Daugiau galių ES komisijai: Merkel nori pakeisti ES sutartis

2014, 22 sausio, 11:25 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 435 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Praėjusių metų pabaigoje lietuviškojo interneto platybėse ir socialiniuose tinkluose sklandė informacija, jog pati Vokietijos kanclerė A. Merkel sakė, esą ES sutartis ne „šventa karvė“ ir pasistengusios ES šalys narės ją gali keisti savo naudai.

Sarmatas.lt patikslina šią informaciją, kuri, deja, patikrinus neatitiko tikrovės, todėl siūlome iš naujo įvertinti mūsų šalies galimybes naujai atsiveriančiose perspektyvose (jei jos bus įgyvendintos) Lietuvos suverenumo požiūriu. Tame tarpe didele dalimi ekonominio suverenumo, finansinių ir socialinių sprendimų srityse.

2013.10.19 šeštadienis

paveikslėlisBriuselio komisija turi pagaliau užtikrinti fiskalinę drausmę ir įgauti daugiau kontrolės teisių. Anot žurnalo „Spiegel“ šaltinių – kanclerė Merkel siekia pakeisti ES sutartis.
Berlynas.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasiryžusi formaliems ES sutarčių pakeitimams, kurie ženkliai padidins Europos komisijos galias ūkio ir finansų politikoje.

Žurnalo Spiegel šaltiniai praneša, kad A Merkel jau praėjusį ketvirtadienį (straipsnis rašytas 2013.10.19  šeštadienį – sarmatas.lt) supažindino ES prezidentą Hermaną van Rompuy su planuojamais pakeitimais, kurie reikštų didelį pokytį Euro zonos politikoje. Finansų ministerijoje jau rengiami atitinkami dokumentai, kurie numato pakeitimus jau esamų ES sutarčių 14-tame protokole.

Į protokolą gali būti įtraukti reguliuojantys teisės aktai, kurie leistų kontroliuoti nacionalinę biudžeto ir ūkio politiką. Tokiu būdu komisija įgautų papildomų galių pasirašant susitarimus tarp Euro valstybių konkurencingumo, investicijų ir šalių biudžetų (fisklinės drausmės) srityse.

Tokio pobūdžio sutartys būtų prikimštos skaičių bei terminų, tuo sudarant galimybę ir teisę tikrinti šalį bet kuriuo metu. Euro valstybės, kaip atlygį, gautų prieigą prie €uro zonos ekstra-biudžeto, kuris siektų dviženklę sumą skaičiuojant milijardais. Visam tam bus reikalingas €uro-grupės vadovas arba kitaip -„€uro finansų ministras“.

Pasipriešinimas kitose €uro valstybėse

A. Merkel planai susilaukė kitų €uro valstybių pasipriešinimo. Taip pat abejonių daugėja ir Europos parlamente. Pasak „Spiegel“,  „kaip kairiųjų, taip ir dešiniųjų tarpe daugėja nuogąstavimų, jog kartą „atvėrus duris“ tokiems sutarčių pakeitimams, vėliau bus labai sunku jas vėl „užtrenkti“ – sakė vienas krikščionių-demokratų vadovų“. Britų vyriausybė, vedama radikalios antieuropietiškos partijos UKIP, galėtų pasinaudoti šia situacija ir susigražinti iš bendruomeniškai suformuoto Briuselio visą jurisdikciją, liečiančią DB, atgal prie Temzės. Ir taip tarsi naujai nacionalizuoti Europos sąjungą.

šaltinis: Spiegel.de

išvertė: Remigijus Sinkevičius

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vilgirdas says:

    Ketvirtas Reichas į Graikiją jau atėjo.
    Ateis ir į Lietuvą.
    Užtatai šliaužioja pilnas Gedimino prospektas „kovotojų“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top