Holokaustas: istorinis įvykis ar kvazireliginis kultas?

2021, 30 sausio, 7:02 | kategorija LPT | atsiliepimų (7) | peržiūrų 297 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Blogeris Zeppelinus (Raimundas Navickas)

Blogeris Zeppelinus | Facebook

Holokaustas: istorinis įvykis ar kvazireliginis kultas? Holokausto inkvizicijos siautėjimas sukelia minčių

Jei kas nors svajojo pasivažinėti laiko mašina ir nulėkti į tolimą praeitį, pasižiūrėti, kaip ant laužų spirga visokios raganos bei eretikai, gali nebetaupyti eurų bilietui. Nūnai visa tai už dyką galima išvysti aktualioje dabartyje.

Tokio bjauraus puolimo plačiu frontu, kokio susilaukė Seimo narys, Istorinės atminties komisijos pirmininkas prof.V.Rakutis dar neregėjau!

Negaliu sakyti, kad jo straipsnis mane sužavėjo. Tai akivaizdžiai kažkoks neredaguotas ekspromtinis juodraštis su ne iki galo nušlifuotomis formuluotėmis, gan nevykusiomis verbalinėmis konstrukcijomis kalbant apie komunistinių režimų genocidinius nusikaltimus bei keistokais pamąstymais apie nacionalistų rebrendingo į tautininkus prasmingumą.

Tačiau pagrindinė jo mintis buvo visai logiška. Jei mes norime – o mes juk norime? – kad tokio tipo istorinė tragedija nepasikartotu vėl, turime labai aiškiai suprasti – kas lėmė, kad ji nutiko tokiame pavidale, kokiame nutiko ir kokie faktoriai tapo prielaidomis, kad visi tuo metu gyvenę žmonės elgėsi taip, kaip elgėsi ir reagavo taip, kaip reagavo.

Kodėl vieni šaudė, o kiti ne? Kodėl vieni tuo džiaugėsi, o kiti verkė ir smerkė? Kodėl vieni slapstė ir padėjo, o kiti bijojo ir neprisidėjo? Kodėl vienus gelbėjo, o kitiems buvo abejingi? Daugybė klausimų, į kuriuos reikėtu atsakymų.

Juk viskam žmonių elgsenoje yra priežastys bei motyvai – ir jų nagrinėjimas sudaro galimybę suprasti: kas turėjo būti kitaip, kad to nebūtų nutikę?

Tik tai suvokus apie praeitį įmanoma bandyti konstruoti ateitį tokia linkme, kad pasikartojus baisiai situacijai dauguma žmonių elgtųsi kitaip, nei WW-II metais. Ir tai yra istorikų darbas.

Bet iš pastarųjų dienų įvykių panašu, kad yra galingų žmonių grupės, kuriems tokie istorikų motyvai visai nerūpi. Juk visiškai akivaizdu, kad V.Rakučio straipsnis NĖRA kritikuojamas. Nėra jo citatų, nėra konkrečių pasakytų žodžių nagrinėjimo.

Ne, nieko panašaus – yra „kaip jis drįso apie tai kalbėti – juk tai šventvagystė“ stiliaus smerkimas, pagardintas įžūlaus melo, neva V.Rakutis Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną viešai pasakė, kad dėl Lietuvos žydų išžudymo kalti patys žydai.

Tai kad nesakė jis šito – teigiantys kitaip turėtu pacituoti profesoriaus žodžius, bet tai kad negali! Nėra tokių žodžių, todėl belieka tik fantazuoti ta tema. Ir pastebėkite – niekam iš tų puolėju neįdomu, ką apie savo pasakytų žodžių prasmę aiškina pats V.Rakutis: – o kam?

Juk jie geriau už jį patį žino, ką jis turi galvoje ir ką norėjo pasakyti, rašydamas vieną ar kitą sakinį. Jau daėjome iki kaltinimų Holokausti neigimu – nors bet kuriam raštingam žmogui su viduriniu išsilavinimu ant pečių akivaizdu, jog nieko net iš tolo panašaus V.Rakučio tekste nėra ir būti negalėjo.

◊◊

Visam tam siautuliui, kurį mes regime, yra paprastas paaiškinimas, kuris kažkodėl niekaip nenuskamba viešumoje:

Dabarties Lietuvoje nėra jokių problemų su Holokaustu, kaip tragišku istoriniu įvykiu.

Istorikai nagrinėja jo aplinkybes, tyrinėja faktus, dokumentus, skaičius, daro naujus atradimus ir pan. Visuomenė saugo Holokausto aukų atmintį, mini pagerbimui skirtas dienas, moko apie tai vaikus mokyklose, leidžia knygas, kuria filmus, spektaklius, skiria šimtus milijonų biudžeto lėšų kompensacijų – ir gyvena toliau.

Problemos prasideda, kai susiduriama su tuo, ką dera pavadinti kvazireliginiu Holokausto kultu. Su minėtu istoriniu įvykiu šis kultas sąveikauja gan savotiškai, bet tai atskiro ir gan didelio rašinio tema.

Kaip ir visi religinio pobūdžio reiškiniai šis kultas reikalauja aklo tikėjimo jo dogmomis, nepakenčia nei menkiausių abejonių ir reikalauja momentalaus susidorojimo su tais, kas drįsta viešai parodyti nepakankamą pagarbą kulto objektui ar jo žynių bylojimui.

Kaip žinia, Lietuvos Konstitucija garantuoja tikėjimo laisvę piliečiams, tame tarpe ir netradicinių naujųjų religijų adeptams. Bėda ta, kad Holokausto kulto adeptai isteblišmento tarpe bando jį de facto paversti tuo, kas turi valstybinės religijos bruožų!

Ir net sukuria formatus, perdėm primenančius Ispanijos Šv.Inkvizicijos Tribunolo laikus, kurių aukomis tampa istorikai ar šiaip piliečiai, naiviai manantys, jog tokia tragedija, kaip Holokaustas yra istorinis įvykis, kurį reikia tyrinėti naudojant mokslinį metodą ir kritinį mąstymą bei dėl kurio galima pasisakyti, kaip ir dėl bet kurio kito istorinio įvykio.

Atvirai sakant, nemanau, kad Lietuvai reikalingas tokio tipo civilinis kultas su pretenzijomis į valstybinės kvazireligijos statusą. Ir jau tikrai neturime kentėti eretikus persekiojančių apsišaukėlių inkvizitorių bei kulto žynių siautėjimo.

Istoriniai įvykiai yra istoriniai įvykiai. Tai mūsų tautos praeitis, dėl kurios mūsų Konstitucija garantuoja teisę laisvai pasisakyti įstatymo nubrėžtuose rėmuose. Aukų atminimo niekinti, žudikų ir organizatorių teisinti negalima. O visa kita galima ir reikia tyrinėti, kritikuoti, abejoti, lyginti, studijuoti – nes taip veikia mokslas.

Istorija yra prof. V.Rakučio duona. O kas yra tų kulto adeptų ir eretikų medžiotojų duona – mes galime tik spėlioti.

Literatūra ir šaltiniai:
https://www.15min.lt/…/zydu-bendruomenes-pirmininke…
Faina Kukliansky: Jūs vėl tylite, kaip dauguma tylėjo 1941 metais
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/…/zydu-bendruomenes-pirmininke…
G.Landsbergis: parlamentaro V.Rakučio komentarai Holokausto tema nėra adekvatūs
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/…/kritikos-sulaukes-v-rakutis-sako…
Socialdemokratai kreipėsi į Seimo vadovybę dėl V.Rakučio pareiškimų
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/…/zydu-bendruomenes-pirmininke…
Faina Kukliansky: Jūs vėl tylite, kaip dauguma tylėjo 1941 metais

šaltinis: Facebook

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. Ec says:

  Didžiausią abejonę kelia draudimas abejoti :)

 2. pastabos į temą says:

  Bėda tame, kad revizionistai atkasė per daug “nepatogių” faktų, kurių teisme paneigti nebeišeina.

     (PVZ., revizionistai teigia kad:

  – nėra rasta nė vieno dokumento su Hitlerio įsakymu naikinti žydus (įsakymai naikinti psichinius ligonius ir komisarus yra);
  – nerasta jokio holokausto plano;
  – pagrindinio „mirties fabriko“ Aušvico „dujų kamerose“ nėra dujų Ciklon B pėdsakų;
  – krematoriumuose techniškai neįmanoma sudeginti tiek kūnų, kiek deklaruojama, kad buvo sudeginta;
  – liudininkų parodymai melagingi (prieštarauja gamtos dėsniams) ir nepatikimi;
  – visi nacistų „prisipažinimai“ išgauti kankinimais ir taip pat prieštarauja gamtos dėsniams;
  – pačiame holokausto įkarštyje JAV žvalgybos iš lėktuvų darytose Aušvico nuotraukose nėra jokių holokausto pėdsakų
  … )

      Žodžiu, visa ta holokausto isterija stipriai paduoda šūdu; verkiant reikia rimtų nepriklausomų tyrimų, kurie leistų nustatyti tiesą.

      Bet sionistai turi laikytis šio melo iki paskutinio kraujo lašo – holokaustas yra jų skydas ir kardas, o kartu ir pagrindinė melžiama karvė.

      Jiems toks abejoti draudžiantis įstatymas be galo patogus, nes pagal jį net nereikia nagrinėti, ar atsakovo teiginys teisingas, ar melagingas. Užtenka to, kad kaltinamojo teiginys „mažina holokausto mastą“ (pvz. suskaičiavai, kad iš tikro žuvo ne 6 Milijonai žydų, o ,tarkim, 5.999 000 žydų – į kaliūzę tave).

 3. Vytas says:

  Nėra šiandienėje Lietuvos ir pasaulio sionistų sukeltoje isterijoje JOKIOS kritikos seimo nario prof. V.Rakučio straipsnio atžvilgiu. Yra tik isterija – kaip jis DRĮSO… Drįso pareikšti, kad ir holokausto atveju turi būti viskas aišku. Tai reikėtų pradėti nuo Tarptautinio karo Tribunolo Niunberge sprendimų bei nustatytų faktų paieškos. Skyrius „žydų persekiojimas: „Tikslūs įrodymai, pateikti Tribunolui, nustato faktą, kad žydai buvo nacistų vyriausybės persekiojami“. Taigi nustatytas faktas, kad žydai buvo persekiojami. Jokie kiekybiniai skaičiai, net ir apytikriai, nustatyti nebuvo. Net žodis „holokaustas“ Tribunolo sprendime nebuvo naudojamas. Nebuvo minimas ir deginimas. „Holokaustas“ žydų kalboje tada dar reiškė pozityvą, auką jų dievui Jachvei (Jehovai) sudeginant. Tik vėliau šį žodį žydai pradėjo naudoti šiuolaikine prasme. O kodėl žydai pakeitė šio žodžio prasmę? O jis (žodis „holokaustas“ ) šiuolaikine prasme, kiek man žinoma, pirmą kartą panaudotas 20 a. po 1990 metų. Tada Niujorko apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą apie tai, kad per Antrąjį Pasaulinį karą Europoje buvo vykdytas žydų holokaustas. Gaila, bet kas ir kokius įrodymus pateikė (ir ar buvo pateikti) nustatyti man nepavyko. Gal kas ir sugebės, bet nuo to laiko tirti ir aiškintis bet ką apie holokaustą bet kam tapo TABU . Pasauliniu mastu. Dar radau paskaičiavimus Osvencimą, kad norint sudeginti tiek kūnų, kiek skelbiama yra praktiškai labai sunkiai įgyvendinama, nes reikėtų tam labai didelio kiekio degių medžiagų bei laiko. Tad tirti reikia, Internete radau ir tokius duomenis. Žydai NKVD struktūrose (vadovų kategorija) Lietuvoje sudarė apie 30 procentų. O NKVD ir vadovavo lietuvių tautos trėmimui į Sibirą . Ir paskutinis faktas. Ischokas Aradas, knyga „The partisan“, 1979 m. rašo: „1944 m. sausio mėn. 9 d., Kaniukų km., Vilniaus apskritis. Kaimas sunaikintas vadovaujant Genrikui Zimanui bei Jakovui Preneriui. Dardalyvavo žydai: P.Boginskis, F,Broncovskaja, Šlomo Brandas, Leizeris Codikovas ir t.t., viso 21 žydas, kurių pavardės žinomos. (Teisminis tyrimas 2008 metais nutrauktas , įsikišus prezidentui Adamkui, mano past. ) Tegu Kurliandsky paneigia tai. Taigi matome, kad žydus bent Lietuvoje nuo teisybės gina aukščiausios jėgos.

 4. Ec says:

  Vytai, ta tema, manau, esi apsišvietęs, galėtum straipsnį parašyti

 5. Gojus says:

  Žinot, vienas dalykas yra 91-ųjų įvykiai Lietuvoje, kurių istorija rašoma vienokia, o prisimenam kitokią, tačiau holokaustas yra kita tema. Nieks iš mūsų tada negyveno, nebuvo arti įvykių ir viską gali priimti tik pagal savo tikėjimą, t.y. religinius įsitikinimus. Tad čia nei „pastabų į temą“ ne „Vyto“ komentaruose pateikti „faktai“ reikšmės neturi, nes jei skirti pateisinti religinius įsitikinimus. Ir patys faktai, kai skaitai, tai kirpti pagal „įrodyk, kad ne kupranugaris“ kurpalių. Ką tarkim turėtų reikšti „faktas“: „liudininkų parodymai melagingi“? Čia, kaip Pifija sakė Neo, niekas neprivers jų pakeisti savo nuomonės, nes jų tikėjimas toks stiprus… Galima rodyt Varšuvos geto nuotraukas su pažymėtais žydais, galima vaikščioti po Osvencimus, Štuthofus, Aušvicus ir jiems tai bus niekas, migla, apgavystė. Galima bandyti prisiminti ir vaikystę, kai berniukai eidavom žandikaulių ieškot iš masinių kapaviečių – to pas „pastabų nėra“ ar „Vytą“ neegzistuoja.
  O aš labiau linkęs tikėti tada gyvenusiu Baliu Sruoga ar iš karto po tų įvykių vykusiu teismų procesu prieš karo nusikaltėlius, kad ir tuo pačiu Niurnbergo tribūnolu.

 6. gojui says:

  mielai tau įrodyčiau,kad revizionistų tvirtinimai teisingi,tik štai bėda-šio puslapio cenzūra čia neleidžia dėti jokių nuorodų.
  Dėl paranojos ar ko kito-nežinau

 7. Ec says:

  Niekam nekilo klausimas Kodėl? Kodėl Hitleris naikino žydus? Kodėl buvo jam padedančių? Aš manau, kad priežastis kažkokia yra. Kuo aiškiau tos priežastys bus įvardintos ir išspręstos, tuo geriau bus patiems žydams. Jei Kurlianskienė ir Co puola Rakutį, reiškia kad jie nenori, jog tos priežastys būtų išaiškintos. Kai kas aiškina, kad žydai nuo senovės laikų buvo engiami, bet kodėl? Kodėl būtent žydai? Aš manau, kad tas priežastis reikia aiškintis ir spręsti, kad neišaugtų naujas Hitleriukas ir nepakartotų buvusio siaubo. Iš to klausimai visiems puolantiems Rakutį :
  Ar manote, kad reikia aiškintis tas priežastis? Jei taip, atsiprašykite Rakučio, jei ne – jūs skatinate ekstremizmą ir neapykantą žydų tautai.
  Holokaustas buvo labai didelė nelaimė žydų tautai, kodėl jūs užsipuldama Rakutį nenorite, kad papildomu tyrimu jis (ar kas kitas) tai eilinį kartą įrodytų ir patvirtintų naujais faktais? O gal jūs patys abejojate dabar skelbiamais holokausto faktais ir bijote, kad jie bus paneigti?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top