Davose rusai skandina krizę ikruose ir degtinėje

2015, 22 sausio, 6:00 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 317 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Le Figaro„, Prancūzija)
Fabrice Nodé-Langlois

Andrejus Kostinas VTB banko prezidentas (su akiniais nuo saulės), be abejo geros nuotaikos, su Alisher Usmanov, Metalloinvest konglomerato savininku

Lyg metęs iššūkį sankcijoms ir rublio kurso kritimui, VTB bankas organizavo Davoso forume šventę su ikrais, degtine, milijardieriais, gražiomis merginomis ir privačiu Emiro Kusturicos koncertu.

Antradienį vakare pakviestuosius į šventę viešbutyje Inter Continental Davose sutikdavo mielos merginos apsirengusios aukso blizgučiais išsiuvinėtomis suknelėmis ir girliandomis, kurios dosniai visus vaišino degtine ir ikrais. Ir visa tai rusų valstybinio VTB banko dosnumo dėka. Privataus vakarėlio programoje, kurį organizavo Pasaulinio ekonomikos forumo oficialaus atidarymo išvakarėse, buvo įrašytas serbų režisieriaus Emiro Kusturicos ir jo orkestro No Smoking, italų gitaristo Al Di Meola ir rusų dainininko Leonido Agutino koncertas. Ji tikėti užrašu ant pakvietimų – svečių laukė „šiuolaikiška rusiška atmosfera“.

Laukiama šiais metais Rusijoje 3-5% recesija, rublio kurso ir naftos kainų kritimas, vakarų sankcijos… niekas negali priversti rusų elgtis tyliai Davose. 2015 metais į Rusijos delegacijos sudėtį įėjo 73 žmonės, devyniais mažiau nei pereitais metais. Dabar joje nėra ir Vladimiro Putino su Dmitrijum Medvedevu, kurie būdavo dažnais forumo svečiais.

Nežiūrint į Vakarų sankcijas, kurios riboja VTB prieigą prie tarptautinių finansinių rinkų, jis vis tiek įrašytas į Davoso forumo „strateginių partnerių“ sąrašą, lygiomis su Microsoft ir Goldman Sachs banku.

„Davose visada džiaugiamės sutikdami savo rusiškuosius draugus“, – pareiškė vakarėlyje forumo organizatorius ir jo įkūrėjas Klausas Švabas. „Pas mus čia yra draugai, ukrainiečiai, europiečiai, amerikiečiai“, – paskelbė šventės organizatorius Andrejus Kostinas. Jo žodžiais tariant „tarptautiniuose santykiuose atsirado įtampa“ dėl Ukrainos krizės, „bet tai neatsiliepia asmeniniams santykiams“.

Informacija apie vakarėlio kainą laikoma paslaptyje, tačiau netikėtas šveicariško franko kurso augimas aiškiai padarė ją tik brangesne. Rublis prarado 49% vertės franko atžvilgiu per pastarąjį pusmetį ir 16% – per praėjusią savaitę.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Joris says:

    Deja jau taip esama, kad dalis verslo ir verslininkų – tai penktoji kolona valstybėse, nepripažįstanti nei rasės, nei tautos, nei valstybės, nei sąžinės ribų. O kai pasidomi, kokios tautybės žmonės esa turtingiausi Rusijos (ir ne tik) oligarchai, tai bet koks bandymas parodyti, kokie „ištikro“ esa tie rusai – stačiai juokingas.

  2. Povilas says:

    O kas čia nuostabaus, kad Davose Oligarchai žydai iš Rusijos šveičia ikrus su degtine? Gal tuo pačiu
    metu, kitame restorane, Rotšildai geria 300 metų senumo prancūziškus vynus ir džiaugiasi savo naujausia investicija Charli hebdo, atitraukusią pasaulio dėmesį nuo Palestinos valstybės pripažinimo klausimo ir

    sukėlusią katalikų ir musulmonų priešpriešą?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top