pavilionienė, žymūs teisės mokslininkai ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai. Vienas iš NVO atstovų pastebėjo, kad žmogaus teisės tampa politinių interesų manipuliavimo įrankiu. Statistikos duomenimis šalyje žemiau skurdo rizikos ribos gyvena daugiau kaip 600 tūkst. gyventojų. Vos ne pusė Lietuvos šeimų gyvena skurde. Tačiau valstybė labiausiai susirūpinusi mažumų teisėmis ir ankstyvuoju vaikų lytiniu švietimu. Minėtas atstovas paminėjo Stambulo konvenciją, kurios nuostatos prieštarauja Visuotinei žmogaus teisių deklaracijai. Ši konvencija tarsi skirta apginti moteris nuo smurto, o iš tikrųjų ja mėginama visuomenėje diegti kelių lyčių ideologiją, sudaryti sąlygas vienalytėms santuokoms. Ši NVO atstovo kalba sukėlė nervingą Seimo narės A.Pavilionienės reakciją. Tik ji ir konferencijoje kalbėję teisininkai niekaip neįstengė paneigti tikrųjų Stambulo konvencijos tikslų.

  Taigi, mielieji kolegos, nereikia turėti iliuzijų, kad šis asmuo (A. Pavilionienė) yra naivi ir nežino, kam atstovauja. Galima pridurti daugiau: Europos Parlamente vaikų tvirkinimo „Estrelos“ rezoliucijai pritarė liberalai ir socialdemokratai. Gaila, kad socialdemokratai priglaudžia tuos, kurie palaiko visas šeimų ardymo iniciatyvas. O gal visa socialdemokratų partijos ideologija tokia?

  Tumet galvokite, už ką balsuojate ir balsuosite EP rinkimuose.

 12. rrrg says:

  Manai, kad jai sunku? Klysti.

 13. AAA says:

  Geriausiai ponią pavadino Rolandas Paulauskas: Egipto išdykėlė :)

 14. Gervė says:

  Susidaro įspūdis, kad netikusius žmones renkam į valdžią. PRASTAI ATSTOVAUJAMA LIETUVA. O kad nėra iš ko rinktis. Pavydžiu lenkams – jiems nekyla abejonių ar balsuoti už Tomaševskį.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top