Dėl puolimo prieš alternatyvią ir neformalią žiniasklaidą

2016, 26 sausio, 22:18 | kategorija LPT | atsiliepimų (10) | peržiūrų 747 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Asociacijos „Nacionalinis Interesas“NI
PAREIŠKIMAS
Dėl puolimo prieš alternatyvią ir neformalią žiniasklaidą

Galimybė nekliudomai reikšti savo pažiūras, o taip pat rinkti ir skelbti informaciją yra garantuojama įstatymais. Taip pat LR Konstitucijos 44 str. yra aiškus cenzūros draudimas , o taip pat draudimas valstybei, partijoms ir kitoms organizacijoms ar asmenims monopolizuoti masines informacijos priemones.

Deja šiandienos Lietuvoje mes ne pirmą kartą pastebime, kad tinkamai ir nekliudomai realizuoti teisę į laisvą žodį gali tik tie, kas pasiruošęs šiuo žodžiu pasinaudoti giriant valdžios sprendimus arba įgarsinant vienos iš valstybės biudžeto finansuojamų partijų poziciją. Maža to, yra aiškių požymių, jog Lietuvos masinėse informacijos priemonėse vis daugėja nenagrinėtinų temų ir nepageidaujamų požiūrių į Lietuvos ir pasaulio įvykius. Taip pat pastebima tendencija nutylėti ar net iškraipyti faktus politinės konjunktūros vardan.

Net 6 mėnesius nebuvo skelbiama informacija apie migrantų keliamas problemas ir tik įvykiai Kelne, apie kurios plačiai tapo žinoma taip pat alternatyviosios žiniasklaidos dėka, pagaliau privertė politiškai angažuotas masines informacijos priemones pastebėti problemą. Taip pat, alternatyviosios žiniasklaidos priemonės buvo pirmosios atskleidusios SGD terminalo aferos žalingumą ir tai, kas šiandien girdima iš valdžios tribūnų kritikuojant šį projektą, mes jau matėme prieš kelerius metus būtent nesisteminės žiniasklaidos puslapiuose.

Akivaizdu, kad esant tokiam nepalankiam fonui, Lietuvoje vis gausės nepriklausomų pilietinės žiniasklaidos šaltinių. Tai natūralu, nes viešojoje erdvėje labai juntamas necenzūruoto žodžio poreikis, ir būtent alternatyvioji žiniasklaida jį patenkina.

Tačiau vietoje to, kad įvertinti teigiamai šį natūralų ir demokratiją stiprinanti procesą, „nacionaliniu“ vadinamas LRT televizijos kanalas sukuria reportažą pagal geriausias TSRS laikų kovos su „samizdatu“ (pogrindine savadarbe spauda) tradicijas. Maža to, siekiama suformuoti žiūrovo nuomonę, esą, alternatyvioji medija yra antivalstybinis reiškinys. Nedaug trūko, kad visi nesutinkantys su valdžios politika būtų paskelbti „liaudies priešais“, tačiau jei ir toliau makartizmas Lietuvoje stiprės dabartiniais tempais, mes galime sulaukti ir to.

Ypatingą susirūpinimą kelia ir tai, kad nedraugiška Lietuvai veikla apkaltinami net ir Nepriklausomybės akto signatarai, kurių „kaltė“ yra tik tame, kad jie kritiškai žvelgia į faktinės dvipartystės sąlygomis susiformavusią politinę sistemą. Taip pat diegiama mintis, esą bet kuris dabartinės valdžios kritikas yra remiamas užsienio valstybės, o tai tiesioginis kelias į „raganų medžioklę“.

Mes, neabejingų piliečių asociacija „Nacionalinis Interesas“, reiškiame gilų susirūpinimą dėl smerktino puolimo prieš alternatyvią ir neformalią žiniasklaidą. Taip pat, mes solidarizuojamės su visais pilietinės ir alternatyviosios žiniasklaidos atstovais.

„Nacionalinis Interesas“ pasiruošęs ateityje ne tik bendradarbiauti su visomis alternatyvios ir neformalios žiniasklaidos priemonėmis, tačiau ir pasiruošęs šioms priemonėms teikti informaciją pirmumo tvarka.

Asociacija „Nacionalinis Interesas“

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Skalvis says:

  Lietuvoje yra pakankamai blaiviai mąstančių žmonių. Jiems reikia susivienyti ir dalyvauti Seimo rinkimuose. Manau daug Lietuvos piliečių yra nepatenkintų dabartine „oficialia politika“, tad yra šansas sudaryti tokią koaliciją Seime po rinkimų, kuri pirmiausiai gerbs LT Konstituciją ir tautos nuomonę.  Tokių gėdingų puolimų prieš kitokią nuomonę turinčius ir ją skleidžiančius neliktų.

 2. Kindziulis says:

  Pritariu skalviui. Papildomai reikia burtis į pogrindinę sukarintą organizaciją, kuri būtų labai naudinga neramumų ar karo atveju. Ar kas nors pritariat šiai idėjai?

 3. tiesa says:

  PASIDOMETI vaizdo pranešimas buvęs žvalgybos pareigūnas Edwardas Snowden Rusijos visuomenei šokas.

  ://vashmnenie.ru/blog/43848623012/Amerika-davno-travit-ROSSIYAN-biologicheskim-oruzhiem

  . ar tai ka atskleidė snaudonas ir pas mus daroma? nes panašiu pastebėjimu yra statistika.

 4. tiesa says:

  BITINAI REIKIA Pritariu

 5. Mindaugas says:

  Lietuvoje niekada nebuvo, nėra ir nebus demokratijos. Tokia ta jau mūsų valstybė….ir niekas čia nekaltas, tik patys rinkėjai, kad išverstaskūrinius išrinko valdžion. Juk tai tie patys asmenys, TSRS iš vidaus griovę nomenklatūrininkai, pseudokomunistiniai Kompartijos bilietų nešiotojai, greitai ir sėkmingai tapę Lietuvos buržuazija, pakeitė spalvas ir frazeologiją, eidami po Džordžo Sorošo „Atviros visuomenės fondo“ vėliava, tapo „demokratijos“ ir „laisvos rinkos“ šaukliais. Būtent šitokie veikėjai – buvę Kompartijos bilietų nešiotojai, politiniai išverstaskūriai, bailiai ir savanaudžiai karjeristai, kartu jų istorinę estafetę perimančiu buržujų „auksiniu jaunimu“ – ir sudaro šiandieninės Lietuvos politinį „elitą“. Todėl nėra ko ir stebėtis, kad Lietuvoje tikros demokratijos nėra.

 6. Kindziuliui says:

  Pritariu pilnai,reikia burtis,pradekime

 7. Dalia says:

  Ačiū Dievui už Edwardą  Snowdeną.

 8. Gojus says:

  kindziuli -> vienareikšmiškaI.

 9. Ec says:

  Kindziuli, manau, būrimasis labai greitai bus išaiškintas mūsų KGB’istų ir dar pradžioje pasmaugtas. Kitas dalykas – būti pasiruošus

 10. Mindaugas says:

  to Ec: Pritariu jums.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top