Blogeris Zeppelinus: Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

2020, 5 sausio, 14:24 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 496 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva? Žmonės sulaikomi už mosavimą valstybine vėliava „be [valdžios] leidimo“ ir asmens dokumento neturėjimą?

Vakarykštė istorija, kurios niekaip negalima praleisti negirdomis. Nes tai precendentas, kuris turi virsti aiškia ir vienareikšme taisykle:

ką galima ir ko negalima daryti Vilniaus gatvėse, kad nebūtum supakuotas policijos pareigūnų! Ir ar tikrai patriotinių jausmų išraiškai viešoje vietoje bei mosavimui vėliava būtinas valdžios išrašytas leidimas?

Taigi, jei kas nežino: prieš parą, vėlų penktadienio vakarą keturi vilniečiai atėjo į buvusią K.Škirpos, o nūnai Trispalvės alėją tam, kad pagerbtų šlovingą savanorio Kazio Škirpos žygdarbį – Lietuvos vėliavos iškabinimą Gedimino pilies bokšte. Jie uždegė žvakutes ir turėjo su savimi Trispalvę.

Staiga prilėkė net 4 (keturi) policijos ekipažai, vieną kurių sudarė savotiška Čarlio Angelų komanda – trys dailios pareigūnės, vadovaujamos žinomos kinologės Karinos Antipovos.

Vilniečiams buvo pareikštos pretenzijos dėl nesankcionuoto mitingo, bet pastarieji pasirodė teisiškai pasikaustę ir nesunkiai atsikirto, kad jų renginukas neatitinka to, kas vadinama mitingu, apibrėžties.

Tuomet energingosios pareigūnės pareikalavo iš vienintelės kompanijoje buvusios moters – tautine veikla plačiai pagarsėjusios mokytojos Astros Astrauskaitės pateikti asmens dokumentus bei pasiaiškinti, kas jai leido mosuoti Trispalve viešoje vietoje.

Pastarajai pradžioje atsisakius pateikti dokumentus bei prisistatyti, žavioji Karina Antipova priėmė rūstų sprendimą – sulaikyti mokytoją ir nugabenti ją policijos nuovadą.

Asmenybei nustatyti ir valdžios organų nesankcionuoto mosavimo Trispalve priežastims bei teisėtumui pamatuoti.

Supratusi, kad pareigūnės nusiteikusios rimtai, mokytoja joms prisistatė, pasakydama vardą, pavardę bei gimimo datą, kas sudarė visas sąlygas patikrinti jos asmenybę niekur nevažiuojant, bet stebint iš šalies tolimesnius pareigūnių veiksmus vaizdo įraše neapleidžia jausmas, kad išvydome tipinę įžeistų moteriškų ambicijų emocinę išraišką – nieko daugiau.

Nes vienintelė nurodyta sulaikymo priežastis – teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymas. Tačiau jei turėtas omenyje reikalavimas PRISISTATYTI, kad būtu galima nustatyti asmens tapatybę – tai šis reikalavimas buvo įvykdytas. Mačiau tai savo akimis.

Tiesa, ne iš karto, o tik prie voronoko – bet įvykdytas. Taigi grūsti į narvą ir vežti į nuovadą rimtos priežasties tikrai nebebuvo.

Bet kas sakė, kad užgautos moteriškos ambicijos nėra rimta priežastis?

Kaip daug metų vedęs žmogus galiu patvirtinti – ir dar kokia rimta.

Kitas reikalas, kad, jeigu mokytoją pradėjęs tampyti policijos ekipažas būtų vyriškas ar bent mišrus – vargu ar būtų prieita prie tokio kraštutinumo.

Nes ta savaime užsisukanti moteriškos isterikos (Ach tu taip? Tada aš tau taip!) spiralė, kurią visi išvydome vaizdo įraše, būtų prigesinta.

Juk objektyviai vertinant, visiškai akivaizdu – jokios rimtos priežasties sulaikyti mokytoją nebuvo. Jokios.

Tik pareigūnų komandos genderiškai sąlygotos ambicijos.

Įdomu, kad kiti trys policijos ekipažai, sudaryti iš vyrų, nesikišo ir iš kitų K.Škirpos gerbėjų bei žvakučių degintojų dokumentų nereikalavo.

Jau nekalbant apie rankų laužymus ir grūdimą į į policijos „voronoką“. Persimetė tingiai keliais žodžiais su Škirpos gerbėjais ir tiek.

◊♦◊

Taigi – ką mes čia regėjome, gerbiamieji?

Nemokšiškai sukomplektuotos iš vienos lyties pareigūnių komandos alogišką prisikabinimą, prie vėliava mosuojančios mokytojos tuščioje vietoje, su moteriškais įsižeidimais dėl tariamos „nepagarbos“ iš jos pusės?

Ar visgi sostinės mero inspiruotą ir nežinia kodėl miesto policijos vadovybės palaikomą tautiškai ir patriotiškai nusiteikusių piliečių viešosios raiškos persekiojimą?

Kaip suprasti net keturių policijos ekipažų atitraukimą nuo kovos su nusikaltimais ir miesto saugumo užtikrinimo tik tam, kad pasižiūrėtų – kas degina žvakutes K.Škirpos alėjoje ir mosuoja Trispalve vėliava?

Čia jau nusikaltimas Šimašiaus Vilniuje ar kaip?

Ir juo labiau sunku suvokti – kodėl reikėjo sulaikyti ir gabenti į nuovadą moterį, kuri buvo viešoje vietoje ir nedarė nieko neteisėto bei PRISISTATĖ, policijos pareigūnėms primygtinai pareikalavus?

Gal, visgi, policija turėtu dirbti savo tiesioginį darbą – saugoti viešąją tvarką bei gaudyti jos pažeidėjus, o ne auklėti skandalingojo Vilniaus mero kontroversiškų sprendimų negerbėjus?

Tikėkimės, atsakymų sulauksime

Blogeris Zeppelinus (Facebook)

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Vytas says:

  Nė kiek nesistebiu, juk ne naujiena. Tai Lietuvos teisėsaugos tarnybų „darbo“ su visuomene metodas. Bet kuris pilietis PRIVALO žinoti, kad be valdžios leidimo net, atsiprašau, pirstelėti teisės neturi – juk tuo metu į orą išskiriama siera bei jos junginiai, o tai draudžiama dėl poveikio KLIMATO KAITAI. O čia susirinko net keturiese, dar vėliava Lietuvos ėmė mosuoti. Vilniaus valdžia tokios savivalės leisti negali. Juk Lietuva – TEISINĖ VALSTYBĖ (?), t.y. viskas turi būti įteisinta. O jei rimtai, tai tokia pat mastysena yra būdinga visai valdžiai, pradedant prezidentu. O teisus visada tas, kas turi daugiau galios. Arba pinigų. o dar geriau, jei ir vieno, ir kito kartu. Juk logiškai pasielgta, kai keturiems taikiems žmonėms, pareiškusiems norą išreikšti pagarbą Škirpai bei Lietuvos Vėliavai, „sutvarkyti“ buvo pasiusti net keturi ekipažai. Matyt eiliniai Lietuvos žmonės yra valdžiai daug baisesni, nei visa „grėsmė“ iš Rytų. Kaip juos dar neapšaukė Putino agentais, stebiuosi. Juk į Garliavą „paimti“ mergaitės buvo pasiusta keli šimtai policininkų, tad „proporcingumo“ principas „dirbant“ su visuomene, yra išlaikytas.O tikri nusikaltėliai Vilniuje jau tikriausiai seniai išgaudyti, policija tik ir laukia,kad juos kas nors iškviestų. Nuobodu be darbo, benzino nėra kur dėti.

 2. Lietuvos pilietė says:

  Į mitingą Vilniuje už Lietuvišką Trispalvę ir Mokytoją A.G. Astrauskę! Mitingas vyks ateinantį šeštadienį, sausio 11 d., 14,30 val., prie Karaliaus Mindaugo paminklo. Pageidautina atsinešti kuo daugiau Lietuviškų Trispalvių. Leidimas mitingui gautas. Organizuoja Vilniaus Forumas. Dalyvaukime patys ir praneškime draugams bei pažįstamiems.

 3. Lietuvos says:

  tikrai išsikovojom laisvę, kabutėse, žmogus Lietuvos vėliava pamojavęs buvo kaip šuo į grotuotą narvą-ne į
  į vidų varanoko, o į narvą gale įkištas, siaubas ir tai daro mūsų jaunosios policininkės, iki ko dar daeisim, tai jeigu ji būtų prie seimo tai ko gero vėl guminės kulkos ir bananų lietus, tai tokią laisvę mes turim, gėda, dar labiau gėda už tas policininkes, jau matosi kieno jos pusėje bus jei žmonėms valdžia nepatiks-tikrai ne žmonių pusėj, tarp kitko Rusijoj tie patys metodai

 4. Linas says:

  tikrai išsikovojom laisvę, kabutėse, žmogus Lietuvos vėliava pamojavęs buvo kaip šuo į grotuotą narvą-ne į
  į vidų varanoko, o į narvą gale įkištas, siaubas ir tai daro mūsų jaunosios policininkės, iki ko dar daeisim, tai jeigu ji būtų prie seimo tai ko gero vėl guminės kulkos ir bananų lietus, tai tokią laisvę mes turim, gėda, dar labiau gėda už tas policininkes, jau matosi kieno jos pusėje bus jei žmonėms valdžia nepatiks-tikrai ne žmonių pusėj, tarp kitko Rusijoj tie patys metodai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top