Financial Times: Briuselis apgins Europą nuo Rusijos dujų sutarčių

2016, 26 sausio, 21:33 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (4) | peržiūrų 378 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ft.com

dujos

Briuselis siekia gauti teisę kruopščiai tikrinti dujų tiekimo sutartis tarp Rusijos ir ES šalių dar iki to, kai jos bus pasirašytos. Tokiu būdu ES bando sumažinti „Gazpromo“ įtaką, rašo Financial Times.

Sekantį mėnesį E`uropos Komisija ruošiasi teikti pasiūlymą, pagal kurį keletas jos atstovų turės analizuoti energijos resursų tiekimo sutartis su šalimis, neįeinančiomis į ES, dar iki jų sudarymo ir pasirašymo, ir suteikti, ar nesuteikti tam savo pritarimą. Pasak Eurokomisijos atstovų, tai yr abūtina dėl „didesnio ES energetinio saugumo ir vidinių rinkų darbo normalizavimo“.

Leidinys pabrėžia, jog iš dalies šių priemonių buvo imtasi dėl „Pietų srauto“ situacijos. 2014-ųjų pabaigoje Briuselis nutarė, jog šio dujotiekio statyba prieštarauja ES įstatymams, ir uždarė projektą. Tačiau tą buvo labai sunku padaryti, kadangi Rusija jau buvo sudariusi eilę sutarčių su šalimis ES narėmis, kurių teritorijomis turėjo būti nutiestas dujotiekis.

ES atstovų nuomone, tai įvyko todėl, kad Briuselis apie viską sužino, kai tai jau būna įvykę. Prie viso to, ES specialistai patikrino 124 sandėrius, sudarytus tarp įvairių šalių dujų tiekimo klausimais. Iš jų 15 neatitinka ES normų, tačiau jas labai sudėtinga nutraukti ar peržiūrėti jų sąlygas.

Pagrindinės ES pretenzijos sutarčių su „Gazpromu“ atžvilgiu buvo dėl to, kad jose buvo įrašyta sąlyga-draudimas perpardavinėti nusipirktas dujas. Briuselio nuomone, tai daro žalą laisvai konkurencijai ir skirsto dujų rinką pagal nacionalinį principą. Financial Times rašo, jog rusų kompanija pasižadėjo nutraukti tokią praktiką.

Tuo pat metu Lenkija kviečia Europos Komisiją eiti dar toliau ir vykdyti dar didesnę kontrolę, tame tarpe ir grynai komercinių sandėrių atžvilgiu tarp „Gazpromo“ ir privačiomis kompanijomis. Šiuo momentu Briuselis dar nesiryžta žengti šio žingsnio, tačiau Europos Komisija ruošiasi teikti pasiūlymą dėl komercinių sutarčių vertinimo po jų sudarymo. Šis vertinimas bus daromas tik, kai apimtys viršys 40% šios šalies dujų rinkos apimčių. „Beje, sandėriai su „Gazpromu“, dažnai tokiais ir būna“, – rašo leidinys.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Ec says:

  Galėtų tos šalys vietoje Gazpromo pasirinkti mūsų In depedence dujas, nereikėtų nieko kontroliuoti. Kažko nenori mūsų dujų

 2. zzz says:

  Durnių laivas skęsta,o durniai toliau kliedi.Toks įspūdis,kad jie visi naudoja narkotikus per didelėmis dozėmis.

 3. Konkurencijos nėra says:

  Tai visas dujas iš Rusų nupirks Vokiečiai, „Šiaurės srautas“, o tada pardavinės savo kaina norintiems ir nenorintiems…

 4. fb nerijus geopolythica says:

  straipsnis yra vejai,iki 2020metu visi ES duju vamzdynai bus sujungti i viena linija…Briuselis su GASPROMU pasirasynes naujas sutartis…..Iranas pagal duju atsargas yra nr 1 pasaulyje siuo metu.ir po dvieju metu prades duju eksporta i Europa(siuo metu iranas neturi tam infrastukturos)nes chaosas sirijoje ir irake trukdo tiesti vamzdynus i Sirijos uostus…bus pasirinktas variantas toks:klos vamzdynus persijos ilankos dugnu iki OMANO(emiratas)kuris turi visa infrastuktura tiekti dujas i ES.(be to OMANAS su visom salygom..pagyvensime ,pamatysime.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top