Evoliucija – tai dar viena religija [video]

2015, 31 sausio, 7:49 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (10) | peržiūrų 1 039 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisNuo redakcijos:
Siūlomoje temoje kaktomuša susiduria du tikėjimai. Tikėjimas mokslu bei tikėjimas religija. Kažkas galėtų pamanyti, jog mes (sarmatas.lt) bandome čia reklamuoti biblijines tiesas. Tačiau norėtume iškart paneigti tokias prielaidas. Tai tiesiog protingų žmonių sukurtas filmas, kuriame mes matome potencialą (būsimą galimybę), kai kuriems žmonėms išmokti pamatyti skirtumą tarp tikėjimo ir „tikėjimo“, tarp tikėjimo ir „mokslo“, tarp tikėjimo ir žinojimo. Ir suprasti, jog bet kokią „tiesą“ gerai paruošti specialistai gali padaryti abejotina. Filmas tikrai vertas to, kad pažiūrėti jį iki galo. Trukmė 34:40 min.

Ramūnas Kairys

Po Č. Darvino knygos „Rūšių kilmė“, mokslas ir religija stojo į priešiškas barikadų puses. Nors karu to nepavadinsi, bet žodžių mūšių pasitaiko gan dažnai. Istorijoje buvo ir yra mokslininkų, kurie įvardindavo tikėjimą Dievu, kaip savo atradimų įkvėpimo šaltinį. Tuo pačiu žinomi religijų atstovai ne kartą yra atsiprašę mokslininkų už persekiojimą ir pasisakę, jog mokslas nėra religijos priešas.

Šios dvi pusės vis dar lieka priešiškos. Kodėl? Nors įvardijama nemažai priežasčių, viena iš žinomiausių – „tikėjimas“. Šis žodis lengvai suprantamas religijoje, tačiau sunkiai suprantamas mokslui. Mokslininkams sunku įvertinti tikėjimą. Naujasis mokslinis ateizmas bjaurisi žodžiu „tikėjimas“.

Jų supratimu, tai intelektualinis iškrypimas, skirtas religiniams kvailiams. Jų manymu tikėjimas yra aklas. Žinoma, mokslas tvirtina, jog remiasi faktais arba teoriškai ir eksperimentiškai įrodytomis objektyviomis žiniomis. Jiems tikėjimas – nonsensas. Bet ar tikrai? „Living Water“ evangelikų krikščionių organizacijos vadovas Ray Compfort pabandė pasikalbėti su Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų profesoriais ir studentais senu, opiu pasaulio sukūrimo ir evoliucijos klausimu. Siūlau pažiūrėti šį video filmuką – tikrai verta. (lietuviškai įgarsino: Ramūnas Kairys)


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Gojus says:

  Su klydot dėl Darvino knygos pavadinimo – ji nėra „Rūšių kilmė“. Ji vadinasi „Rūšių kilmė ir aukštesniųjų rasių išlikimas kovoje su žemesnėmis rasėmis!“ – ar panašiai būtų. Tiesa nepatogi tad pakeista…

 2. Povilas says:

  Geriausias pavyzdys, kad Darvinas klydo yra homoseksualizmo plėtra vakarų pasaulyje. Pagal Darvino
  teoriją lytinė diferencijacija, kurios užuomazgas jau galima pastebėti pas pačias primityviausias gyvybės formas, yra evoliucijos apoteozė, tuo tarpu vienalytė zoofauna-kirmėlės, pintys ir kt. bestuburiai, dažniausiai yra vienalyčiai. JAV ir vakarų Europoje evoliucija vyksta priešinga linkme!
  Ryškiausias to pavyzdys yra homoseksualizmas. Regresas nuo lytinio dauginimosi iki vienalyčio(homoseksualistinio) neatsiejamas su šio besiformuojančio hominidų porūšio kitų funkcinių organizmo sistemų

  regresija ir visų pirma su virškinimo sistemos ir centrinės nervų sistemos sunykimu. Virškinimo traktui

  pas šią regresinę gyvybės formą tapus vienalytės lytinės sistemos dalimi, ėmė vystytis kiti energijos

  pasisavinimo mechanizmai. Galima spėti, kad tai gali būti chloroplastų atsiradimas ir saulės energijos pasisavinimas. Centrinė nervų sistema, kuri didele dalimi užimta kiaušialąstės vystymosi ciklo reguliacija, nebelikus šiai funkcijai, neabejotinai regresuoja į kirmėlėms ir kt. bestubūriams būdingus
  nervinius vamzdelius-ganglijus.

 3. Joana says:

          Esu eilinė Lietuvos pilietė ir pasakysiu, kad, mano nuomone, tokio tipo ginčai — beprasmiai. O juo labiau, — Tikėjimo tema. Nors teigiama, kad ginčo metu gimsta tiesa, tačiau dažniausiai besiginčydami oponentai geriausiu atveju… susipyksta, nes paprastai ginčijasi tie žmonės, kurie giliai įsitikinę savo teisumu ir atkakliai gina savo pažiūras, tarsi norėdami „perauklėti“ savo oponentus ir priversti juos galvoti „teisingai“. Tačiau taip niekados nebus. Patraukti savo pusėn galima tik savo tvirtų įsitikinimų ar pažiūrų neturintį ir vis dar abejojantį asmenį, gi, priešingu atveju, kaip minėjau, laukia beprasmė, daug energijos ir laiko suėsianti kova.
           Esu Tikėjimo šalininkė. Tikėjimo, bet — ne religijų, nors jas gerbiu. Kaip ir visų, turinčių savo gilius įsitikinimus žmonių, pažiūras, jeigu jos nėra pavojingos kitų žmonių gyvybei. Juk Dievas kiekvienam žmogui davė PASIRINKIMO laisvę, todėl tik nuo kiekvieno žmogaus priklauso, ar jis eis per Gyvenimą darydamas gerus ar kenkėjiškus darbus. Juk jeigu Dievo nėra, tai kam prieš Jį kovoti? Būtų žymiai geriau, jei kovotume prieš akivaizdžiai matomus demonus, su kuriais dažnai tenka susidurti: girtavimą, smurtą, narkotikus, paleistuvystės propagandą lietuviškuose internetiniuose dienraščiuose, korupciją, valdžios nesąžiningumą ir nejautrumą, teismų neobjektyvumą ir kt. negeroves, su kuriomis susiduriame ir nuoširdžiai jomis piktinamės, bet nieko nedarome, kad jos išnyktų, bet — nekištume savo nosytės į Dievybės reikalus. Juk net ir kunigystės atsisakęs a+a Jonas Ragauskas, kuris parašė autobiografinę knygą „Itte, missa est!“, už kurią tais pačiais,1960, metais gavo Valstybinę premiją, ir kuris visais būdais toliau skleidė ateizmą, visgi mirties patale šaukėsi Dievo… Vadinasi, suprato klydęs ir to labai gailėjosi… 
  Todėl gyvenkime darydami tik kilnius darbus savo Tėvynei, nelaukdami už juos atlygio, ir skleiskime aplink save tik Gėrio Šviesą, kad, priartėjus prie Amžinybės slenksčio, netektų atgailauti…
      

 4. Artūras says:

  visai linksma žiūrėti kaip kreacionistai „žudo“ argumentais nepasiruošusius evoliucionistus/ateistus. tik keista, kur išgaruoja jų kritinis mąstymas, kai pradeda kalbėti apie religiją :) ko gero būti vienos ar kitos pusės „tikėtoju“ yra žymiai lengviau ir nereikia tiek stiprybės, kiek būti agnostiku. Tai paaiškina kodėl jų tiek mažai.

 5. Povilas says:

  Kad nereikėtų užsiimti niekniekiais- rūsių lipdyba iš molio, viešpats Dievas sugalvojo genų mutacijas, natūralią atranką ir t.t., o ponas Darvinas savo primityviu protu, gavęs atitinkamą Dievo postūmį, tik pabandė įsigilinti į Dievo verslą.

  Todėl manau, kad nereikia priešinti dviejų visatoje gražiai sugyvenančių reiškinių ir kėsintis į Dievo
  sostą.

 6. MIrga says:

  Povilui apie homoseksualizmą.
  Homoseksualizmas nėra pastarųjų dešimtmečių ,,išradimas“. Jis ,,banguoja“ istorijos eigoje. Ir vien taip paviršiais peržvelgus (nesu istorikė- reikėtų pasiknaisioti), jis paplisdavo labiausiai būtent kažkokios civilizacijos ar imperijos paskutiniame vystymosi taške. Pvz.- ne paslaptis didžiulis H išplitimas prieš Romos imperijos žlugimą, Renesanso pakilime arba prieš Spalio revoliuciją Rusijos imperijoje. Kai užgimsta naujas pasaulis, kaip taisyklė, nėra kada ,,blūdyti“, reikia kolonizuoti naujas žemes, statyti naują pasaulį, daug dirbti ir…vaikus gimdyti!
  Iš to, kad jų paplitimas vėl didelis, visai galimas daiktas, kad vartotojiška civilizacija priėjo ,,liepto galą“ ir mūsų (arba mūsų vaikų) laukia kažkokios naujos gyvenimo surėdymo formos.

 7. Ko apskritai vertas darvinizmas? says:

  Neblogas straipsnis šia tema:

  http://www.kvantinemagija.lt/bezdzioniu-apologetas.html

 8. arthur says:

  Kokius planus bekurtum,niekada nepamiršk kad ir pats esi plano dalis…..

 9. arturas says:

  Sveiki, visiškai pritariu Joanai, jog ginčai religine tema – beprasmiai. Beprasmiai, ne ta prasme, kad kaip kas teigia, kad jų metu gimsta tiesa, o, paprasčiausiai, gaištamas laikas. Tiesa yra Dievo žodyje, beje, ten niekur ir nesiūloma tokia praktika: atkakliai ginti savo pažiūras oponento atžvilgiu, versti juos teisingai galvoti. Juo labiau pats žmogus, nei jo įsitikinimas negali patraukti abejojantį asmenį priimti Biblijines tiesas. Gi, parašyta, ką Dievas pašauks. Dievas kitus šaukia per mus tikinčiuosius, bet tą darbą atlieka Šv. Dvasia. Dievo valia yra, kad mes leistume per save Jai pasireikšti. Tik Ji viena gali atverti užkietėjusios širdies kerteles, suteikus žmogui išsigelbėjimą, išgydyti luošį, atverti ausis ir burną kurčnebyliui, išvaryti demonus. Aš nenoriu daug čia rašyti, bet mes paprasčiausiai darykime, tai, ko mus moko Šv. Raštas:“ ir, kurie tikės, tuos lydės šie ženklai: mano vardu jie išvarinės demonus,…,jie dės rankas ant ligonių ir tie pasveiks“. Čia gi, nepasakyta, kad tai, galės padaryti tik pastorius, djakonas ar dar kas nors, o tas, kuris yra įtikėjęs į Jėzų Kristų, kaip savo išgelbėtoją. Dievo valia ir yra ta, kad taip darytume, skleisdami evangeliją. Patikėkit, išgyjęs žmogus,ar to  buvęs liudininkas, mielai priims gyvybingą Dievo žodį.
      Na, o visą kitą, kas nėra tiesa, kuri neparašyta Dievo rašte, gerbti negaliu, laikydamas šėtono pasėtu nuodu, kuriuo, kaip dažnai atsitinka, kai žmonės naudojasi, atkakliai gindami savo, o ne  Šv. Rašto tiesas. Gal tai yra ir mažytis netikslumas, niuansas, bet tai yra nuodas, kuris galu gale, atveda žmogų prie bedugnės krašto.
      Tad, visiem linkiu, o pirmiausiai sau, tinkamai tarnauti  Viešpačiui,gilinantis į Šv. Raštą,prašant, kad Šv. Dvasia apšviestų protą ir, kad pasėtas Dievo žodis mūsų širdyse duotų tikėjimo vaisius, kuriuos lydėtų Dieviški darbai, kurie reikštusi per mus tikinčiuosius, veikiant Šv. Dvasiai gelbėjant žmonių sielas ir griaunant šėtono kėslus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top