Honkongo pavyzdys gali padėti išspręsti Ukrainos krizę

2015, sausio 21, 5:05 | kategorija Ideologija | 6 komentarai | | | Sarmatai

Ar sutartis apie Honkongo teritorijos perdavimą britų valdžiai 99 metų laikotarpiui gali tapti ukrainietiškosios krizės sprendimo pavyzdžiu?

(„Le Huffington Post„, Prancūzija)
Ivan Manokha

paveikslėlisStebint tai, kaip politinės ir ekonominės Ukrainos rytuose vykstančio konflikto pasekmės tampa vis rimtesnėmis (čia jau net nekalbant apie taikių gyventojų kančias šalies rytiniuose rajonuose, ir, tegu ir mažesniu mastu, Kryme), būtinybė greičiau spręsti Ukrainos krizę tampa vis akivaizdesne. Šiame straipsnyje autorius siūlo išnagrinėti susitarimo dėl Krymo nuomos, tarp Rusijos ir Ukrainos pasirašymo perspektyvą, remiantis Honkongo perdavimo Didžiajai Britanijai 99-iems metams, nuo 1898 iki 1997 metų, pavyzdžiu.

Visumoje, krizės kilimą Rytų Ukrainoje galima vertinti kaip Rusijos bandymą nukreipti tarptautinės bendrijos dėmesį nuo Krymo, aneksuoto keletą savaičių iki to, ir pasinaudoti krize kaip instrumentu derybose taip, kad už nuolaidas ukrainiečių valdžiai ir Vakarų vyriausybėms Ukrainos Rytuose, mainais būtų pripažintas Rusų suverenitetas Kryme.

Reikia pripažinti, kad šį tikslą Rusijai pasiekti pavyko, todėl, kad derybose Krymo klausimas jau nefigūruoja.

Tačiau viso to pagrindu susidariusi situacija nieko netenkina, todėl, kad ji yra lydima ekonominės situacijos Rusijoje blogėjimu, veikiant Vakarų sankcijoms, krentant naftos kainoms ir keturiasdešimties procentų rublio devalvacija.

Tuo pat metu pasiūlytas šiame straipsnyje sprendimas gali geriausiu būdu pasitarnauti visų dalyvaujančioms šiame reikale pusių interesams.

Ir taip, jei Rusija ir Ukraina pasirašo Krymo perdavimo Rusijos jurisdikcijai ilgam laikui, sakykim 99 metams sutartį – ką toks variantas galėtų duoti visiems?


Visų pirma tai politinė ir ekonominė nauda Ukrainai

Dabartiniu metu Ukrainos valdžiai yra visiškai aišku, kad Krymas prarastas, ir kad artimiausioje ateityje jį susigrąžinti nėra jokių galimybių. Todėl tokios sutarties pasirašymas leistų prezidentui Porošenko išsaugoti veidą, pereinant nuo pilno ir negrįžtamo praradimo prie nuomos su aiškiai apibrėžta data.

Mainais į oficialų Rusijos jurisdikcijos Kryme pripažinimą, Ukrainos vyriausybė galėtų pasiekti ekonominių lengvatų, pavyzdžiui, mažesnius energijos resursų tarifus visam nuomos laikotarpiui.

Ekonominė ir politinė nauda Rusijai

Oficiali nuomos 99-iems metams sutartis leistų Rusijai, pirmoje eilėje, pasiekti tarptautinį jos valdžios Kryme pripažinimą, kas padėtų tašką sankcijoms prieš Krymą ir jo valdžią. Tuo pat metu tas niekaip neatsilieptų rusakalbių pusiasalio gyventojų pasitikėjimui Rusija ir neabejotinam jų palaikymui Vladimirui Putinui.

Be viso to, jei toks susitarimas bus lydimas Rusijos nuolaidomis Kijevo suvereniteto rytiniuose šalies rajonuose klausimu, – tai gali reikšti Vakarų sankcijų Maskvai panaikinimą. Jei remtis prielaida, jog vienintelis rusiškosios politikos regione tikslas yra valdžios Kryme išsaugojimas, – tai viskas nurodo į tokių nuolaidų galimybę pasirašius nuomos sutartį, kuri reikštų Rusijos suverenitetą pusiasalyje. Sankcijų atsisakymas, savo ruožtu padėtų Rusijai kovoti su recesijos perspektyva ir visumoje su ekonominiu nuosmukiu šalyje.

Ir pabaigai, politinė bei ekonominė nauda Vakarų valstybėms

Nėra abejonių, kad ginkluoto konflikto Europos centre pabaiga, sudarytų teigiamas pasekmes vakarų valstybėms ne tik politinėje ar karinėje, bet ir ekonominėje plotmėje, turint omenyje Rusijos rinkos svarbą ir egzistuojančią rusų vartotojų paklausą ES produkcijos atžvilgiu.

Turint omenyje šias visas teigiamas pasekmes, šiame straipsnyje pateiktas problemos sprendimas galėtų būti apsvarstytas vakarų lyderių derybose su Rusija ir Ukraina.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. viskas says:

  būtų puiku, jei ne vienas „bet“ – Ukraina ir Krymas čia NE_PRIE_KO. Tikslas yra karas, kokia ten Ukraina ar kažkoks Krymas…

 2. PP says:

  Rusija Krymo neatiduos ir tuo labiau ne nuomosis. Honkongo padėtis buvo visiškai kitokia. Honkongas karine prasme nekėlė jokių grėsmių Kinijai.

 3. Mindaugas says:

  Čia galima įvairias teorijas išvedinėti, bet aišku viena-kaip JAV panorės, taip ir bus, o JAV visai nesuinteresuota taika Ukrainoje…..

 4. MIrga says:

  na nežinau…o kaip dabar Rusiją įtikinti, kad ji nuomotųsi Krymą, jei gali jį turėti ,,suvisam“? Jau nuomojo bazes juk ir dujas papigiai pardavinėjo, o kas iš to gavosi? Ukraina pasirodė, kaip neprognozuojamas nuomotojas, sulaužęs net trumpalaikę 50 metų nuomos sutartį, šiai nė neįpusėjus.

 5. Vincius says:

  Kodel Rusija turetu nuomotis savo teritorija? Juk kai chocholas Chrusciovas ja pavoge, tai nebuvo jokiu kontraktu ar nuomos mokesciu, dabar teritorija grizo atgal, kalba baigta. Tas Huffington Post, tai toks slidus leidinukas, bent jau JAV, apie prancuziska varianta nezinau, bet nemanau kad butu labai skirtingas. Neokonu giesmele gieda liberalu dudu orkestrui uztrenkiant, is pirmo zvilgsnio net nezinai ar i kaire ar i desine traukia. Traukia ten, kur valdzia ir pinigai ir ju „tiesos“ versija.

 6. PP says:

  Mindaugai,
  JAV norai – ne viskas. Tai Lietuvoje bus taip, kaip JAV panorės. Bet ne Rusijoje. Jei JAV norai Rusijoje ims pildytis, vadinasi Rusijos jau nėra (nors formaliai valstybė gali egzistuoti).

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top