Europos parlamentarai praneša, jog EP uždraudžiamos nacionalinės vėliavos

2020, 15 sausio, 20:15 | kategorija Metodologija | 15 komentarų | peržiūrų 1 333 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Europos Parlamento pirmininkas nusprendė, kad Parlamente turėtų būti uždrausti visi nacionaliniai simboliai, rašo samnytt.se portalas

Šis sprendimas sukėlė valstybių EP narių atstovų pyktį.

Anksčiau europarlamentarams prieš savo vietas Parlamente buvo leidžiama turėti savos šalies vėliavas vėliavos – atsižvelgiant į tautą, kuriai jie priklauso.

Tačiau pirmadienį Didžiosios Britanijos „Brexit“ partijos lyderis Nigelas Farage’as Twitter socialiniame tinkle parašė pasipiktinimo kupiną žinutę Pasauliui.

Jis pranešė, kad ką tik nuo Europos Parlamento stalų buvo pašalintos atstovų nacionalinės vėliavos.

„Nacionaliniai simboliai dabar uždrausti“, konstatavo britų europarlamentaras.

„Ačiū Dievui – mes jau išeiname“, – reziumavo jis.Danijos liaudies partijos parlamentaras Peteris Kofodas taip pat per socialinę žiniasklaidą išreiškė savo pyktį dėl tokio sprendimo. Kofodas paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“, kad Danijos vėliava buvo pašalinta iš savo ankstesnė vietos.

„Kaip iš tiesų čia veikia ES elitas? Iš kur ta neapykanta? Kas jie iš tikrųjų galvoja esantys, kai leidžia sau taip elgtis ?!

Europos Sąjunga tuoj-tuoj taps federacija – ir nacionalinės valstybės bei jų apsisprendimo teisė kliudo biurokratų ir mylinčių ES svajonėms! Tai šlykštu! “- rašo jis.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Socialistas says:

  Dauniška propaganda:
  Sarmato pateikiama informacija: „Nacionaliniai simboliai vėl uždrausti“, konstatavo britų europarlamentaras…“
  Tikra informacija: „National symbols are now banned.“ – nacionaliniai simboliai dabar uždrausti. Ar jaučiat skirtumą tarp žodžio vėl ir dabar? Tokia smulkmena keičia žinutės siunčiamą prasmę į daug negatyvesnę, tuo labiau iškraipoma tikrovė „tiesos kalvėje“ sarmate.

  Peteris Kofodas taip pat per socialinę žiniasklaidą išreiškė savo pyktį
  Nuotraukoje Pėtia neatrodo supykęs, greičiau liguistai pozityvus.

  Toks ES sprendimas natūralus istorinis procesas. Palyginimui TSRS, Lietuvos valstybiniai simboliai nebuvo draudžiami.

  Ačiū už pastabą, skubėjo versti žmogus, jūs teisus, pataisysime. Nereikėtų visur įžvelgti propagandos, kai kur tas pasireiškia skubėjimu informuoti. Ir dar – neskubėkite įžeidinėti – tai daugiau pasako apie jus patį.
  moderatorius

 2. Vytas says:

  Socialistui. Keista, kad įsižeidei dėl netikslaus vertimo, o ne dėl EP pirmininko vienasmeniško sprendimo uždrausti nacionalinius simbolius parlamente. Vargu, ar tas sprendimas yra teisėtas ir atitinką ES sutarties prasmę ir esmę. Bet kas dabar iš ES valstybių tą sutartį beprisimena ir ja vadovaujasi? Kiekviena iš 28 ES valstybių ją traktuoja taip, kaip tos šalies valdžiai patogu, o didžiosios, tokios, kaip Vokietija, Prancūzija, Ispanija (bendrai paėmus – Briuselis) traktuoja tą sutartį taip, kaip nori, kaip reikia kuriant jungtines Europos valstijas. Nors toks darinys sutartyje ir nenumatytas. Įvertinant aukštų Briuselio biurokratų pasisakymus tautinių valstybių klausimu, toks EP pirmininko sprendimas yra eilinis žingsnis į „Vienungą Europą“, ketvirto Reicho pagrindu. Ko nepadarė per amžius kalaviju ir šautuvu, bus padaryta ES šalių/narių „savo noru“ už tariamą apsaugą nuo grėsmės iš Rytų. Pradžia padaryta, Vokietijos kariuomenė jau Lietuvoje. Lietuvos valdžios įkyriu prašymu. Nors tai draudžia Lietuvos Konstitucija.

 3. Pro says:

  Man irgi nesuprantamas Socialisto trydaliojimas dėl vertimo klaidos

  Juk niekas netrukdo pačiam imt ir verst.. ir pasiūlyt medžiagą įdėt į tinklapį, bet ne, ištisai skundžiasi, ištisai opozicijoje, ištisai ieško kaip apdergt tinklapyje dirbančių žmonių darbą.

  Ką tu čia veiki Socialiste raudonasai (kaip gerai pastebėjo Saul) ? Koks tavo tikslas yra čia tulžimi spjaudytis?

  Jau visi pastebi, jog esi čia negatyvu selementas neduodantis anei jokio produkto, .. gal apsidairyk, tu juk ne Lenino gerbėjų kuopelėje…

 4. Socialistas says:

  Apie ką ir kalba, bet jūs remiat kapitalizmą, o ES yra kapitalistinė sąjunga ir jos natūrali eiga yra panaikinti tautines valstybes. Kodėl naikinamos tautinės valstybės, kitas klausimas, bet atsakymas į jį taip pat slypi stambaus kapitalo įmonių interesuose. Taigi kryžium gulti už kapitalizmo idealus, o paskui piktintis jais, nelogiška. Nors kaip minėjau tokiu būdu jums sukuriama laisvės iliuzija kad jūs kažką sprendžiat. Ir šiuo atveju pasipiktinsit, vieni parėkaus, kiti liguistai pasišypsos tvyteryje, bet tikrovėje jūsų balsas nieko nelemia. Tai valdžios svertas, tokiu būdu jūs nuleidžiat garą ir nekeliat pavojaus valdančiajai klasei. O netikslūs vertimai iškreipia žmonių, ypač tokių kaip jūs aplinkos matymą ir suvokimą.
  Ką aš čia veikiu?
  Išsakau savo pagrįstą nuomonę.

 5. saul says:

  Nežinau,nežinau,kokia čia ta tavo pagrįsta nuomonė.Rašai-„Palyginimui TSRS, Lietuvos valstybiniai simboliai nebuvo drudžiami“.-melas.Dar ir kaip draudžiami.Pabandytai sovietmečiu iškelti trispalvę vėliavą.Na o jei tą būtai padaręs tik po karo,tai niekas už tavo gyvybę neduotų jokios garantijos.Manau,panašiau būtų vykę ir su istoriniu vyčiu,bet žmonės savo Lietuvą tapatino p[irmiausiai su trispalve o ir aplamai,vyčio vėliava buvo mažiau populiari.Tai va…Tas pats ir su Gedimino stulpais.Na o jau lietuviškas dvigubas kryžius,tai ,aplamai,sovietų akyse buvo vos ne svastikos ir vokiškojo kryžiaus atitikmuo.

 6. Katalikas says:

  Jūs nesupratote, ką turėjo omenyje Socialistas. Jis turėjo omenyje ne „buržuazinės“ Lietuvos valstybinius simbolius, o LTSR „valstybinius“ simbolius.

 7. demokratija says:

  nu okupantai irgi uzdaude buvo Trispalve,kuo jie skiriasi,,,

 8. LTSR valstybiniai simboliai? says:

  Tai,kad nebuvo jokios valstybės.Ar mes turėjome savo valstybinguną,sienų kontrolę,užsienio politiką.O ir tie patys „simboliai“ nebebuvo jokie simboliai.Vliava,herbas buvo iš piršto išlaužti ir kaip vandens dvyniai panašūs į ,netgi,vidurinės azijos respublikų „simbolius“.Manau,kad retas kuris juos skyrė net tais laikais.“a la socialistas“ ne tą,manau,turėjo galvoje.Nors….kas ten žino,kas pas jį per jovalas galvoje.

 9. Socialistas says:

  Katalike, jie viską puikiai suprato, tiesiog jiems patogu iškraipyti prasmę taip kaip jiems patogu, todėl ir sakau su kvailiais ginčytis neverta.
  Replika paskutiniam nesusipratėliui: tarytum dabar turėtume užsiesnio politiką ir sienų kontrolę.

 10. Gintas says:

  Tu pamanyk, pasipiktino, kad neleis vėliavėles pasidėti ant stalo! Ką Lietuva sprendžia savarankiškai? Užsienio politika? Nejuokinkit…o dėl spalvų tai dabartinė vėliava lygiai tokia kaip Afrikoje…

 11. Myndė says:

  Jeigu kas nors pasiūlytų rasti 10 skirtumų tarp „nepriklausomos“ dabar ir „priklausomos“ tada – vargu ar pavyktų. Nors, jei manote, kad turime užsienio politiką, valiutą, teritorijos kontrolę ir kitus valstybės atributus – sveikinu.
  Kas link vėliavos – derinys raudona-žalia-geltona toks populiarus Afrikoje, kad kyla įtarimas, jog neatsitiktinai…
  Kas link draudimų – jei TSRS draudė trispalvę ir ES daro tą patį – kuo jos tada skiriasi?

 12. konkurencijos nėra says:

  Kas link draudimų – jei TSRS draudė trispalvę ir ES daro tą patį – kuo jos tada skiriasi?

  Skiriasi pono vardas, buvo TSRS tapo ES…

 13. saul mindei says:

  Esminiai 1)privati nuosavybė 2) daugiapartiškumas 3)tikėjimo laisvė 4)atviros sienos-judėjimo laisvė 5)valstybinė lietuvių kalba 6)valstybinių sienų kontrolė 7)laisvas kapitalo judėjimas 8)Lietuviška kariuomenė ir kitos sukarintos struktūros,kaip Šauliai 9) Rinkiminė teisė 10)Laisva spauda 11)Konkurencija 12)rinkos ekonomika ir t.t…………………………..Čia ekspromtu,be eiliškumo ir,aišku,nepilnai.

 14. Myndė says:

  … svarbiausias pasiekimas – atviros sienos. Milijonas juo jau pasinaudojo – kuo toliau nuo „nepriklausomo“ rojaus…

 15. Gintas says:

  Kokiu veršiu reikia būti, kad tikėtum, kad paprastas žmogus kažką gali rinktis pats…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top