Ekspertas: Rusija nebijo krizės, nes jos ekonomika „nenuskandinama“

2016, 25 sausio, 1:01 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (7) | peržiūrų 881 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

fuw.ch

rubliai

Informacinėje erdvėje nenutrūkstamai sklando „faktai“ apie tuoj tuoj, dėl pingančios naftos ir atitinkamai naftos pinigų trūkumo, „nusibaigsiančią“ Rusijos ekonomiką. Kaip beje ir apie tuoj „nusibaigsiantį“ Amerikos dolerį. Visgi ekspertams šiuos dalykus mato kiek kitokiomis spalvomis.

Nežiūrint į ekonominę krizę, šiandien nuotaikos Rusijoje „stebėtinai ramios“, lyginant su „panikos priepuoliais“ praeityje, pastebėjo savo interviu „Finanz und Wirtschaft“ leidiniui, Barins banko analitikas Mathias Ziller. „Rusijos gyventojai tapo mažiau pasiturintys, tačiau niekas iš jų iš tiesų perspektyvoje turtų ir nesitikėjo“, – pabrėžė ekspertas.

Zillerio nuomone, ši ramybė pagrįsta tuo, jog nėra jokios valstybės nemokumo grėsmės. Nepaisant visų savo klaidų, Kremlius pasiekė to, kad Rusija tapo „nenuskandinama“. Be to, nežiūrint į rublio kritimą, nesimato jokios sprogstamos infliacijos: kainų augimas Rusijoje maždaug toks pats, kaip ir Turkijoje, kuriai naudinga žema naftos kaina. Tai paaiškinama tuo, jog „Rusijos ekonomika pasiekė aukštą savo apsirūpinimo lygmenį“.

Šiame fone didelę reikšmę turėjo Centrinio banko sprendimas 2014 metais nesikišti į valiutų rinką ir „paleisti rublį laisvam plaukiojimui“.„Rusijos finansų sistema yra pakankamai lanksti, ir bankų bankrotų grėsmės nėra“, – įsitikinęs Zilleris.

Nėra abejonių tame, jog rusų valdžia daug kartų apsiskaičiavo priimdama sprendimus: pavyzdžiui, valstybės inicijuoti projektai, skirti sukurti aukštųjų technologijų centrus, sužlugo.

Tačiau privataus verslo atžvilgiu Rusija pasiekė kur kas daugiau, nei pavyzdžiui, Kazachstanas“, – pastebėjo ekspertas. Konkrečiai, rusų kompanijos vystančios programinę įrangą ir interneto technologijas, pakilo į tarptautinį konkurencijos lygmenį. Tai suteikia vilties manyti, jog Rusijoje yra geras žmogiškasis kapitalas. Taip pat pastebimas progresas žemės ūkyje, pavyzdžiui, kompanijos „Rusagro“, kurios prekės buvo vienos iš geriausių biržų rinkoje, pažymėjo ekspertas.

Pasak Zillerio, šiandien Rusijai nereikalingos užsienio investicijos, kadangi pagrindinis kapitalas yra jau pakankamai didelis. Greičiausiai Rusija judės link dar didesnio importo keitimo savos gamybos produkcija. „Tuomet, kai, pavyzdžiui, automobilių gamyba jau <rusifikuota>, maisto produktų gamybos sferoje dar yra didžiulis potencialas“, – reziumuoja analitikas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. belekatras says:

  nu jūs ir propagandiškas rašlevos kratalas… Rusofilai… net nelogiškai rašot… :D

 2. fb nerijus geopolythica says:

  RF vasara bus nuimamos sankcijos ,ta patvirtino J.Kerrys,ir Holandas(FRA:)beliko pasidalinti Sirija,ir Iraka,ir tuomet atsistos pusiausvyra tarp USA ir RF.

 3. Ec says:

  O Grybauskaitė tiriausiai sangcijų nenuims :)

 4. bbb says:

  nu ir sapaliones…. pirmas straipnsis iejus i sita portala ir juokas net sueme…

 5. tiesa says:

  kontekste musų pagrindinės žiniasklaidos tai sapaliones ir ne kitaip. deja suo loja karavanas eina savo keliu . man tokie amsejimai krilovo pasakecia mena apie ziogą

 6. Nezinau says:

  kuo tiketi . Pagal Lietuvos inf. priemones (teisingas) Rusija jau seniai turejo buti bankrutavusi  valstybe . Turejo buti nuverstas Putinas ir panasiai . O kaip suprasi , kad rusai dar neismire is bado ivedus sankcijas ir gana sekmingai naikina IV Sirijoje . Kaip vertinti Nato generolu pasisakymus , kad jie nesugebes apgini Pabaltijo nuo „rusai eina „. ?

 7. vv says:

  Teisingai parašė kolega, sapalionės tikros ir nieko daugiau…..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top