Įtampa dėl referendumo iniciatyvos likimo – Iniciatyvinė grupė

2022, 18 sausio, 16:00 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 160 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
PRANEŠIMAS SPAUDAI
info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt
Įtampa dėl referendumo iniciatyvos likimo

2022 m. sausio 18 d. Vilnius

2022 m. sausio 21 d. – paskutinė 2021-06-29 d. VRK įregistruotos piliečių referendumo iniciatyvos vykdymo diena. Taip nustatė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2021-07-14 sprendimu, kuriuo buvo panaikintas VRK 2021-07-01 sprendimas nevykdyti šią pačios VRK įregistruotos piliečių iniciatyvos dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo, kad referendumui inicijuoti pakaktų ne 300000, o tik 100000 tam pritariančių piliečių parašų.

2022 m. sausio 18 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinės mūsų skundą dėl VRK 2022-01-03 d. atsisakymo pratęsti šią referendumo iniciatyvą.

Teismas, priimdamas šį skundą nagrinėjimui, nutartimi nustatė, kad tuo atveju, jei iš dalies ar visiškai bus tenkintas referendumo iniciatyvinės grupės skundas, o teismo sprendimas bus priimtas po 2022 m. sausio 21 d., sprendimu teismas nustatys ir šios referendumo iniciatyvos tęstinumą.

Ši referendumo iniciatyva vykdoma ypatingomis sąlygomis. Seimui iki šiol neįvykdžius 2020-07-30 Konstitucinio Teismo sprendimo, teismo nuomone, Lietuvoje nebegalioja jokios redakcijos Referendumo įstatymas.

Dėl tokio nesąžiningo Seimo neveikimo ir noro atimti iš Tautos konstitucinę teisę į referendumo iniciatyvas, netinkamo VRK veikimo, beveik visus sprendimus dėl šios iniciatyvos vykdymo VRK priimdavo tik teismo įpareigota.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė istorinius sprendimus, kuriais teismas, gindamas konstitucines piliečių teises, tiesiogiai pritaikė pačią Konstituciją ir galiojančių įstatymų analogiją.

Tai išskirtinės svarbos įvykis, sudarant precendentą konstitucinių piliečių teisių gynimui, kai nėra įstatymo ar valdžios institucijos netinkamai veikia.

Atnaujinus šios administracinės bylos nagrinėjimą, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija 2021-10-20 nutartimi nustatė dar ir kitą išskirtinės svarbos teisinį argumentą dėl pažeistų piliečių teisių gynimo – Lietuvoje per daugiau kaip 30 metų susiklostė teisinė referendumo tradicija, kurią privalo visi gerbti ir vykdyti. Taip pat ir valstybės institucijos.

Tačiau viskas turi savo kainą. Pusė teismo nustatyto 6 mėnesių laikotarpio piliečių parašams rinkti buvo prarasta dėl ginčų teisme dėl šios referendimo iniciatyvos apgynimo.

Tik teismo įpareigota VRK priėmė sprendimus dėl LRT eterio suteikimo šiai iniciatyvai pristatyti.

Ginčai teisme tebevyksta ir dėl užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių teisių pasirašyti už šią iniciatyvą, dėl netinkamai vykdomo pasirašymo už šią iniciatyvą elektroniniu būdu, kitų netinkamo šios referendumo iniciatyvos vykdymo faktų.

Todėl nenuleiskime rankų ir nepasiduokime. 1991 m. sausyje ir 1991 m. vasario 9 d. referendume tik drauge apgynėme valstybę ir Tautos teises į šią valstybę, pasiekėme jos tarptautinį pripažinimą.

Sausio 13-ąją Lietuvos valdžia Vytauto Landsbergio lūpomis išvadino Lietuvos piliečius „fašistais ir jedinstvininkais“. Iš baimės.

Nes ir jie žino, kad Lietuvos piliečiai turi teisę ir pareigą ne tik sakyti savo nuomonę, bet ir ginti valstybę nuo atvirai Lietuvos Konstituciją pažeidžiančios valdžios.

Šiai valdžiai didžiulę baimę kelia ir ši referendumo iniciatyva. Nes tai yra Konstitucijos ginamas Tautos įrankis valdžiai nurodyti jos vietą.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tik 2021-11-25 d. įvykdė savo pareigą Seimo plenariniame posėdyje paskelbti apie šią piliečių iniciatyvą.

Tad nelaukime malonių iš šios valdžios. Ji – ne Lietuvos žmonių valdžia, nes ji tyčiojasi iš Lietuvos piliečių, nesupranta, kad be žmonių ji nėra mūsų valdžia.

Atsakykime jai pasirašymu už šią referendumo iniciatyvą. Dar yra laiko, dar vyksta ginčai teisme dėl šios piliečių iniciatyvos pratęsimo.

Pasirašyti galite ir elektroniniu būdu:

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti

DĖKOJAME Jums už buvimą drauge, buvimą vienminčiais.

LAIMĖSIME tik DRAUGE!

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Net nenustebino, kai sausio 13-ją valdžiažmogiai šimtu procentų atsiribojo nuo Tautos metalinėmis tvoromis. Tai jų elgesio norma. Nenustebino premjerės, seimo pirmininkės bei V.Landsbergio kalbos savo antitautiniu atspalviu, panieka kitaip manantiems. Nenustebino dargi tai, kad kalbėti buvo leista tik viršūnėlei. Būtų galėjusi, premjerė ir prezidentui nebūtų leidusi kalbėti, nors jo kalba gana neutrali. O net silpni aplodismentai prezidentui buvo skambus antausis Šimonytei bei Čmilytei.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top