Dėl intensyviai kurstytos konservatorių provokacijos prokuratūra nutraukė tyrimą

2017, 24 sausio, 17:23 | kategorija Realybė | 8 komentarai | peržiūrų 471 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

M. Adomėnas

Konservatorius M. Adomėnas. Nuotr. facebook.com

2014 m. rudenį išnagrinėjus konservatoriaus Manto Adomėno prašymą, įvertinus jame pateiktus faktus ir gavus papildomus duomenis, kad kelių Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklų moksleiviai, Lietuvos Respublikos piliečiai, 2013-2014 metais dalyvavo Rusijos Federacijos visuomeninių organizacijų inicijuojamose ir rengiamose tarptautinėse jaunimo lavinimo stovyklose, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nepriklausoma ir valstybinė žiniasklaida labai plačiai nušvietė šį įvykį, skandalas drebino šalį ne vieną savaitę.

Rusijos atstovai tąkart teisinosi ir teigė, kad „kratos Lietuvos rusakalbėse mokyklose primena Šaltojo karo laikų raganų medžioklę“. Apie tai pareiškė Rusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas Aleksandras Lukaševičius. Jo teigimu, mokyklose vykdytos kratos buvo „bjaurios“.

„Akivaizdu, kad dabartinis priešų ieškojimas rusakalbėse mokyklose yra politinė kampanija ir apskritai tokie veiksmai sunkiai gali būti paaiškinti kitaip nei Šaltojo karo laikų raganų medžiokle. Tai vaizdinga pamoka apie laisvę ir demokratiją jauniems rusiškai kalbantiems lietuviams, kurie „išdrįso“ aplankyti Rusiją ir kitas Nepriklausomų valstybių sandraugos šalis tam, kad dalyvautų tarptautinėse jaunimo programose“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo A. Lukaševičių.

Tačiau prokurorai į konservatorių ir jų žiniasklaidos informaciją pasižiūrėjo rimtai.

Siekiant išsamiai ištirti galimai padarytą nusikalstamą veiką buvo tiriamos kratų metu iš proceso dalyvių išimtos kompiuterinės laikmenos, mobiliojo ryšio telefonų, vaizdo kamerų, fotoaparatų, USB atmintinių informacija, apklausti liudytojai, atlikti kiti būtini ikiteisminio tyrimo veiksmai.

Prokurorai bei kiti specialistai atliko milžinišką darbą – ikiteisminio tyrimo metu buvo paskirta ir gauta daugiau nei 12 didelės apimties Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų išvadų, atliktas elektroninių atminties laikmenų tyrimas.

Tačiau nieko nusikalstamo per kelis intensyvaus tyrimo metus nustatyti nepavyko.

Šių metų sausio 23 d. Generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyrius paskelbė, kad „įvertinus surinktus duomenis, Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų pateiktas išvadas, kitus gautus dokumentus ir konstatavus, kad nėra faktinių duomenų, kurie patvirtintų pradinius įtarimus apie padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką (Baudžiamojo kodekso 118 str.), Vilniaus apygardos prokuratūroje priimtas nutarimas nutraukti šį ikiteisminį tyrimą“.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai.

Nutarimas nutraukti tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui. Ar konservatoriai ir jų nepriklausoma žiniasklaida nutarimą skųs, kol kas informacijos nėra.

Konservatoriai savo nuolat vykdomas provokacijas prieš valstybę vadina apibendrintai, kodiniu pavadinimu – „Rusijos minkštosios grėsmės“.

ekspertai.eu

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. saul says:

  „Akivaizdu, kad dabartinis priešų ieškojimas rusakalbėse mokyklose yra politinė kampanija ir apskritai tokie veiksmai sunkiai gali būti paaiškinti kitaip nei Šaltojo karo laikų raganų medžiokle“-Lietuvos moksleiviu dalyvavimas „rusiSSkose“karinese stovyklose….-raganu medziokle ????? Taip ir turetu būti ??? Cia normali praktika ??? O tai…kuo sis laikotarpis „prastesnis“,nei saltojo karo metu??? Be jokiu abejoniu-jis tik karstesnis ,nei tada.Europos sajungos paaugliu dalyvavimas „ruSSko myro“ ginkluoto pasirehgimo stovyklose NVS salyse atitinka sio laiko dvasiai ir….laisvam zmogaus pasirinkimo principui DDD

 2. Myndė says:

  saul, a dafai tuos rusiukus kur nors į Dimitravą arba IX fortą – nes juk laikas toks, pateisinantis spec. demokratijos formas :)))))
  Tik drįsiu priminti, kad tavo draugeliai fašikai buvusioj Ukropijoj paskutines dienas kankinasi, ko ir fašikams vietiniams nuoširdžiai linkiu ir matau ženklų, kad linkėjimai gali pildytis :)))))))

 3. Svetimas says:

  Saul o kaip pakomentuosi ukro fasistu ruosima diversantu LT treniruociu stovyklose??

 4. pestininkas says:

  Jo ir video ne viėnas iš ukrainiėčiu ira paskelbtas, kur fronto linijoj bičeliai su LT trispalvėm ant uniformu! Turbut soul parašytu, „jiė niėko blogo nepadarė“, kaip ir masonai per 300 metu. O „konsevai“ už savo „vojažus“, manau sulauks atpildo, kaip ir visi kiti „valdovai“…

 5. Ec says:

  Užtat, manau, Adomėnas laimėjo karą prieš statulas ant Žaliojo tilto. Statulos labai priešinosi, bet puolimas buvo neatremiamas. Šlovė karžygiui :D

 6. Vidas says:

  Jei visa si marazma abibendrint, tai reziume viena: kol egzistuos partija, kurios nariai, daugumoje, tai nevykeliai,nerealizave saves anoje, tarybineje,  plotmeje, nors tarnavo ir kunu bei dvasia, neadekvatus dabartineje situacijoje ir tiesiog nekenciantys savo nuomone turinciu tautieciu, “zinantys“, kaip reikia myleti gimtine, ko nekesti, ka ziureti ir skaityti, tol salyje bus situacija, kuria turime ir ji tik bloges!!!

 7. Vytas says:

  Va, jei prokuratūra pradėtų tyrimą dėl SGD terminalo (laivo} nuomos 2-3 kart didesne kaina nei jis kainuoja, tai, manau, būtų rezultatas.

 8. saul says:

  Myndei ir svetimam siulyciau mastyti blaiviai.Jum,turbut,isplove smegeneles „kremliaus medijos visiskai.“palciojoje tevyneje: visi,kas neruSSai tai ir fasistai.Pripies dar jums ne tokiu stovyklu.Galite ir toliau sau sekmingai melstisukrainieciu nukryziuotojo vaiko statulelei.Didesniu fasistu ,kaip ruSSai siu dienu pasaulyje nera.Didele dalis Lugandonu gelbetoju ,atvykusiu is roSSiejos ,prie tai,socialiniuose tinkluose,reiskesi,kaip aktyvus nacionalsocialistai( fashistai)JUsu nepagarba kitai nuomonei,taip pat,byloja ne ka kita.Zie heill mein lieber freunds-tegyvuoja Jusu fiureris liliputas.“Ein reich,ein volk,ein fuhrer“

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top