Europa siūlo baigti su ta Lietuva

2016, 31 sausio, 1:01 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 1 734 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisJaunius POCIUS

Europos architektai nusprendė, kad ekonominę Europos valstybių sąjungą laikas paversti unitarine politine valstybe. Parlamentaras Povilas Urbšys spėja, kad būtent tokiu tikslu siekiama pakeisti dabar galiojančią Europos Parlamento rinkimų tvarką.

EP ir Europos Tarybos nuostatas, kuriomis norima pakeisti EP narių rinkimų tvarką, vakar svarstė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Jo nariai siūlomam projektui nepritarė.

Naujoji EP rinkimų tvarka, už kurią Briuselyje balsuota praėjusių metų lapkritį, numato esminius rinkimų pakeitimus. Europa taptų bendra rinkimų apygarda, kandidatų sąrašai būtų bendri visai ES, o balsuoti tektų už „politines šeimas“ be nacionalinių skirtumų. Tarkime, partijos taptų superdariniais – Europos socialdemokratais, Europos žaliaisiais, Europos liberalais ir pan. Pavyzdžiui, Lietuvos kandidatas konservatorius būtų Europos konservatorių sąrašo narys. Jeigu jis būtų išrinktas, atstovautų ne Lietuvos, o visos Europos rinkėjams.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas teisinasi, kad tai kol kas yra tik išankstiniai siūlymai ir neaišku, ar jie kada nors virs kūnu.

„Vakaro žinioms“ jis aiškino, kad esama labai daug neaiškumų ir nežinia, ar visoms valstybėms pavyks suderinti pozicijas. Bent vienai valstybei nesutikus, nauja tvarka neįsigaliotų.

Pasak VRK pirmininko, kyla įdomių klausimų. Pavyzdžiui, neatsakyta, kas sudarytų partijų kandidatų sąrašus, nustatytų jų eiliškumą. Yra neaiškumų dėl kvotos. Dabar Lietuva turi 11 vietų kvotą Europarlamente, bet nežinia, kaip būtų ateityje, ar būtų garantuotas jų išrinkimas, jeigu kandidatai figūruotų įvairiuose sąrašuose“, – svarstė Z.Vaigauskas.

Anot jo, bandant keisti rinkimų tvarką, siekiama sustiprinti Europos Parlamento vaidmenį.

„Viena iš pagrindinių krypčių būtų ES centralizavimas suvienodinant rinkimų tvarką. Dabar ES galioja net skirtingas amžiaus cenzas: mūsų piliečiai gali rinkimuose dalyvauti nuo 18 metų, bet Austrijoje nuo 16. Todėl keliamas klausimas suvienodinti amžių“, – dėsto Z.Vaigauskas ir teisinasi, kad iki tokių naujovių labai tolimas kelias, juo labiau kad daug siūlymų nesulaukia pritarimo.

Seimo narys P.Urbšys teigia, kad iš Europos architektų sulaukę tokių siūlomų naujovių turime būti itin budrūs. Pasak jo, europarlamentarai nepasivargino projektą teikti įvertinti valstybėms narėms, o nukreipė svarstymą tiesiog Europos Tarybai. Tačiau laimė, kad Tarybai vadovaujanti Olandija pasipriešino tokiam planui ir nusprendė išgirsti nacionalinių valstybių nuomonę.

„Be abejo, tie, kurie nori užveržti kilpą ir pasmaugti valstybinius nacionalinius interesus, tokių ketinimų neatsisakys ir analogiški bandymai nesiliaus. Europoje siekiama sukurti bendrą politinę piramidę, kurioje visi būtų unifikuoti. Esmė tokia, kad iš to išloš tik didesni. Tai bus kaip politinė „Eurovizija“, bus pažeistas nacionalinių interesų atstovavimas. Rinkėjų kur kas daugiau yra Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje negu Lietuvoje. Pagal sąrašus išrinks tuos, kurie gaus daugiau balsų. Parlamente dominuos nacionalinės daugumos ir ES bet kokiu atveju išliks didesnių valstybių įtaka“, – siūlomos tvarkos pavojų įžvelgia P.Urbšys.

Seimo nario žodžiais, neatsitiktinai europarlamentarams siūlymai balsuoti buvo pateikti lapkritį. Nes tuo metu Europos architektams buvo svarbu sutramdyti valstybes, kurių pozicijos pabėgėlių klausimais smarkiai išsiskyrė.

„SSRS laikais buvo viena, komunistų, partija, čia leidžiama turėti politines šeimas – įvairias partijas. Bet einama link to, kad tai būtų bendri dariniai visai ES“, – P.Urbšys mano, kad dabar vyksta nacionalinių valstybių reakcijos zondavimas, o nepavykus šiam planui bus griebtasi kitokių būdų kurti unitarinę Europos valstybę.

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Mindaugas says:

  Nieko naujo. Povilas Urbšys rengiasi ateinantiems seimo rinkimams, todėl ir daro tokius pareiškimus…..

 2. Skalvis says:

  Tai būtų mažųjų valstybių laidotuvės, nes Lietuva Briuselyje neturėtų nei vieno europarlamentaro

 3. Ec says:

  Mūsų parlamentarai supranta, kad šis balsavimas būtų pjovimas šakos ant kurios jie patys sėdi, todėl jie ir nerimsta su Urbšiu tame tarpe (pavardė kelis kartus reklamiškai paminėta straipsnyje). Bet tai nereiškia, kad šitai neliečia mūsų visų.

 4. Algirdas says:

  Viskas tvarkoje. Tauta visiskai samoningai pries 2 metus atsisake savo isskirtines teises i teritorija ir galimybes priimti valdymo sprendimus. Is to logiskai seka, kad esame dalis visumos = EU. Nelabai suprantama, ka ten spelioja ponas Urbsys. Nes net arkliams aisku (oi, atsiprasau arkliu :) ) Nes tautos likuciu daugumai aisku, kad tai visiskai tinkamas ir savalaikis projektas, kuri dera kuo greiciau igyvendinti.

 5. zzz says:

  Jau jokios konvulsijos neišgelbės griūvančio eurosojūzo.P….c ES ir NATO.

 6. prusas says:

  O Lietuva dar yra nepriklausoma valstybe ,ar bus taip,kaip Prusijai buvo ?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top