Džordžas Sorosas skirs 1 mlrd dolerių jaunimo mokymui kovai su autoritarizmu

2020, 25 sausio, 8:21 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (38) | peržiūrų 759 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Džordžas Sorosas

Milijardierius Džordžas Sorosas (George Soros) paskelbė apie „svarbiausios savo gyvenimo iniciatyvos“ pradžią. Jis išleis milijardą dolerių švietimo programoms, skirtoms kovai su autoritarizmu ir klimato kaita. Sorosas ragina kitus dosnius rėmėjus paremti jo projektą, rašo Forbes.

Milijardierius, užimantis 56 vietą turtingiausių JAV žmonių sąraše pagal „Forbes“ reitingą (turėdamas 8,3 milijardo dolerių turtą), pažadėjo skirti 1 milijardą dolerių siekiant sukurti pasaulinį universitetų tinklą, kuris dėstys ir tirs kovos su autoritarizmu ir klimato pokyčiais tinklą. . Pasak „Bloomberg“ agentūros, Sorosas savo kalboje Davose pavadino šias dvi problemas keliančiomis grėsmę civilizacijai.

Iniciatyva vadinasi „Atviros visuomenės universitetų tinklas“. Kaip matyti iš jos tinklalapyje esančios informacijos, projekto įkūrėjai yra privatus Amerikos koledžas „Bard“ ir Centrinės Europos universitetas Austrijoje, kurį finansuoja Sorosas.

Tarp projekto partnerių, visų pirma, yra švietimo įstaigos iš JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, taip pat Lietuvoje esantis Europos humanitarinis universitetas ir Amerikos universitetas Vidurinėje Azijoje veikiantis Biškeke.

Projektas prisidės prie tradicinio humanitarinio švietimo plėtojimo. Švietimo programos „misija“ – išmokyti jaunus žmones „ginti atviros visuomenės interesus atgimstančio autoritarizmo sąlygomis“, „spręsti globalias rytdienos problemas, pažinti kitas visuomenes iš vidaus“, taip pat suteikti galimybę socialiai remtinoms grupėms patekti į aukštąjį mokslą, rašoma projekto svetainėje.

Pasak „The Wall Street Journal“, Sorosas šią iniciatyvą pavadino svarbiausia savo gyvenime. Jis sakė, kad pasauliui reikalingas aukštos kokybės ir prieinamas išsilavinimas, kuris „stiprina asmens savarankiškumą, ugdo kritinį mąstymą ir pabrėžia akademinę laisvę“. Milijardierius taip pat paskatino kitus mecenatus prisidėti prie projekto.

Kalbėdamas Davose milijardierius pareiškė, kad atsižvelgiant į klimato situaciją ir kai kurias šalis apėmusius neramumus – 2020 m. ir artimiausi keleri metai nulems pasaulio likimą.

Jis sukritikavo „Facebook“ vadovybę už tai, kad nesugeba kontroliuoti turinio socialiniame tinkle, ir pasiūlė kompanijai sudaryti „kažkokį neoficialų susitarimą“ su JAV prezidentu Donaldu Trampu. „Facebook“ padės perrinkti Trampą, o Trampas gins „Facebook “, – teigė Sorosas.

Trampą Sorosas pavadino „apgaviku ir absoliučiu narcizu“ ir teigė, kad JAV prezidentas neša atsakomybę už ekonomikos perkaitimą.

Soroso „simpatijas“ Trampui suprasti galima – išrinkus Trampą JAV prezidentu jis prarado 1 milijardą dolerių.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 38

 1. Gintas says:

  Europos užgrobima vykdė jav, dar ir dabar ji ten yra. „Galimybė pasistengus gyventi padoriai“ Kaip viskas pūkuota ir gražu, nežiūrint į tai kad vardan kapitalo įvyko Amerikos ir Afrikos kolonizacija, Britanijos imperija, kuri vogė iš Indijos, Opiumo karai ir t.t Viskas tik dėl galimybės gyventi gan padoriai! Visiems visko po lygiai komunizmas nedalina, čia Cruschiovo išvedžiojimai,bet jūsų frazė viskas tik saviems puikiai apibūdina šiandieninę Lietuvą, panašiai ir landzbergis sakė, prie komunizmo vogė visi, o prie kapitalizmo tik išrinktieji! Broliškai pasidalijo Europą? Ar kartais tai nebuvo Jaltoje? Kas apie Gebelsa ir propagandą, šių dienų kapitalistų lindima į kitų valstybių kišenes sunku pamatyti, nes visa sisteminė žiniasklaida dirba jiems, žmonių dėmesys nukreiptas, kad kiti galėtų daryti savo juodus darbus! Kaip kilo Arabų pavasaris? Jav yra sukurtos net institucijos, kurios bando sunaikinti ne pavaldžios teritorijas, nes kapitalizmas tai kelias į imperializma, nes vos tik baigiasi ekspansija, prasideda išlikimo klausimas. Tas pats buvo su Tarybų sąjunga, Vakarų pasaulio ir ypač jav krizė 1980-1990 metais buvo suvaldyti suvalgant Tarybų sąjunga! Kapitalizmui reikalingi: valstybė, kapitalas ir slaptos organizacijos (pasaulinė valdžia) ir viską sudėti į globalizacija! Laisva rinka = monopolis, pigi darbo jėga + pigūs resursai(plėšiamos Lotynų Amerikos ir Afrikos valstybės) = pelnas! Pamirškite šitą temą, broliai! Kam tie lytiškumai! Pamirškite, nes jei ne kalbėsite ką liepia Lietuvos elitas sėdėsite, va kodėl turite pamiršti! Pabaigai, valstybių, kaip tokiu nebebus, nes jos visos sėdi bankų kišenėse. Siūlyčiau nusiraminti, nes mažos valstybės nieko nesprendžia, kai reikėjo atr pasidalijo, kai reikėjo Jaltoje susitarė. Gero savaitgalio!

 2. Pro says:

  Sudėtinga diskutuot su įsitikinusiais komunistais, kurie į kiekvieną galvojantį kitaip žvelgia pro šautuvo taikiklį.

  Bent jau žvelgė tuo metu, kai turėjo tokią galimybę. Nuo gaiduko spaudymo ant rodomųjų ir sekančių pirštų nuospaudos užsidėjo.

  Dabar problema – pirštai be darbo liko, tenka lietuviu malt – bandyti įrodyti neįrodomą dalyką – t.y. kad dabartiniai Markso ir komunizmo apologetai vis dar turi smegenų. Nepavyks vyručiai

  Jūsų argumentacijos apie tuos laikus net negalima vadinti argumentacija. Nužudytųjų ir nukankintų NKVD konclageriuose žmonių artimieji ir liudininkai rodo pirštu kas kaltas.

  Jūsų sėbrai pasidalino Europą, o po to nesugebėjo susitarti tarpusavyje ir susipjovė. Ar tai sako, kad vienas iš jų tapo geras?

  Ne – tai sako, kad vienas iš jų pajutęs, jog gali ateiti kajuk – prisidėjo nudaigojant kitą. Tik tiek. Kriminaliniame pasaulyje šis dalykas visiškai įprastas – kai nusikaltėliai išduoda savo sėbrus, juos užmuša ar užsako.

  Ar galima vadint reketyrių išgelbėtoju, kuris nuvarė kitą reketininką ir pats užėmė jo vietą?

  Užduokite tokį klausimą bet kuriam sveikai mąstančiam žmogui ir įdėmiai išklausykite atsakymą.

  Jūsų reakcija ir bus tai, kas parodys pas jus neturint smegenų.

  O su besmegeniu diskutuot – gali tik toks pat besmegenis.

 3. Socialistas says:

  Tau sunku diskutuot tik todėl, kad tavo smegenų keliamoji galia per menka brandžiai disukusijai. Tu nežinai jokių argumentų, kuriais galėtum atremti oponentą, ar pagrįsti savo įsitikinimus. Tavo arsenalą sudaro tokei tušti bet skambūs lozungai, cituoju: „žvelgia pro šautuvo taikiklį“, „bandyti įrodyti neįrodomą dalyką“, „argumentacijos apie tuos laikus net negalima vadinti argumentacija“ ir t.t.

  Mano argumentacija visada yra paremta faktais, prieš kuriuos nei tu nei tavo sėbras saul neturite jokių kontrargumentų. Kiekvieną kartą jums pateikus argumentą ir faktus, jūs nusimuilinate nuo atsakymo ir vėl iš naujo užsipuolate tuščiais neargumentuotais paistalais. Marksizmas jums susiveda tik į TSRS, o TSRS jums susiveda tik į trėmimus. Dar kartą kartoju jūs labai ribotai ir fragmentiškai mastote. Ignoruojate nors ir netobulos TSRS bet didingus pasiekimus, naudą dirbantiesiems. Jums esu pateikęs net mokslininkų tyrimų išvadas, pagal kurias socialistinės valstybės pirmavo prie kapitalistines įvairiais žmogaus gerovės klausimais. O ką jūs galite pateikti kapitalizmui apginti. Kol kas nieko, tarytum nei kapitalistinės valstybės nevykdo karų dėl finansinės naudos, kuriuose žūna daugiau žmonių nei TSRS buvo represuoti antitarybiniai elementai, keliantys sumaištį ir ardantys tvarką tarybinėje visuomenėje.
  Besmegenis čia tu ir tavo sėbras. Dar nieko protingo nepasakėte nei vienas.

 4. saul says:

  Su komunistais ginčytis,kaip su pliku pešiotis…Jie visvien,viską išvers atbulai.Čia jau,komunistams nėra lygių-patologiniai melagiai.Jokių argumentų,jokių faktų,vien tik muilinimas,Jiems nors ant galvos bąslį tąšyk-geriausia jiems komunizmas,nors to komunizmo niekas dar nėra matęs.Kažkoks siurealizmas.Atsimenam,kaip prie Brežnevo,kiekvieną „piatilietkę“,vis daugiau grūdų prikuldavo…,pakol parduotuvėse nieko nebeliko.Ant kiekvieno kampo tik savo Lenino paminklų pristatė.Apsimelavę-supuvę ,mat,vakarai jiems buvo .Fanatiški stabmeldžiai.Susikūrę patys buvo savo“blogio imperiją“.Sakyčiau….“mat juos bala“,bet per tuos komunistus per daug žuvo žmonių.Na…,bet ,ačiū Dievui,jų vienetai ir melskimės,kad jie vėl į valdžią,kokioj Rusijoj,neateitų,nes jiems nešti „į pasaulį“revoliuciją-šventas dalykas.Čia tas pats,kaip kokiam musulmonui,kitarikį atversti į savo tikėjimą.Jie fanatikai,tik duok jiems ginklą į rankas,eis ir nežiūrės nei jauno ,nei seno.Čia netaip,kaip pas normalius žmones.Nugalėjus komunistų fanatikus,niekas jū nepuolė žudyti ar į kalėjimus sodinti,bet jie taip nepasielgtų.Net neabejokite.Jie, iš naujo, tą patį darytų-vėl kankintų ir žudytų.Jų, ir dabar ,dar Rusijoj prisibijoma.Lenino mauzoliejus stovi-jų valdžia ,po šiai dienai,dar bijo skeltanagių mužikų,kuriems nėra ko prarasti.

 5. Socialistas says:

  Saul, aš tik argumentus ir pateikiu, kuriuos tu norėtum paneigti, bet negali.O tavo rimčiausas argumentas – nusišnekėjimas.

 6. saul says:

  Nematėme čia jokių komunisto argumentų.Tu jo net ir 10 kartų klausk-jis neatsakys.Pradėjome diskusiją apie soc.valstybes.Paklausiau,koią jis mato dabartinę soc.valstybę,ar tokia egzistuoja aplamai? Jokio atsakymo,vien tik vėlimas ir proto pudrinimas.Po to jis ,išvis,pradėjo kliedėti ir susivėlė visiškai.-jam,mat,Portugalija, Indija ir dar ten kažkas- socvalstybės DDD Na o paklaustas,kodėl nei viena socvalstybė negyvena gerai……-tyla.Ir vėl keičiama tema.Jokio nuoseklumo.Gana.Viskas su juo aišku,kaip ir su kiekvienu komunizmo apolegetu.Klausykite,kodėl jis ,aplamai,visus klaidina ir pasivadinęs socialistu? Jo pąžiūros ,grynai,komunistinės.Jis cituoja marksus ir leninus,juos pateisina.O su kokiu Stalinu,tai net eitų obuoliaut ar lystų į apkasus DDD..Kas nors kitas…..bandykite su juo padiskutuot.Jis jau nusibodo.Socialisto nick’as jam visiškai netinka.Supranta komunistėlis,kad jei jis atvirai pasivadintų „komunistu“….į jį jokio dėmesio niekas net neatkreiptų ir juoktųsi Tarp kitko,vakar rodė per TV( kartojo) neblogą filmą apie pokarį „Child 44“ 2015.Siūlyčiau visiems pasižiūrėti.Yra internete keliom kalbom.Labai tikroviškai atskleidžia,to meto,sovietų sąjungos tikrovę, individo mąstymą,bendravimą,tuometines elgesio normas,nebaudžiamumą ir tarpžmogiškuosius sąntykius,vertybes,išgyvenimo galimybes ir…..visą tą sovietinės ideologijos beprasmybę ir savivalę.

 7. Socialistas says:

  Paklausiau,koią jis mato dabartinę soc.valstybę,ar tokia egzistuoja aplamai? Jokio atsakymo, – pateikiau tau sąrašą valstybių, bet tu sakai, kad jokio atsakymo. Buvau taip pat rašęs, kad Portugalijos konstitucijos preambulėje paraštta: „The Constituent Assembly affirms the Portuguese people’s decision to […] open up a path towards a socialist society“. bet tu ignrouoji faktus. Beje dabar paieškojus tų komentarų neliko.
  Taip pat atsakiau, kad socialistinės valstybėse yra geresnės sąlygos žmonėms pagal 33 parametrus su visomis nuorodomis į tyrimus, pagrįsdamas tyrimais.
  Karlas Markas įžymus filosofas, jo darbai vertinami ir kapitalistų. V.I. Leninas ne tik garsiausias revoliucionierius, bet ir politikas, teoretikas, daugiausiai knygų parašęs žmogus.
  Ir kame socialistinės ideologijos beprasmybė? Išvaduoti dirbančiuosius nuo išnaudojimo suteikiant jiems gamybos priemonių nuosavybę, socialiai aprūpinant žmones butais, nemokama sveikatos apsauga, nemokamu mokslu, garantuotu poilsiu, užtikrinta pensija, garantuoti visiems darbą? Ar tai tu vadini beprasmybe? Tarybiniais laikais buvo šūkis taika pasauliui, o dabar kapitalistinėje santvarkoje priešingai – eskaluojamas karas. Vat čia tai gyvenimo prasmė, ar ne?

 8. saul says:

  „Tarybiniais laikais buvo šūkis taika pasauliui, o dabar kapitalistinėje santvarkoje priešingai – eskaluojamas karas. Vat čia tai gyvenimo prasmė, ar ne?“-DDDDDDDD Blogio imperija,tai taikos balandis.Pasakyk Afganistano,Angolos,Korėjos ir kt. žmonėm DDDDD Tu daugiau skaityk visokių sadistų leninų knygų ir konstituc preambulių,kurios rašo,kąip jie norėtų gyventi.O kur realybė? Tai CCCP,Kinija,Kombodža irgi visko ten tiek prirašę,kad nors mirk iš juoko.Na tai jau mums viskas aišku,Portugalija-socialistinė…ir dar Indija,nes taip rašo DDDD Supratome mes jau komunistinę logiką.Sek savo pasakas savo vaikam o vat, mums, reikalingi faktai.Va teeeeeep va,demagoge.Jo.Tavo Leninas buvo neeilinis sadistas,dėl kurio kenčia ir dabar dar pusė pasaulio žmonių.Ne,nebereikalo komunistų partija uždrausta ant Lietuvos.Ne.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top