Iš didelio rašto …

2013, 11 sausio, 12:48 | kategorija LPT | atsiliepimų (18) | peržiūrų 655 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jonas Matuza

Jei tik aš turėčiau tokį protą, laikyčiau save bepročiu
/Mano kaimynas, amžiną jam atilsį/

paveikslėlisLaisvalaikiu nutariau paskaitinėti iškilių Lietuvos žmonių viešus pasisakymus apie jų gyvenimo suvokimą bei aktualijas ir nustėrau,- negi gali taip būti, kad staiga išprotėjo jie visi, tik aš vienas likau protingas? Nelogiška. Bet ir jų logikos savo galvoje aš jau niekaip nebesurišu. Gal kas mane paprotintų ar bent parekomenduotų man kokį logikos specialistą? Nes žiūrėkit, kas man gaunasi, bandant analizuoti Prezidentės pranešimą.

Demokratijoje populizmas yra smerktinas,- sako mums prezidentė, ne kart akcentuodama tai pranešimo pradžioje. Bandykime išverst į žmonių kalbą: „šalyje, valdomoje pagal daugumos lūkesčius daugumos lūkesčiai yra smerktini“. Suprantu, kad tiksliai tokia yra mūsų šalyje įsigalėjusi praktika, bet kodėl mano šalies vadovė pasirinko iš gausos gerokai logiškai vertingesnių minčių savo lūpomis įgarsinti būtent šį nelogiškumą- nelabai. Gerai, gal čia tik pradžia tokia man nelabai aiški, bandau gilintis toliau.

„Suvaldyta finansinė situacija“. Oho. Netgi, sakyčiau, oho-ho! Trečdalis lietuvių- ekonominiai pabėgėliai, žmonės be darbo ir pajamų verčiami mokėti privalomą sveikatos draudimą, žmonės be sveikatos, perėję mediCinines komisijas gauna pažymas, kad gali dirbti absoliučiai visus darbus, išskyrus metalurgijos ir kalnakasybos pramonę, už litrą kuro žmonės verčiami mokėti tiek, kiek supirkėjai moka valstiečiams už 10 l pieno, žemiau lietuviško skurdo ribos gyvena virš trečdalio gyventojų, o iškilesniųjų europiečių skurdo užribių atžvilgiu bedaliais reiktų laikyti visus keturis tautiečių penktadalius… Asmeniškai mano loginėje sistemoje tokia išvada- neįmanoma, priešingu atveju priežastingumas niekaip nesiderintų su akivaizdybe, tuomet panašiai samprotaujant galima būtų prieiti prie bet kokių išvadų, pvz., apie „suvaldytą teisinę situaciją“. „Bezpredelas“ juk irgi situacija…

„Negalime išvengti [globalios ekonominės] aplinkos poveikio mūsų mažai ir atvirai ekonomikai. Tačiau privalome būti pasirengę galimiems netikėtumams ir apsidrausti nuo jų“. Reiškia esame maži ir silpni, nuo mūsų niekas nepriklauso, bet mes privalome pasitaupyti dar juodesnei dienai. Turėčiau šiek tiek vilties, kad po tuo „mes“, prezidentės kalbų konstruktoriai turėjo omenyje ne tik tuos bedalius keturis penktadalius, bet ir valstybės aparatą su kartelinėmis monopolijomis ir interesų kolektyvais, jeigu būčiau toks kvailas.

Išmokus savas ir svetimas gyvenimo ne pagal išgales pamokas”,- blemba, aš, matyt, tą dieną sirgau, nebuvau mokykloje, ir baisiam mano apmaudui tą laboratorinį “gyventi ne pagal savo išgales” būsiu praleidęs. Kadangi turiu visus įrodymus, kad ne pagal savo išgales negyvenau, gal galėčiau atgaline data bent kiek nors to savo “nedagyvento ne pagal išgales” gyvenimo kaip nors atgauti… Kur eit? Aaaa, supratau! Man, kaip neelitui, tebuvo skirtos visos „svetimos, gyvenimo ne pagal išgales pamokos“. O kad „vsio būtų zakonno“, reikia „gyvenimą pagal svetimas klaidas“ įteisinti nacionalinėje teisėje. Ir visa tai dar, žinokit, suteiks „negrįžtamai pozityvią kryptį politikai“. Hmm… Tai ką, išeina nuo šiol mokymasis iš svetimų gyvenimo ne pagal išgales klaidų bus ne tik pozityvu, bet ir nebegrįžtama!..

„Atlaikėme išbandymą „Snoro“ bankrotu“. Va čia tai sutinku,- ir man atrodo, kad kažkas su mumis, kartu su visais mūsų pinigais, atlikinėja kažkokius absoliučiai neskaidrius bandymus! Tik dar pridursiu, kad mano loginė sistema nė už ką neprisileidžia išvados, jog tokį bandymą būtų sugebėjęs ir išdrįsęs suorganizuoti Vasiliauskas. Ką čia logika,- net mano nelogiškoji nuojauta man nesiliauja kuždėjusi, kad toks freak‘iškumas su Lietuvos bankeliu galėjo būti sudiriguotas net ne iš mūsų valstybės.

Toliau skaitant mintis apie „energetinę nepriklausomybę“, ir kitus „kosminius lazerius“, nebegaliu atsikratyti įkyrios, bet logiškos minties, pasakytos vieno iš matymo pažįstamo filosofo, kad „nebūtina suvalgyti visą sugedusią mėsą, kad suprastum, ar ji tikrai sugedusi“. Ta mintis neišvengiamai logiškai veda prie bulgakoviškai-profesoriško atsakymo į vieną klausimą apie meilę,- aš, kaip Preobraženskis, jau seniai nešioju savyje vienintelę galimą lietuviškos empirikos padiktuotą logišką išvadą: „Aš nemyliu šitos valstybės!”

Miela Dalia, gal jau atėjo metas jums su savo patarėjais pasitarti, ar neapgaudinėjate patys savęs nenorėdami įžvelgti, kiek dar liko ligi momento, kai tokių kaip aš susidarys kritinė masė, tuo pačiu permąstant, jūsų pačios žodžiais tariant, „negrįžtamumo taškų“ teoriją, jei tik esamomis politinėmis ir tautinių tikslų neapibrėžtumo sąlygomis, jūsų nuomone, tai daryti dar prasminga.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 18

 1. Romas Kaulinis says:

  Mielas Jonai. Jeigu rašote :„Aš nemyliu šitos valstybės!”, gal galite pasakyti, Kurią mylite?

  Norisi tikėti, kad turėjote galvoje „Aš nemyliu ŠITOKIOS valstybės.“ ŠITOKIOS ir aš nemyliu.

  Tad tenka mylėti ŠITĄ, nes kitos nėra. Bet ne ŠITOKIĄ.

  Kadaise Janonis rašė : „Geruoju negausim mes nieko, mes laisvę laimėsim per kovą…“ na ir taip toliau, jūs žinote.:)

 2. Antanas says:

  Teisingai zmogus isreiske savo poziuri.Musu rinkti seimunai gina stambiojo kapitalo interesus.Mes esame Amerikos ytakos zonoje.Norint gyventi normaliai butina palikti NATO ir ES ir buti savo salies seimininkais ,o ne pastumdeliais.

 3. kafkė says:

  sarmata, Matuzai, sarmata. Noris pliaukšti, nors tu ką..ką.. ? 
  O gal prieš plkiaukšdamas faktus pasitikrin. Na, kad ir dėl SNORO. Vladimiro antonovo ir jo tėvo dosje rasi rumafia.com. sėkmės.

  ir nebeieškok daugiau mulkių. O verčiau paviešink  ar tik sarmatai negavo pinigų iš tų pačių šaltinių kaip ir balsas.lt grupė? labai jau panašus dizainas… o ir temos vienas prie vieno. gal ir algos vokeliuose? a? 

 4. kafkė says:

  baisu kai pamatai kiek melo daugintojų internete. Nesulakstysi paskui visus besireiškiančius pirzlius ir neištaisysi jų baisaus brukamo melo. Štai kas baisiausia… 

 5. Valdas says:

  Kafke čia nedelfinariumas .

 6. douktris says:

  jo, o ka besakyti apie oficialu moksla, svietima, masmedija, zombiadezes kurie meluoja zmonijai juodai?, kaip paskui juos sulakstysi? ir cia ne kokie kafkes. stai kas baisiausia…

 7. teroras says:

  Grybe atstovauja vakarietiskam sio klanui,bando prisidengti zmogiskumu :) Juokinga. Snorui grupe neturejo itakos,tai ir pereme pasitelkus vietinius,cia lengva,dauguma valdo baime,beje,kitur panasiai.

 8. Jonas Matuza says:

  Aš ne tai, kad nemyliu šitos valstybės, aš jos nebeapsikenčiu. Aš myliu šį kraštą, pagal savo supratimą ir kuklias savo išgales stengiuosi jį tobulinti ir gražinti. Myliu visus, kurie darbais, o ne žodžiais daro tą patį, ką ir aš- sodina Lietuvoj medžius, puoselėja sodus ir moko to paties savo vaikus.

  O šitos ar šitokios valstybės- man be skirtumo- nekenčiu. Aišku, man neramu ir dėl kitų valstybių, kurios yra šitokios pat, bet jos man nėra tiek artimos ir svarbios, kiek šita.

  Tad konkrečiai šitos, kažkokia žydiška tapusios, kurioje kalbama viena, o daroma atvirkščiai, aš nemyliu visiškai, todėl darysiu viską, kas legaliai neuždrausta, kad konkrečiai šita valstybė, tokia, kokia ji tapo, kuo greičiau save nusigalabytų po paraliais, nes man koktu, kad ji, statanti slaptus kalėjimus, žudanti sau neparankius karininkus ir civilius, pardavinėjanti savo kraujo centruose veltui savo piliečių atiduotą kraują, atiduodanti savo vaikus atgal į išsigimėlių letenas, o savo piliečius laikanti tik balsadėžių ir nusikalstamų kartelių mėsa ir t.t., ir pan… save vadina mano protėvių ir mano krašto vardu…

 9. Joris says:

  Šis Žmogus man patinka. Geros mintys, geri tie staipsniai, kurios paskutiniu metu perskaičiau. Šį kartą Jonelis parodo, koks varganas žmonių mąstymas (galima sakyti invalido lygio). Geras pretekstas imti mokytis mąstyti savo galva, analizuoti išgirstus žodžius, pamatytus reiškinius.
  Pridėsiu šiektiek ir nuo savęs – ne pagrindine tema, bet tomis, kurios paliestos. PAvyzdžiui prieš įstojant į ES Lietuvos valstybės skola buvo lygi nuliui (radau tokios infos). Estijoje ir Latvijoje padėtis buvo panaši. FAktas verčia susimąstyti. Kitų niuansų dabar nepaminėsiu – perdaug skaudu (vien kvotos gamybai yra tokios, kad mes vos kvėpsim, nors galėtume savo prekėmis – žem. ūkio- užtvindyti pusę ES kaip minimum. ES dėka iš mūsų tai atėmė). Snoro Bankas. Manote atsitiktinumas yra tai, kad buvę Snoro vadovai nuspręndė glaustis Anglijoje? Kiek žinau, gauti anglijos pilietybę yra paprasta, jei atsineši savo kapitalą, nesvarbu legalų ar ne, ir pasišadi jį investuoti. Milijonas, jei neklystu, viską išsprendžia. Mano manymu, šie ponuliai spruko arčiau savo šeimininkų, kad taptų sunkiai pasiekiami. Galiu netgi išpranašauti, kad kad teisminis procesas bus grynai parodomasis, tempiamas iki begalybės. Pinigai – didžioji dalis – nebus rasta. Vietinių grobuoniški veiksmai taip pat yra galimi, bet nerimą kelia tai, kad būtent Anglų kompanija ėmėsi tvarkyti visą finansų atgavimo procesą. Nejaugi mūsų spec. tarnybos yra toki bukapročiai, kad nesuprato iš kur vėjas pučia? Mano manymu čia taip buvo sužaista, kad Lietuvą išdūrė visapusiškai vienas ir tas pats „asmuo“. Užtat visi mokesčių mokėtojai padengė indėlių gražinimą. Valio. Tokio verslo reiktų pasimokyti kiekvienam verslininkui (vyriausybinio ar pasaulio lygio, menkiasniam šitai nepavyktų). Na o dėl KRITINĖS MASĖS, tai manau kad šito išvengti jau nebepavyks, kad ir kokios pastangos būtų metamos. Dabar tik pati tauta, taip sakant, iš „apačios“ gali savo augančiu sąmoningumu ir mąstymo įjungimu pakeisti šią išvystytą vergovinę ir parazitinę santvarką. Kitos galimybės nėra, nes kalba eina apie išlikimą. Dar buvo paminėtas PSD mokestis. Priminkite prašau, ar mūsų konstitucija negarantuoja mums nemokamos medicinos ar jau taip seniai ją skačiau, kad nepastebėjau, kaip šis punktas išnyko?

 10. Jonas Matuza says:

  Jo, nemokamos medicinos mūsų daug teisingesnė už sovietinę konstitucija nebegarantuoja. Kitaip pėesdė būtų antikonstitucinis…

 11. Ra Light says:

  Konstitucija garantuoja nemokamą mediciną. Tačiau Nemokama konstitucijoje neapibrėžta, todėl, net esant nemokamai vienkartinei gydytojo konsultacijai kartą į dešimtmetį, galima teigti jog medicina nemokama. Jei žiūrėti iš buvimo ko nors nemokamo toje medicinoje. :)

 12. Jonas Matuza says:

  Ne, negarantuoja,- 53 straipsnis skelbia, kad „įstatymas nustato…nemokamos medicinos…teikimo tvarką“. T.y., įstatymu galima nustatyti, kad nemokamos medicinos teikimo tvarka yra neteikti nemokamos medicinos iš viso ir vsio. Dabar taip ir yra,- įstatymas nustatė, kad privalu kiekvienam, net bedarbiui mokėti PSD įmokas. O jei nemoki PSD įmokų, susilaužyk ranką ir nueik į ligoninės priėmimą ir pamatysi, ką nemokamo tas įstatymas garantuoja. Kad be reikaloo rankos nesilaužytumėte, pasakysiu,- tik tiek, kiek jūs ir pats likusia viena ranka galėtumėte laisvai pats sau pasidaryti.

  Palyginimui,- LR ir LTSR konstitucijos atitinkami straipsniai. Pabandykite save įtikinti, kad LR- progresyvesnis už LTSR…

  53 straipsnis
  Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.
  Valstybė skatina visuomenės kūno kultūrą ir remia sportą.
  Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių.

  40 straipsnis. Lietuvos TSR piliečiai turi teisę į sveikatos apsaugą.
  Šią teisę užtikrina nemokama kvalifikuota medicinos pagalba, kurią teikia valstybinės sveikatos apsaugos įstaigos; piliečių gydymo ir sveikatos stiprinimo įstaigų tinklo plėtimas; saugumo technikos ir gamybinės sanitarijos vystymas bei tobulinimas; plačiai įgyvendinamos profilaktinės priemonės; aplinkos sanavimo priemonės; ypatingas rūpinimasis augančiosios kartos sveikata, įskaitant vaikų darbo, nesusijusio su mokymu ir darbiniu auklėjimu, uždraudimą; plėtojami moksliniai tyrimai, kuriais siekiama užkirsti kelią ligoms ir mažinti sergamumą, užtikrinti ilgą aktyvų piliečių gyvenimą.

 13. Ra Light says:

  Jonai, jūs vis dar nesuprantate, kad jus papraščiausiai mulkina. O mulkina todėl, kad norite būti apmulkintas. Aš jums pateikiau pavyzdį kaip jus apgaudinėja, o jūs vis dar žiūrite paviršutiniškai į šį klausimą. Susimąstykite: kodėl TSRS straipsnis apie nemokamą medicina buvo su turiniu, o LR straipsnis tik blizgutis. Tam kad medicina būtų nemokama, reikalinga materialinė bazė, kurios valstybėje NĖRA. Gal geriau tegu kiekvienas gyventojas pagalvoja apie sveiką gyvenseną ir medicinos nereikės?

 14. Joris says:

  Valstybė – tai įmonė, kuri „gamina“ savo pajėgumus (žmones), jų dėka kuria produktą ir jį realizuoja, kad galėtų toliau didinti savo pajėgumus, tobulinti gamybą, plėsti realizavimą ir t. t. Kaip bepažiūrėsi – viską sukuria žmogus. Tik va bėda, kad toji „įmonė“ dirba ne tik nuostolingai, bet ir padaro neįmanomu žmogui dirbti bei kurti. Tai iš ko tam eiliniam žmogui finansuoti tai, kuo turi rūpintis „įmonė“? Juk akivaizdu kad kiekviena reali įmonė šitaip dirbdama išnyktų nuo žemės paviršiaus. O mūsiškė vis kažkaip „sukasi“. …kol išnyks…

 15. Ra Light says:

  Pagal jūsų pasakojimą valstybė labai jau primena darbo koncentracijos stovyklą. Su tokiu suvokimu tikrai gyvensite naujoje pasaulio santvarkoje. :)

 16. Jonas Matuza says:

  Aš manau, kad tai jūs kažko nesuprantate. Galite lig išprotėjimo nuolat sau ne tik galvoti apie sveiką gyvenseną, galite būti pačiu sveikiausiu žmogumi Lietuvoje, tačiau PSD susimokėti privalote pagal konstituciškai „nemokamą“ gydymą reglamentuojantį įstatymą.

  Ir dar sakote, šalyje nėra materialinės bazės. Prasitrinkite akis ir pažiūrėkite į sveikatos apsaugos ministerijos, medicinos centrų ir ligoninių biudžetą, švaistomą keturguboms kainoms už remontus, įrangą, vaistus ir aukštesniosios grandies medfunkcionierių prabangių gyvenimo sąlygų prabanginimui. Ne materialinės bazės nėra, greičiau valios ir sąžinės…

 17. Ra Light says:

  PSD privaloma mokėti dėl nenoro rūpintis savo sveikata savarankiškai (juo daugiau sveikų žmonių, tuo mažiau reikia medicinos, o tuo pačiu ir pastangų jai išlaikyti. O kai ligonių daug, jau ir besunku suvokti kokios tos medicinos reikia. Čia ir išlenda parazitai bei pradeda siūlyti savo paslaugas. Tvirtai prisisiurbę, jie jau pradeda diktuoti savo sąlygas, ką ir matome šiandien sveikatos apsaugos ir kitose srityse). Ir tokių mokesčių dar daugės ir esami didės, nes Lietuvoje nieko nėra (didžioji dalis daiktų yra įvežama, net ir maisto produktai. Pabandykite įsivaizduoti kas bus kai visas šis spekuliacinis lochotronas sustos. Ar pajėgsime apsirūpinti bent maistu su būstu be išorinės pagalbos?).
  Biudžetas tai tik skaičiukų rinkinys ir tai jokia materialinė bazė. Tai tik jos iliuzija. Visa med. technika, įrankiai preparatai yra užsienio gamybos ir sugalvota užsienyje. O mums visa tai paskolino (prisiminkite valstybės skolą).

 18. Joris says:

  Pasidomauk, kaip dirba privačios įmonės, kaip jos tvarkosi. Kodėl Valstybė, atstovaudama ir gindama tautos interesus, negali taip tvarkytis. Juk netaip sunku suprasti vaizdingą palyginimą?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top