Finansų ministerijos siūlymas Seimui ratifikuoti ESM steigimo sutartį ir galutinai praskolinti Lietuvą

2015, 2 sausio, 9:45 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (13) | peržiūrų 1 244 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisFinansų ministerija 2014 -ųjų, gruodžio 6 dieną pateikė projektą – pažymą, apimtimi siekiančią 81 puslapį, su raginimu Lietuvos Seimui ratifikuoti Europos Stabilumo Mechanizmo (ESM) steigimo sutartį.

Pateikto projekto trečiajame puslapyje (apačioje) teigiama, jog jis buvo derinamas, t.y. buvo konsultuojamasi su visuomene, pateikus jį Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos aktų informacinėje sistemoje, tačiau visuomenė buvo tiek abejinga savo pačios ateičiai, kad tiesiog spjovė ir jokių pasiūlymų ar pastabų nepateikė.

Gal kas žinote kur randasi tokia informacinė sistema ir iš kur eilinis visuomenės narys gali žinoti jos buvimo vietą, kai visą jam reikalingą informaciją iki šiol gaudavo iš spaudos ar televizijos? Mes patys (sarmatas.lt) šią informaciją aptikome tik vieno savo smalsaus ir žinančio ko ieško nario dėka, už ką jam ačiū.

Žemiau pateikiame trumpą šio 81 puslapio dydžio dokumento ištrauką ir komentarus:

 • 1)Didžiausio skolinimo pajėgumo ir Europos stabilumo mechanizmo įstatinio kapitalo pakankamumo pakeitimų pagal Europos stabilumo mechanizmo steigimo sutarties 10str. 1 dalį;
  2)Galimo Europos stabilumo mechanizmo įstatinio kapitalo pasirašymo įmokų rakto pakeitimo pagal Europos stabilumo mechanizmo steigimo sutarties 11 str., jei tai padidintų Lietuvos Respublikos finansinius įsipareigojimus.
  Pagrindinė Europos stabilumo mechanizmo (ESM) funkcija – suteikti finansinius išteklius ir suteikti finansinę paramą euro zonos valstybėms, kurios susiduria su finansavimo problemomis.
  Prireikus Lietuva taip pat galės pasinaudoti siūloma pagalba: ESM teikia paskolas, prevencinę finansinę paramą, vykdo intervencijas pirminėje ir antrinėje rinkose, taip pat teikia finansinę paramą ESM narės finansų įstaigoms rekapitalizuoti. Pažymėtina, kad teikiant paramą keliamos griežtos sąlygos dėl makroekonominės politikos koregavimo programos vykdymo.
 • Lietuvai bus taikomas koreguotasis įmokų raktas – į ESM reikės įmokėti (grynais – red.past.) 327,2 mln. eurų:
  pervedimai bus išdėstyti per 5 metus po 65,44 mln. eurų, pirmąją įmoką įmokant 2015 m. sausio mėn. (jau dabar – red.past.).
  Kiti Lietuvos įsipareigojimai bus garantiniai, t. y. Įsipareigojimai iki pareikalavimo.
  Lietuva tai sudarys 2,5362 milijardo eurų (8,7498 mlrd. LT – red.past.). Pasibaigus dvylikos metų koreguojamojo įmokų rakto laikotarpiui, viena įmoka Lietuva turės įmokėti skirtumą tarp to, ką būtų mokėjusi pagal įprastą įmokų ESM raktą, ir tarp to, ką mokėjo pagal koreguojamąjį įmokų raktą, – 159,4 mln. eurų (galutinis įmokėtinas kapitalas bus 486,6 mln eurų), o įsipareigojimai iki pareikalavimo sudarys – 3,7712 milijardo eurų (13,0106 mlrd. LT – red.past.)
  Pažymėtina, kad įmokėtinas kapitalas įtakos valdžios sektoriaus deficitui neturės.
 • Derinimas – Projektai suderinti su Užsienio reikalų ministerija, Teisingumo ministerija ir Europos teisės departamentu prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos.

Kalbant paprastai Lietuva turės įmokėti į ESM fondą 486,6 mln €urų (1,6787 milijardo LT) tiesioginėmis įmokomis per penkerius metus, iš kurių 159,4 mln. €u (549,93 mln LT) turės būti sumokėti po 12 metų.

Įsipareigojimai iki pareikalavimo – tai tiesioginis skolos (?) susitartai sumai pripažinimas ir įsipareigojimas ją atiduoti pirmu kreditoriaus reikalavimu. Tučtuojau ir nežiūrint į nieką. Net jei šalyje būtų badas.

paveikslėlis

Šiame įmokų į ESM grafike dar nėra parodyta Latvija

Šiuo atveju Lietuvos susitartoji suma, kurią ji bus skolinga ir kurią įsipareigos grąžinti pirmu ESM pareikalavimus bus lygi 3,7712 milijardo €urų (13,0106 mlrd. LT).

Norime priminti skaitytojams, kad jokios tokios skolos Lietuva neturi. Tai buvo tik vaizdingas palyginimas. Tačiau net ir neturėdama skolos – tuos pinigus ji privalės sumokėti. O kalbant dar suprantamiau, – juos sumokėsime mes visi, t. y. 1 018 000 dirbančiųjų ne valstybės sektoriuje ir kuriančių tiesioginį BVP. Priminsime, jog valstybės sektoriuje dirba apie 220 000 žmonių, iš kurių dalis kuria savo BVP dalį (mokytojai, gydytojai, gaisrininkai, policininkai ir t.t.) ir tų, kurie BVP nekuria – tai valdininkai, kurių yra apie 70 000.

Tad grįžtant prie tos finansinės naštos dirbantiesiems ir tiesiogiai kuriantiems BVP žmonėms, ji, esant tiems aukščiau aprašytiems skoliniams įsipareigojimams bus padalinta visiems 1 018 000 žmonių apytiksliai po 3704 €urus (12 780 LT). Tai bus padaryta tiesiog didinant mokesčius.

Ir žinoma vėlgi, tie mokesčiai tiesiogiai atsilieps būtent tiems mūsų dirbantiesiems, kurie ir kuria tiesioginį BVP. Ant jų laikosi valstybė ir jie apmoka visas valdžios klaidas.

9-ajame šio dokumento puslapyje kalbama apie galimas ESM pajamas investavus €uro zonos valstybių suneštas į ESM lėšas, kurios, atskaičius visas jų administravimo išlaidas galės būti padalintos šalims narėms. Esą grąžinant.

Bet kaip jau suprantame, šių lėšų, net jei jos ir bus kažkokiu stebuklu sugrąžintos, nepamatys tie, kurie jas ir uždirbo – žmonės savo darbu uždirbę ir sumokėję į ESM fondą. Jie nesiskaito tų lėšų savininkais. Jiems leidžiama tik sumokėt. Kaip prievolę.

Ir sprendžiant pagal viską,, nenumaldomai didėjant valstybės skolai, ateityje šios prievolės mums visiems tik didės.

Siūlome pasiskaityti šį dokumentą:


Taip pat galite atsisiųsti šį dokumentą:

  Pažyma dėl Europos Stabilumo Mechanizmo Sutarties ratifikavimo (2,3 MiB, 412 atsisiuntė)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Mindas says:

  Mažai kas skaitys tokį ilgą dokumentų rinkinį.
  Į natūraliai kylantį klausimą – iš kur imsim babkių – aiškaus atsakymo nėra, nes jis pernelyg aiškus :) iš mūsų visų per mokesčius :), o kiek pritrūksim, pasiskolinsim (ir pyyyygiaaaaauuuuuu, nes turim evrą :)))) (neprimena isterjos „būūūtai brrrraaannkzzzz“? :) ) ir paskui tas skolas atidavinėsim :) vėlgi per mokesčius :) taigi, į klausimą, ką galima manyti apie bendro gyvenimo lygio valstybėje kilimą (neskaitant nedidelių atskirų grupuočių), ir ar ne naivu ir vaikiška to gėrio tikėtis, kai mažėja žmonių skaičius ir auga šalies skoliniai įsipareigojimai, atsakykit kiekvienas pats sau. Jei aplink mane gyvenantiems gyvenimas vis blogėja ir sunkėja, tik laiko klausimas, kada jis vienaip ar kitaip, nebūtinai finansine, galbūt saugumo, galbūt dar kitaip pablogės ir man, kitaip tiesiog nebūna.
  Galima manyti, kad mums kaip valstybei apsimoka kuo greičiau žlugti finansiškai, esą tada tas ESM bus labai gerai, nes rems mus :) na, naivu ir vaikiška tikėtis, kad tiesiog taip, už dyka tuos pinigus duos. Turės būti nauji įsipareigojimai, galbūt dar likusio valdiško turto perleidimas (sekant Graikijos pvz.), gal dar kas nors, kad ir nusilenkimas Europos federalizacijos idėjai, esą vis tiek nacionalinės vyriausybės nesusitvarko, tai tegul vienas centras, kaip kadais Maskva, tegul sprendžia, kaip kam gyventi „v severo vostochnom kraju“ (kas nesuprato, čia aliuzija į rusų imperijos laikais taip vadintą šiaurės vakarų kraštą, tik dabar tai bus šiaurės rytų kraštas, nes nuo briukselio esam į rytus :) ).

 2. n... says:

  manau, kad, esant tokiai situacijai, reikia skolintis, jei tik dar skolina palankiomis sąlygomis… tačiau… skolintis ir reikia skolintis tik tada, kad ne reiktų rėkti, kad „pinigų nėra“… tai reiškia, kad skolintis reikia tik realiems darbams atlikti, kurie sukuria pridedamą vertę… o ne kokiems ten vertinimams, mokymams, ateities projektams… VISI TOKIE vertinimai, projektai turi būti įtraukti į REALIUS PLANUS, į kuriuos galima jau įtraukti visokius biurokratinius popierius…
  o dabar…
  prikurta visokių vertinimų, menamų ateities projektų, o realiai NIEKAS daugumoje atvejų nėra įvykdoma…
  o geriausieji ir aktyviausieji keliauja svetur kurti ir dirbti svetimuose projektuose…
  blogai tvarkomės, brangieji…

 3. artas says:

  >>MIndui

  Tai čia niekur net neparašyta, kad kažkas kažką rems už dyką.

  Bus lengvatiniai kreditai ir kitokia finansinė parama. Žinoma už procentus, nežiūrint į tai, kad ten mūsų pinigai bus sudėti.

  Ir pagal ESM sutartį, paties ESM fondo valdytojai bus visiškai nepriklausomi, saugomo neliečiamybės statuso, atleisti nuo mokesčių ir kiekvienoje valstybėje turės savo lyg ir diplomatinę atstovybę. irgi apsaugotą neliečiamybės statuso. Tai bus elementarus UABas nepavaldus jokiai valstybei kurios teritorijoje randasi. http://www.sarmatas.lt/03/slubas-euras-su-pasoga/

 4. stasys says:

  Informacija kaip tokia yra vertybė, objektyviai pateiktos informacijos vertė dvigubinasi ,..nes skaitytojui tai leidžia ne tik ja perskaityti bet ir pačiam savo pastangų dėka pabandyti suprasti jos verte . Kas liečiant ši str. tikrai vertas dėmesio, bet detalei analizei reiktų daugiau informacijos na pav. o kaip atrodo visumoje mūsų valstybės mokamos ir gaunamos iš EU naudos- įsipareigojimu  pjūvis..paprasto UAB atvejų metu pabaigoje visada gauni preliminaria pelno nuostolio ataskaitai , iš ko gali matyti pagal kokia dinamika vystosi įmonė ..Valstybės atvejų ..irgi turėtų atsirasti kažkas panašaus tik sudedamųjų grafu toje ataskaitoje turėtų būti daugiau …Aš suprantu kad ne prie visos informacijos galima prieiti,. bet gaunant ir preliminaria jau daug ką galima pasakyti …Juk kaip ne kaip valstybė gyvuoja jau ne pirmus metus …grįžtant prie str.  matyt viskas priklauso nuo to ko siekia redakcija ? pigus populizmas visada pigiai kainuoja..o tai kas pigų atitinkamos ir vertės . MĄSTYKIME KARTU . 

 5. PP says:

  Informacija yra slepiama ir galima prieiti tik prie nuotrupų, iš kurių, deja, negalima susidaryti pilno vaizdo.

 6. Aradija says:

  Joooo, jei pasirašys gausis kad privalome sumokėti pinigus tam kad paskui dar daugiau jų sumoketume, ir šiaip iš oro. 
  12780 Lt – gi daugumos metinis uždarbis, iš ko begyventi?

 7. Mindas says:

  Stasiui – pasikartosiu, du labai paprasti skaičiukai, parodantis valstybės situaciją, tai jos gyventojų skaičius ir skola. Jei gyventojų mažėja o skola auga, kalbėti apie situacijos gerėjimą yra naivu.

 8. Mindas says:

  papildau n… pastabą:

  todėl realią naudą nešantys projektai ir nevystomi, nes tai leistų stiprėti šaliai, bet su stipresne ir savarankiškesne šalimi būna sunkiau susišnekėti, todėl šalies, kad ir LIetuvos stiprėjimo europos sąjungai kaip iš briukselio valdomam dariniui, nereikia.

 9. Esu tikras, kad Seimo nariai jos dar net neskaitė 
  Ir vargu ar perskaitys. Suomiai, patyrė šoką, nes visą grėsmę suvokė, tik po Estijoje prasidėjusių diskusijų.

  Lietuva dar turi galimybę, apriboti savo įsipareigojimų dydį ESM fondui, kaip tai padarė kol kas vienintelė euro zonai priklausanti valstybė – Vokietija ir tik vieno balso persvara tuo nepavyko pasinaudoto Estijai.

  Plačiau apie tai mano tinklalapyje publikuotame straipsnyje: „Po euro įvedimo Estijoje – kova už demokratiją“

 10. to Aradija says:

  kadangi lietuviai yra nerealiai talentinga tauta,
  atsakymas būtų toks :) :

  „Susitinka vyriausybių vadovai G. Brownas, A. Merkel ir A. Kubilius.
  G. Brownas:
  – Pas mus vidutinis atlyginimas yra 2000 svarų sterlingų. 1000 svarų sterlingų žmonės išleidžia mokesčiams. Niekaip nesuprantu, kaip jie iš to 1000 išgyvena…
  A. Merkel:
  – Pas mus vidutinis atlyginimas yra 1500 eurų. 700 eurų žmonės išleidžia mokesčiams. Niekaip nesuprantu, kaip jie iš tų 800 išgyvena…
  A. Kubilius:
  – Pas mus vidutinis atlyginimas yra 1000 litų. 1200 litų žmonės išleidžia mokesčiams. Niekaip nesuprantu, iš kur jie tuos 200 gauna…“

  Laimingų ožkos su ožiukais naujųjų metų! :)

 11. Juozas says:

  Puiku, kad tokia informacija slepiama. Juk vėliau dėl to slėpimo ją bus galima laikyti niekinwe.

 12. Juozas says:

  Tiesiog šiurpiai atrodo iliūzija, kad, neva, kažkas „turi“ absoliučiai visiems pakankamai paskolinti. O juk praktiškai, tai mulkinimas per akis net neraustant. Už tokią „teisę“ teks atsakyti tos „teisės“ autoriams ir vykdytojams eiliniu holokaustu. Patikėkit, ne aš tą išsigalvoju. Tokia yra gyvenimo logika, ir niekadėjai niekur nuo jos nepabėgs. Jei ne jie atsakys, atsakys jų anukai, proanukiai…

 13. ! says:

  Priimta gruodžio 18. Ar skaitė nežinau. Aš skaičiau. Jau seniai, labai seniai. Ir jau labai seniai sakau-nereikia mums jokios valdžios ir mokesčių mokėt nereikia. Mes ant jokių popierių savo parašų nedėjom, o va ant valdžios padėti galim.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top