Galimybė išrinkti į Seimą tik turinčius pakankamai pinigų šiandien yra tapusi norma

2016, 5 sausio, 11:21 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 455 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Avys ir rinkimai

Kaip pranešė VRK (niekieno nerenkama Vyriausioji rinkimų komisija), šių metų rinkimuose į Seimą, vyksiančiuose spalio mėnesį, partijos iškeliančios kandidatų sąrašus ir kandidatai į deputatus, savo rinkiminei kampanijai ( reklamai) galės išleisti iki 2,2 milijono litų.

Toliau VRK pranešime detalizuojama kokiomis proporcijomis ir sąlygomis galės būti išleisti šie pinigai, kas iš tiesų turėtų būti įdomu tik VMI atstovams, stebintiems šešėlinių pinigų srautų judėjimus.

Pagrindinė VRK mintis šiame pranešime yra tokia:

Plebėjai neturintys tokių pinigų gali net nebandyti galvoti apie dalyvavimą rinkimuose, nes juos užgoš partijų reklamuojami kandidatai ir jų sąrašai. Iš kitos pusės, jie greičiausiai net neturės rinkimams būtino piniginio užstato (anksčiau jis buvo lygus 10 000 LT), kuriuo galėtų rizikuoti atplėšę jį nuo šeimos.

Keista čia kas?

Kad toks požiūris yra tapęs norma, ir prieš jį niekas neprotestuoja. Nes būtent toks įstatymas įteisina visuomenės sluoksnių diskriminaciją pagal pajamas, kuomet vieni turi visas galimybes, o kiti visiškai jokių, nes šiandien visos be išimties valdančiosios partijos atstovauja tik verslo ir turtingųjų interesus bei uoliai vykdo Briuselio nurodymus, toli gražu ne visada atitinkančius visuomenės interesus.

Ir čia tiesiog prašyte prašosi išvada – turtingasis elitas savo išleistais ar prastumtais per savo lobistus įstatymais apsisaugojo save nuo vidurinės ir nepasiturinčiosios klasės atstovų patekimo į valdžią ir atitinkamai jos galimo inicijuoti politinės tvarkos keitimo.

Ir nuosekliai tobulina tuos įstatymus toliau, mažindamas ir taip jau mažas galimybes kitų politinių pažiūrų naujiems dariniams patekti į įstatymų leidžiamąją valdžią.

Todėl gali spjauti į nepasiturinčiąja virstančios viduriniosios klasės nepasitenkinimą (nepasiturinčioji klasė apskritai nedėmesio zonoje) ir vykdyti turtingiesiems bei verslui duotus pažadus.  Leidžiami įstatymai – jų pačių pusėje. Tą galima matyti naujojo Darbo Kodekso puslapiuose…

Paskutinis to pavyzdys – iki 2000 narių padidintas partijoms leidžiamas egzistavimo ir registracijos barjeras. Neturite 2000 narių iškart – jūsų partijos net neregistruos. O jei turite jau egzistuojančią, tačiau narių skaičiumi nesiekiančią minėto barjero – būsite išregistruoti.

Bet juk akivaizdu, kad nė viena iš valdančiųjų partijų nesutiktų patvirtinti įstatymo, pagal kurį teisę egzistuoti turi tik tos partijos, kuriose narių skaičius siekia, sakykime, 50 tūkstančių. Jos tą pavadintų neracionaliu, nedemokratišku ir dar kokiu nors „ne…“ griaunančiu sistemos stabilumą.

Todėl visi tie VRK pranešimai yra skirti tik valdančiosioms partijoms, iš kurių narių yra sudarytas ir pats VRK. Ir, tikėtina, jog tas pranešimas tėra tik pačių valdančiųjų partijų vidinio susitarimo reziumavimas.

Nelįskite į rinkimus, plebėjai, – tai elito sritis!

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Mindaugas says:

    Visų pirmiausia, pasakykime, kad Lietuvoje jokios demokratijos nėra. Iš esmės Lietuva, kokia ji yra šiandien, yra ne kas kita, kaip vietinio bei užsieninio stambiojo kapitalo interesus aptarnaujantis administracinis vienetas, pompastiškai įvardijamas „nepriklausoma“ valstybe. Nėra ko įrodinėti, kad visi Lietuvos politikieriai, pirmiau viso kito, yra statytiniai valdančiosios klasės – stambųjį kapitalą valdančių oligarchų – kurie faktiškai pasamdo visą valstybės aparatą bei „tradicines“ partijas saviems interesams aptarnauti. Visos šitos Lietuvos partijos siekia kiek įmanoma labiau įsisavinti Europos Sąjungos lėšas vien tam, kad būtų dirbtinai didinamas popierinis Lietuvos BVP, nepaisant realaus ekonominio augimo ar progreso nebuvimo – tam, kad sudarytų statistinę ekonominės sėkmės iliuziją, o, ją pasitelkdamas, galėtų išlaikyti ir toliau aukštus savo bei savo partijos reitingus. Neturėkime iliuzijų ir dėl pseudo-opizicijos, t. y. liberalkonservatorių klikos. Tai tėra tik kita tos pačios monetos, kuriai priklauso LSDP, pusė. Tai tėra tiktai stambiojo kapitalo partijos, ne kartą pardavusios ir vis parduodančios tautos interesus tam, kas sumoka daugiau, nesvarbu, ar tai būtų vietos kapitalistai, ar užsienio bankai ir transnacionalinės organizacijos. Tad neturėkime iliuzijų ir supraskime, kad jokios demokratijos Lietuvoje nėra – čia turime ne ką kitą, kaip paprasčiausią piniginę diktatūrą – kapitalo diktatūrą. Ir jei mąstysime blaiviai ir racionaliai, tai suprasime, kad gyvenimas klostosi ne pagal mūsų ar kieno nors kito užgaidas, o pagal konkrečius, objektyvius faktus ir dėsningumus ir, kad visų pirma ne masių sąmonė nulemia jų gyvenimą, bet pats jų gyvenimas nulemia sąmonę ir idėjas – tai byloja tiek paprasčiausia gyvenimiška patirtis ir istorija, tiek ir visuomenės mokslai.

  2. gojus says:

    Tai tau naujiena – be reikalo skaičiau…

  3. Zasinas, kuris tuoj irgi isskris says:

    Sitoj degradavusioj valsybej nieko nebus kol nesutrates automatai, o jie ir nesutrates nes koks vienas milijonas sedi butelio dugne

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top